Ailemin bu tutumunu yanlış mı yorumluyorum sizce ?

Teşekkür ederim işin içine pra girince dediğiniz gibi kardeşte kalmıyor , aslında ben eve çok anlam yüklemiştim birikimim yok ilerde ortada kalmayayım diye düşünüyordum tek başına kirada emekli maaşıyla yaşayamam ortada kalma senaryolrı kuruyorum kendi kendime aslında bu sıralar çok duygusalım vücudum tepki veriyor bu anlamsız streslenmelerime , onunda etkisi var sanırım
Sanirsam daha 24 yasindasiniz. Nasıl bu yasta ortada kalma senaryoları kuruyorsunuz anlamadım. O kadar mi güçsüzsünüz yani. Benim çevremde gördüğüm kocası vefaat etmiş kadınlar bile ortada kalmıyor ya girip bi ise çalışıyor hatta hic çalışma tecrübesi olmayanlar bile. Siz niye bu yaştan böyle kötü düşünceler içerisine girdiniz ki. İnsan yıllar sonraya plan yapmamali diye düşünüyorum. Hem yasliliginizi göreceginizin ne garantisi var. Sikmayin canınızı bunlar için.

Hayır değil eski eşim psikopat sosyopat iğrenç herifin tekiydi , haklısınız tepki vermeliydim ama kıyamadım onlr yokken ev bizim olur diye de düşünmüştüm ama çok tanlış krarlr vermişim ona üzülüyorum kendime üzülüyorum gelecekte geçim sıkıntısı yaştım diye kaygılanıyorum ev bir dayanaktı belkide bana
Siz kendi kendinize gelin guvey olmussunuz .aileniz kizim taksitleri sen ode ev senin olsun dememis .siz kafanizda kurmussunuz .
Sizden sadece yardim istemisler simdide yardima ihtiyaclari yok kendi borclarini kendi odeyecekler ama sizin hayallerde suya dusmus .odeyecek paraniz varsa gidin normal bir yerden ev alin .

Ev sizin olmayacakti ki ailenizin olan ev ileride mirasa girer yine pay edilir yani simdi aileniz taksitleri odese bile ileride yine yarisi size kalir ya da iki kardesten fazlaysaniz yasal pay oraninda hakkiniz olur.
Simdi eger ki taksit ödeyecek durumunuz varsa bir araba alip onun kredisine girin. Odemesi bitince isterseniz satıp yine kredi cekip ev alabilirsiniz. Hic bir sey bir anda olmuyor. Bakın 36 yasindayim neredeyse 11 senelik memurum ne evim ne arabam var krediye girmekten korktum hep ama malum ekonomik durumlardan simdi kredi ödüyorum. Bir miktar araba icin birikimim var ona dokunmamak icin kredi cektim. Simdilerde küçük bir ev bulursam alayim diyorum maksat gelecege yatirim. Yani demem o ki eger bir dikili agacim yok diye üzülüyorsaniz uzulmeyin bir yerden başlayın. Ne kadar bütçe ayirabilirsiniz aylik, ona gore ya araba kredisine girebilirsiniz ya da her ay o miktarda altin vs yatirim araclarini dusunun, kendi birikimizi kendiniz yapin kimseye muhtac olmayin.
Ailenize de kirilmayin ne kadar dusunceliler ki artik ihtiyac kalmadi kizimiza yuk olmayalim demisler.

Merhaba hanımlar, bundan 2yıl önce aileme tokiden ev çıktı, o zamanlarda durumları iyi olmadığı için bana sen öder misin dediler bende tamam dedim. Eski eşimle evlenmeden önce bu konuyu ona açtım önce tamam sen öde ilerde senin olur dedi sonra başıma kalktı bu durumu evlenirken hiç bir harcama yapmadı hatta başka şehre taşınmadık geçinemeyiz ben ev taksidi ödeyeceğim diye sonra ben boşandım .
Evi bu yıl teslim ediyorlar taksitler ödenmeye başlayacak, ailemin durumu düzeldi şimdi hiç sen öde falan demiyorlar taksitleri ödeyecek durumum da var , çok kırıldım üzülüyorum bu duruma ben eski eşimin o kadar tribini çektim ne yapsa bu durumu başıma kalkacak hareketler yapıyordu, ama ailemin bu yaptığına çok üzülüyorum şuan güveneceğim kimsem kalmadı olarak düşünüyorum onları ne kadar acı versede ikiyüzlü olarak görüyorum bilmiyorum yanlış bir düşüncede miyim sizce ? Olayları yanlış mı yorumluyorum lütfen yardımcı olur musunuz
Başka kardeşiniz var mı?
Başka kardeşiniz varsa ben ödedim bu ev onlarada kalacak kaygısı mı anlamadım? Ki zaten en başında aileniz bu ev senin olacak senin üzerine yapacağız,sana vereceğiz demediyse bunu beklemeniz de dogru mu bilemedim.
Tek çocuksanız zaten ilerde o ev sizin. Ödeseniz,ödemeseniz birşey farketmeksizin

