Anne(anne) olmak…

28 yaş çocuk için erken değil, gayet normal bence. gayet düşünülmesi gereken bir yaş. tabii ki ileri yaş gebelikleri de var lakin 28'de küçük falan değil.

çocuk bakımı gerçekten zor. eşiniz destek olmazsa çok çok daha zor. bizim evliliğimizde negatif yönlü bir değişiklik olmadı çocuktan sonra. ama sen yap, gerekirse boşarsın kocayı demekle olmuyor. çocuğa baba lazım. iyi bir baba seçmek de annenin görevlerinden sonuçta.

Çocuk için maddi, manevi iyi bir plan yapılmalı ama o planın içinde de aşırı plana boğulmamak lazım. bazı şeyler de bizim elimizde değil çünkü.

Ben çocuk yapman taraftariyim ona iyi bir anne olursun ...baba üstüne düşeni yapmazsa bosarsın en fazla nolacak ...elinde gül gibi evladın olduktan sonra .... Evlat gibisi yok şu dünyada
Boşansam çok şükür bakabilecek durumdayım. Ama babasız da büyütmek son tercihim olur. Farklı bir bakış açısı teşekkürler😅

28 yaş çocuk için erken değil, gayet normal bence. gayet düşünülmesi gereken bir yaş. tabii ki ileri yaş gebelikleri de var lakin 28'de küçük falan değil.

çocuk bakımı gerçekten zor. eşiniz destek olmazsa çok çok daha zor. bizim evliliğimizde negatif yönlü bir değişiklik olmadı çocuktan sonra. ama sen yap, gerekirse boşarsın kocayı demekle olmuyor. çocuğa baba lazım. iyi bir baba seçmek de annenin görevlerinden sonuçta.

Çocuk için maddi, manevi iyi bir plan yapılmalı ama o planın içinde de aşırı plana boğulmamak lazım. bazı şeyler de bizim elimizde değil çünkü.
Yaşım için erken değil evliliğim için erken diye düşünüyorum. Ama bir gün (Allah nasip ederse) elbet olacaksa geciktirmeden annemde yanımda olsun istiyorum. Öyle bir araftayım. Müstakbel baba adayının haberi bile yok😅

Artık normal doğum hemen hamile kalmalar o kadar azaldı ki yada hep bana denk geliyor. Sadece çevremde şuan ilk bebeğini kucağına almadan düşük yapan üç kadın var. Bir tanede sürekli düşük yapan bir arkadaşım. Hepsi o kadar travmatik geliyor ki. Bana da hemen olmaz gibi geliyor. Evlendikten sonrada regl düzenim alt üst oldu bir yıla kadar normalmiş bakalım.
Hep şöyle dua ederim bende Allah isteyene versin ben istediğimde de aratmasın inşallah🙏🏻

Size de en kısa zamanda hayırlısıyla nasip etsin inşallah. daha deneyecek çabalayacak çok zamanınız var bilmeden daha fazlada erteleyebilirdiniz ümitsiz olmayın🙏🏻. İsteyen kimsenin kucağı boş kalmasın inşallah. Ancak Allah’ın verdiğinde de vermediğinde de hayır arayalım.
Çevrenizde olumsuz örnekler olduğu için etkilenmişsiniz normal olarak. Biz de çocuk düşündüğümüzde birebir gebelik belirtileri yaşadım; ama değilmişim. Sonra kontrole gidince ( uzun süre düzensiz regl yaşıyordum ) polikistik over olduğum ve çocuğumun zor olacağı söylendi . Hiç söylenenleri takmadım , öyleyse ne zaman olursa diye akışına bıraktım. Bı kaç ay sonra gebelik belirtileri başladı ama benim aklımın ucundan geçmiyor. Şehir disindaydim , aileme hamburgerden zehirlendim dedim o kadar kafamda yok. Nasip sonunda geldi. Benim maddiyat dışında korktuğum mental sağlığım gerçekten çocuk bakımı çok zor. Kolik reflü bir bebek . En erken 3 ayda bitebilir , 6 ayda her gece saatlerce ağlama krizleri sürebilir. Bizim 6 ay kadar sürdü . Kizimda 3 ay sürdü . Ama oğlumda 6 ay sonunda her yere gittik . Kizimda sokağa çıkmaya korkuyorum , çok cadaloz tek başıma üstesinden zor geliyorum. Bunları anlatıp zamanınız çalmak istemem ama eşiniz bile hadi bebeğimiz olsun dediğinde, anne olarak kendi sesinizi dinleyin. Kazın ayağı gerçekten öyle değil🤞

Aynı hisleri yaşadım. Şartlarımız aynı.
Anneme hayran bir kadınım. Torununu görmesini çok isterim. Çocuğumun annemin zekası öngörüsü ve bilgisi ile büyümesini de çok isterim. Ama oturmayan evliliğe çocuk yapmadım.
Annem torunu olsa çok mutlu olur ama torunu daha ufak şeylerin halledilmesi için bu denli çaba gösterirken bir evlilikte yıpransın istemez. Diğer konunuzu biliyorum. Şuanki beklentileriniz katlanacak daha çok yardıma ihtiyaç olacak. Çocuk size mutlulukla beraber yeni çözülmesi gereken sorunlar getirecek. Bu yüzden mutlaka oturtmalısınız tüm meseleleri.

