Yontulmamis koca

Eşşek kadar adamın kendi aklı var, artık kvden çıkmış o iş yani. Siz kızınızı çağırdığında niçin müdahale etmediniz? Çocuk dersini bile yapamamış yani. Eşiniz nereden tutsak elde kalır ama böyle adama ben asla ama asla rahat vermem yani. Ne münasebet. Böyle adamları çenenizle bunaltacaksınız. O pes edecek siz etmeyeceksiniz. İstemeye istemeye yapacak boşanmaya niyetiniz yoksa.
Uyarmaz olurmuyum defalarca uyardım daha öncesinde de. Ama o kadar bencil ki kendi rahatlığı için cocugunu bile gözden çıkartacak kadar bencil

Ailesini eleştirdiğim konular misal ayakta yemek yemesi tencerenin icine kaşık sokarak yemegin tadına bakması yemek yedikten sonra yer sofrasi bezi ile ağzını silmesi. Çünkü bunları ailesinde yapıyorlar. Orada da kimse acsan bir tabak dolduralim oğlum ayakta yeme yada peceteyle ağzını sil dememis.
Belki örneklerle açıklayan adım ama çocukken ogretilecek şeyler de ogrrtilmemeis
Siz boşverin ayakta yemesini falan, adam bekar gibi hatta 16 yaşında ergen gibi köşesine çekilip, tel tv eşliğinde dünyadan soyutlanıp öylece yaşayıp gitmek istiyor. Karısıymış çocuklarmış umrunda bile değil, iki çocuğunun karnı aç, sırf kendinden olan çocuklarıyla ilgilenmemek için yemek yapma o zaman yemeyelim diyor, çocuk avaz avaz ağlıyor da kalkıp ilgileneyim demiyor. Ben bunu yedi kat elin çocuğuna yapamam, hayvana yapamam. Kocanız merhametsizin, kalpsizin, karaktersizin teki. Kalkıp haddini bildirmiyorsunuz da kaynanaya takılıyorsunuz, yok öğretmemiş de yok ayakta yedirmiş de, saçmalamayın yahu kendinize gelin bi. böyle mi avutuyorsunuz kendinizi.

Tayyip kocanızı görse vazgeçtim çocuk yapmayın der. Adamda evlat sevgisi, karakter, vicdan, sorumluluk hiçbir şey yok, bunlarda mı kaynananızın suçu?

Sizde adama rest çekecek göz yok da kaynanaya lanet okuma seanslarıyla sinirinizi atıyorsunuz besbelli. Burada bizim sinirimizi bozmayın bari ya Allah aşkına.

Çevreden örnekler verdiniz mi? Var mı çevrenizde çocuklarıyla ilgili ve eşine yardımcı erkekler?
Onun çevresinde yok. Hepsi sığır gibi afedersiniz akşama kadar ağzına lokma bekleyenlerden. Benim tarafımda var yani yeni nesil gençler de ama o asla eksik oldugunu kabul etmiyor.
Bende yapıyorum kafasında.

Eşinizi evin ergen oğlu yerine koymayıp ‘öz bakım’larını kendisine iade etmelisiniz.

Niye dinleniyor ki ilk gün, siz evde 2 çocukla çalışmıyor musunuz, ben mi yanlış biliyorum?
Dinlenmeye ihtiyacı olan sizken, neden ona zaman tanıyorsunuz?
Yüz verince astarı isteniyor işte.
Koca adam, ne hali varsa görsün ya.
Kendine ait tüm işlerini ciddi söylüyorum devrediverin şahsına, gölge etmesin yeter.

Siz boşverin ayakta yemesini falan, adam bekar gibi hatta 16 yaşında ergen gibi köşesine çekilip, tel tv eşliğinde dünyadan soyutlanıp öylece yaşayıp gitmek istiyor. Karısıymış çocuklarmış umrunda bile değil, iki çocuğunun karnı aç, sırf kendinden olan çocuklarıyla ilgilenmemek için yemek yapma o zaman yemeyelim diyor, çocuk avaz avaz ağlıyor da kalkıp ilgileneyim demiyor. Ben bunu yedi kat elin çocuğuna yapamam, hayvana yapamam. Kocanız merhametsizin, kalpsizin, karaktersizin teki. Kalkıp haddini bildirmiyorsunuz da kaynanaya takılıyorsunuz, yok öğretmemiş de yok ayakta yedirmiş de, saçmalamayın yahu kendinize gelin bi. böyle mi avutuyorsunuz kendinizi.

