Yorgunum

Şöyle ki tabiki bizde risk altındayız babamdan dolayı .Erkeklerdeki mide kanseri riski kadınlara göre daha fazla imiş .Bu yüzden Dr abime bazı sorular sordu ve muayene etti.Bana da bir sikayetim olup olmadığını sordular .Babam sigarayı uzun yıllardır içiyor ve stresli bir adam .Ben genetikten çok bunun sebep olduğuna inanıyorum .
Allah babanıza sağlık ve şifa nasip etsin inşallah, şu anda nasıl durumu? Bence de genetikten çok stres ile alakalı bir durum. Babam çok stresli 1 yıl yaşadı zaten. Geceleri uyuyamıyordu sorunlardan dolayı. En sonunda sağlığından oldu işte.

Siz elinizden geleni yapıyorsunuz ve ne yazık ki bu böyle sürüp gidecek. Her insan aynı iyileşme azminde olmuyor maalesef. Biz de aynı şeyle karşı karşıyayız ve yıllardır çözüm bulamadık. Yapması gereken egzersizleri yapmıyor, geriye gidiyor. Sonra bizim zorumuzla kendine dikkat etmeye başlıyor, tekrar düzeliyor. Sonra gene aynı kısır döngü. Bir aralar ölsem de kurtulsam diyordu, bunu duyunca benim gözümden pıt pıt iki damla yaş düştü. Bunu gördüğünden beri en azından artık böyle şeyler söylemiyor.
Evet haklısınız çok güzel ifade etmişsiniz tam olarak bir kısır döngü. Keşke o azmi biz dışardan verebilsek ama bazı şeyler insanın kendi elinde maalesef. Sabır diliyorum size inşallah bundan sonra hep güzel şeylerle karşılaşırsınız hayatınızda. Allah bir an önce şifasını versin hastanızın. Bu salgın da onlara hiç iyi gelmedi... zaten psikolojik olarak çöküyorlar salgınla hepten karamsarlaşıyorlar eve tıkılı kalıyorlar.

Teşekkür ederim inşallah bir an önce tüm kanser hastalarının derdine bulunur bir çare inanıyorum ben buna. Biz elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz, hatalarımız vardır elbette ama biraz olsun iyileşme belirtisi görsem çok mutlu olacağım.

Allah şifa versin , Allah tekrar yaşatmasın inşallah. Ne güzel bir evlatsiniz çocuğunuz gibi bakıyorsunuz ama onun da atlattı kolay değil, belki yavaş yavaş alışır bu yeni yaşam tarzına.

Rabbim şifalar versin bir an önce babacigina..kanser hastalığı ne yazık ki hastayada yakınlarına da çok zor ..biliyorum ..sabir en önemli şey bu hastalıkta bazen çok zor olsada..Rabbim mucizeler versin..

Çok geçmiş olsun öncelikle.
insallah Rabbim bir an önce sağlığına kavusmasını nasip eder amcamıza .
Size gelecek olursak psıkolojik bir savastasınız ve sukur ki savası siz kazanmıssınız. Bazen dısarı cıkma fırsatınız varsa cıkmayı deneyin. Sizinde hayatınızı yasamaya çalısın bir kac saat de olsa; cok gencsiniz Allah sizede babanıza bakmanıza karsılık güzel bir ömür nasip etsin:)
Çok teşekkür ederim inşallah bundan sonra her şey daha iyiye gider. :)

