Yeni evliyim ve çok mutsuzum

Alkol sizin için problemse alkol kullanan adamla evlenmemeliydiniz. Alkol kullanan adamla evlendiyseniz dırdır etmeyeceksiniz. Ya da boşanacaksınız. Bunun orta yolu yok. Nasıl bıraktırırım kısmına güldüm sadece, niye bıraksın adam keyif aldığı bir şeyi?
+1929394939

Sevgiliyken veya nisanliyken, su huyunu biraktiririm karakterini degistiririm vs bunlari unutun. Adami oldugu gibi kabul edip siz ona ayak uydurmakda sorun yasarmisiniz onu dusunun. Eger bu sorunun cevabi hayir uyduramamsa ufaktan ufaktan ciao

Alkol almayınca sinirli gergin bırıyse hıc ugrasmayın derim ben,alkoliktir çünkü. Hazır cocukta yok. Esımden önceki erkek arkadasım arada ıcıyorum derdı 3 yıl hıc bısey anlamadm arada bende ıcerdım. Birgüm butun gun bırlıkte vakit gecırdık ,çok gergındı önce anlayamadm sonra 1 tane bira ıcınce pamuk gibi oldu hemen ayrıldım. Hayatımda verdıgım en guzel karar. Eşiniz bagımlı . Bısey derseniz ofkeyle karşılasırsınız.

Merhaba
Ben yeni üyeyim derdimi paylaşmak belki bir yol gösterirsiniz diye tecrübeleriniziden faydalanmak istedim 4 aylık evliyim pandemi zamanında çok zor şartlarda evlendim kısa sürede tanışıp evlendim herşey çok güzeldi taki evlendikten sonra haftanın 3 4 günü alkol alıp geç gelmelere başlayana kadar nisanliyken felanda içiyordu ama bana söz vermişti evlenince azaltacagim zamanında eve gidip geleceğim diye şimdide arkadaşlarimla takılmak benim hakkım ben ömrümü sana bağlayamam diyip içip eve çoğu geç geliyor geç dediğim bazen 9 buçuk arada bir 11i buluyor biz daha yeni evliyiz alkolü azalt dediğimde benden düşmanı yok dün gece yine içmişti beni dönüşte annemlerde aldı saat 12ye geliyordu dedim bu hafta iyi takıldın artık haftaya takilmazsin kıyameti kopardı evde üstünü başını yırttı uzun bi şemsiye vardı aldı onu kırdı.Babami aradım gel beni al diye çıktım aşağıda babamı bekledim babam yukarı cikicam konusucam onunla dedi.Ciktik eve kapıyı açtı ailemin yanında süt dökmüş kedi oldu kendini savunması da şu ben çok geç gelmiyorum arada bir içiyorum benimde Hakkim var takılmaya vs.
Neyse babam baya bir kızdı etti ona oda sesini çıkarmadı sadece benim abarttigimi belirtti
Çıkarken babam dedi kızım sen evinde kal anlasın evlilik kolay yıkılmaz babamın hatrına evliliğime bir şans daha vermeye çalışıyorum ama ben nasıl değiştireceğim alkolü azaltmiyor annem diyor ya bu deveyi gudeceksin yada bu diyardan gideceksin.babamlar gittikten sonra böyle olmuyor bosanacagiz dedi bende evet böyle olmuyor bosanalim dedim sabah erkenden evden çıktı gitti ama yüzüğünü takmıştı sesimi cikarmadim şuan konusmuyoruz
Eşim benden önce çok rahatmis ailesinin lafını hiç dinlememis sanırım ona evlilik ağır geldi sizce evlilikte alışma suresi olurmu.Alkolu nasıl biraktiracagim çok mu baskı yapıyorum bilmiyorum bir süre kendi halinemi biraksam hiç konuşmasam.ilk başta benim gibi sıkıntılar yaşayıp evliliği düzene oturan oldumu
Kötü adamı evlilik , kötü evliliği de çocuk düzeltmez. Babanı çağırma işini yalama etme. Çağırdıysan da bas git.
Hem babana yazık hem de bi süre sonra ciddiyeti kalmaz.
Sen al diyorsun baban yaptığı normal şans ver diyor. Adam yüz bulup boşanalım diyor sen yüzüğü takmasına umutlanıyorsun. O sana baksın yüzük taktın mı diye.
Sürdürmeye niyetin varsa bi süre sallama ve çok gez, toz, iç. Evde oturup gelmesini bekleme.
Sen alkolü bıraktıramazsın.
Sen onu değiştiremezsin.
O kendi isterse değişir ancak.
Sen onu seni kaybetmemek için değişmeyi isteyecek hale getirebilirsin.
O da kaybetmekten korkup yüzük takıyor mu diye bakmayla ağlama yalvarmayla olmaz.

