bilmiyorum boş yeremi abartyrm :(

Çok haksızsın bir kere ailenden her aldığını yetiştirmen sürekli bu konuları konuşmanız çok saçma evlendikten sonrada sürekli bu tartışmaları mı yaşayacaksınız. Çocuk iyi bile dayanıyor bu nedir böyle pire deve olmuş yorgan yanıyor haberin yok

Kusura bakmayın ama valla haklı nişanlınız. Boğmuşsunuz resmen. O ne öyle evde ne konuşulsa gidip nişanlınıza yetiştiriyorsunuz. Annem bunu dedi, babam bunu dedi, elalem şunu dedi çocuk musunuz ? Millete ne takacakları takıya kadar soruyorlar. Onların ceplerine giren çıkan ne ki ? Gitti postacıya vardı demek ne kadar çirkin birşey ya ! Ailenizde hata milleti böyle konuşturtuyor. Üstelik siz halayı arayıp hal hatır sordunuz mu hiç ? Sürekli haladan bir beklenti içine girmişsiniz. Ayrıca kadın size destek olmak amaçlı yatak odasını almayı düşünmüş. Ne kadar kötü niyetlisiniz. Almasa ayrı sorun edersiniz bir iğne yardımları olmadı diye, alsa yine ayrı sorun etmişsiniz. Nişanlınız bu kadar laf kalabalığı içinde iyi tahammül ediyor. Sakinleşin biraz. Sürekli nişanlınızında başının etini yemeyin. Siz nişanlınızla konuşup bir tarih kararlaştırın. Ailelerinize o tarihin uygun olup olmadığını sorarsınız. Halanın tek başına vereceği bir karar değil bu. Nişanlınızda belliki halasıyla bu konuda iletişim kurmamış. Sürekli bir halaya yüklenmişsiniz. Yapmayın.

benim yatak odasına burun kıvırdıgım yok ben yapı olarak kimseden bişey kabul etmeyen biriyim taki sözlümden bile bişey kabul etmedim şimdiye kadar ben kimseden bişey istemiyorm kendi ailemden bile ikimizde çok şükür çalışan insanlarız neden birilerinden bişey alalım ki ne yalan söyleyim iki kere aradım bida aramayı bende bıraktım

Bende nışanlıyım düşündğm şöyle bi sizin için önemli olan şeyleri ben takmışmıyım diye. Yok takmamışım. Aradılar gıttıler geldıler felan karşılıklı böyle sitemlerin içine girmedik. Ben arada bir gidip gelirim kaynanama kandillerde ararım. Görümceleride ararım. Onlar benden büyük öyle aramalarını beklemedim hiç açıkçası. Nışanlımada ailemin sitemlerinden bahsetmedim ki olmadıda zaten. Olsada her duyduğumu yetiştirmem :/ yani sonuç olarak çocuğun üzerine gitmişsin. Yazdıklarından bu çıkıyo. Bence daha ılımlı davran. Sinirden çıkar böyle seyler ağızdan ama unutulur. Sen sözün tadını çıkar.

💙❤️

gerçekden mi bende tek bende böyle sanıyordum bir buçuk ay geçti tık yok benden kaynaklı bir sebep oldugunu düşünmeye başladım artık

ya tabıkı tatlım bızımkılerde böyle sohbet etmeyı sevmez gelıp gıtmeyı sevmez.
sen tek değilsin yanı benım kv bız evliyiz hala aynı... kesınlıkle karakter meselesi...:)

Arkadasim ne kadar abartmissiniz.
Valla ben boguldum burada.
Aramiyo demissiniz, adam aratmis.
Cagirmiyo demissiniz, cagirtmaya calismis.
Halanin karakteri buysa ne yapsin nisanliniz?
Goren de sizi ayirmaya calisiyorlar, manyak manyak hareketleri var sanacak.

katılıyorum size bravo :)

sözlunuzun hangı lafına alındınız anlayamadım yada atladım okurken yazar mısın orayı???
aslında ailenız haklı arayıp sorulmak hakları.ama nişanlının kabhatı yok gbıme gelıyo.arada kalmış yazık çoğu erkek gbı.
bırde su yatak odası ne alaka? alacaksa sız begenın gıtsın oğlanın alacagı salon takımını alsın hedıye etsın madem.yatak odasını kız alır bılıyorsun canım.bencede ona aldırma ustune duşenı yap laf ettırme

ben ona bişey demiyorum biliyorum durumunu ufacık bi lafdan kavga uzadı bilmiyorm kızmı alır bn hep beyaz eşyayı aldım bizde öle bilmiyorm ne alınır ne edilir bn pek anlamıyorm

ailen seni sıkıştırıyor sende sözlünü... seni ailen sıkılştırınca annene diyebilirdin onun annesi yok halasıda demekki ilgilenmiyor. ee babasıda erkek öle şeyleri bilmez gibilerinden... sözlünün canına tak etmiş bazı şeyler söylemiş, ama o noktaya gelmeyebilirdi olay... sen sözlünü seviyorsan o kadar ailenin etkisinde kalma... çocuğuda bunaltma...