Başka kardeşiniz var mı?
Başka kardeşiniz varsa ben ödedim bu ev onlarada kalacak kaygısı mı anlamadım? Ki zaten en başında aileniz bu ev senin olacak senin üzerine yapacağız,sana vereceğiz demediyse bunu beklemeniz de dogru mu bilemedim.
Tek çocuksanız zaten ilerde o ev sizin. Ödeseniz,ödemeseniz birşey farketmeksizin
Evet erkek kardeşim var o aile evinde kalıyordu parasını biriktirdi ev pradı var ama ben hep şehir dışında geçinmeye çalıştım yapamadım birikim flan, ayrıca 30+ yaşlarımdyaım belkide umutsuzluğum bu yüzden ..bugün biraz daha ferahım yaşlılığı göremeyeceğim sanırım bu depresif stresli hallerimle :KK43:

Evet erkek kardeşim var o aile evinde kalıyordu parasını biriktirdi ev pradı var ama ben hep şehir dışında geçinmeye çalıştım yapamadım birikim flan, ayrıca 30+ yaşlarımdyaım belkide umutsuzluğum bu yüzden ..bugün biraz daha ferahım yaşlılığı göremeyeceğim sanırım bu depresif stresli hallerimle :KK43:
O zaman en başında evin tamamını ben ödeyeyim ama ilerde benim üzerime yapın,siz icinde yaşarsınız ama ev benim olmalı ben ödeyeceksem demeliydiniz. Aileniz de belki öyle olmaz,kardeşin de versin bir miktar o zaman falan derdi,belki ortak ödenirdi.
Bilemiyorum madem böyle bir niyetleri yok size ödetmeye devam etmemeleri mantıklı olmuş tabi.
Öte yandan ilerde belki siz birşey almaya(ev,araba vb)niyetlenirseniz aileniz destek olur belki. İçinizi karartmayın derim.

Hergun biseye şaşırıyorum burda.ode dese niye öde diyorlar diye konu açarsınız.zaten siz odesenizde ev ölene kadar onların olacaktı ve siz boşuna para ödemiş olacaktiniz.kira falanda alamazdiniz.ileride kardeşinizle o ev ortak olacaktı şuan sevineceginize uzuluyosunuz

O zaman en başında evin tamamını ben ödeyeyim ama ilerde benim üzerime yapın,siz icinde yaşarsınız ama ev benim olmalı ben ödeyeceksem demeliydiniz. Aileniz de belki öyle olmaz,kardeşin de versin bir miktar o zaman falan derdi,belki ortak ödenirdi.
Bilemiyorum madem böyle bir niyetleri yok size ödetmeye devam etmemeleri mantıklı olmuş tabi.
Öte yandan ilerde belki siz birşey almaya(ev,araba vb)niyetlenirseniz aileniz destek olur belki. İçinizi karartmayın derim.
Aslında beni her zaman düşünürlerdi destek olurlardı belkide ben çok içerledim duygusal anıma denk geldi yüzyüze konuşsam daha verimli olacak sanırım ,teşekkür ederim 🌹

ailenın tutumunda bişey yok silah dayamamışlar kafana sen öde diye annen baban sonuçta 24 yaşındasın ne kadar zaman ödedin bilmiyorum ama evet mal ikiye bölünür kardeşinle kacanın bence verdiği psikolojık zararı üzerinden atamamışsın kaygılanmaya nazlanmaya yer arıyorsun

Aslında beni her zaman düşünürlerdi destek olurlardı belkide ben çok içerledim duygusal anıma denk geldi yüzyüze konuşsam daha verimli olacak sanırım ,teşekkür ederim 🌹
Ne hissettiğinizi anlatın bilemezler ki.
Madem aileniz destekći bu konuda da açıkça konuşun,belki bir düşunceleri vardır kendilerince

Ee siz ev sahibi olun da aileniz olmasın mı ? Benim olsun onların olmasın mı diyorsunuz? Bu nasıl bencilce bir düşünce...

Aileniz yaşlı insanlar,emekliliğe daha yakın, ileride ortada kalmayalım düşüncesi onlarda daha mantıklı.Durumlari yokmuşki TOKİ çıkmış...Ama onlar kendini unutsun ev sahibi siz olun,düşük taksitten siz yararlanın,ne uyaniksiniz siz öyle.
Kaldi ki onların olan da gelecekte sizin olacak zaten.Ama sizin olanın onlara hiç bir faydası olmayacak.Öyle otururlar ömür boyu falan hikaye.

Son düzenleme:
X