Tayyip kocanızı görse vazgeçtim çocuk yapmayın der. Adamda evlat sevgisi, karakter, vicdan, sorumluluk hiçbir şey yok, bunlarda mı kaynananızın suçu?

Sizde adama rest çekecek göz yok da kaynanaya lanet okuma seanslarıyla sinirinizi atıyorsunuz besbelli. Burada bizim sinirimizi bozmayın bari ya Allah aşkına.
Benim zaten morelim sıfır sinirlerim tepemde rica ediyorum birde siz Üstüme gelmeyin. Soruyorsunuz bende cevapliyorum. Doğru yada yanlış.
Ben 100 kv suçlu demiyorum.
Hani ilk egitildigimiz yer aile ye birçok şeyi ordan ogreniyoruz ya.

Eşinizi evin ergen oğlu yerine koymayıp ‘öz bakım’larını kendisine iade etmelisiniz.

Niye dinleniyor ki ilk gün, siz evde 2 çocukla çalışmıyor musunuz, ben mi yanlış biliyorum?
Dinlenmeye ihtiyacı olan sizken, neden ona zaman tanıyorsunuz?
Yüz verince astarı isteniyor işte.
Koca adam, ne hali varsa görsün ya.
Kendine ait tüm işlerini ciddi söylüyorum devrediverin şahsına, gölge etmesin yeter.
Evet iki çocukla ben ilgileniyorum. Evdeyim. Çalışmıyorum. Suan algilayamiyorum kafam resmen sünger gibi .

Onun çevresinde yok. Hepsi sığır gibi afedersiniz akşama kadar ağzına lokma bekleyenlerden. Benim tarafımda var yani yeni nesil gençler de ama o asla eksik oldugunu kabul etmiyor.
Bende yapıyorum kafasında.

şimdi aslında olay ev işi yapıp yapmaması ya da işleri önemsiz görmesi değil

boş verin iş miş yapmasın gerekirse

ama iki çocuk var baba olsun

yani anlatmak istediğim kadın işi görülen temizlik yemek çamaşır şu bu buna bahanesi var, bebek bakımına da bahanesi var (bizce yok da hadi toplumun bir kesiminde geçerli diyelim )

peki çocukla ilgilenmek, ders çalıştırmak vs neden annenin görevi

adam tır şoförü değil ki aylarca günlerce ev dışında yaşasın, çocuklarla ilgilenecek, bebeğin altını değiştirmek kadın işi ise değiştirmesin ama oğlu ile top oynamak da kadın işi değil yani

ya da kızın ödevine yardım etmek o şimdi bebek bakmayı mı öğretiyor kızına ailedeki iş bölümüne uygun olarak

genelde çocuk bende durmuyor seni istiyor bahanesi var da ablasının bakabileceği çocuğa babası haydi haydi bakar

neyse değiştirmek için ne yapabiliriz

çocuğu sarın babasına

her akşam baba gelip yemek yendiğinde her ikisi ile de ayrı ayrı zaman geçirmeli

gerekirse başlangıç için birlikte yani 4 lü etkinlik bulun

sonra mesela baba kız ikili bir kutu oyunu oynasın zira oğlan küçük siz onu oyalayın