Annem var çok şükür. Ama çalışıyor o ve işyerinde sorumluluğu ağır. Sabah gidiyor akşam geliyor, kardeşim ve ben yeni mezun olduk iş arama, staj vs. aşamasındayız. Bir de babama kim bakacak ilgilenecek o konu var. Geçinmek için onun işe gitmesi gerekiyor. Zaten annem de iş ve ev arasında çok ağır sorumluluk altında çok yıprandı, bugün ağladı. Çok yoruldu zaten hastanelerde hep o koşturdu. İşten çıktı hastaneye gitti, eve geldi yemek yaptı. Elinden geleni yapıyor ama babamın psikolojisi o kadar kötü ki bize de çok hırçın davranıyor, herkesin içinde kaç kere azarladı bizi gören herkes bize sabredin diyor, biz alttan alıyoruz zaten insanların ne dediği önemli değil, bazen alttan alamıyoruz kırıldığımızı belli ediyoruz o zaman siz bana kırılmayın ben öyle yapmak istemiyorum ama elimde değil falan diyor. Ama nazladığımızda hiçbir çaba sarfetmiyor kendisi için, biz bıraksak zaten dünden razı kimse bana bir şey demesin ellemesin, yemek yemeye çağırmasak aç aç bekleyecek akşama kadar. Bugün diyetisyene ve psikoloğa gittik. Kilo kaybetmiş. Diyetisyen böyle devam edersen hastaneye yatırmak zorunda kalacağız damardan besleneceksin dedi. Yatarım o zaman diyor cevap olarak. Vazgeçmiş hayattan. Psikoloğa gitti ilk görüşmesiydi. Zaten ilk görüşme biraz tanışma gibi olmuş, psikolog bizimle de ayrı görüştü. Yemek yiyememesinin psikolojik olduğunu kabul etmiyormuş, benim bir şeyim yok diyormuş psikolog söyledi. Ben tabi anlattım evdeki hasta modunda oluşunu. Belki psikiyatra yönlendirebilirim dedi. Ama arabada anneme bir daha gitmeyeceğini söylemiş psikoloğa. Tabi ben yine ikna etmeye çalışacağım gitmesi için. Kısacası şu an çok bırakmış bir halde kendini ve bizi de yetersiz buluyor. Anneme sen kurallara uyuyor musun gibi bir şey demiş bugün. Halbuki kendisi kalkmıyor öğünlerine ne yapmaya çalışıyor anlamıyorum bazen. Annem izin almak istediğinde ise alma diyordu rahatı bozulur diye. Ben de çağırıyorum yemek için ama annem kadar ikna etmeye çalışmıyorum bağırıyor çünkü. Çok inatçı çok, aşırı karamsar. Kalkmak istemediği zaman asla kaldırmazsınız, annem geçen gün bir saat yalvardı bu kadar mı katı olur bir insan eşinin hatırı için kalkar. Halbuki en zor tedavileri atlattı, radyoterapi alırken bir ay yataktan kalkamamıştı. Şimdi gezebilir, dolaşabilir ama uyumayı tercih ediyor sadece.
zayıflamak ıcınde mıdeyı kucultturuyolar ya..mıdenın bır bolumu alınmıs yemek yıyememsı normal..basımızdan gectıgı ıcın bılıyorum..damardan beslenmeye baslamada gerı donus zor denlıyor..vucut alısıyor damardan beslenmeye..plastık sısede mamalar vardı..ıc dedıgımde elımden alıp fırlatırdı ıcemıyor cunku..vucut olarakda sıkıntıları var bence..dr ınsanın hayatta olabılecegı en buyuk amaleıyatlaran bırı demıstı

Merhaba babamın kanserden midesi alındı, tüm yemek yeme zorluklarını tıkanmasını çok iyi anlıyorum
Şuan sana söylemediği ağrıları vardır belkide, babamın kemoterapisi biteli 1,5 sene oldu ağrıları bitmedi
Doktoru ona söylemedi mi ameliyat olabilmesi bile büyük bi şans en azından geç kalınmamış organlarına yayılmamış
Biraz morale ihtiyacı var babanın

Allah babanıza sağlık ve şifa nasip etsin inşallah, şu anda nasıl durumu? Bence de genetikten çok stres ile alakalı bir durum. Babam çok stresli 1 yıl yaşadı zaten. Geceleri uyuyamıyordu sorunlardan dolayı. En sonunda sağlığından oldu işte.
Şu an gayet iyi diyorum ya bir süreç olarak değerlendirmek lazım .Zaten uykusuzluk daha doğrusu gece uykusu uyumamak bile sebep gosterilebiliyormus .Doktorumuz demişti. Ben sizi çok iyi anlıyorum insan çabası karşısında o da çabalasin bırakmasın istiyor .Birşey olması durumunda en çok siz uzuleceksiniz aslında çabaniz da bu yüzden olmaması yönünde .Çok çok geçmiş olsun .Herşey daha iyi olur umarım .

Biliyorum, zaten hastalığı ilk öğrendiğindeki halini unutmam mümkün değil, ama en zor kısmını atlattı aslında aldığı tedaviler o kadar ağırdı ki, şimdi toparlanma zamanı ama bir mücadele azmi yok, psikolojik olarak da kötü olduğunu kabul etmiyor.
Zamanla daha iyi olucak hastalığı atlatmış bu çok güzel

X