Evet ne de rahat yazmış. "Sen yap köşeye koy çocuğu da gerekirse sonra kocayı boşarsın" ne saçma. Yani insan egosu tatmin olsun da günahsız yavrucak ana baba ayrı büyüsün sorun değil. Bir de zaten anlaşamadığın biriyle ömürlük bağ kur.

Her şey güllük gülistanlık, bebek olur, sonra eşler arasında aşılamaz sorunlar çıkabilir. Ayrılırlar. Ona bi şey diyemez kimse ama temeli bozuk bi evliliğe bi günahsızı bile bile dahil etmek de nedir? Anne baba ayrı olarak yetişen çocuklara sormak lazım zorluğunu

Eminim kime sorarsan sora bir hiç olmaktansa yani asla dünyaya gelmemektense ...herkes birey olmak bilinmek ister :)
Ayrıca herkesin kendi düşüncesi saçma vs demeden daha saygılı yorum yaparsanız sevinirim.

Oturmamış evliliğe çocuk çok zor
Bizim hem maddi hem manevi oturmuş bi evliliğimiz varken ilk kez hamilelikte hafiften çatışmaya başladık
Ben bebek için en ufak birşeyde endişelenip stres olurken eşim beni çok pimpirikli buluyor ve stresin bebeğe zarar vereceğinden endişeleniyor. Ya da ben hamileliğimden beri et yiyemiyorum o da kendimi zorlamamı bebeğe protein almamı söylüyor vs. Bakın bunlar en problemsiz evlilikte daha bebeği kucağa almadan yaşananlar.
Acele etmeyin
Hele gerekirse ayrılırız annem bebekle dönsem mutlu bile olabilir yazmışsınız yersiz bi şaka olduğunu düşünüyorum. Bi canı, kendi bebeğinizi, olsun da anneme götürürüm babasız büyüse de olur diye dünyaya getirmeyi sakın aklınızdan geçirmeyin. Bu çocuğunuzu annenizin istekleri için feda etmek olur

Hayy
29 yaşında evlendim. 34 yaşındayım ve hamileyim. 5 sene bekledim. Çünkü acelem yoktu.

Ya çocuğum olmazsa diye düşünmedim. Ben olanda bir, olmayanda bin hayır olduğuna inanan bir insanım.

Allahın verdiğine de vermediğine de rıza göstermeye çalışan bir insanım.

Olmazsa doktora gider tedavi görürüm. Daha da olmazsa hayırsız evlat olacakmış ne yapalım diye düşünürüm dedim kendime hep.

Ve korunmayı bıraktığım an hamile kaldım.

Çünkü bu canın ana rahmine düşeceği varmış. Çünkü Allahin bu bebeğe üfleyeceği bir ruh varmış. Allah vermezse de kul olarak bizim kimseye hesap sorma hakkımız yok.

Hayatı kontrol edemeyiz. Hayat bu,bir tarafımız kırık dökük hepimizin.

Bazılarının mesleği var,eşi yuvasi yok.
Bazılarının eşi yuvası var ,çocuğu yok.
Bazılarının eşi, yuvası çocuğu var,sağlığı yok.

Annenizin torun görmesini istemenizi anladım. Ama unuttuğunuz bir şey var; kimin önce Allaha kavuşacağı belli olmaz. O kadar farz ederek konu açmışsınız ki size bir milyon tane ihtimal yazılabilir.

Allahtan doğru zamanda, hayırlı ve sağlıklı evlatlarınız olmasını dilerim. Hayırlı değilse Allah kimseye nasip etmesin.

Bu dünyadaki en çaresiz imtihanlardan biri hayırsız evlat biri de sağlıksız bedendir.

Eğer hayatın kontrolunu bu kadar sıkı tutmaya çalışmazsanız, biraz daha rahat olursanız olaylara daha mantıklı yaklaşabileceğinizi düşünüyorum.
Hayya maşallah.sizin gibi üreme sistemi olan kadınlara hayranım.

X