bilmiyorum boş yeremi abartyrm :(

Vallahi anlamadım. En son yarıda bıraktım okumayı ama anlamadığım neden evde her konuşulan nişanlınıza yetişiyor. Öz annesi olsa aramasa neyse de, neden halanın aramasını bekliyorsunuz durmadan? Siz halasını hiç aradınız mı? Halacığım nasılsınız diye bir halini hatrını sordunuz mu? Babasını arayıp bir hatrını sordunuz mu? Ayrıca herkesin ağzı torba değil, herkes konuşur. Siz nişanlınızı savunmalısınız burada. Siz ilerde evlenince evde olan her sorununuzu da annenize taşırsınız. Bence öncelikle bu huyunuzdan vazgeçin. Kimseyi dinlemeyin seviyorsanız.

Çok abartmışsın
Sözlünün yerinde olsam çok daha ağır laflar çıkardı ağzımdan
Haladan anne gibi davranmasını bekleyemezsin
Belli ki arada kalıyor çocuk, hala bu ; iki de bir yakasına yapışıp sözlümle ilgilen diyemez
Çok fazla prosedür bekliyorsunuz ailece, insan bıkar bir yerde, biraz eleştirmemeyi dene
Elalem nişanı sormuşmuş bırakın bu işleri, herkes kendi yağında
Biri üç ayda evlenir, biri iki senede toparlanıp evlenir, herkesin şartları kendine göre
Elalemin ağzına bakarak iş yapmayın
Beni ne doktorlar ne mühendisler istedi edasından çıkın yoksa ömür boyu huzur bulamazsınız

halasının karakteri bu anlarım ama bende ailemle onun arasında kaldım ya benim ailemde normal olarak bişeyler bekliyor yine anlıyorum ama son lafı gerçekden çok koydu okadar seneden sonra ne kadar sinirlenirse sinirlensin demeseydi olafı

Sizin aklınızı doktor mu karıştırdı acaba? Laf arasında gündeme bu niye gelmiş?

Seviyorsanız bu kadar formaliteye takılmayın. Şimdi yaptığınız bu kavgalar, evliliğinizde biriktirilmiş bir halde ilişki yıpranması olarak size döner.

Bu kadar lafı uzatıp sorunu büyütmeyin. Varsa bir sorun, az ve öz bir şekilde dile getirileni makbuldür. Yoksa zaten dırdırcı, hep memnuniyetsiz damgası yersiniz, bir süre sonra hiç bir şikayetiniz dikkate alınmaz.

Huzurlu birliktelikler diliyorum.

.

