2014 Şubat Anneleri

Cnmkzm geriye dönüp alıntı yapmadım,şöyle söyleyeyim seninkiyle benimkinin sevdiği şeyler aynı ama benim hatun aynı şeyi yemekten de sıkılıyor.bunu fark ettiğimde her gün farklı şeyler yaptım.baktım düzeldi.mesela ilk yoğurt verdiğimde gayet güzel yedi ama ertesi gün verdiğimde istemedi.üç gün sonra verdiğimde güzel yedi.bunun gibi.bi de sevmediği şeyleri verirken iyice acıkmış olmasını bekliyorum.sebze çorbasını hiç sevmiyor mesela.
Günde 3 öğün veriyorum.eğer sütüm daha çok olsa en fazla 2 verirdim.verirken bir sıralamam da yok mesela dün kahvaltı saatinde muhallebi verdim,bugün de yoğurt.ben kurallarımı kızımı zorlamayacak şekilde ayarlamaya çalışıyorum canım.
Akşam en geç 6-7 gibi son öğünü veriyorum çünkü o saatten sonra uyku moduna giriyor enerjisi düşüyor.ondan sonra da sabah 10-11'e kademziriyorum

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

yok cnaım ya biizmki 8 şubat dogumlu demiyo yani sen hiç sorun etme baba anne diyenler oluyo 5 aylık cocuklara yalan bence biizmkide aglarken anne diyo bazen de yani ölesine çıkıyo anne dmeek icin demiyo aglayış sesi öyle oluyo millet çok acayip zaten :KK31:

aynen zaten işim işçi iş iş oldu:KK1: dakika bırakamıyorum bide çıkamıca şeylerde durmaktan nefret ediyo hoppla yürüteç gb valla o akdar güzellerki ben binicem o en fazla 5 dakka duruyo yatagının çarşafını değiştirdim düşün yani kaç dakka sürebilir ağladı hoppalada yazık yahu verilen paralara acıyorum hep diyorum hediye olmasalar otutrur ağlardım:KK53::KK1:

sağol kuzum ben çok pimpirikliyim bide muhammed bey sadece beni görüyor akşamda babayı sonuç olarak yetemiyormuyum diyorum bazen rahatladım sen yazınca... bebeklerin durmaması verilen paraya bende acıdığımdan bebeğime sadece beşik aldım çünkü eskiden bir oyuncagım vardı benim için dünyanınm en kıymetli şeyi oydu ben tüketim çocugu olmasın diye elimden geldiğince fazla eşya,kıyafet almadım bakıyorum da sizler de yazıyorsunuz oynamıyor diye içim rahatlıyor eve gelen gidenler oluyor onlar diyor ki ilk çocuk bu kadar sefil olur mu hiç eşyası yok vb cümleler duyuyorum...

kızlar bebişleriniz mama,baba vb sesler çıkarıyor mu benimkinde tık yok gerçi dün misafirlikteydik arkadaşlarla aramızda 5 gün onunnda bebeği demiyordu bizim ki 26.02 doğumlu...

Reyyan nerden desin 5.5-6 aylık bebişler:))

Reyyan nerden desin 5.5-6 aylık bebişler:))

mart bebişi arkadaşın varmış az önce yazdı diyormuş hatta maşallah dedim valla diyen varmış benim ki tembel sanırım tam olarak baba yada mama değil ba...baa...vs diyen diyorum zaten bilinçli olarak değil

sağol kuzum ben çok pimpirikliyim bide muhammed bey sadece beni görüyor akşamda babayı sonuç olarak yetemiyormuyum diyorum bazen rahatladım sen yazınca... bebeklerin durmaması verilen paraya bende acıdığımdan bebeğime sadece beşik aldım çünkü eskiden bir oyuncagım vardı benim için dünyanınm en kıymetli şeyi oydu ben tüketim çocugu olmasın diye elimden geldiğince fazla eşya,kıyafet almadım bakıyorum da sizler de yazıyorsunuz oynamıyor diye içim rahatlıyor eve gelen gidenler oluyor onlar diyor ki ilk çocuk bu kadar sefil olur mu hiç eşyası yok vb cümleler duyuyorum...