sonra baba bebeğe baksın oynatsın ne yaparsa yatsın siz anne kız zamanı kurun

gerekirse okuldan söylediler deyin, yani hayır dememeli eşiniz

erkekler dürterek çalışır her işleri böyle maalesef

oğlumun masası yükseltilecek yükseltelim deyince sonra vs vs

oğluma dedim sen söyle babana yapın

sonuç yaptırdı ben desem yapmazdı

Öncelikle hepinize sağlıklı mutlu huzurlu yıllar diliyorum.
Konuyu çok uzatmadan derdimi anlatmaya çalışacağım.
Malum bu hafta 3gun tatil vardı. Eşim evdeydi. Cuma gunu kendisine hic birsey demedim. Aksama kadar kafasına göre takıldı. Yattı uyudu tv izledi yaklaşık 5 6 saat kulakligini takip telefondan film izledi. Tamam dinlensin dedim.
Ertesi gün saat 3 e kadar yine aynı. Telefonun sarji yokken tv ,sarj dolunca telefon başladı bu yine.
Ben 3 den sonra dedim ki sen çocuğa bak ben yemek yapayım. Bu arada kulaklık hala kulağında. Telefonu bıraktı tamam dedi. Kızıma da dedim ki sende bu arada ödevlerini yap bitir nasıl olsa kardeşinle baban ilgilenecek.
Bebek bu arada 21 aylık. Pıtı pıtı hiç durmuyor yerinde.
Ben odadan çıkana kadar oynuyormuş gibi yaptı. Ben odadan çıkar çıkmaz kızımı çağırdı gel Kardeşine bak diye.
Neyse dedim işimi hızli yaparım. Ben çocuğa bakarım kız da odevlerini yapar.
Mutfağa girince malum şunu da yapayım bunu da yapayım bir kaç yemek yaptım. Bu arada kızım geldi mutfağa. Babam uyuyor çocuk durmuyor diye.
Bende odaya gittim bu arada ufaklık da kucagimda.
Aynı anda kaç tane iş yapacağım. Bi yarım saatlik isim kaldı biraz idare et dedim. O da kıza bağırdı niye Kardeşine bakmiyirsun diye.
Içimden sabır diye diye gittim mutfağa. Işleri mi tamamladım. Bu arada ufaklık 50 kere geldi mutfağa bacağima yapışıyor. Durmuyor. Dedim ki burada kalın biraz burada oynat. Isim bitmek üzere.
Orada telefon izleyemeyecek ya yok illa ben salona götüreceğim.
Neyse öyle böyle yemeği yaptım.
Içeri geldim yine kulaklık kulağında kızım çocuğa bakıyor bu yine film izliyor.
Çocuk ne ödev yapmış ne kitap okumuş.
Işaret ediyorum. Yemek yiyecegiz gel mutfağa diye.
Neyse kulakligini çıkarttım dedim ki yemek yieylim. Benden ne istiyorsun dedi.
Çocuğu iki dakika tut sofrayı hazirlayayim dedim. Geldi bu mutfağa elinde telefon. Çocuk ziril ziril ağlıyor. Fırın açık ocakta yemek var. Kendini yakması an meselesi
Bende sinirlendim çektim elinden telefonu ve kulakligi yeter artık yemek yiyeceğiz sen hala telefonla uğraşıyorsun. Çocuk fırına gidiyor ocağa gidiyor kendini yaksa daha mı iyi. Yemekten sonra da izleyenilirsin. Niye bu kadar her şeyi abartiyorsun dedim.
Vay sen misin bunu diyen. Neymiş ben karsiliksiz iş yapmiyormusum. Bi yemek yaptım diye ondan iş bekliyormusum. Ben iş yapıyorum diye onun dinlenmesi zoruma gidiyirmus. Istiyormusum ki ben oturmayinca o da oturmasin dinlenmesin diye dusunuyormusum. Derken biz birbirimize girdük. Bu hakaret etti salak salak konuşma vs o ne soylediyse bende kendisine iade ettim.
Sofrayı hazırladım. Bu sadece kendine ayran doldurdu. Bende dedim ki işte sen böylesin. Senin onca yaptigina rağmen ben senin önüne yemek koyuyorum ama sen kinin yüzünden bir bardak ayran dolduramiyorsun. Aferin sana çok güzel öğretmişler dedim. Bu iyice zivanadan çıktı ayran bardağıni lavaboya firlatti neymiş ben onun ailesine laf ediyormusum ikide bir. Sana boyle mi ogrettiler deyinve yani aileisni suclamisim.Falan filan. Daha da senin pisirdigini yemem filan söylendi bağırdı çağırdı kapıları carpti gitti.
Tam gece 23.30 a kadar telefondan film izledi. Ve dün yine gece yarısına kadar kulakligini takip yine film izledi.
Bizle yemek yemedi.
Yemediği yemek umrumda bile değil zaten.
Ama bu kadar sorumsuz olması beni deli ediyor. Bir işe yardım et diyorum o kadar söyleniyor ki. Burnumdan getiryor.
Çocukla oynuyorum 2 3 saat biraz da sen oyna sana da ihtiyacı var diyorum oynama diyor.
Yemek yok diyorum yapma diyor. Ne yiyecegiz diyorum gerek yok bugunde yemeyelim diyor.
Çocuk odevini yapamamis diyorum eşşek kadar oldu bu konuyu daha bilmiyor mu diyor.
Ya artık gerçekten bıktım. Güzellik le konuşuyorum bak çocuklar sen onlarla olgilendigin zaman ne kadar mutlu oluyorlar anne sevgisi kadar babaya da ihtiyaçları var diyorum. Bir kulagindan giriyor diğerinden çıkıyor. Artık çok yoruldum. Çok bunaldım
Annesi 75 yaşında hala ayağına su getiriyor ağzına yemek sokuyor.
Bir kere olsun o öyle olmaz dememişler. Hiç bir yanlısıni uyarmamislar.
Bekliyor ki bende aynisini yapayım. Ben kendisine ben senin dadin degilim karinim diyorum. Çocuklarla kendini kiyasliyir neymiş onlara meyvesini soyuyormusum ona yapmiyorumuusm çünkü ben o kadar kiskaancmisim ki onun yedigini kiskaniuormuusm.
Özür dilerim karışık yazmış olabilirim.
Bana ne kadar odun ne kadar öküz olduğunu tekrar hatırlatmayın bunu gayet iyi biliyorum.
Bunun bir çözümü var mı lütfen bana onu söyleyin. O benim pes etmemi bekliyor sürekli söylenerek burnumdan getirerek. Şu güne kadar direndim ama artık savaşacak gücüm kalmadı.
Ben kendi şahsi yaptiklarini artık düzeltmek istemiyorum ama çocuklara örnek olacağı konular da en azından kendine çeki düzen verse.
Ama yapmıyor 1 gün yapıyor 3 gün burnumdan getiriyor.
Ben bir erkek annesi olarak 21 aylık oğluma bezini çöpe atmasını oyuncaklarini toplamasini çoraplarını kirlileri sepete atmayı sofra kurmayı ogretiyorum . Aynı şekilde kızıma da sorumluluk veriyorum. Çünkü asla kaynanam gibi bir anne olmak istemiyorum.
Ama bu yontulmamis adam için ne yapabilirim bilmiyorum.
sadece ve sadece size bir yardımı dokunmayan adama neden 2. çocuk diyorum başka birşey demiyorum. Adamın mayası belli ,büyük çocuğunuza yazık çocukluğunu yaşamaya kendi dersleri vs ile ilgilenmeye zamanı yok küçük anne rolünü üstlenmek zorunda kalıyor siz iş yaparken ...