bana yardım edin lütfen çok ihtiyacım var.Benim üç yıllık bi ilişkim vardı evlenmeye karar verdik ta evlilik teklifinden sorunlar başladı.Tanışmaya geldiler halasıyla felan sevgilimn annesi vefat etmiş babası halası eniştesi ile birlikte geldi .Ailem çok onaylamadı yinede sen bilirsin dedi bnde istyrm seviyorm dedim. İstemeye geldiler isteme ve söz bi arada oldu öbür iki halasıde geldi ama sözlüm herşeyle ilk tanışmaya gelen hala ilgilencegini zaten kendiside öle dedim bnm kızım artık gibi şeyler dedi. Söz kesileli bi aya yakın oldu ne aradılar ne sordular bu arada ben birgün babamı telefonla amcamla konuşurken duydum yüzüğü taktılar gidiş o gidiş insan şu tarihde nişan yapalım nasıl nerde yapalım ne diye arayıp sormazmı diyordu bnde bunu kafaya taktım sözlüme açtım konuyu ne hikmetse hala dedikdn birgün sonra bizi aradı annemle konuşdular insan bi demezmi gelinimi ver onlada konuşuyum diye neyse dedik onada bu seferde annem bize yemege gelin gelmeden öncede arayın ha dedi diye taktı usul ölemidir dedi müsaitmisiniz şu gün sizi yemege bekliyoruz sizin için uygunmu demezmi dedi Ben bunu sözlüme anlattım gercekden ayıp etmiş kusura bakma ya napıyım biliyorsun başımda anne yok idare et boşver bn annengille konuşurum felan diye konuşduk bnde sözlüme bak dedim şunu biz alamım bunu biz alalım derlerse bn istemyrm bak lütfen dedim gidip modalife dan uygun bişey alalım ama kimsenin bişey almasına kabul etmeyelim dedim bn manevi destek görmediğim birisinden maddi destekde görmek istemyrm dedim oda tamam bnde istemem zaten bunların aile hep böyle keşke teyzelerimle gelseydim bizgidelim diyince böylece yapcaklarını tahmin etmedim dedi. aradan yine zaman gecti kandil geçti ne arayan var yine ne soran ailemde insan bir kandiliniz mübarek olsun diyede arayamazmı felan dedi. bnde sözlümü böyle böyle dediler dedim haklılar ne deyim dedi sabır sabır şu düğün bi olsun çok uzatmayalım yoksa sorun çıkcak aileler yüzünden felan dedi Hakkını yiyemem sözlümün sevgiliğimiz boyunca çok mutlu eden her ihtiyacım oldugunda yetişen bni mutlu etmek için kendi işini sallaya hiçbişeyi bnden kısmaya bir insandır.Konuyu bölmeyim aradan vakit gecti sağ sol sormaya başladı nişan ne zaman konuşmaya gelmediler mi nerde yapcaksınız nişanı ne takcaklar nerde oturcaksınız gibi sorular aileme yöneltiyorlar ailemde daha konuşmadık diyince okadar zaman gecti daha konuşmadınızmı felan tepki veriyorlarmış Bu arada aile dostumuzun doktor bi oglu vardı ona istemişlerdi böyle iyi işi olan durumu iyi olan bi kaç kişiye daha istemişlerdi bn yok demiş o yüzden zaten ailede bi antipatik bakarlar bana aile artık oglanın ailesi iyi degil salak okadar kişiyi begenmedi gitti postacıya secti oglann aileside takmıyormuş gibi sözler kulagıma geldi böyle konuşuyorlar diye Asıl konuya geliyorum sözlüm bi hafta önce felan halasına kalmaya gitti halası yatak odanızı bn yaptırcam demiş tabi bizimkide hemen atlamış hiç bana fikir sormadan ki üstüne basa basa demişdim kimseden bişey istemyrm bak diye tam hala demiş. Bna geldi söyledi bende istemyrm bana öle yardım etmesinler dedim bana manevi yönden destek olsun dedim çok düşünceli ondanmı yaptırdı insan bir kere arardı dedim okadar istyrsn kendin kullan yatak odasını bn istemyrm diye tartışdık sözlümün agzından o zb bir kere arardı dedim okadar istyrsn kendin kullan yatak odasını bn istemyrm diye tartışdık sözlümün agzından söyle babam alsın diye çirkin bir uslupla laf çıktı bnçok kırıldım tartışma uzadı.Sonra başladı nerden biliyorsun halamın aramıycagını arıycak bi ayın birini bekle bende daha arıycamı kaldı dedim bi ay gecmiş dedim.yok seni çagırıyor birgün alda gel bu hafta sonu gidelim dedi bende kusura bakma ben gelemem arayıp demeden ben gelmem dedim kendisi bana dedi diyip duruyor sana demesi önemli degil bana demesi önemli ailemi arayıp hallerini hatırlarını sordumu dedim bide seni öz oglundan ayırmadıgını söyluyor dedim kendi oglunuda evlendirdi üç ay içinde düğün yapmış kendi gelinin ailesinedemi böyle yapmış diye bnde konuyu uzattım bn kimseye gidemem kusura bakma dedim sözlümün tek lafı beynimden vurulmuşa döndüm kendinden nefret ettirdin dedi telefonu suratıma kapattı ondan sonra aradan bi saat gecti aradan bi saat geçti defalarca aradı kusura bakma özür dilerim sinirlendim napıyım anla bni gibi laflar söyledi bi hafta önce böyleler bu aile napalım düğüne kadar dayan bn ailenlede konuşurum diyen biri bi yatak odasını duyunca oda benim halam annem sayılır demeye başladı adamın fikrini yatak odası degiştrdi bukadar basitmi ya bi insana nefret ediyorm demek ya o laf aklımdan çıkmıyor şimdiden böyleysek sonumuz ne olur bilmiyorm ki sözlüm beni çok sevdiğini söyler ta 16 yaşımdan beri bni sevdgiğini biliyorm liseden beri aşık biri 7 sene sonra çıkma teklifini kabul ettm 3 senemiz geçti şuan 25 yaşındayım bukadar kolaymıdı nefret ettim demek anlamış degilim :KK43:

bence boş yere abartıyorsun sözlünün annesi vefat etmiş ve babasıda bu işlerden erkek olduğu için anlamaz. halası üstlenmiş ama ne kadar anne gibi sahiplenebilirki sözlünün üzerine gitme arada kalmasın anlayışlı ol. manevi destek görmediğin kimsenin maddi desteğinide kabul etme ama bunu sözlüne kavga ederek tartışarak değil sakin ve açıklamalı olarak söyle söz nişan dönemleri stresli dönemlerdir aradaki sevgiden ve saygıdan eminseniz diğer şeylerin üzerinde durmayın. Ailenizin aranıp hal hatır sorma işlerinide sözlünüz yapsın annenizi babanızı arasın hal hatır sorsun kandil özel gün kutlamalarını yapsın eminim aileniz halasının aramasından daha çok memnun olacaklardır sözlünüzün aramasına ilgili saygılı damadımız var diye

Sozlunuze hani o postaciya gitti salak vs. muhabbetlerini anlattiniz mi?
Anlatmadiginizi varsaydim ama eger anlattiysaniz resmen haksizlik etmissiniz.

Son düzenleme:
Ailenin etkisinde çok kalıyorsun.
Sen "benim aileme böyle böyle yapsınlar" diye beklersen daha çok beklersin. Herkes düşünceli değil maalesef.
ya da aynı şeyi sen de onun ailesine yapıyor musun? Arayıp soruyor musun mesela kandillerde bilmem nelerde?
Büyüklerin gönlü zor yapılır,biraz sevecen olmaya çalış. Dik başlılıkla bir yere varamazsın.
Düğünde de ailelerin yardımı illa ki olur. çalışıyor musunuz siz? Durumuzunuz iyi mi nişanlınla senin?
Bence "ben hiçbirey istemem" gibi laflar etme. Ev kuruyorsunuz, kolay değil.
Nişan için aramamalarında haklısın bi nebze. Kaç aylık sözlüsünüz onu belirtmemişsin ama 2 3 ay gibi bi süreyse haklısın tabiki.
Ama sende çok şey bekleme. Ailenin,çevrenin etkisinde kalma. Sen onları ara,sor. Onlar yapmadığında utansın.

İyi de sanki sözün üzerinden aylar geçmiş gibi konuşuyorsunuz daha bir ay olmuş bu nişan acelesi nedir ki yani millet laf ediyormuş sanki sene geçti o kadar büyütmüşsünüz ve herşeyi sözlünüze şikayet etmişsiniz ki çocuk bunalmış artık. Bırak ilgilenmesinler zaten çocuk dedie aramışlar nişanda kararlaştılır başında anne yok bu kadarolur anlayışlı olun. Hem siz o bir ayda halayı hiç aradınız mı kandilde neden sen aramadın gelin olarak. Yatak odasını alcam demiş iyi niyetle istemese almaz yani istemem deyip tartışmanın anlamı nedir ki şimdiden böyleyse düğüne kadar artık nelere takarsınız bilmem bir ay nişan konuşulmadıysa size bırakmışlardır belirleyin tarihi o da halasına söylesin ayrıca nişanı kız tarafı yapar ondan dolayı da onlar sizden haber beklemişlerdir oturun karar verin.

Ailenin etkisinde çok kalıyorsun.
Sen "benim aileme böyle böyle yapsınlar" diye beklersen daha çok beklersin. Herkes düşünceli değil maalesef.
ya da aynı şeyi sen de onun ailesine yapıyor musun? Arayıp soruyor musun mesela kandillerde bilmem nelerde?
Büyüklerin gönlü zor yapılır,biraz sevecen olmaya çalış. Dik başlılıkla bir yere varamazsın.
Düğünde de ailelerin yardımı illa ki olur. çalışıyor musunuz siz? Durumuzunuz iyi mi nişanlınla senin?
Bence "ben hiçbirey istemem" gibi laflar etme. Ev kuruyorsunuz, kolay değil.
Nişan için aramamalarında haklısın bi nebze. Kaç aylık sözlüsünüz onu belirtmemişsin ama 2 3 ay gibi bi süreyse haklısın tabiki.
Ama sende çok şey bekleme. Ailenin,çevrenin etkisinde kalma. Sen onları ara,sor. Onlar yapmadığında utansın.

babasını aradım kandilde hazirann birinde iki ay olcak sözleneli bnde çalışıyorm kendimiz yapalim neden alsınlar ki bn sadece manevi destek istyrm iki kere halasını aradım artık bıraktım bnde ne yalan söyleyim

bu süreç ilişkileri çok yıpratır,siz birbirinizi yıpratmayın derim.Evet insan ilgi istiyor,ilgi olmayıncada kendini değersiz gibi hissedebiliyor.o konuda haklısınız.Hem bazen eş adaylarımızın kendi anne babaları başlarında olsalar bile beklentilerimizi karşılıyamıyobiliyorlar. bir çok arkadasım var nişan zamanı ilgisizliklerden,düşüncesizliklerden şikayet eden.Ki sizinkinin halası yapmamış,kendi annesi başında değil. Onun annesizliğini daha fazla yüzüne vurmayın derim.bu onun suçu değil.

