Ben mi abartiyorum ?

Bende havaalanına giderdim şahsen :)
Siz de haklisiniz doğru söylüyorsunuz bu da aklıma geldi, gece çok geç vakitte geldi. aracım da yoktu. Ben de gidemedim. Bu durumda sizce ben mi abartiyorum ? Bir yolunu bulup gitmem gerekirdi belki ama şu an onun için bir yolunu bulmasına gerek yok, imkanı dahilinde her şey. Eğer o bulunduğum şehre gelse ve benim de aracım olmasına rağmen yanına gitmeseydim bu eşdeğer bir durum olurdu gibime geliyor.

Biraz muhalefet gibi olacak ama… 2 sene once sizinle ayni durumdaydim. Simdiki esim, o zamanki sevgilimle 6 aydir gorusemiyorduk yurt disinda oldugu icin. Ve turkiyeye geldigi an kosarak onu karsilamaya gittim. Gun, saat saydim onu gorecegim ana kadar… o kadar uzak bir mesafeden yasadiginiz yere geliyorsa nasil kalkip karsilamaya gitmediniz cok ilginc. Ben nisanlinizin yerinde olsam asil cok kirilirdim. Biraz da onun tarafindan dusunmek lazim…
Doğru söylüyorsunuz onun açısından hiç bakmadım. Ama çok geç vakitte geldi, çok mesafe var arada ve o geç vakitte gidemedim. Acaba gidebilir miydim bilmiyorum, galiba o an pek düşünmedim ben de plana odaklanmıştım. Dün de iyiydim bugün bozulmaya başladım, sonuç olarak bu hale geldim :)
Muhalefet olabilirsiniz ayrıca yoksa ne anlamı var konu açmanın, teşekkürler mesaj için.

İyi de siz niye gitmiyorsunuz? adam yoldan gelmiş. Yol tüm gün sürmüş. Benim de yoldan gelince dışarı cikasim gelmez. Ailesiyle de vakit geçiriyordur ama bu hep dipdibe olacağı anlamına gelmez bilgisayar başına da geçer yani. Bana tepkiler anlamsız geldi. O kadar kısa yolda siz gidin.

İyi de siz niye gitmiyorsunuz? adam yoldan gelmiş. Yol tüm gün sürmüş. Benim de yoldan gelince dışarı cikasim gelmez. Ailesiyle de vakit geçiriyordur ama bu hep dipdibe olacağı anlamına gelmez bilgisayar başına da geçer yani. Bana tepkiler anlamsız geldi. O kadar kısa yolda siz gidin.
Bilmiyorum ki arabası var onun gelmesi 1.5 saat benim gitmem 4-5 saat. O ailesiyle yaşıyor ben yalnız yaşıyorum, mutlaka ailesini de göreceğim gidince. O gelse başbaşa vakit geçirebileceğiz. Bu sebepler yüzünden. Ondan bekledim, bu sebeplere rağmen anlamsız geliyor mu size ?

Bilmiyorum ki arabası var onun gelmesi 1.5 saat benim gitmem 4-5 saat. O ailesiyle yaşıyor ben yalnız yaşıyorum, mutlaka ailesini de göreceğim gidince. O gelse başbaşa vakit geçirebileceğiz. Bu sebepler yüzünden. Ondan bekledim, bu sebeplere rağmen anlamsız geliyor mu size ?
Yani evet bu durumda onun gelmesi daha şık olur ama zaten görüşecekmişsiniz yani bilmiyorum ben de tüm gün süren bir yolculukla yurtdışından geldim. Belki o yüzden o açıdan bakıyorum ben olsam zaten plan yapılmış diyip ben de gelmezdim sanki.ama kirildiysaniz bir konuşun.

E sen niye gitmiyorsun iki saat yolu? Adam yol yorgunu, nevri dönmüştür zaten dinleniyordur evde..madem bir iki saatlik yol sen git, gör sevgilini, öp, gönlünüzü eyleyin, zaten sonra o da gelecekmiş

Yani evet bu durumda onun gelmesi daha şık olur ama zaten görüşecekmişsiniz yani bilmiyorum ben de tüm gün süren bir yolculukla yurtdışından geldim. Belki o yüzden o açıdan bakıyorum ben olsam zaten plan yapılmış diyip ben de gelmezdim sanki.ama kirildiysaniz bir konuşun.
Galiba ben de yeni yolculuk yapmış birinin kurduğu empatiyi kuramıyorum şimdi siz yoldan geldiğiniz için daha rahat anlıyorsunuzdur onu. Çok teşekkür ederim yorumunuz için.