Hiç bir şey anlamadım
ne nokta var ne virgül cümleler birbirine girmiş. Halasi sizi aramak zorunda değil. Bence nisanlini çok bogmussun ailen de bayagi pimpirikli.

Biz tanisik olmamiza ragmen soz nisan zamani cok aranmadik ama ben kv demin iyi niyetli oldugunu beni sevdigini biliyordum hic sorun etmedim.. Annem biraz beklenti icerisine girdiginde iki ailenin yeni yeni kaynasmaya calistigini hos gormesini soyledim.. Gercekten de annem simdi arar sorar kv demi, hic de demezki beni niye aramiyor? İki ailenin tanisma kaynasma asamasinda bazi seyleri hosgoreceksin canim, sen yapici olacaksin, bir aradiysa sen iki ara alistir.. Sozlune de pek yansitma.. Bunlar kucuk sorunlar, buyumesin gereksiz.. Ailen pek begenmemis sana birakmis karari, ondan kulp bulabilirler, ama gercekten normal, yemek davetini bile nisanlim bana soyledi, annesi annemi aramali fln deyip ortaligi ayaga kaldirmadim, utangaclik oluyor illaki, halanin da tecrubesi yoksa cok normal..

Bi hala anne kadar ilgilenemez o yüzden bence o samimiyeti karsi taraftan beklemeyin. Ve size tavsiyem aileniz o kdr üstüne gitmesin bazi seylerin ve sözlünüze bi anne gibi yaklassin.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

pekı sen gleın olrk ardnmı belkı ılk admlrı buyuk olrk senden beklemıslerdır ondan soruyrm cok buyuk bır sorun yok gıbı arnzda

