Ailemin bu tutumunu yanlış mı yorumluyorum sizce ?

Merhaba hanımlar, bundan 2yıl önce aileme tokiden ev çıktı, o zamanlarda durumları iyi olmadığı için bana sen öder misin dediler bende tamam dedim. Eski eşimle evlenmeden önce bu konuyu ona açtım önce tamam sen öde ilerde senin olur dedi sonra başıma kalktı bu durumu evlenirken hiç bir harcama yapmadı hatta başka şehre taşınmadık geçinemeyiz ben ev taksidi ödeyeceğim diye sonra ben boşandım .
Evi bu yıl teslim ediyorlar taksitler ödenmeye başlayacak, ailemin durumu düzeldi şimdi hiç sen öde falan demiyorlar taksitleri ödeyecek durumum da var , çok kırıldım üzülüyorum bu duruma ben eski eşimin o kadar tribini çektim ne yapsa bu durumu başıma kalkacak hareketler yapıyordu, ama ailemin bu yaptığına çok üzülüyorum şuan güveneceğim kimsem kalmadı olarak düşünüyorum onları ne kadar acı versede ikiyüzlü olarak görüyorum bilmiyorum yanlış bir düşüncede miyim sizce ? Olayları yanlış mı yorumluyorum lütfen yardımcı olur musunuz
Toki aileniz adına onların olacak zaten. Aileler de bazen çocuklara bir şeyler aldırına kadar varlar. Emin olun o ev size değil, onlara. Tabiki evlat olarak güzel bir şey yapmışsınız takdir edilir ama ailenin bencilliği insanın zoruna gidiyor böyle durumlarda. Mesela ilerde kardeş de varsa bölünecek yani ben ödedim benim hakkım diye boşuna düşünmeyin yada aileniz kızım sen ödedin bu ev senin demezler. Eşinizin yerinde olsam ben de tepki verirdim açıkçası.

Hayır asla zorlamadılar rica etmişlerdi o sıralarda eski eşimle başka yere taşınırız ailelerden uzak oluruz olanlrı yaparken ben kendi kendime geçinemeyiz ev ödeyeceğim diye kaynanamın evinde kalmıştım çok çektim orada , evin fiyatı çok uyguna geliyordu şuan o paraya araba yok birikimle ev alamam sanırım tek başıma zor geçiniyorum aslında geleceğe olan güven problemim var ailem olmayınca ne yapacağım yalnızım evim arabam bir şeyim yok düşünceside çok üzüyor beni
Söylemlerinizden anladığım kendinize bir günah keçisi arıyorsunuz. Bir de eski eşiniz ev geçindiremeyecek, çalışmayan biri miydi ki siz ev taksidini ben ödersem geçinemeyiz diye düşündünüz ve kayınvalide ile aynı eve taşındınız? Şu an tek başınıza mı yaşıyorsunuz? Ailenizle birlikte kalmak size iyi gelecekse belki ailenizin yanına taşınsanız? Geçiminiz iyiyse, onlar da gel evladım diyorsa ve rahat edebilecekseniz tabii. Bir de ailem olmayınca derkenki kastınız eski eşiniz mi yoksa kendi aileniz mi tam anlayamadım. Bir de kendi tercihleriniz sebebi ile yaşadığınız sorunları ailenize bağlamayın lütfen. Sonuçta eski eşinizi siz seçmiştiniz. Tam olarak ne yaşadığınızı bilmesem de kendinizden çok taviz verdiğiniz için şu an böyle kötü hissettiğinizi düşünüyorum. Sonuçta her şekilde ev ailenize çıkmış. Iyi bir fırsat olabilir. Ama sizin adınıza değil kendileri için başvuru yapmışlar. Sadece destek istemişler ve de gerek kalmamış. Bunu kendi hayal ve yorumlarınızı katmadan gerçekliği ile kabul etmeniz lazım.

Söylemlerinizden anladığım kendinize bir günah keçisi arıyorsunuz. Bir de eski eşiniz ev geçindiremeyecek, çalışmayan biri miydi ki siz ev taksidini ben ödersem geçinemeyiz diye düşündünüz ve kayınvalide ile aynı eve taşındınız? Şu an tek başınıza mı yaşıyorsunuz? Ailenizle birlikte kalmak size iyi gelecekse belki ailenizin yanına taşınsanız? Geçiminiz iyiyse, onlar da gel evladım diyorsa ve rahat edebilecekseniz tabii. Bir de ailem olmayınca derkenki kastınız eski eşiniz mi yoksa kendi aileniz mi tam anlayamadım. Bir de kendi tercihleriniz sebebi ile yaşadığınız sorunları ailenize bağlamayın lütfen. Sonuçta eski eşinizi siz seçmiştiniz. Tam olarak ne yaşadığınızı bilmesem de kendinizden çok taviz verdiğiniz için şu an böyle kötü hissettiğinizi düşünüyorum. Sonuçta her şekilde ev ailenize çıkmış. Iyi bir fırsat olabilir. Ama sizin adınıza değil kendileri için başvuru yapmışlar. Sadece destek istemişler ve de gerek kalmamış. Bunu kendi hayal ve yorumlarınızı katmadan gerçekliği ile kabul etmeniz lazım.
Haklısınız gerçek düşüncelere çok erişemiyorum bu yıl olumsuz düşüncelerim çok fazla eski eşime yaptığım fedakarlıkları düşünüyorum onun böyle pislik çıkmasını yesiremiyorum aslında yanlış yaptığım seçimlerime üzülüyorum :KK43: eski eşim çalışıyordu ama nedense öyle bir düşünceye kapılmıştım o da farketti bu salakça düşüncemi manipüle etti bu durumu kalmak zorunda kaldık, teşekkür ederm