Evli değilim yorum yapmam ne kadar doğru olur bilmiyorum, yanlış yönlendirmek de istemem ama nacizane fikrim eşiniz bekarken rahat bir hayat yaşıyorduysa şu an evlilik onda acaba bi kaygı mı yarattı da birden böyle kendini dışarılara attı acaba? Benim aklıma bu geldi. Evliliğin sorumluluklarına dair korku, kaygı, stres, artık ya sosyalleşemezsem, sosyal hayatım bitti gibi düşüncelere/duygu durumlarına mı girdi acaba? Biraz birlikte keyifli sosyal aktivitelere girişmek iyi olabilir belki? Sevgiliyken hoşlandığınız, vakit geçirmekten keyif aldığınız yerlere gitmek yada akşamları güzel aktiviteler ile doldurmak (burası sizin özelinize ve ilişkinizdeki tercihlere kalmış ama yeter ki onun da gevşeyip mutlu olabileceği, kendini alkole vurmasına engel olacak bi program/aktivite olsun)

Zamanla düzelecek diye düşünüp bir de çocuk yapmayın bu sorumsuz adama... Madem şuan ona karşı soguksunuz ve mutsuzsunuz hemen yol yakınken boşanın...

Gerçekten alkol alan birisinin kendi kendine azaltacagina ve çevresini degistirecegine nasıl inanıyorsunuz anlamıyorum.bu adam içkiyi bırakmaz..kararını ver ya ayrıl ya çek

Ne ayrılması bebek yapmaya uğraşıyor bi de🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️
E ne yapacak başka!
Tabi çocuk yapacak!
Çünkü çocuk olunca sihirli değnek değecek adama!
Evim yuvam hanımım çocuğum diyerek gezecek!
Önceden her sözünü tutmuş gibi muhteşem babalık yapacak!
Tüm sorunlar çözülüverecek!
Çocuk yuvayı kurtarır siz ne bilirsiniz cağğğnımmmmm!

Son düzenleme:
E ne yapacak başka!
Tabi çocuk yapacak!
Çünkü çocuk olunca sihirli değnek değecek adama!
Evim yuvam hanımın çocuğum diyerek gezecek!
Önceden her sözünü tutmuş gibi muhteşem babalık yapacak!
Tüm sorunlar çözülüverecek!
Çocuk yuvayı kurtarır siz ne bilirsiniz cağğğnımmmmm!
Dimi🤦🏻‍♀️

Mevzu bence alkol değil adamın sorumluluk altına girmek istememesi.
Haftanın yarısından çoğunu sarhoş geçiren adam da alkoliktir zaten siz değil ancak kendi isterse bırakır.

Gerçekten çok zor bir durum. Ama hatayı en başta yapmışsın, alkol aldığını bildiğin halde sözüne inanıp evlenmişsin, alkol kolay kolay vazgeçilecek bir şey değil. Bu sefer baban için bir şans verdin sonra annen için sonra kendin için diye böyle şans vere vere nereye kadar gidecek ki.. Eşini karşına alıp evliliğinizin sürmesini istiyorsa vermiş olduğu sözü tutmasını, tutmayacaksa alkol konusunda yardım almasını öner, yok ben alkolden vazgeçemiyorum diyorsa da daha fazla uzatıp kendini düzelir diye kandırıp zaman kaybetme.

X