bana yardım edin lütfen çok ihtiyacım var.Benim üç yıllık bi ilişkim vardı evlenmeye karar verdik ta evlilik teklifinden sorunlar başladı.Tanışmaya geldiler halasıyla felan sevgilimn annesi vefat etmiş babası halası eniştesi ile birlikte geldi .Ailem çok onaylamadı yinede sen bilirsin dedi bnde istyrm seviyorm dedim. İstemeye geldiler isteme ve söz bi arada oldu öbür iki halasıde geldi ama sözlüm herşeyle ilk tanışmaya gelen hala ilgilencegini zaten kendiside öle dedim bnm kızım artık gibi şeyler dedi. Söz kesileli bi aya yakın oldu ne aradılar ne sordular bu arada ben birgün babamı telefonla amcamla konuşurken duydum yüzüğü taktılar gidiş o gidiş insan şu tarihde nişan yapalım nasıl nerde yapalım ne diye arayıp sormazmı diyordu bnde bunu kafaya taktım sözlüme açtım konuyu ne hikmetse hala dedikdn birgün sonra bizi aradı annemle konuşdular insan bi demezmi gelinimi ver onlada konuşuyum diye neyse dedik onada bu seferde annem bize yemege gelin gelmeden öncede arayın ha dedi diye taktı usul ölemidir dedi müsaitmisiniz şu gün sizi yemege bekliyoruz sizin için uygunmu demezmi dedi Ben bunu sözlüme anlattım gercekden ayıp etmiş kusura bakma ya napıyım biliyorsun başımda anne yok idare et boşver bn annengille konuşurum felan diye konuşduk bnde sözlüme bak dedim şunu biz alamım bunu biz alalım derlerse bn istemyrm bak lütfen dedim gidip modalife dan uygun bişey alalım ama kimsenin bişey almasına kabul etmeyelim dedim bn manevi destek görmediğim birisinden maddi destekde görmek istemyrm dedim oda tamam bnde istemem zaten bunların aile hep böyle keşke teyzelerimle gelseydim bizgidelim diyince böylece yapcaklarını tahmin etmedim dedi. aradan yine zaman gecti kandil geçti ne arayan var yine ne soran ailemde insan bir kandiliniz mübarek olsun diyede arayamazmı felan dedi. bnde sözlümü böyle böyle dediler dedim haklılar ne deyim dedi sabır sabır şu düğün bi olsun çok uzatmayalım yoksa sorun çıkcak aileler yüzünden felan dedi Hakkını yiyemem sözlümün sevgiliğimiz boyunca çok mutlu eden her ihtiyacım oldugunda yetişen bni mutlu etmek için kendi işini sallaya hiçbişeyi bnden kısmaya bir insandır.Konuyu bölmeyim aradan vakit gecti sağ sol sormaya başladı nişan ne zaman konuşmaya gelmediler mi nerde yapcaksınız nişanı ne takcaklar nerde oturcaksınız gibi sorular aileme yöneltiyorlar ailemde daha konuşmadık diyince okadar zaman gecti daha konuşmadınızmı felan tepki veriyorlarmış Bu arada aile dostumuzun doktor bi oglu vardı ona istemişlerdi böyle iyi işi olan durumu iyi olan bi kaç kişiye daha istemişlerdi bn yok demiş o yüzden zaten ailede bi antipatik bakarlar bana aile artık oglanın ailesi iyi degil salak okadar kişiyi begenmedi gitti postacıya secti oglann aileside takmıyormuş gibi sözler kulagıma geldi böyle konuşuyorlar diye Asıl konuya geliyorum sözlüm bi hafta önce felan halasına kalmaya gitti halası yatak odanızı bn yaptırcam demiş tabi bizimkide hemen atlamış hiç bana fikir sormadan ki üstüne basa basa demişdim kimseden bişey istemyrm bak diye tam hala demiş. Bna geldi söyledi bende istemyrm bana öle yardım etmesinler dedim bana manevi yönden destek olsun dedim çok düşünceli ondanmı yaptırdı insan bir kere arardı dedim okadar istyrsn kendin kullan yatak odasını bn istemyrm diye tartışdık sözlümün agzından o zb bir kere arardı dedim okadar istyrsn kendin kullan yatak odasını bn istemyrm diye tartışdık sözlümün agzından söyle babam alsın diye çirkin bir uslupla laf çıktı bnçok kırıldım tartışma uzadı.Sonra başladı nerden biliyorsun halamın aramıycagını arıycak bi ayın birini bekle bende daha arıycamı kaldı dedim bi ay gecmiş dedim.yok seni çagırıyor birgün alda gel bu hafta sonu gidelim dedi bende kusura bakma ben gelemem arayıp demeden ben gelmem dedim kendisi bana dedi diyip duruyor sana demesi önemli degil bana demesi önemli ailemi arayıp hallerini hatırlarını sordumu dedim bide seni öz oglundan ayırmadıgını söyluyor dedim kendi oglunuda evlendirdi üç ay içinde düğün yapmış kendi gelinin ailesinedemi böyle yapmış diye bnde konuyu uzattım bn kimseye gidemem kusura bakma dedim sözlümün tek lafı beynimden vurulmuşa döndüm kendinden nefret ettirdin dedi telefonu suratıma kapattı ondan sonra aradan bi saat gecti aradan bi saat geçti defalarca aradı kusura bakma özür dilerim sinirlendim napıyım anla bni gibi laflar söyledi bi hafta önce böyleler bu aile napalım düğüne kadar dayan bn ailenlede konuşurum diyen biri bi yatak odasını duyunca oda benim halam annem sayılır demeye başladı adamın fikrini yatak odası degiştrdi bukadar basitmi ya bi insana nefret ediyorm demek ya o laf aklımdan çıkmıyor şimdiden böyleysek sonumuz ne olur bilmiyorm ki sözlüm beni çok sevdiğini söyler ta 16 yaşımdan beri bni sevdgiğini biliyorm liseden beri aşık biri 7 sene sonra çıkma teklifini kabul ettm 3 senemiz geçti şuan 25 yaşındayım bukadar kolaymıdı nefret ettim demek anlamış degilim :KK43:

Canım kelimeleri yutarak anlatmışsın. Bazen ne okuduğumu şaşırdım valla. Neyse... Bence biraz uzlaşmacı olmalısın. Çok bunalmış. Zaten erkekler evlilik arifesinde bir adım geride kalıyorlar. Ve ailenle her konuştuğunu sözlüne anlatmışsın. Tamam aranızda konuşun ama bilmesi gerektiği kadarını söyle. Herşeyi "o öyle dedi, bu böyle dedi" diye anlatmayın. Zaten annesi yokmuş çocuğun o napsın.. Ne desin halasına? Bende sevgilimle hep konuşurum herseyi kendimiz yapalım kimseye yük olmayalım diye ama hayat çok zor.. Para kolay kazanılmıyor. Ne güzel işte hediye anlamında yatak odası yaptırcakmış. Bu kadar sert tepki göstermeseydin keşke.. Tam tersi sen halasını arayıp teşekkür etseydin düşüncesi için.
Sen ara büyüğün olarak hal hatır sor.. Ben bile sevgilim olmasına rağmen ablasını falan ararım bir durum olursa. Çocuğu bademcik ameliyatı oldu aradım geçmiş olsun dedim. Yarın doğum yapacak, birazdan arayacağım bir ihtiyacı var mı diye.. Onlarda senden bekleyebilirler. bence abartmışsın. Evet bu dönemde sende zorlanıyorsun haklı olarak ama bence ufak tefek seyler bunlar. Ve sözlün "sıktın" anlamında nefret ettirdin demiştir. Yoksa bunca yıldır neden yanında olsun ki? Sevdiği için.. Biz bile şimdiden kara kara düşünüyoruz nasıl olcak bu işler diye. Mecbur birilerinin maddi yardımı olacak. Bence alttan al ve bir arkadaşın söylediği gibi biraz konuşma bu işleri bırak bakalım ne olacak.