Toki aileniz adına onların olacak zaten. Aileler de bazen çocuklara bir şeyler aldırına kadar varlar. Emin olun o ev size değil, onlara. Tabiki evlat olarak güzel bir şey yapmışsınız takdir edilir ama ailenin bencilliği insanın zoruna gidiyor böyle durumlarda. Mesela ilerde kardeş de varsa bölünecek yani ben ödedim benim hakkım diye boşuna düşünmeyin yada aileniz kızım sen ödedin bu ev senin demezler. Eşinizin yerinde olsam ben de tepki verirdim açıkçası.
Ben eskiden hayal aleminde yaşadığım için neyin ne getireceğini sorgulamadan taşamışım aslında bu yıl olgunlaştığı ı farkediyorum ve geçmişte yaptığım hatalar eski eşime yaptığım fedakarlıklar beni çok üzüyor be bileyim karşık duygular içindeyim kendimi güvende hissetmiyorum sanırım

Yani ben burda yanlış bir tutum görmüyorum, paraları yokken sen öde demişler, şimdi paraları var seni külfet altına sokmak istememişler. Bunda ne var ki? :KK51: Hiçbir birikimim yok demişsin konu sahibesi o zaman taksitleri nasıl ödeyecektin? Bundan sonra akıllı ol bari, evlenicem diye tüm paranı sokağa atmışsın bundan sonra kimse için paranı sokağa atmazsın olur biter. Kamu spotu yapayım zaten evlenicem diye tüm paranı getir diyen erkekten hiçbir bk olmaz, evlenicem diye hiçbir kadın paralarını harcamasın erkek değil mi getirsin alsın 2 beyaz eşyayla, mobilya kimseye acımayın sonra ortada kalırsınız.
Akıl tutulması denen bir şeyi dibine kadar yaşamışım dılardan görseniz eğitimli dersiniz ama o kadar duygularımla hareket etmişimki , gözüm hiçbir şey görmemiş şuan farkediyorum çoğu hareketleri süzgeçten geçiriyorum dediğiniz gibi bir erkek nasıl bu şekilde davranabilir o an bunu nasıl görememişim kendime çok kızıyorum değerimi kendim bilememişim başkası mı bilecek kamu spotunuza katılıyorum keşke daha önce ayıksaydım

Haklısınız onların olacaktı sonra bana devredeceklerdi , yiyici değiller bana yardım ederler hatta bilemedim yanlış düşündüm sanırım emekli olunca geçinemem kirada otururrsam diye çok bel bağlamıştım korkuyorum açıkçası emekli maaşıml sokakta kalırım diye oturdum ağıyorum kendime üzülüyorum belkide

Profilinize 24 yaşında olduğunuzu yazmışsınız. Emekli maaşınızla sokakta kalacağınızı düşünüyorsanız 40+ yaşlarda mısınız ?

Ben eskiden hayal aleminde yaşadığım için neyin ne getireceğini sorgulamadan taşamışım aslında bu yıl olgunlaştığı ı farkediyorum ve geçmişte yaptığım hatalar eski eşime yaptığım fedakarlıklar beni çok üzüyor be bileyim karşık duygular içindeyim kendimi güvende hissetmiyorum sanırım
Zamanla oturur çok şey. Yaşla deneyimle de alakalı. Kendiniz için yapın bir şeyler. Siz nasıl ailenize destek olmuşsunuz, gerektiğinde siz de onlardan isteyin onlar size destek olsun bunda bir şey yok. Yeniden evlenir hayat kurarsınız hep böyle gidecek hali yok

Zamanla oturur çok şey. Yaşla deneyimle de alakalı. Kendiniz için yapın bir şeyler. Siz nasıl ailenize destek olmuşsunuz, gerektiğinde siz de onlardan isteyin onlar size destek olsun bunda bir şey yok. Yeniden evlenir hayat kurarsınız hep böyle gidecek hali yok
Onlarda arada oluyorlarda bilemedim duygusallığıma denk geldi sanırım, evlenmek istiyorum hayatı yalnız yaşamak istemiyorum aslında