Ben boyle kocasi olanlara hep ayni seyi yazarim hatta gulerler burda bana. Koyun kapinin onune arkadasim. Dunyaya bu herife hizmet amacli mi geldiniz? Her sey sizin sirtinizdayken bir de bu asalaga bakmak zor olmuyor mu? Gonderin gitsin anasina agzina yemek mi sokar,totosunu mu temizler naparsa yapsin. Baskasinin yanlis yetistirdigi bebesine siz bakmak zorunda degilsiniz. Sofraya bir tabak eksik koyarsiniz bari,yaptiginiz yemek bir gun fazla dayanir bu eziyet nedir yani?
Aynen öyle agzina saglik valla. Bi kapi disari edince rest cekince degerleniyor insan. Halende ayni ise gitsin anasinin kuzusu olmaya devam etsin. Yasanmaz böylesi ile bazen dur demek lazm.

Bir de ben de var böylesi akşam 7 bucukta evde olurdum çalışırken o benden 1 saat önce evde olmasına rağmen ve cumarteside tatil olmasına rağmen gram yardım etmezdi ne yemeğe ne temizliğe.. Sonuc artık çalışmıyorum eve de katkım yok kusura bakmasın kimse. Ben sizin yerinizde olsaydım çocuklarımın karnını doyurur kendi yemeğimi yer ona da yemek falan vermezdim. Madem yapma diyor bugunde yemeyelim diyor. Baksın bakalım 1 hafta boyunca yemek bulamayınca ne yapacak . Bu alttan almalardan yüz buluyorlar işte