Çocuk zaten annesizligin verdiği üzüntüyü bünyesinde taşıyor siz de üstüne gittikçe gitmissiniz. Kusura bakmayın ama böyle bir aileye damat size de eş olacağı için çok üzüldüm doğrusu. Ben burda okurken bunaldim adam nasıl bunalmasin? Adam da ister herhalde annesinin ilgilenmesini ama yok İşte. Senin kaynanan yok, bir haladan nasıl ilgi bekleyebilirsiniz ki. Kadinin öz çocuğu farklı, yeğeni farklı. Istese de öz evlat gibi ilgilenmez...
Abartmayin, adamın beynine de s.....çmayin. ... Ayy vallahi sinirden ağzım bozuldu. Ben böyle değildim. Ayıp ayıp ya. .

1 aylık sözlülük içinmi bu kadar karıştı ortalık daha 1 ay ya gerçekten çok gereksiz yere gerilmişsiniz hala yatak odasını almak istemiş bırakın alsın ne var bunda bu kadar olay yapıcak bişey göremedim sözlünüzünde canına tak demiş o lafı etmiş ben olsam daha fazla laf ederdim bunca üstelemeye

Oyy içim şişti valla, yarıya kadar anca okudum. Dil bilgisi yok, noktalama yok imla kuralı yok. Harflerin yarısı yok, heceler yutulmuş. Anladığım kadarıyla yorum yapıyorum.

Benim bildiğim senin araman lazım halayı madem anne yerindeymiş. Bi de utanmadan sitem ediyorsun kadıncağızdan aramıyor diye. Acıdım sözlüne. Hem sen hem ailen canına okumuşsunuz zavallının.

Bence cok abartmissiniz tamam aramalari gerek ama sozlunuz cabaliyo sizin icin gersi onemli degil

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Son düzenleme:
arkadaşım bence de siz fazla abartmışsınız,ve hatalı olduğunuz yerler var 1. ailenizden duyduğunuz her eleştiriyi soruyu vs gidip sözlünüze aktarmayın,ailenizi biraz siz idare ediceksiniz,çocuğun annesi yok halası da böyle biri çıktı biraz alttan alamazmıyız? diyebilirsin mesela annene:KK66:
sözlünüze arasınlar aramadılar vs demeyin o kişi annesi değil halası bir anne kadar itina beklemeyin, çocukla halayı karşı karşıya getirmeyin, milletin sözlerini bukadar önemsemeyin lütfen o onu demiş bu bunu demiş ne takcaklarmış falan kime ne?25 yaşında olgun bir bireysiniz ki evlenme kararı almışsınız milletin ağzı ileiş yürümez:KK66:bugün neden uzadı derler yarın çocuk derler 3 gün sonra maaşı derler ooo ...çocuğun lafı zorunuza gitmiş ama sizde söylüyorsunuz uzatmışsınız arkadaşım,halasının kendi evladına nasıl davrandığından size ne? yatak odasını alayım demiş istemiyorum de geç ,sen yatarsın ,aramadılar da bilmem ne.. siz nasıl sitres yaşıyorsanız nişanlınız da yaşıyor bunu unutmayın,ayrıca yatak odasını halası alsın diye ölüp bitmiyordur, hem hatır kırılmasın hemde düğün dernek işleri zor işler maddi anlamda bir yük ortadan kalkmış olacak böyle düşünmüş olabilir.