Merhaba hanımlar, bundan 2yıl önce aileme tokiden ev çıktı, o zamanlarda durumları iyi olmadığı için bana sen öder misin dediler bende tamam dedim. Eski eşimle evlenmeden önce bu konuyu ona açtım önce tamam sen öde ilerde senin olur dedi sonra başıma kalktı bu durumu evlenirken hiç bir harcama yapmadı hatta başka şehre taşınmadık geçinemeyiz ben ev taksidi ödeyeceğim diye sonra ben boşandım .
Evi bu yıl teslim ediyorlar taksitler ödenmeye başlayacak, ailemin durumu düzeldi şimdi hiç sen öde falan demiyorlar taksitleri ödeyecek durumum da var , çok kırıldım üzülüyorum bu duruma ben eski eşimin o kadar tribini çektim ne yapsa bu durumu başıma kalkacak hareketler yapıyordu, ama ailemin bu yaptığına çok üzülüyorum şuan güveneceğim kimsem kalmadı olarak düşünüyorum onları ne kadar acı versede ikiyüzlü olarak görüyorum bilmiyorum yanlış bir düşüncede miyim sizce ? Olayları yanlış mı yorumluyorum lütfen yardımcı olur musunuz
Aileniz evi kendilerine alıyorlar size değil ve şimdi durumları düzelmiş kendileri ödeyecek demek ki.. Yanlış olan ne? Siz heralde taksitleri ödeyip sonra evin sizin olmasını umdunuz, yanlış ummuşsunuz..

Onlarda arada oluyorlarda bilemedim duygusallığıma denk geldi sanırım, evlenmek istiyorum hayatı yalnız yaşamak istemiyorum aslında
Ya boşver şekerim bak hayatına paranı kazan, birikim yap karşına daha kimler çıkar hem de iyi ki ayrılmışım şimdi daha mutluyum dersin. Geçmişe takılıp kalma sakın. Sonra hayat geçer pişman olursun

Ya boşver şekerim bak hayatına paranı kazan, birikim yap karşına daha kimler çıkar hem de iyi ki ayrılmışım şimdi daha mutluyum dersin. Geçmişe takılıp kalma sakın. Sonra hayat geçer pişman olursun
Teşekkğr ederim biraz rahatladım aslında şuan korkularımdan vazgeçmeliyim emekliliği göreceğimin garantisi bile yokken neyi düşünüp tasalanıyorum asllında baktığımızda haklısınız

sizin olaylara bakış açınız da yorumlamanız da hiç sağlıklı değil. ailenin durumu düzelmiş kendileri ödüyormuş daha ne? bu yaşta emekliliğine ağlamak yok artık ya

24 yaşında gelecek korkusunu zirvede yaşıyorsunuz normal değil. Gencsiniz taşını siksaniz suyunu çıkarırsınız. Ailenizin ödemesi daha iyi zaten onların üzerine olacak hersekilde

Daha 24 yaşındasın ne korkusu bu
İlk konuyu okuduğumda 40 lı yaşlarda bi kadın sandım..hem kendin kabul edip ödemişsin bi süre evin taksidini.ama daha bu yaşta miras ev mevzuları falan,evlerden ırak walla asıl sen kardeşini aileni tanımazsın çünkü şimdiden ev derdine düşmüşsün.Ben 34 yaşındayım bu yaşıma kadar hiç düşünmedim böyle şeyler annem babam sağlıkla yaşasınlar Allah onlara uzun ömürler versin tek dileğim bu. Ama sen daha 24 yaşındasın neler düşünüyorsun çok tuhaf

Yani sen ödersin biz öldükten sonra senin olur hiçbir garantin yok derken şuan beni bertaraf etmeleri bilmiyorum benim güvencem ev alamam ilerde zorluk yaşarım diye böyle düşünmüştük ama şuan hiç ödeme konusunda ses etmemeleri üzüyor korkuyorum açıkçası gelecek kaygım var birijimin yok bu evi öder diye ilerde benim olur diye güvenmiştim şuan çok boşlukta hissediyorum kendimi yanlış düşünceler içinde miyim bilmiyorum psikoloğa gidiyordum iyi geliyordu şuan gitmiyorum belki depresif modda olduğum için böyle düşünüyorum
E sizin olmayıp kimin olacak

Akıl tutulması denen bir şeyi dibine kadar yaşamışım dılardan görseniz eğitimli dersiniz ama o kadar duygularımla hareket etmişimki , gözüm hiçbir şey görmemiş şuan farkediyorum çoğu hareketleri süzgeçten geçiriyorum dediğiniz gibi bir erkek nasıl bu şekilde davranabilir o an bunu nasıl görememişim kendime çok kızıyorum değerimi kendim bilememişim başkası mı bilecek kamu spotunuza katılıyorum keşke daha önce ayıksaydım

Bundan sonra akıllı olursun cano 24 ne ki allah aşkına ... 24 ne emeklilik düşünülecek bir yaş, ne de gelecek korkusu yaşanacak bir yaş çoğu insanın 25te birikimi falan olmuyor zaten anca geçiniyor bence bşo yere kuruntu yapıyorsun.

X