Yeni hamile olanlar beraber kilo takibi yapalim mi?

Bak bmkide erkek ondan mı öyle göbüş olduki? Kızımda yayvandı totodan şiştim çok. Bu 14 e kdr yoktu sonra bi anda top oldu şimdi kocaman
Ya minnoş bunlar arkdsma foto attm o da anladı sanırım erkek yukarı doğru büyüyo dedi 😁 Rabbim sağlıkla dogurmk hepimize nasip etsin inşallah

Asagi yukari bi liste paylasayim bende Sabah:
Ac karina limonlu su
1 adet tam bugday ekmegine tost
Ceri domates ve biber 3 zeytin süzme peynir 1 tatli kasigi fistik ezmesi
Ara:
3,4 adet hurma 1 avuc ici cig kaju
Ogle:
Bol salata 3 sarma kucuk bir parca borek 2 kasik kavurma 3,4 tatli kasigi irmik helvasi
Aksam: (9 gibi yedim)
1 kase tavuk suyuna corba
1 kase kıymalı türlü yemeği
Yatmadan 1 bardak süt icerim belki

Kizlar kim ne yapiyor bilemiyorum C charla dogum yapmistir heralde :)
2 çocuklu olmak zormus bebeğim biraz aglak cok istahli mecburen mama takviyesi yapiyorum onla uğraşırken kizimi kirmak istemiyorum ama bazen beni çileden çıkarıyor. Dün kirkimiz cikti zaman su gibi akip gidiyor..

MErhabalar kizlar. Yazamadim bayadir. Malum bebisle ugrasmaktan vakit olmuyor. Cuma ogleden sonra hastaneden ciktik. Evimizdeyiz. Bi duzen oturtmaya calisiyorum simdilik. Allahtan ikizler kardeslerini kabillendiler. Simdilik kiskanclik falan yok. Cok seviyorlar bebegi. Bizim bebek kardesimiz diye diye :) bebek iyi saglikli masallah. Dogumda no sonra 300 grama yakin kilo Verdi. Simdi almaya basladi. Sadece Anne sutuyle besliyorum. Suan lik bi sorun yok. Insallah sutum Bol Bol olur. Yedigime ictigime dikkat ediyorum gaz olmasin diye. Hala vucudumda fazlaca odem var. yuzum falan baya bi sis. Bol Bol su ve limonlu su iciyorum. Simdilik iyi yani. AMA uykusuzluk cok Zor yaa. Allahtan annem burada cok yardimci oluyor bana. Simdilik yemek temizlik ve cocuklarin genel bakimi annemde (banyo, okula goturup getirme gibi) benden haberler boyle :) ben bu cuma degil de onunuzdeki cuma kilo bildirimi yapacagim. Su sislikler gecmeden tartiya cikmak istemiyorum :KK70:

MErhabalar kizlar. Yazamadim bayadir. Malum bebisle ugrasmaktan vakit olmuyor. Cuma ogleden sonra hastaneden ciktik. Evimizdeyiz. Bi duzen oturtmaya calisiyorum simdilik. Allahtan ikizler kardeslerini kabillendiler. Simdilik kiskanclik falan yok. Cok seviyorlar bebegi. Bizim bebek kardesimiz diye diye :) bebek iyi saglikli masallah. Dogumda no sonra 300 grama yakin kilo Verdi. Simdi almaya basladi. Sadece Anne sutuyle besliyorum. Suan lik bi sorun yok. Insallah sutum Bol Bol olur. Yedigime ictigime dikkat ediyorum gaz olmasin diye. Hala vucudumda fazlaca odem var. yuzum falan baya bi sis. Bol Bol su ve limonlu su iciyorum. Simdilik iyi yani. AMA uykusuzluk cok Zor yaa. Allahtan annem burada cok yardimci oluyor bana. Simdilik yemek temizlik ve cocuklarin genel bakimi annemde (banyo, okula goturup getirme gibi) benden haberler boyle :) ben bu cuma degil de onunuzdeki cuma kilo bildirimi yapacagim. Su sislikler gecmeden tartiya cikmak istemiyorum :KK70:

Hayırlı olsun canım. Sütün bol olsun. Uykuyu seven bi bebişin olsun :))

V volveron canım bende ssnin gibiyim . Bazen hamileliğimi özlüyorum. Bazen gün içinde akşam saati geliyor ama ben hala hiçbirşey yememiş oluyorum. Eşim gelip de kızımı alınca yemek yemeye başlıyorum o da direkt kilo olarak dönüyor . Okul,proje ,maket ,ev temizliği,bebek ,uykusuzluk bir de üzerine süt sağma derken benim halim mecalim kalmıyor :KK43: şu lohusa psikolojisi diyorlar ya.. geçen elimem diyorum ki lohusalığımda bitmek üzere. O psikolojiye de girmedim. Girecek vaktim yoktu diyorum . İyi ya bana yaradı bu durum diyo :)

Geçen bende haftamı okuyorum rahim göbek deliğiniz seviyesine ulaştı diyordu. Hee dedim oralarda bi yerde demek ki. Arada minik hareketler hissediyorum ztm de bugün bankoya yaslanmıştım rahatsız oldu herhalde. Bi anda itekledi ben şok 😂 çünkü göbek deliğinin de bi 4 parmak üstüydü. Oralara ne ara çıktın dedim 🥰🥰 ilk gibi heyecanlıyım ben yaaa😍
Durumların iyi olmasına çok sevindim.şu anneler olmadan ne yapardık,sağolsunlar.bol sütlü günler canım.

V volveron canım bende ssnin gibiyim . Bazen hamileliğimi özlüyorum. Bazen gün içinde akşam saati geliyor ama ben hala hiçbirşey yememiş oluyorum. Eşim gelip de kızımı alınca yemek yemeye başlıyorum o da direkt kilo olarak dönüyor . Okul,proje ,maket ,ev temizliği,bebek ,uykusuzluk bir de üzerine süt sağma derken benim halim mecalim kalmıyor :KK43: şu lohusa psikolojisi diyorlar ya.. geçen elimem diyorum ki lohusalığımda bitmek üzere. O psikolojiye de girmedim. Girecek vaktim yoktu diyorum . İyi ya bana yaradı bu durum diyo :)
Ya canım anne olmak çok zor.merak ettim akşama kadar aç kalıyorum demişsin,süt durumun nasıl?yemeden süt oluyor mu?

Sabah : 1 dilim uzun tam buğday ekmeği arasına kaşar peynir,1 çeri,8 zeytin,çay
Öğle : 2 piliç baby,4 kaşık makarna,1kase yoğurt,yarım haşlama patates
Akşam : 1 kase kabak çorbası,2 ızgara köfte ,2 kaşık makarna,salata,ayran
Ara :1kayısı, 1 kase çilek

Kizlar kim ne yapiyor bilemiyorum C charla dogum yapmistir heralde :)
2 çocuklu olmak zormus bebeğim biraz aglak cok istahli mecburen mama takviyesi yapiyorum onla uğraşırken kizimi kirmak istemiyorum ama bazen beni çileden çıkarıyor. Dün kirkimiz cikti zaman su gibi akip gidiyor..
Kizin kaç yaşındaydı canım masallah bebise de hep iştahlı olsun doguracakmiyim derken 40lari da bitirdiniz ne güzel 😍 benim kızda 2.5 yaşında nasıl karşılayacak çok merak ediyorum şuan bile onun enerjisine yetişemiyorum o zaman hem bebiş hem yorgunluk daha da yetersiz olucam galiba😔

Selam canım kardeşlerin uyumu hep böyle devam eder inşallah ödemler gider nasilsa 😏çok iyi bı kiloda tamamladin

Çalışıyor olsan doğum izninde olacaktın okul olunca öyle bı sansinda yok helal olsun iyi idare ediyorsun canim