bana yardım edin lütfen çok ihtiyacım var.Benim üç yıllık bi ilişkim vardı evlenmeye karar verdik ta evlilik teklifinden sorunlar başladı.Tanışmaya geldiler halasıyla felan sevgilimn annesi vefat etmiş babası halası eniştesi ile birlikte geldi .Ailem çok onaylamadı yinede sen bilirsin dedi bnde istyrm seviyorm dedim. İstemeye geldiler isteme ve söz bi arada oldu öbür iki halasıde geldi ama sözlüm herşeyle ilk tanışmaya gelen hala ilgilencegini zaten kendiside öle dedim bnm kızım artık gibi şeyler dedi. Söz kesileli bi aya yakın oldu ne aradılar ne sordular bu arada ben birgün babamı telefonla amcamla konuşurken duydum yüzüğü taktılar gidiş o gidiş insan şu tarihde nişan yapalım nasıl nerde yapalım ne diye arayıp sormazmı diyordu bnde bunu kafaya taktım sözlüme açtım konuyu ne hikmetse hala dedikdn birgün sonra bizi aradı annemle konuşdular insan bi demezmi gelinimi ver onlada konuşuyum diye neyse dedik onada bu seferde annem bize yemege gelin gelmeden öncede arayın ha dedi diye taktı usul ölemidir dedi müsaitmisiniz şu gün sizi yemege bekliyoruz sizin için uygunmu demezmi dedi Ben bunu sözlüme anlattım gercekden ayıp etmiş kusura bakma ya napıyım biliyorsun başımda anne yok idare et boşver bn annengille konuşurum felan diye konuşduk bnde sözlüme bak dedim şunu biz alamım bunu biz alalım derlerse bn istemyrm bak lütfen dedim gidip modalife dan uygun bişey alalım ama kimsenin bişey almasına kabul etmeyelim dedim bn manevi destek görmediğim birisinden maddi destekde görmek istemyrm dedim oda tamam bnde istemem zaten bunların aile hep böyle keşke teyzelerimle gelseydim bizgidelim diyince böylece yapcaklarını tahmin etmedim dedi. aradan yine zaman gecti kandil geçti ne arayan var yine ne soran ailemde insan bir kandiliniz mübarek olsun diyede arayamazmı felan dedi. bnde sözlümü böyle böyle dediler dedim haklılar ne deyim dedi sabır sabır şu düğün bi olsun çok uzatmayalım yoksa sorun çıkcak aileler yüzünden felan dedi Hakkını yiyemem sözlümün sevgiliğimiz boyunca çok mutlu eden her ihtiyacım oldugunda yetişen bni mutlu etmek için kendi işini sallaya hiçbişeyi bnden kısmaya bir insandır.Konuyu bölmeyim aradan vakit gecti sağ sol sormaya başladı nişan ne zaman konuşmaya gelmediler mi nerde yapcaksınız nişanı ne takcaklar nerde oturcaksınız gibi sorular aileme yöneltiyorlar ailemde daha konuşmadık diyince okadar zaman gecti daha konuşmadınızmı felan tepki veriyorlarmış Bu arada aile dostumuzun doktor bi oglu vardı ona istemişlerdi böyle iyi işi olan durumu iyi olan bi kaç kişiye daha istemişlerdi bn yok demiş o yüzden zaten ailede bi antipatik bakarlar bana aile artık oglanın ailesi iyi degil salak okadar kişiyi begenmedi gitti postacıya secti oglann aileside takmıyormuş gibi sözler kulagıma geldi böyle konuşuyorlar diye Asıl konuya geliyorum sözlüm bi hafta önce felan halasına kalmaya gitti halası yatak odanızı bn yaptırcam demiş tabi bizimkide hemen atlamış hiç bana fikir sormadan ki üstüne basa basa demişdim kimseden bişey istemyrm bak diye tam hala demiş. Bna geldi söyledi bende istemyrm bana öle yardım etmesinler dedim bana manevi yönden destek olsun dedim çok düşünceli ondanmı yaptırdı insan bir kere arardı dedim okadar istyrsn kendin kullan yatak odasını bn istemyrm diye tartışdık sözlümün agzından o zb bir kere arardı dedim okadar istyrsn kendin kullan yatak odasını bn istemyrm diye tartışdık sözlümün agzından söyle babam alsın diye çirkin bir uslupla laf çıktı bnçok kırıldım tartışma uzadı.Sonra başladı nerden biliyorsun halamın aramıycagını arıycak bi ayın birini bekle bende daha arıycamı kaldı dedim bi ay gecmiş dedim.yok seni çagırıyor birgün alda gel bu hafta sonu gidelim dedi bende kusura bakma ben gelemem arayıp demeden ben gelmem dedim kendisi bana dedi diyip duruyor sana demesi önemli degil bana demesi önemli ailemi arayıp hallerini hatırlarını sordumu dedim bide seni öz oglundan ayırmadıgını söyluyor dedim kendi oglunuda evlendirdi üç ay içinde düğün yapmış kendi gelinin ailesinedemi böyle yapmış diye bnde konuyu uzattım bn kimseye gidemem kusura bakma dedim sözlümün tek lafı beynimden vurulmuşa döndüm kendinden nefret ettirdin dedi telefonu suratıma kapattı ondan sonra aradan bi saat gecti aradan bi saat geçti defalarca aradı kusura bakma özür dilerim sinirlendim napıyım anla bni gibi laflar söyledi bi hafta önce böyleler bu aile napalım düğüne kadar dayan bn ailenlede konuşurum diyen biri bi yatak odasını duyunca oda benim halam annem sayılır demeye başladı adamın fikrini yatak odası degiştrdi bukadar basitmi ya bi insana nefret ediyorm demek ya o laf aklımdan çıkmıyor şimdiden böyleysek sonumuz ne olur bilmiyorm ki sözlüm beni çok sevdiğini söyler ta 16 yaşımdan beri bni sevdgiğini biliyorm liseden beri aşık biri 7 sene sonra çıkma teklifini kabul ettm 3 senemiz geçti şuan 25 yaşındayım bukadar kolaymıdı nefret ettim demek anlamış degilim :KK43:
Millet ikide bir arıyorlar geliyorlar diye dertlenir, siz aramıyorlar diye =) Şaka bir yana, belirsizlik kötü. Bunu da böyle söyleyin, ben tarih istiyorum, ama bir hafta sonra ama bir ay sonra, yeter ki belli olsun, adı konsun diye. Meraklı meraklı laf edenlere itibar etmeyin, acısı olmayan konuşmaz.
Kavgada öfkeyle herşey söylenir, kızmayın bu kadar. Sözlünüzün de işi zor, ailesiyle sizin aranızda kalmış. En azından bir şekilde size de destek olmaya çalışıyor.
Yatak odası için halaya diyin ki, bu davranışınız çok hoş ama içinde yatacağım yatağı beraber seçsek olmaz mı? Veya benim yatacağım yatak konusunda fikrimi sorsanız çok sevinirdim. Gibi.
Bir de günahını almayayım ama, kız tarafı evlilik için ne kadar heyecanlı ve sabırsızsa, erkekler de bir o kadar endişeli diye düşünüyorum. Bir anda hayatı değişecek, kolay değil erkek için. Size sevgilinize biraz anlayış göstermenizi öneririm. Ailesini de takmayın fazla, iyi tarafından bakın, yıllar sonra ilgisiz davranışlarına sevineceksiniz =)