Şöyle soyleyeyimilk başlarda ona ihtiyaç duyduğum işler daha az oluyordu. Yapıyordu ama yine söylenerek yapıyordu.
Ama şimdi ona ihtiyaç duyduğum zamanlar arttı. Ama sürekli söyleniyor. Yapsa da içime sindirmiyor sanki yemin etmiş bir işi yaparken söylenmeye. Sürekli mizildiyor.
Tıka kulağını duymazdan gel söylediklerini bundan sonra ne kadar ekmek o kadar köfte mantığını uygula
Benim eşim bu kadar olmasa da oda böyle yardım eder etmesine ama sonra tekrar bişey istemeyecem geçen ben sofra toplarken çocuğu tut dedim tutmadı çocuk merdivenden yuvarlandı ben koştum çocuğu aldım onu sakinleştirmeye çalışırken adam senin yüzünden dedi hem sofra kaldırıp hem çocuk bakacakmışım ben bir cinnet geçirdim o ara gözüm döndü sinirden ondan sonra yola geldi öküz bazen sabır çekmek yerine cinnet geçirmek daha evladır o bir konuşuyorsa sen birine bin kat ....

Evet iki çocukla ben ilgileniyorum. Evdeyim. Çalışmıyorum. Suan algilayamiyorum kafam resmen sünger gibi .
Çok şey yazarım da zaten üzgünsünüz, daha fazla üzmek istemiyorum.
Tek diyeceğim siz o adamın bir zahmet işlerini yapmayı bırakın.
Kendiniz ve çocuklarla ilgilenin, anasına yaptırsın ayağına yemeklerini...

Ben esinizi degil sizi hatali buldum kusura bakmayin! Neden m8? Cunku iki cocukta kalmissiniz! Hani üçüncüsü??Üçüncüyü yapin bakin nasil da istediginiz gibi bir adam oluyor eşiniz...

Bu konudaki en büyük Hatanız eşinize ikinci çocuğu yapmak. Üstünüze extra sorumluluk eklemişsiniz.. Bu adam böyleyse bırakın kendi işlerini yapsın. 3.çocuğa gerek yok. Bir Cinnet bayağı sorunu çözer aslında

Benim zaten morelim sıfır sinirlerim tepemde rica ediyorum birde siz Üstüme gelmeyin. Soruyorsunuz bende cevapliyorum. Doğru yada yanlış.
Ben 100 kv suçlu demiyorum.
Hani ilk egitildigimiz yer aile ye birçok şeyi ordan ogreniyoruz ya.

Canım sen yorumlarla moralini bozma tartışma
Eşine ceza vermelisin bi şekilde

KK da bu da yeni moda galiba “bu adama neden ikinci çocuğu yaptın “

Çocukları adamlara mı yapıyoruz

Yani evet “ ortamınız uygun değilken neden ikinciyi de yaptın” şeklinde belki sorulur da

konu sahibi çocukları adama yapmıyor yahut hiç bir kadın çocuğu adam için yapmıyor

Çocuğu genelde herkes kendi için yapar, kardeşi büyüğü için yaptığı söylense de yine kendi içindir zira karar mercii kendisidir

Bu adama çocuk yaptın söylemi bebek doğumu ve büyütülmesi aşamasında kadını edilgen yani adamın çocuğunu büyüten haline getirmiyor mu

Ben çoçuğumu hiç eşime yaptım hissine sahip değilim eşim olmasa da o benim çocuğum

Yani evet “ ortamınız uygun değilken neden ikinciyi de yaptın” şeklinde belki sorulur da

konu sahibi çocukları adama yapmıyor yahut hiç bir kadın çocuğu adam için yapmıyor

Çocuğu genelde herkes kendi için yapar, kardeşi büyüğü için yaptığı söylense de yine kendi içindir zira karar mercii kendisidir

Bu adama çocuk yaptın söylemi bebek doğumu ve büyütülmesi aşamasında kadını edilgen yani adamın çocuğunu büyüten haline getirmiyor mu

Ben çoçuğumu hiç eşime yaptım hissine sahip değilim eşim olmasa da o benim çocuğum

O cocuklari tek basimiza yapmiyoruz. Ben iyi bir anneyim derken, karsidaki de iyi bir baba mi diye sorgulamak lazim. Sözüm konu sahibine degil genel olarak.

Sadece şu var eşi hiç yardımcı olmadığı icin iki çocukla kadin çok zorlanıyor
Zaten kadin aktif iscimen belli tek çocuğu bu kadın rahat idare eder
Ama ikinci de çok zorlanmış
Adam zaten bitik

X