Yuva yikiliyo acil kalici cozumler hanimlar

Arkadaşlar heryönüyle iyi giden 17 aylık bir evliliğim var ve iki aylık bebeğim . Ama eşimle ilk defa şiddetli bir şekilde tartıştık sebebi kaynanam .eşim bana orospu dedi ben de sinir anında anandır dedim o günden beri eve gelmiyor annesinde kalıyor ve boşanmak istiyor. Kaynanam ben istemiyorum demiş oğlum da isterse artık oğlum bilir demiş. Yani resmen yuvamı yıkıyor . lütfen gercekten bir tavsiyeniz varsa yazın.
Ya kotu kaynanala olsün allah erkeklere vicdan versin
Kaç gündür gelmiyo eşin eve canım arayıp sormuyo mu hiç bebeğinizide ihtiyaç olur beZi maması fln ?

Bence affetmeyen taraf sen olmalıydın. Sana bu kadar ağır konuşan bir adamla devam edebileceğini düşünmene hayret ettim.
Bi insanin bu kadar küçük bebeğiyle bittirmeyi düşünmesi koşay bişey değil. Bazende Karşı taraftan ne duyarsan duy kendine kıza kıza bitmek bilmeyen bi sevgin varsa o kadarda hayret edici değil bence

her ne sebep olursa olsun "anandir" gibi bir uslup bir kadina yakismaz.

Zaten başımıza ne gelse kadina şu yakışmaz bu yakışmaz mantığından geliyor. Yakismayan sey kimseye yakismaz.

yazdigim metni algilamadiginiz asikar.
konu sahibi "bana kufur etti, nasil ozur dilettiririm" diye konu acsa, bu sekilde cozum onerirdim. konu sahibi "adam evden gitti, nasil dondurmeliyim" diye sordugu icin bu sekilde bir tavsiyede bulundum.
kaldi ki "anandir" diye bir uslup benim icin her durumda irite edici.

Yoo gayet açık ve net yazmissiniz

Geçmiş olsun biri kendine bu muameleyi reva görüyor ise tek diyebileceğim bu

Sizi alan erkek yaşadı :deli:
Ya çok tatlı semurcan semurcan yaaa... her mesaj iyilik güzellik masumiyet akıyor. Çok uzun süredir dikkatimi çekiyor semurun bu tatlı naif yorumları. Oku sakinleş, arkana yaslan ve huzurla düşüncelere dal. Hakkaten eşin çok şanslı semur, inşallah her daim mutlu olursunuz :KK36:

Ya çok tatlı semurcan semurcan yaaa... her mesaj iyilik güzellik masumiyet akıyor. Çok uzun süredir dikkatimi çekiyor semurun bu tatlı naif yorumları. Oku sakinleş, arkana yaslan ve huzurla düşüncelere dal. Hakkaten eşin çok şanslı semur, inşallah her daim mutlu olursunuz :KK36:
cok tesekkur ederim ancak yorumu yazan arkadas ironi yapmis ve beni aslinda kadinin kurdu konumuna dusurmus :))

sinir anında edilen lafları hiçbir zaman ciddiye almam , çünkü sinir anında benim de kendimi kaybettiğim , ağzımdan çıkanı kulağım duymadığı oldu.

Ama sorun şu ki adam sinirle edilmiş bir kürürde hiçbir sorumluluk kabul etmiyorsa eşinin sinirle verilmiş cevabından da sorumlu olmasını bekleyemez. Ayrıca karı koca arasındaki münakaşa karı koca arasında kalmalı, eşşek kadar adam gidip annesine mi ağlamış "sana küfür etti anneee:mad::mad:" diye. Annesinin niye haberi oluyor bu anlık öfke patlamalarından?

Boşanmayı gerektirecek neden karşılıklı edilmiş küfürler değil, adamın koşup bunu annesine anlatması, annesinin olaya müdahil olması, ben istemem onu demesi eşin de ben de istemem demesi.

Konu sahibi bebeğin küçük anlıyorum ama özür dilersen tüm suçu tek başına sırtlanmış olacaksın, biraz sessiz kalıp sakinleşmesine fırsat versen gelip konuşmaya çalışır mı eşin? Küçücük bebeğiniz var illa özler gelir gibime geliyor normal bir insan, ama eşin pek normal gelmedi bana...:KK51:

İlle de barışalım tekrar deneyelim diyorsan konuşmanda "ikimiz de kendimizi kaybettik, ikimiz de ağza alınmayacak şeyler söyledik, bir daha bu noktaya gelmeyelim, aile içindeki sıkıntılarımızı da dışarıya yansıtıp daha da karmaşık bir hale sokmayalım" diyebilirsin. İnşallah ilk adımı eşin atar...

cok tesekkur ederim ancak yorumu yazan arkadas ironi yapmis ve beni aslinda kadinin kurdu konumuna dusurmus :))
Ben çok ciddiydim aslında, sonradan farkettim ironi yapıldığını:110: Senin yorumlarına rastlamamışlar demekki. Çok güzel ve pozitif bir enerjin var, çok da yapıcısın her zaman.

Kadın düşmanı değilsin kesinlikle, yıkıcı değilsin, hiçbir zaman.