Hiç bir şey anlamadım
ne nokta var ne virgül cümleler birbirine girmiş. Halasi sizi aramak zorunda değil. Bence nisanlini çok bogmussun ailen de bayagi pimpirikli.

kusura bakmayın msj yazmakdan alışmışım öle oldu evet birz pimpirikli tek çoçugum ben herhalde iyimi olsun istyrlar anlamadım bende net bişey yok ondanda biraz tavırları var annem babam çok üstelemiyor aile derken amca teyzeyi çevreyi kastetmişdim onların sorularından bıktım onu kastetmişdm ama yanlış anlaşıldı annem sadece yemek olayında biraz morali bozuldu bende ondan sonra patladım

canım bence sen abartıyosun bu hala anne gibi olmaz eşinin sana ve ailene bir saygısızlığı varsa anlarım ama halayı neden sorun haline getiresin ki? ve diyosun ki kandil de aramadılar bence kandilde sen aramalıydın karşıdan beklemeniz yanlışşş sonuçta nişanlına yazıkkk

Ya Allah aşkına, bu kadar uzun yazı yazarken noktalama işaretlerini kullanın. Cümlenin başı neresi sonu neresi belli değil. Anlamaya çalışırken de yoruldum bıraktım okumayı.
Aynen katılıyorum. Yorumlardan ve konu sahibinin yazdıklarından anlayabildiğim şu; arama sorma muhabbeti iyice abartılmış. Ben halayı gayet iyi niyetli gördüm. Öksüz yeğeninin başında bulunmuş, yatak odası takımı da almak istemiş, ama yaranamamış belli ki. Neyin beklentisiyse bu. Konu sahibinin stresli olması normal, sıkıntı kız evinde bence. Zaten çocuk öksüz, bu kadar da başına kakılmaz ki. Konu sahibinin de toylukları var, kendi ailesini dizginlemeye çalışmalı bence. Yoksa durduk yere anlamsız bir şekilde bozulacak bu iş. Yazık gençlere yahu :18:

Şu kadarın söyleyebilirim;sözlünü çok bunaltmışsın yazık acıdım.
Annesi yok haladan ne bekleyebilirsin ki?
Ne kadar hala olsa da anne değil sonuçta.
Ne kadar düşebilir üstüne?
Kendi çocuklarına 3 ayda düğün meselesinden bahsetmişsin.
Adı üstünde kendi çocukları.
Bi insanın üstüne bu kadar gidilmez aramıyorlar aramıyorlar diye.
Ailen biraz empati yapmalı.
Ayrıca söylediği sözden dolayı mızmızlanma hakkın yok cidden.
Ben onun yerinde olsam daha sert tepki verebilirdim.
Nişan içinde oturun ikiniz karar verin beklemeye ne gerek var?
Ki halası yatak odası yaptırmaktan bahsetmiş kim kime yapar bu devirde?
Biraz sakin biraz empati.

LG-P710 Tapatalk

kusura bakmayın msj yazmakdan alışmışım öle oldu evet birz pimpirikli tek çoçugum ben herhalde iyimi olsun istyrlar anlamadım bende net bişey yok ondanda biraz tavırları var annem babam çok üstelemiyor aile derken amca teyzeyi çevreyi kastetmişdim onların sorularından bıktım onu kastetmişdm ama yanlış anlaşıldı annem sadece yemek olayında biraz morali bozuldu bende ondan sonra patladım

Canım bak kimseden bişey bekleme. Ailen ne dediyse de nisanlina hemen söyleme. Aile ile konusulanlar orda kalsın. Bence nisanlin haklı. Onun tek istediği seninle mutlu olmak ama sen çok şeyi sorun ediyorsun. Nisanlinin gönlünü almaya bak.ve dışarıdan gelen konusmalara kulak asma.

Sonuçta halası anası değil ki neden bu kadar takıyorsun ki , sözde öz oğlum diyebilir ama göründüğü gibi değil o yüzden sizde biraz sabırlı olup karşı taraftan bişi beklemeyin sonuçta annesi yok karşınızda sözlünü de böyle kabul etmelisinz ve ailenide bu şekilde yatıştırmalısn yoksa hır gür çıkar benden söylemesi , huzurunz bozlmasın 3.şahıslar için değmez :KK20:

X