E sen niye gitmiyorsun iki saat yolu? Adam yol yorgunu, nevri dönmüştür zaten dinleniyordur evde..madem bir iki saatlik yol sen git, gör sevgilini, öp, gönlünüzü eyleyin, zaten sonra o da gelecekmiş
İşte bana iki saat değil, bana beş saat oluyor. Otobüs, terminal vs. Derken. Bir de o ailesiyle yaşıyor ben tek yaşıyorum. Küçücük bir yer, ailesini de görmem gerekiyor. O gelse diye düşündüm ama bilmiyorum ki sizin gibi düşünenler de oldu. Ben de kendimce ondan bekledim.

Evet biraz tolere etmeye çalıştım kendimce. Ama bugün edemiyorum. Normal davranamıyorum, içimden ne konuşmak ne aramak geliyor. Söylemedim çünkü ben söylediğimde hemen geleceğini tahmin ediyorum. Ama bunun benim için sanırım pek bir anlamı kalmayacak.
"Evlendikten sonra düzelir diye düşündüm" Sonra böyle konu açacaksınız. Çok açık yazacağım lütfen kızmayın kırılmayın. Daha nişanlıyken heyecanı ilgisi bitmiş. Hem aileci hem de siz artık ilgisini çekmiyorsunuz. 6 ay yurtdışında başka ilişkileri olmuş olabilir. Uzak mesafe ilişkisinde bile insanlar her fırsatta görüşmek için imkan yaratıyor. Ben siz olsam bu adamla evlenmezdim. Kırmızı bayrakları gözünüze gözünüze sokuyor, görmezden gelmeyin. Nişanlıyız ayrılamam elalem ne der derseniz sadece kendi başınızı yakmış olursunuz. Gemici mi nişanlınız?

"Evlendikten sonra düzelir diye düşündüm" Sonra böyle konu açacaksınız. Çok açık yazacağım lütfen kızmayın kırılmayın. Daha nişanlıyken heyecanı ilgisi bitmiş. Hem aileci hem de siz artık ilgisini çekmiyorsunuz. 6 ay yurtdışında başka ilişkileri olmuş olabilir. Uzak mesafe ilişkisinde bile insanlar her fırsatta görüşmek için imkan yaratıyor. Ben siz olsam bu adamla evlenmezdim. Kırmızı bayrakları gözünüze gözünüze sokuyor, görmezden gelmeyin. Nişanlıyız ayrılamam elalem ne der derseniz sadece kendi başınızı yakmış olursunuz. Gemici mi nişanlınız?
Eyvah eyvah ne yaptınız :) aldatmaya kadar gittiniz, durun daha ben bu kalp kırgınlığımı asamadim :) yok böyle kırgın hissetmeye devam ederse evlilik düşünemem zaten. Hiç elalem ne der gibi bir derdim yok. Aileci değil ama ilgisi bittiği için bunu yapıyor da olabilir. Yani ben de ilk kez gördüm böyle bir durumu o yüzden tam tartamiyorum. Sanırım yakında ortaya çıkar.

İşte bana iki saat değil, bana beş saat oluyor. Otobüs, terminal vs. Derken. Bir de o ailesiyle yaşıyor ben tek yaşıyorum. Küçücük bir yer, ailesini de görmem gerekiyor. O gelse diye düşündüm ama bilmiyorum ki sizin gibi düşünenler de oldu. Ben de kendimce ondan bekledim.
Bes saat uzun bir mesafe mi?
Ben de uzak diyarlardan iliski icindeyim, gecen haftalarda Christmas tatili için gelecek olan sevgilimin uçağı son saniye iptal oldu, Christmas zamanı olduğu için de yeni biletler ateş pahasiydi, alternatif ararken İzmir'e direkt uçuş buldum SunExpress'in, görece daha ucuz
.dedim "hemen bunu al, ben de sabah çıkayım otobüsle geleyim, havaalanında buluşur akşam yemeği yer beraber döneriz"
İzmir İstanbul da araçsız birisi için oldukça uzak mesafe ama fedakârligi hep tek taraflı beklemek de yanlış.
Bin kere demişsin ki "özledim lafla olmuyor, özledim deyip geçmek olmuyor", şimdi sen kendin diyorsun ki "otobüs, terminal, beş saat yol"
E olsun beş saat, zaten bir saati senin şehrinde otobüse binmekle geçecek. Yolda da Netflixten indirdiğin iki bölüm dizi izlersin vardın gitti yaji. Orada da çocuk seni alır gizli gizli, ailesine falan söylemeden bir otele neyim gidersiniz. Niye ailesiyle buluşasin ki, illa her yaptığını yetiştirmek zorunda mı?
6 ay uzak mesafe ilişkisi için çok çok çok fazla, ama bir şekilde idare etmissiniz.
Diyorsun ki yolu bir gün sürdü.
Hiç neredeyse bir gün süren yolculuk yaptın mı? Jet lag yaşadın mi? Havaalanında tonla valiz cekeleyip stres oldun mu?
Adam alt tarafı iki gündür memleketinde, daha kıçının ağrısı, kulağının uğultusu geçmemiştir ki. Hemen triplenmeye baslamissiniz 'ben bunu unutamam' falan diye.
Bence bakış acıniz çok yanlış. Ya yarın gidin siz supriz yapın (ki çok saçma zaten üç güne o gelecek) ya da bekleyin adam dinlensin bir kendine gelsin, zaten kaç hafta beraber olacaksınız. Böyle yaparak kendinizi doldurur, kıymetli zamanınızı üzülerek geçirirsiniz. Olan yine size olur