neyle oynadıgını söylesem gülersin el bezleri varya agzını sildigimiz onalrla oynuyo hemde dakikalarca ama oyunak ver eline 2 dakka sonra çıldırıyo neden agzına sokamıyo hepsni diye sokuyo damaklarını acıtıyo herelde aglıyo karpuz şeklinde diş kaşıyıcı aldım sulu hele ona iffit oluyo neden gerçek değil diye karpuzu çok seviyoda:KK9::KK9: o yüzden bende oyuncak almıyorum hep olanalr biizmki sonradan geldi ablamda 2 görümcemde 2 tane var görümcmein oglu uzun dogdu yürütece binemedi kucana alıyodu bize verdi yepyeni mama sandalyesi hediye hoppalamız hediye odamızı kayınvaldem aldı sallanan beşik yatak odasındakini ablamdan aldım bebek arabasını kendi annem aldı eşyaalrı yarı yarıya annemler kayınaldemler aldı hediyeler felan derken ooo bi dünya eşya eşya eve sıgamıyorum valla bide oturma odamı bozup cocuk odası yaptım bi üçlü orda bi üçlü salonda girişte yani 2 berjelide atıcam artık yer bulamıyorum heryer eşya bide kız durdugu yerde dutrmuyo görüldügü gb 1 aya kalmaz oda oda gezerde nabcam bilmiyorum cok eşya var kurtulmam alzım evi zeynebe göre düzenlememiz lazım yoksa cokkk canı acıcak :KK50:

mart bebişi arkadaşın varmış az önce yazdı diyormuş hatta maşallah dedim valla diyen varmış benim ki tembel sanırım tam olarak baba yada mama değil ba...baa...vs diyen diyorum zaten bilinçli olarak değil

Onu diyecektim benzer sesler çıkarır ama kesinlikle bilinçli olduğuna inanmıyorum.benim kızım da ilk doğduğundan beri aynen "anne" diyerek ağlıyor.hatta ilk duyanlar çok şaşırıyordu.bilinçli değil elbette diyordum.hatta bazen eşim bana verip bak seni istiyor diyor,aramızda espri konusu oldu:)) keşke baba deseydi:))

neyle oynadıgını söylesem gülersin el bezleri varya agzını sildigimiz onalrla oynuyo hemde dakikalarca ama oyunak ver eline 2 dakka sonra çıldırıyo neden agzına sokamıyo hepsni diye sokuyo damaklarını acıtıyo herelde aglıyo karpuz şeklinde diş kaşıyıcı aldım sulu hele ona iffit oluyo neden gerçek değil diye karpuzu çok seviyoda:KK9::KK9: o yüzden bende oyuncak almıyorum hep olanalr biizmki sonradan geldi ablamda 2 görümcemde 2 tane var görümcmein oglu uzun dogdu yürütece binemedi kucana alıyodu bize verdi yepyeni mama sandalyesi hediye hoppalamız hediye odamızı kayınvaldem aldı sallanan beşik yatak odasındakini ablamdan aldım bebek arabasını kendi annem aldı eşyaalrı yarı yarıya annemler kayınaldemler aldı hediyeler felan derken ooo bi dünya eşya eşya eve sıgamıyorum valla bide oturma odamı bozup cocuk odası yaptım bi üçlü orda bi üçlü salonda girişte yani 2 berjelide atıcam artık yer bulamıyorum heryer eşya bide kız durdugu yerde dutrmuyo görüldügü gb 1 aya kalmaz oda oda gezerde nabcam bilmiyorum cok eşya var kurtulmam alzım evi zeynebe göre düzenlememiz lazım yoksa cokkk canı acıcak :KK50:

bebek olunca tüm ev kalkıyor oturuyor bizde de durum aynı maşallah annesi 2 yıl ev otursun kalksın nasıl olsa büyüyünce ev eski halini alır saydıklarının hiçbiri yok bizde benim oğlanda ayına göre hareketli sürekli dönüyor ve tuhaf şeylerle oynuyor tek almak istediğim yürüteç onada babası karşı erkeklere zarar verirmiş bakalım büyüdükçe neler gelecek başımıza...

