bilmiyorum boş yeremi abartyrm :(

srdarmrve06

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
8 Aralık 2012
9
1
bana yardım edin lütfen çok ihtiyacım var.Benim üç yıllık bi ilişkim vardı evlenmeye karar verdik ta evlilik teklifinden sorunlar başladı.Tanışmaya geldiler halasıyla felan sevgilimn annesi vefat etmiş babası halası eniştesi ile birlikte geldi .Ailem çok onaylamadı yinede sen bilirsin dedi bnde istyrm seviyorm dedim. İstemeye geldiler isteme ve söz bi arada oldu öbür iki halasıde geldi ama sözlüm herşeyle ilk tanışmaya gelen hala ilgilencegini zaten kendiside öle dedim bnm kızım artık gibi şeyler dedi. Söz kesileli bi aya yakın oldu ne aradılar ne sordular bu arada ben birgün babamı telefonla amcamla konuşurken duydum yüzüğü taktılar gidiş o gidiş insan şu tarihde nişan yapalım nasıl nerde yapalım ne diye arayıp sormazmı diyordu bnde bunu kafaya taktım sözlüme açtım konuyu ne hikmetse hala dedikdn birgün sonra bizi aradı annemle konuşdular insan bi demezmi gelinimi ver onlada konuşuyum diye neyse dedik onada bu seferde annem bize yemege gelin gelmeden öncede arayın ha dedi diye taktı usul ölemidir dedi müsaitmisiniz şu gün sizi yemege bekliyoruz sizin için uygunmu demezmi dedi Ben bunu sözlüme anlattım gercekden ayıp etmiş kusura bakma ya napıyım biliyorsun başımda anne yok idare et boşver bn annengille konuşurum felan diye konuşduk bnde sözlüme bak dedim şunu biz alamım bunu biz alalım derlerse bn istemyrm bak lütfen dedim gidip modalife dan uygun bişey alalım ama kimsenin bişey almasına kabul etmeyelim dedim bn manevi destek görmediğim birisinden maddi destekde görmek istemyrm dedim oda tamam bnde istemem zaten bunların aile hep böyle keşke teyzelerimle gelseydim bizgidelim diyince böylece yapcaklarını tahmin etmedim dedi. aradan yine zaman gecti kandil geçti ne arayan var yine ne soran ailemde insan bir kandiliniz mübarek olsun diyede arayamazmı felan dedi. bnde sözlümü böyle böyle dediler dedim haklılar ne deyim dedi sabır sabır şu düğün bi olsun çok uzatmayalım yoksa sorun çıkcak aileler yüzünden felan dedi Hakkını yiyemem sözlümün sevgiliğimiz boyunca çok mutlu eden her ihtiyacım oldugunda yetişen bni mutlu etmek için kendi işini sallaya hiçbişeyi bnden kısmaya bir insandır.Konuyu bölmeyim aradan vakit gecti sağ sol sormaya başladı nişan ne zaman konuşmaya gelmediler mi nerde yapcaksınız nişanı ne takcaklar nerde oturcaksınız gibi sorular aileme yöneltiyorlar ailemde daha konuşmadık diyince okadar zaman gecti daha konuşmadınızmı felan tepki veriyorlarmış Bu arada aile dostumuzun doktor bi oglu vardı ona istemişlerdi böyle iyi işi olan durumu iyi olan bi kaç kişiye daha istemişlerdi bn yok demiş o yüzden zaten ailede bi antipatik bakarlar bana aile artık oglanın ailesi iyi degil salak okadar kişiyi begenmedi gitti postacıya secti oglann aileside takmıyormuş gibi sözler kulagıma geldi böyle konuşuyorlar diye Asıl konuya geliyorum sözlüm bi hafta önce felan halasına kalmaya gitti halası yatak odanızı bn yaptırcam demiş tabi bizimkide hemen atlamış hiç bana fikir sormadan ki üstüne basa basa demişdim kimseden bişey istemyrm bak diye tam hala demiş. Bna geldi söyledi bende istemyrm bana öle yardım etmesinler dedim bana manevi yönden destek olsun dedim çok düşünceli ondanmı yaptırdı insan bir kere arardı dedim okadar istyrsn kendin kullan yatak odasını bn istemyrm diye tartışdık sözlümün agzından o zb bir kere arardı dedim okadar istyrsn kendin kullan yatak odasını bn istemyrm diye tartışdık sözlümün agzından söyle babam alsın diye çirkin bir uslupla laf çıktı bnçok kırıldım tartışma uzadı.Sonra başladı nerden biliyorsun halamın aramıycagını arıycak bi ayın birini bekle bende daha arıycamı kaldı dedim bi ay gecmiş dedim.yok seni çagırıyor birgün alda gel bu hafta sonu gidelim dedi bende kusura bakma ben gelemem arayıp demeden ben gelmem dedim kendisi bana dedi diyip duruyor sana demesi önemli degil bana demesi önemli ailemi arayıp hallerini hatırlarını sordumu dedim bide seni öz oglundan ayırmadıgını söyluyor dedim kendi oglunuda evlendirdi üç ay içinde düğün yapmış kendi gelinin ailesinedemi böyle yapmış diye bnde konuyu uzattım bn kimseye gidemem kusura bakma dedim sözlümün tek lafı beynimden vurulmuşa döndüm kendinden nefret ettirdin dedi telefonu suratıma kapattı ondan sonra aradan bi saat gecti aradan bi saat geçti defalarca aradı kusura bakma özür dilerim sinirlendim napıyım anla bni gibi laflar söyledi bi hafta önce böyleler bu aile napalım düğüne kadar dayan bn ailenlede konuşurum diyen biri bi yatak odasını duyunca oda benim halam annem sayılır demeye başladı adamın fikrini yatak odası degiştrdi bukadar basitmi ya bi insana nefret ediyorm demek ya o laf aklımdan çıkmıyor şimdiden böyleysek sonumuz ne olur bilmiyorm ki sözlüm beni çok sevdiğini söyler ta 16 yaşımdan beri bni sevdgiğini biliyorm liseden beri aşık biri 7 sene sonra çıkma teklifini kabul ettm 3 senemiz geçti şuan 25 yaşındayım bukadar kolaymıdı nefret ettim demek anlamış degilim :KK43:

sözlünüzün üzerine gitmeyin o daha da çok arada kalıyor zaten annesi yok. bence ona yardımcı olun. tamam sizi pek aramamışlar falan haklısınız. ama büyütmeyin durumu daha da bence. yatak odasını kabul etmiş sözlünüz. kendince haklı en azında o masraf çıksın demiş. bence çok fazla sorun çıkarmayın

Arkadasim ne kadar abartmissiniz.
Valla ben boguldum burada.
Aramiyo demissiniz, adam aratmis.
Cagirmiyo demissiniz, cagirtmaya calismis.
Halanin karakteri buysa ne yapsin nisanliniz?
Goren de sizi ayirmaya calisiyorlar, manyak manyak hareketleri var sanacak.

Arkadasim ne kadar abartmissiniz.
Valla ben boguldum burada.
Aramiyo demissiniz, adam aratmis.
Cagirmiyo demissiniz, cagirtmaya calismis.
Halanin karakteri buysa ne yapsin nisanliniz?
Goren de sizi ayirmaya calisiyorlar, manyak manyak hareketleri var sanacak.

halasının karakteri bu anlarım ama bende ailemle onun arasında kaldım ya benim ailemde normal olarak bişeyler bekliyor yine anlıyorum ama son lafı gerçekden çok koydu okadar seneden sonra ne kadar sinirlenirse sinirlensin demeseydi olafı

Ailen de sen de iyi niyetli degilsiniz. Oksuz cocuga bu kadar yuklenilmez. Halan aramadi halan sormadi bilmem ne. Ayip gercekten.. Insan biraz kol kanat gerer sahip cikar cocukcagiza

pardon ailemle benim iyi niyetli olmadımızı nerden anladın ben beni eleştirin yada aileme laf söyleyin demedim size üstüne felan gittigim yok benim sorunum hala felanda degil bana dediği laf destek olmadımızı nerden biliyorsunuz ayrıca

sözlünüzün üzerine gitmeyin o daha da çok arada kalıyor zaten annesi yok. bence ona yardımcı olun. tamam sizi pek aramamışlar falan haklısınız. ama büyütmeyin durumu daha da bence. yatak odasını kabul etmiş sözlünüz. kendince haklı en azında o masraf çıksın demiş. bence çok fazla sorun çıkarmayın

ona pek yansıtmak istemedim ama ailemin nişan ne zaman sorularından bunaldıgım için son anda patlak verdi saolun yinede büyütmemeye çalışcam aklı başında bi tek siz cvp verdiniz

halasının karakteri bu anlarım ama bende ailemle onun arasında kaldım ya benim ailemde normal olarak bişeyler bekliyor yine anlıyorum ama son lafı gerçekden çok koydu okadar seneden sonra ne kadar sinirlenirse sinirlensin demeseydi olafı
Ben de bir sure once boyle bir seye uzulmustum.
Ölümüz oldu aranmadik, dugun kosturmacasinda her seyi ustlendik yine aranmadik.
Bunlar basit seyler akadasim.
Adam bikmis haliyle.
Ben bile bunaldim valla.
Nefret ettirdin demesi bunalttin demeye getirmis ki cok hakli.
Problem olmayan seyleri bile problem gibi yansitmissiniz.
Ailenize de halasi boyle ne yapalim deyin kapansin aa yaa.