Merhabalar. Sizlere bir şey danışmak istiyorum. Nişanlımla yaklaşık 6 aydır görüşemiyoruz. (Yurt dışında idi,gelemiyordu.) İki gün önce yaşadığı şehre döndü. Aramızda yaklaşık 1-1.5 saatlik bir yol var. Yanıma bir iki gün sonra gelecek, aslında bunu birlikte planladık. Sürekli beni ne kadar özlediğini söylüyor ama ben anlayamıyorum. Bir saatlik hadi trafikle maksimum iki olsun,kendi araci da olmasına rağmen gelemiyor mu ? Ailesiyle vakit geçirmesini de istiyorum tabi. Ama yanımda saatlerce kalmasına da gerek yok, en azından bir-iki saat vakit geçirsek, bir kahve bile içsek yeter. Sonrasında zaten daha uzun planlarımız var. Üstelik orda tamamen ailesiyle de geçirmiyor. En son bilgisayarda oyun oynuyordu. Ben mi bencillik yapıyorum sizce ? Bu duruma içten içe alınıyor ve bozuluyorum. Özledim diyen insan bir saatlik yol için çıkıp gelmez mi, bütün gün kalmasına da gerek yok. Bunlar benim kuruntularım mı ? Siz olsanız ne düşünürdünüz?
Şimdiden cok teşekkür ediyorum..
Seven ve özleyen insan bahanelerin ardına sığınmaz her şekilde gelir.

Bes saat uzun bir mesafe mi?
Ben de uzak diyarlardan iliski icindeyim, gecen haftalarda Christmas tatili için gelecek olan sevgilimin uçağı son saniye iptal oldu, Christmas zamanı olduğu için de yeni biletler ateş pahasiydi, alternatif ararken İzmir'e direkt uçuş buldum SunExpress'in, görece daha ucuz
.dedim "hemen bunu al, ben de sabah çıkayım otobüsle geleyim, havaalanında buluşur akşam yemeği yer beraber döneriz"
İzmir İstanbul da araçsız birisi için oldukça uzak mesafe ama fedakârligi hep tek taraflı beklemek de yanlış.
Bin kere demişsin ki "özledim lafla olmuyor, özledim deyip geçmek olmuyor", şimdi sen kendin diyorsun ki "otobüs, terminal, beş saat yol"
E olsun beş saat, zaten bir saati senin şehrinde otobüse binmekle geçecek. Yolda da Netflixten indirdiğin iki bölüm dizi izlersin vardın gitti yaji. Orada da çocuk seni alır gizli gizli, ailesine falan söylemeden bir otele neyim gidersiniz. Niye ailesiyle buluşasin ki, illa her yaptığını yetiştirmek zorunda mı?
6 ay uzak mesafe ilişkisi için çok çok çok fazla, ama bir şekilde idare etmissiniz.
Diyorsun ki yolu bir gün sürdü.
Hiç neredeyse bir gün süren yolculuk yaptın mı? Jet lag yaşadın mi? Havaalanında tonla valiz cekeleyip stres oldun mu?
Adam alt tarafı iki gündür memleketinde, daha kıçının ağrısı, kulağının uğultusu geçmemiştir ki. Hemen triplenmeye baslamissiniz 'ben bunu unutamam' falan diye.
Bence bakış acıniz çok yanlış. Ya yarın gidin siz supriz yapın (ki çok saçma zaten üç güne o gelecek) ya da bekleyin adam dinlensin bir kendine gelsin, zaten kaç hafta beraber olacaksınız. Böyle yaparak kendinizi doldurur, kıymetli zamanınızı üzülerek geçirirsiniz. Olan yine size olur
Bugün triplenmeye başladım, zaman gectikce de kiriliyorum kendi kendimi iyice doldurup. Sizin bakış açınız daha umut verici. Gerçekten çok yorgun olduğu için gelmeyi düşünememiş olabilir, sanırım konuşunca anlayacağım. Teşekkürler.