Onu diyecektim benzer sesler çıkarır ama kesinlikle bilinçli olduğuna inanmıyorum.benim kızım da ilk doğduğundan beri aynen "anne" diyerek ağlıyor.hatta ilk duyanlar çok şaşırıyordu.bilinçli değil elbette diyordum.hatta bazen eşim bana verip bak seni istiyor diyor,aramızda espri konusu oldu:)) keşke baba deseydi:))

:) peki diğer sesleri çıkarıyormu bağıldama diyorlar sanırım yada ne zaman çıkarmaya başlar...bizim ilk bebiş kim ne derse onu araştırıyorum tek başıma yetemiyoru hissi oluşuyor bazen

:) peki diğer sesleri çıkarıyormu bağıldama diyorlar sanırım yada ne zaman çıkarmaya başlar...bizim ilk bebiş kim ne derse onu araştırıyorum tek başıma yetemiyoru hissi oluşuyor bazen

Çıkarıyor da belli belirsiz şeyler bir şeye benzetemiyorum:)) bunun için hakikaten çok erken,hiç kafana takma bence.bir dilci olarak şunu söyleyebilirim baba mama dede gibi kelimeleri de aynı hece tekrarı olduğu için kolay söyler bebekler.yani çok önemli bir durum değil bu

Çıkarıyor da belli belirsiz şeyler bir şeye benzetemiyorum:)) bunun için hakikaten çok erken,hiç kafana takma bence.bir dilci olarak şunu söyleyebilirim baba mama dede gibi kelimeleri de aynı hece tekrarı olduğu için kolay söyler bebekler.yani çok önemli bir durum değil bu

tamam canım sağol...

Ahanda işte bu ses çıkarması olayı 3 gün önce oldu bizde.:KK1:eşim salondaydi:KK53:ben ve oğlum la yatak odasındaydik:KK52:dolap yerleştiriyodum:KK37:oglum anne dedi:KK1:ama ben yanlış duydum sandım. Eşim duydunmu dedi.neyi dedim.anne dedi oglumuz dedi:KK52:ama bence bilinçli değildi imkansız bu aylarda:KK52:

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Evet doğruymuş canım.bununla ilgili yurtdışında yapılmış birçok çalışma varmış.sanayi toplumları anneyi de iş gücü olarak gördüğü için bebekle tensel teması, yakın iletişimi 6 aydan fazla emzirmeyi bağlanmayı arttıracağı için sakıncalı buluyormuş.hatta anne yatağında ölen bebeklerle ilgili yapılan açıklamalarla birlikte birçok anne bebeği ile yatmaktan vazgeçer olmuş.bide erkek bebeğin anneyle yatması onun kimlik gelişimine engel oluyor fikri iddia edilmiş.fıtratımıza ne kadar aykırı değil mi? Masum bir bebek için ne kadar travmatik.

Buyuk kizim dogdugunda babasinin uzeri ciplakken alirdi kucagina.kizimda ciplak olurdu.guven duygusu icin. Kizim nerdeyse babasinin gogsunde buyudu diyebilirim.her firsatta hala babasinin yanina yatar. Bebek onlar yada kucuk cocuk guven duymaya anne bana kokusu duymaya o kadar ihtiyaclari varki.buyuk kizimi pedogog a goturdugumuzde bize bir suru sey soyledi yaninizda yatirmayin odasini ayirin dudagindan opmeyin vs vs. Odasina koyamadim kiyamadim. Sonra kizim cok hastalandiginda bizimle uyumak istedi ilk tabiki ilk soru isareti dustu kafama.sonra dedim ki bu benim yavrum hasta ve bize ihtiyac duyuyor.anneyim ben bilimsellik beni ilgilendirmiyor. İyikide almisim yanimiza hala daha istedigi zaman aliyorum. Herseyi bilimsel diye gosterip bir anne ile bebegi birbirinden uzaklastirmak ne aci..