Öncelikle lütfen yazarken noktalama işaretleri , paragraf vs kullan.Yani okumak için can çekiştim.
İnsan nişan ne zaman hele ki ne takacaklar sorularını çok garip buldum bu kimseyi ilgilendirmez.Kandillerde de aramak zorunda değiller.Ama uzun süre aramayıp nişan ve evlilikle ilgili konuları konuşmamaları gerçekten garip.Bence sözlüne ben artık ilgilenmiyorum ne yaparsanız yapın artık karışmıyorum de ve bu konuyu birkaç ay sen açma.Bakalım bu iş nereye gidiyor.

Son düzenleme:
evet boş yere abartıyorsun. halası neden sizi aramak zorundaymışki. sizin kvniz değil bişey değil. zorunda olmadığı halde y.odası yaptırcam demiş içinden gelmiş ona bile burun kıvırmışsın. yazık çocuğa.

Kusura bakmayın ama valla haklı nişanlınız. Boğmuşsunuz resmen. O ne öyle evde ne konuşulsa gidip nişanlınıza yetiştiriyorsunuz. Annem bunu dedi, babam bunu dedi, elalem şunu dedi çocuk musunuz ? Millete ne takacakları takıya kadar soruyorlar. Onların ceplerine giren çıkan ne ki ? Gitti postacıya vardı demek ne kadar çirkin birşey ya ! Ailenizde hata milleti böyle konuşturtuyor. Üstelik siz halayı arayıp hal hatır sordunuz mu hiç ? Sürekli haladan bir beklenti içine girmişsiniz. Ayrıca kadın size destek olmak amaçlı yatak odasını almayı düşünmüş. Ne kadar kötü niyetlisiniz. Almasa ayrı sorun edersiniz bir iğne yardımları olmadı diye, alsa yine ayrı sorun etmişsiniz. Nişanlınız bu kadar laf kalabalığı içinde iyi tahammül ediyor. Sakinleşin biraz. Sürekli nişanlınızında başının etini yemeyin. Siz nişanlınızla konuşup bir tarih kararlaştırın. Ailelerinize o tarihin uygun olup olmadığını sorarsınız. Halanın tek başına vereceği bir karar değil bu. Nişanlınızda belliki halasıyla bu konuda iletişim kurmamış. Sürekli bir halaya yüklenmişsiniz. Yapmayın.

Arada kalan sözlünüz olmuş,
Bence üzerine çok gitmeyin..
elbette hepsini sineye çekin demiyorum,
ama güzel bir dille ''bak bunların bunların farkındayım,seni sevdiğim için halen yanındayım'' şeklinde duyurun..
siz evlenip kapınızı kapadıktan sonra ne hala kalır ne dayı :)
seviyosanız, ve gerçekten onunla yaşlanmak istiyorsanız, az daha sabır :KK34:

sözlunuzun hangı lafına alındınız anlayamadım yada atladım okurken yazar mısın orayı???
aslında ailenız haklı arayıp sorulmak hakları.ama nişanlının kabhatı yok gbıme gelıyo.arada kalmış yazık çoğu erkek gbı.
bırde su yatak odası ne alaka? alacaksa sız begenın gıtsın oğlanın alacagı salon takımını alsın hedıye etsın madem.yatak odasını kız alır bılıyorsun canım.bencede ona aldırma ustune duşenı yap laf ettırme

Tabi ki boş yere abartıyorsun. Okurken içim bunaldı, biraz da sinirlendim. Kim anne gibi olabilir? Oğlunu kim onun kadar düşünür? Hala sonuçta. Her hala çok düşünceli olamıyor. Onun da öncelikleri var demek ki. Ayrıca sürekli ailenin ya da çevredekilerinin lafıyla adamı kırıp duruyorsun. Annesinin yokluğunu en çok hissettiği dönemdedir, eminim. Bu kadar üzerine gitme adamın. Ikilemde kalmış, köşeye sıkışmış. Kandili kutlamak unutulmuş olabilir. Bu çok doğal. Nişan tarihini aranızda konuşun, sonra aileleri bilgilendirin. Bilemiyorum yani, ben üzüldüm adama.

X