Aranızda iletişim sorunu olabilir mi?Ben olsam açık açık rahatsızlığımı ve endişelerimi dile getirip,amacını öğrenmeye çalışırdım.Nişanlısınız siz sonuçta.

Aranızda iletişim sorunu olabilir mi?Ben olsam açık açık rahatsızlığımı ve endişelerimi dile getirip,amacını öğrenmeye çalışırdım.Nişanlısınız siz sonuçta.
Evet evet bu aşamada iletişim kurmak en doğrusu olacak. O zaman daha anlaşılır hale gelir. Kırılacaksam da her şey belli olsun. Bütün fikirler söylensin.

Evet evet bu aşamada iletişim kurmak en doğrusu olacak. O zaman daha anlaşılır hale gelir. Kırılacaksam da her şey belli olsun. Bütün fikirler söylensin.
Aynen öyle,vereceği cevap sizi tatmin edecek mi,samimiyetine ne derecede inanıyorsunuz?Bu soruları kafanızda cevaplayıp, ona göre bir yol alırsınız.

Bugün triplenmeye başladım, zaman gectikce de kiriliyorum kendi kendimi iyice doldurup. Sizin bakış açınız daha umut verici. Gerçekten çok yorgun olduğu için gelmeyi düşünememiş olabilir, sanırım konuşunca anlayacağım. Teşekkürler.
Bence hiç kendini boşuna doldurma, altı aydan sonraki görüşmenize de kötü anılar sokma.
Adam zaten ilk demiş "geleyim, 4 gün sonra İstanbul'a gelirim yanına". Madem zamanlama kötü o zaman deseydin 'ozlerim ama seni daha erken gel' diye, daha erken gelirdi. O zaman susmussunuz,şimdi de 'ozledim' dediğinde 'hadi oradan, aramızda 70 km var, ozlesen kollarinda olurdum' diye nazlanip derdini de paylasmadin.
Durup adamdan anlamasını bekliyorsun, üzülüyorsun.
Adama göre zaten 6 ay görmediniz, şimdi iki gün daha görmeyeceksiniz,iyice dinlenip yanına gelecek. Bu kötü bir şey değil ki.
Uçak yolculuğu, beklemesi, hele aktarma varsa vs insanı mahvediuor. ben iki saatlik yoldan geldim ama önceki gece havaalanında uyudum, varır varmaz da direkt işe gittim. İşten eve geldim bir uyumuşum 5.40da, yemek bile yememisim, ertesi gün sabah babamlar uyandırdı 'kizim ise gidecek misin' diye😂
Yoruluyor insan yani, ki adam da çoook daha uzun yoldan gelmiş.
Boşver kendi kendine kurmayı, iki gün kalmış zaten. Yapacağın yemekleri planla, sarma falan sar sevdicegine 😇 onca aydan sonra gelip asık suratını mi görsün?

Siz de haklisiniz doğru söylüyorsunuz bu da aklıma geldi, gece çok geç vakitte geldi. aracım da yoktu. Ben de gidemedim. Bu durumda sizce ben mi abartiyorum ? Bir yolunu bulup gitmem gerekirdi belki ama şu an onun için bir yolunu bulmasına gerek yok, imkanı dahilinde her şey. Eğer o bulunduğum şehre gelse ve benim de aracım olmasına rağmen yanına gitmeseydim bu eşdeğer bir durum olurdu gibime geliyor.
Bence özlediğin ve beklentiye girdiğin için hassaslaşmışsın. Yanına gelene kadar kendini doldurma. Geleneksel bir ailede büyümüşse öyle ben nişanlımı görücem diyemez, utanır. Geldiğinde tavırlarına bak , coşkulu şekilde senle ilgileniyor mu seviniyor mu seni görünce gezip eğlenince , gözlemle. Baktın içinde kalacak “ benim aracım olsa havaalanına gelirdim, sen niye o gece gelmedin “ gibisinden soru sor ağzını ara tatlı dille. Eğer senle buluştugunda az cakit geçirir, telefonla ilgilenir , seni bırakır başka arkadialarına giderse o zaman kafaya takarsın hatta ayrılmayı bile düşünürsün. Ama şimdi üzülmene değecek yanlış bi davranış yok bence

X