Kahvalti
2 yumurta bol peynir zeytin salatalık süt receli
Ara 1 bardak süt
Ara 2 kayısı
Aksam yarım kase mercimek çorbası 3 tepeleme kaşık pirinç pilavı patlıcan oturtma cacık
Ara 4-5 ad burçak bisküvi

Sabah;
Tam buğday ekmek arasına kaşar, domates ve portakal suyu

Ara; 1 hurma, 1 Türk kahvesi

Öğle; sabahkine benziyor. Kendime uygun yiyecek bulamadığım bir yere oturduk :) Yarım bazlama ekmeğine domatesli kaşarlı tost, 1 bardak ayran.

Ara; 3-4 çatal mozaik pasta, 1 bardak çay.

Akşam; yarım kase tarhana çorbası, 3 minicik biber dolması, 1 küçük parça fırında sebzeli tavuk, 1 kase cacık

Ara; 2 top dondurma

Kahvaltı: 1 dilim ekmek üzeri az tereyağı ve lor peynir, şekersiz çay
Öğle yemeği: 3 kaşık turşu kavurması,bir kase koz biberli yoğurt
Akşam yemeği: Bir tabak manti

Yeşil elma,ceviz ve süt ara atıştırmalıklar💃

Durumların iyi olmasına çok sevindim.şu anneler olmadan ne yapardık,sağolsunlar.bol sütlü günler canım.

Ya canım anne olmak çok zor.merak ettim akşama kadar aç kalıyorum demişsin,süt durumun nasıl?yemeden süt oluyor mu?

Bebek bende emmediği için ilk günden beri süt + mama gidiyorum canım. Doktor yemek yemek ile ilgili değil sütün demişti. Bebek emdikçe ve bol su içince sütün olur demişti. Arz talep meselesi gibiymiş süt olayı. Sütüme gelincede eğer üst üsten birkaç gün çok sağarsam o gün mama vermeme gerek kalmıyor . Ama ihmal edersem sağmayı hemen azalıyor . Mama takviyesi yapıyorum

ben sürekli açım hic doymuyorum..napacam ben kızlar..yemiyorum tabiki ara ana öğün olarak devam ediyorum ama bi biraksam kendimi dünyayı yiyeceğim

ben sürekli açım hic doymuyorum..napacam ben kızlar..yemiyorum tabiki ara ana öğün olarak devam ediyorum ama bi biraksam kendimi dünyayı yiyeceğim
Bende bazı günler öyle hissediyorum.özellikle 20-27 arası fecaatti canım.bıraksan o gün yediğimin 3katını yiyebilirdim.kızlar, 30.haftadan sonra o hissiyatın azaldığını söylüyor.umarım öyledir.sen kaçıncı haftadasın?hamilelik takvimi eklesene...

Bebek bende emmediği için ilk günden beri süt + mama gidiyorum canım. Doktor yemek yemek ile ilgili değil sütün demişti. Bebek emdikçe ve bol su içince sütün olur demişti. Arz talep meselesi gibiymiş süt olayı. Sütüme gelincede eğer üst üsten birkaç gün çok sağarsam o gün mama vermeme gerek kalmıyor . Ama ihmal edersem sağmayı hemen azalıyor . Mama takviyesi yapıyorum
Ben de senin doktorun dediği hiç tutmamıştı ama...yani suyla süt oluyor bıkbıkbık...umarım bunda olur.üstelik deli gibi emmek isteyen bir oğlum vardı.

Sabah : yarım yufkadan lorlu-ıspanaklı börek,haşlanmış yumurta,zeytin,çeri,çay
Öğle : 1 tane çeyrek yufka ile ıspanaklı gül böreği,1 simit,5 zeytin,çay
Ara : 3 tane Fındık’tan biraz büyük ev yapımı tuzlu kuru pasta
Akşam : peynirli yeşil salata,kefir,uzunun yarısı haşlama sosis(oğlumdan kalan)
Ara : 1çorba kasesi çilek
Güzel hamurişi tükettim gene :KK53:

X