Ben çok seviyorum yazdıklarını okumayı, bana huzur veriyorsun kim ne derse desin:KK19:

Ben çok ciddiydim aslında, sonradan farkettim ironi yapıldığını:110: Senin yorumlarına rastlamamışlar demekki. Çok güzel ve pozitif bir enerjin var, çok da yapıcısın her zaman.

Kadın düşmanı değilsin kesinlikle, yıkıcı değilsin, hiçbir zaman.

Ben çok seviyorum yazdıklarını okumayı, bana huzur veriyorsun kim ne derse desin:KK19:
cok tesekkur ederim :)

Söylediği küfür çok onur kırıcı. Kabul edilemez. Sinir anında ağzının ve elinin ayarı olmayanlardan hep korkmuşumdur.

Efendilik zaten sinir anlarında ortaya çıkar. Sinir anıdır , yapar, söyler sözlerini kabul edemiyorum.

Bunun yanda sizin söylediğiniz de en az eşinizin ki kadar kötü maalesef. Ikinizde hatalisiniz.
Burada bir af dilemekte yoksa, mahcubiyette yoktur . Bu daha üzücü.

Ben söylediğinsem , sen ne oluyorsun denilebilirdi belki illa karşılık verilecekse ama insanın ailesini karıştırmak olmaz.
Bu arada ben böyle küfürler ve yanlışlar karşısında susup odayı terk etmeyi daha doğru buluyorum. Karşı taraf ayibiyla boğulsun.
Sonra da yolu neyse çizer yolunu.

Çok üzüldüm bende anneyim insan bebegine yuvasına kıyamiyor:KK61:sizi çok iyi anliyorum umarım hakkınızda hayırlısı olur.istemiyorsa çok ta zorlamayin.

Arkadaşlar heryönüyle iyi giden 17 aylık bir evliliğim var ve iki aylık bebeğim . Ama eşimle ilk defa şiddetli bir şekilde tartıştık sebebi kaynanam .eşim bana orospu dedi ben de sinir anında anandır dedim o günden beri eve gelmiyor annesinde kalıyor ve boşanmak istiyor. Kaynanam ben istemiyorum demiş oğlum da isterse artık oğlum bilir demiş. Yani resmen yuvamı yıkıyor . lütfen gercekten bir tavsiyeniz varsa yazın.
Adama bak ya! Orospu ne demek! Sensin orospu deseydin keşke. Bir de adamın lafına değil yuvanın yıkılmasına takılmışsın. Icinde erkeğin kadına küfür ettiği yere yuva denmez şekerim. Bosanıyorsa defolsun gitsin. Hem hakaret ediyor hem de üste çıkıyor. Ben olsam ben de anandır derdim. Sinirle soylemesi onu hakli göstermez. Sen de yuvana çocuguna takılacağına duyduğun lafa takıl bence. Bana o biri o lafı diyecek, sonunu düşünemiyorum yani. Alttan alma sakın çocugum var diye. Yarin agzina tükürur bu herif senin. Arama. Bosan hemen. Avukat tutmana da gerek yok madem o da istiyormus hemen bir protokol hazirlar bir dilekce yazarsin olur biter.

2 aylık bebeğin var diye bırakmak istemiyosun sanırım. Ama onu affetmeyen kesinlikle sen olmalıyken bide bu lüksü ona vermişsin. Çocuğun annesiyle babasiyla büyüsün istiyosun ama boyle bi evlilikte çocuk nasıl mutlu büyüyebilir ? Suç kv de değil ayrıca senin kocanda

Kaynananız yuvanızı yıkmıyor, yıkan kişi eşiniz. Kayınvalideniz eşinizin beynine girip ağzını "o..." diyecek şekilde oynatmadığına göre. Size saygı duyan birisi kimsenin ne söylediğini umursamaz, ister annesi ister kardeşi olsun "Eşim hakkında ne biçim konuşuyorsun?" diye lafı ağzına tıkmayı bilir. Annesine dedirttirmemiş ama size kendi ağzıyla demiş. Üzgünüm, eşinizi böyle tanımanız kötü olmuş.

Söylenen sözler çirkin ama sizin lafınızı gidip annesine yetiştirmişse o evlilik zor Yürür . Insan kavgada belli olur . Ettiği küfrün özrü olurmu bilmem ama çaba sarfetmesi gereken o . Boşansın ana oğul yaşasınlar o zaman .

sana o kelimeyi yakisyirip annesine soyletmemesi bence senin adam seni karisi olarak sahiplenmemis benimde esimle cok sorunum oluyo ama bu kelimeyi asla kullandigini duymadim duyarsamda o kelimeye tepkim illaki olur hakkinda hayirlisi arkadasim hangimizin yuvasi saglam ki :KK43:(( Allahim duysun sesimizi yuvalarimiza dirlik duzen versin insallahhhhhh Aminnnnnnnnnnn

Yani olay sadece kufurlesmek mi? Dahasida var mi?

Esinizle aranızda gecen diyolog tabi ki hic hos olmamış ama olayı bosanmaya kadar götürmek biraz abarti olmus.

Sonucta onun o.. demesiyle sen o.... degilsin senin anadir demenle anasida o.... değil anlik bi sinirle kabalastiginizi ddusunuyorum

X