Tunaydinnn:) benim minti cok fena alisti gece 2 de yatiyor gunduz 12 de biz uyandiriyoruz hanimi. Bide surat cekiyoruz daha uyuyacaktim ne uyandirdiniz der gibi:)
Ek gidayi biraz erteledik daha dogrusu yogurt ve meyvede problem yok corbalarda oluyor.sanirim cok sicak diye corba istemiyor kuzum. Soguk seyler istiyor. Bizde simdilik boyle devam ediyoruz.bugun bebek kumpiri yapicam bakakim ne olucak.
İs yerimizdeki eleman koye gitmis gelirkende seftali getirmis esime mudurum bunu kizlariniza annem yolladi demis allah razi olsun mis gibi koy seftalisi. Soguk soguk onu veriyorum. Cocukta hakli sicaktan nefes alinmiyor 2 gunde 1 kilo verdim terden sicaktan bisey yiyemiyorum ki

Ahanda işte bu ses çıkarması olayı 3 gün önce oldu bizde.:KK1:eşim salondaydi:KK53:ben ve oğlum la yatak odasındaydik:KK52:dolap yerleştiriyodum:KK37:oglum anne dedi:KK1:ama ben yanlış duydum sandım. Eşim duydunmu dedi.neyi dedim.anne dedi oglumuz dedi:KK52:ama bence bilinçli değildi imkansız bu aylarda:KK52:

canım senin bebeğin kaç doğumlu kızlar hepinizin bebeği babıldıyor mu yani anlamsız olarak ma..ma,ba..baaa gibi sesler çıkarıyor mu benim danışacak annem vs yok o yüzden çok korkuyorum eksik bişey yapmaktan size demiştim ya doktora bu hafta da götüremiyoruz eşim o kadar yoğun ki bende sizden öğrenmeye çalışıyorum....

canım senin bebeğin kaç doğumlu kızlar hepinizin bebeği babıldıyor mu yani anlamsız olarak ma..ma,ba..baaa gibi sesler çıkarıyor mu benim danışacak annem vs yok o yüzden çok korkuyorum eksik bişey yapmaktan size demiştim ya doktora bu hafta da götüremiyoruz eşim o kadar yoğun ki bende sizden öğrenmeye çalışıyorum....

17 subat dogumlu reyyan:KK16:kusura bakma canım babildimak ne demek:KK53:ba kelimesi hiç demedi.3.aydan beri agu diyo bağırıyor tuhaf sesler cikariyo.:KK1:ama korkma hemen her bebek bir değil. Kimi bebek daha emeklemedi bile. :KK53:

Yok canim ya. Insanlar bazen gercekle ve olmasini istedikleri seyi ayirt edemiyorlar. Tipki benim gibi:KK1: :KK1: daha 1-2 aylik tan beri mizirdaniken ainnnee diye bi ses cikariyo.annem yanimdaydi baslarda.anneme duydun mu anne dedi dedim babamla ikisi bana bakip gulduler sadece :KK9::KK9::KK9::KK9: öyle bisey olamayacagini o zaman anlamis bulundum:KK37::KK37:

Adem güneş ve Haluk yavuzer in neredeyse tüm kitaplarını aldım.fırsat buldukça okuyorum. Kendimden de birçok şey buluyorum.geçmişimi kişiliğimi sorguluyorum.yanlış bilinen doğrularla dolu.tavsiye ederim şiddetle:)
çok sağol canım önerilerin için okucam inşallah:KK34:
Canim nako pırlanta derya baykalin resmi var uzerinde. Evet cnm tuylenmemesi ve parlak ip olmasi onemli. Ip parlak olmayinca orulen sey cok mat duruyo. Bazi sitelerde gordum.2, 5 veya 3, 5 nolu tigla oruluyo. Amigurumi aşkına diye bi site var.ben ordannyapilisina bakip yazdim sonra ördüm canim. Biraz daha buyuttum ben orerken kollarini bacaklarini ve govdesini uzattim

hımm sağol kuzum biliyorum o ipi.bende onunla öreyim diye düşünüyodum.o ipin yeleği kazağı da çok güzel oluyo.tüysüz olduğu içn kaşımdırmıyo alerji yapmıyo bide çok güzel duruyo hazır alınmış gibi:KK9:

Gunaydin kizlar sanirim.bizim kiz emekliyo :cool:

Yere serdigim.bezde durmuyo.bide yaramazliklara basladi:eek:

Zeyneeeeeeep.diyorum
Bakmiyo bile

Eki Görüntüle 1209042
oyy maşallahhh zeynepeeee:nazar::nazar:bizim kız totosunu kaldıramıyo yaa dönemiyo bile 7 şubat doğumlu.uğraşıyo döneyim diye ama totoyu kaldıramıyo:KK53:
kızlar bebişleriniz mama,baba vb sesler çıkarıyor mu benimkinde tık yok gerçi dün misafirlikteydik arkadaşlarla aramızda 5 gün onunnda bebeği demiyordu bizim ki 26.02 doğumlu...

canım bizim kız ba ba diyo anneee dedi bi kaç kez ama bilinçli olarak değil hani agu felan derken.kaşıkla bişeyler yerken hamm yapıyo bi de:KK9:

bizde kuzuya çok oyuncak almıyoruz.evdeki şeylerle oynamayı daha çok seviyo su şişesi küçük leğen gibi:KK1:oyun halısının oyuncaklarıyla oynuyo bide hediye gelen bi kaç çıngırak felan var onlarla oynuyo pek bişey almadık bizde:nazar:

17 subat dogumlu reyyan:KK16:kusura bakma canım babildimak ne demek:KK53:ba kelimesi hiç demedi.3.aydan beri agu diyo bağırıyor tuhaf sesler cikariyo.:KK1:ama korkma hemen her bebek bir değil. Kimi bebek daha emeklemedi bile. :KK53:

Yok canim ya. Insanlar bazen gercekle ve olmasini istedikleri seyi ayirt edemiyorlar. Tipki benim gibi:KK1: :KK1: daha 1-2 aylik tan beri mizirdaniken ainnnee diye bi ses cikariyo.annem yanimdaydi baslarda.anneme duydun mu anne dedi dedim babamla ikisi bana bakip gulduler sadece :KK9::KK9::KK9::KK9: öyle bisey olamayacagini o zaman anlamis bulundum:KK37::KK37:

oyy maşallahhh zeynepeeee:nazar::nazar:bizim kız totosunu kaldıramıyo yaa dönemiyo bile 7 şubat doğumlu.uğraşıyo döneyim diye ama totoyu kaldıramıyo:KK53:

canım bizim kız ba ba diyo anneee dedi bi kaç kez ama bilinçli olarak değil hani agu felan derken.kaşıkla bişeyler yerken hamm yapıyo bi de:KK9:

maşallah bebişlere babıldama anlamsız kelimeleri tekrarlama yani mama,baaa,deee gibi çevremdeki bebklere bakıyorum kimi şakıyor kimi benimki gibi bende bir yerde yanlış yapıyorum diyorum bazen diyorum ki tükeniyorummm sonra bakıyorum o kadar savunmasız ki ufacıkm güçlü olmam lazım diyorum kafayı yeme modunyadım bu aralar...:KK53:...

X