Halasi bir iyilik yapmis istemeye gelmis soze gelmis, bide ustune yatak odasini yapayim demis. ama sizde abarttikca abartmissiniz. kendi oglu degil sonucta hicde birsey yapmak zorundada degil. siz kadindan bide kendi ogluna yaptiginin aynisini bekliyorsunuz.
siz nisanlinizi annesi yok diye kabul edip ona gore davranmaniz gerekir. nisan gununu seramoni seklinde gelip konusmak gerekiyorsa babasi gelsin babanla konussun. annesi yokki cocugun gelsin daha ne istiyorsunuz alagilayamadim dogrusu.
ayrica siz cevrenin esin dostun bilmem kimin ne doktorlar muhendisler istedi geldi bu postaciya kaldi lafina itibar ederseniz daha cok sinir strese girersiniz.

Uff ne kadar takmissiniz ya. Sözlümün halası beni ailemi arasa ne aramasa ne. Cocuğun annesi yok diye gelmis halası istemeye falan ama annesi degil bu kadar cok sey beklemeye hakkınız yok ki kadın kız tarafının yapması gereken yatak odasını bile yapmayı teklif etmiş daha ne yapsın. Bu kadar kapris kime anlayamadım insan sevdiğini üzmez Sıkmaz. Ayrıca kandilde büyükler aramaz senin araman lazımdı. Ben doguluyum bizde önemlidir boyle gelini arayıp sormak alışverişe çıkarmak falan bide kaynanam komşumdu ama ne sorardı halimi hatrimi ne yemege cagirdi ne de alaiverise çıkardı. Cok mu salladım yoo. Hele canımdan cok sevdiğim adamı bunun icin asla üzmedim. Ki tum apartman sülalem arkadaslarım kayananan ne aldı ne etti diye sorup canımı sıkmaya calisiyodu

X