Yunanistan göçmenleri - mubadil torunları

evet giritte cok guzel oraya da gittim..

bu arada biz her subat ayında kumburgaz marin princess hotel de buyuk mubadele gecesi duzenliyoruz
gercekten cok guzelk oluyorç

benimde anne ve babamın anne ve babaları minicikken selanikten Konya Akşehire göç etmişler...birgün fırsat olursa büyüklerimin doğduğu selaniki görmek istiyorum...

Son düzenleyen: Moderatör:
benim anne tarafım yunanistan dimetokadan baba tarafım ise gümülcineden bende oraları çok merak ediyorum

benim dedemler orda yaşamışlar hala akrabalarım çoğu orda yaşıyo ben iskeçe yunanistanda doğmuşum türkiyeye 1989 yılında göçmüşüzÇok üzgünüm çoook

bende selanik göçmeniyim Atam gibi ve bununla gurur duyuyorum..ıhlamurlu köyünden geldiğimizi biliyorum bildiğim tek şey bu ama daha fazla bilgi edinip sizinle paylaşacağım arkadaşlar..bu arada bende çatalcadayım kaydirigubbakcemile2

merhaba arkadaşlar..bende mübadil torunuyum..baba tarafından dedem ve ailesi selanikten kozan köyünden 1924 lozan antlaşması nufüs mübadelesi gereği türkiyeye gelmişler...gülcemal vapuruyla geliyorlar ve tütüncülükle uğraştıkları için atatürk onları samsun bafraya yerleştiriyor...sonra izmire gelmişiz zaten..gidip görmeyi çok isterim cidden oraları..hem benden , hem değil.çok enteresan..ve bir o kadar acı bir hikaye bu mübadele...

Merhaba pinky bizm koyumuzde kozani ye baglı grebana naslic ..
belkide akrabayızdır :) Biz dernek kurduk buyuk mubadele dernegi facebook ta sayfamız var istersen inceleyebilirsin..

Merhaba pinky bizm koyumuzde kozani ye baglı grebana naslic ..
belkide akrabayızdır :) Biz dernek kurduk buyuk mubadele dernegi facebook ta sayfamız var istersen inceleyebilirsin..

aaaa daha yeni gördüm kusura bakmayın...
kozanla kayaları karıştırmışım..selanikin kayalar kasabasının yukarı kayalar bölümünde kozlu köyüymüş bizimkisi....
facebook yok bende ama açık bir profilse seve seve incelerim tabiki...

selam kızlar bizde selanik mübadiliyiz bi tarafım kavala bi tarafım kayalar.herşeyimizle bambaşkayız müziklerimiz düğünlerimiz yemeklerimiz ne biliyim kültürümle gurur duyuyorum

merhaba kızlar benim de babaannem, dedem ve akrabaları gümülcineden gelmişler. anneannem,dedem ve akrabaları ise yugoslavya göçmeni. melez bir göçmen torunuyum yaniboshayallersmile

benimde annem babam selanik göçmeni.annem 70lerde gelmiş babamda istanbul doğumlu aslında ama dedemler yunanistan doğumlular 45lerde gelmişler sanırım.

Merhaba hemşerilerim;burada cevaplaması en zor soru bu.Nerelisin?Hiçbiryer...Babam bulgaristan,annem selanik göçmeni.Memur olup gezmişler.Akrabalar dağınık,bir kısmı hala Türkiye de değil.Eşim de çeçen.Onlarda çok dağınık.Peki çocuklarım nereli?Hepimiz Türkiyeliyiz.

X