bilmiyorum boş yeremi abartyrm :(

Bircok kisi sizi suclamis ama bence siz haklisiniz tabiki aramalari lazimdi
madem oksuz halasinin bunu daha cok dusunmesi lazimdi on ayak olmaliydi
halasi arayamadi babasi dami arayamadi
sizinkilerde ana baba onlarda bekler babanin uzulmesi cok normal sozlunun nefret ettirdin demesi dahada kotu

bana yardım edin lütfen çok ihtiyacım var.Benim üç yıllık bi ilişkim vardı evlenmeye karar verdik ta evlilik teklifinden sorunlar başladı.Tanışmaya geldiler halasıyla felan sevgilimn annesi vefat etmiş babası halası eniştesi ile birlikte geldi .Ailem çok onaylamadı yinede sen bilirsin dedi bnde istyrm seviyorm dedim. İstemeye geldiler isteme ve söz bi arada oldu öbür iki halasıde geldi ama sözlüm herşeyle ilk tanışmaya gelen hala ilgilencegini zaten kendiside öle dedim bnm kızım artık gibi şeyler dedi. Söz kesileli bi aya yakın oldu ne aradılar ne sordular bu arada ben birgün babamı telefonla amcamla konuşurken duydum yüzüğü taktılar gidiş o gidiş insan şu tarihde nişan yapalım nasıl nerde yapalım ne diye arayıp sormazmı diyordu bnde bunu kafaya taktım sözlüme açtım konuyu ne hikmetse hala dedikdn birgün sonra bizi aradı annemle konuşdular insan bi demezmi gelinimi ver onlada konuşuyum diye neyse dedik onada bu seferde annem bize yemege gelin gelmeden öncede arayın ha dedi diye taktı usul ölemidir dedi müsaitmisiniz şu gün sizi yemege bekliyoruz sizin için uygunmu demezmi dedi Ben bunu sözlüme anlattım gercekden ayıp etmiş kusura bakma ya napıyım biliyorsun başımda anne yok idare et boşver bn annengille konuşurum felan diye konuşduk bnde sözlüme bak dedim şunu biz alamım bunu biz alalım derlerse bn istemyrm bak lütfen dedim gidip modalife dan uygun bişey alalım ama kimsenin bişey almasına kabul etmeyelim dedim bn manevi destek görmediğim birisinden maddi destekde görmek istemyrm dedim oda tamam bnde istemem zaten bunların aile hep böyle keşke teyzelerimle gelseydim bizgidelim diyince böylece yapcaklarını tahmin etmedim dedi. aradan yine zaman gecti kandil geçti ne arayan var yine ne soran ailemde insan bir kandiliniz mübarek olsun diyede arayamazmı felan dedi. bnde sözlümü böyle böyle dediler dedim haklılar ne deyim dedi sabır sabır şu düğün bi olsun çok uzatmayalım yoksa sorun çıkcak aileler yüzünden felan dedi Hakkını yiyemem sözlümün sevgiliğimiz boyunca çok mutlu eden her ihtiyacım oldugunda yetişen bni mutlu etmek için kendi işini sallaya hiçbişeyi bnden kısmaya bir insandır.Konuyu bölmeyim aradan vakit gecti sağ sol sormaya başladı nişan ne zaman konuşmaya gelmediler mi nerde yapcaksınız nişanı ne takcaklar nerde oturcaksınız gibi sorular aileme yöneltiyorlar ailemde daha konuşmadık diyince okadar zaman gecti daha konuşmadınızmı felan tepki veriyorlarmış Bu arada aile dostumuzun doktor bi oglu vardı ona istemişlerdi böyle iyi işi olan durumu iyi olan bi kaç kişiye daha istemişlerdi bn yok demiş o yüzden zaten ailede bi antipatik bakarlar bana aile artık oglanın ailesi iyi degil salak okadar kişiyi begenmedi gitti postacıya secti oglann aileside takmıyormuş gibi sözler kulagıma geldi böyle konuşuyorlar diye Asıl konuya geliyorum sözlüm bi hafta önce felan halasına kalmaya gitti halası yatak odanızı bn yaptırcam demiş tabi bizimkide hemen atlamış hiç bana fikir sormadan ki üstüne basa basa demişdim kimseden bişey istemyrm bak diye tam hala demiş. Bna geldi söyledi bende istemyrm bana öle yardım etmesinler dedim bana manevi yönden destek olsun dedim çok düşünceli ondanmı yaptırdı insan bir kere arardı dedim okadar istyrsn kendin kullan yatak odasını bn istemyrm diye tartışdık sözlümün agzından o zb bir kere arardı dedim okadar istyrsn kendin kullan yatak odasını bn istemyrm diye tartışdık sözlümün agzından söyle babam alsın diye çirkin bir uslupla laf çıktı bnçok kırıldım tartışma uzadı.Sonra başladı nerden biliyorsun halamın aramıycagını arıycak bi ayın birini bekle bende daha arıycamı kaldı dedim bi ay gecmiş dedim.yok seni çagırıyor birgün alda gel bu hafta sonu gidelim dedi bende kusura bakma ben gelemem arayıp demeden ben gelmem dedim kendisi bana dedi diyip duruyor sana demesi önemli degil bana demesi önemli ailemi arayıp hallerini hatırlarını sordumu dedim bide seni öz oglundan ayırmadıgını söyluyor dedim kendi oglunuda evlendirdi üç ay içinde düğün yapmış kendi gelinin ailesinedemi böyle yapmış diye bnde konuyu uzattım bn kimseye gidemem kusura bakma dedim sözlümün tek lafı beynimden vurulmuşa döndüm kendinden nefret ettirdin dedi telefonu suratıma kapattı ondan sonra aradan bi saat gecti aradan bi saat geçti defalarca aradı kusura bakma özür dilerim sinirlendim napıyım anla bni gibi laflar söyledi bi hafta önce böyleler bu aile napalım düğüne kadar dayan bn ailenlede konuşurum diyen biri bi yatak odasını duyunca oda benim halam annem sayılır demeye başladı adamın fikrini yatak odası degiştrdi bukadar basitmi ya bi insana nefret ediyorm demek ya o laf aklımdan çıkmıyor şimdiden böyleysek sonumuz ne olur bilmiyorm ki sözlüm beni çok sevdiğini söyler ta 16 yaşımdan beri bni sevdgiğini biliyorm liseden beri aşık biri 7 sene sonra çıkma teklifini kabul ettm 3 senemiz geçti şuan 25 yaşındayım bukadar kolaymıdı nefret ettim demek anlamış degilim :KK43:

Pardon da siz niye her şeyi ayağınıza bekliyorsunuz? Yok beni arasınlar yok ailemi arasınlar.. Dikkatli okudum siz aradığınızı yazmamışsınız Siz arayıp onlar aramasa neyse dicem ama insan arasa lafın arasına ben aradım onlar hiç aramadı diye sıkıştırır. Belli ki hiç aramamışsın. Bu kadar hazırcı olma derim. Aramadıklarını sağa sola söylüyorsun da halasını arayıp 'beni hiç aramadınız çok kırıldım hala ya' cümlesini naif bi şekilde söyleseniz bu kadar gecikmezdi sizin işiniz. Yatak odası işine gelince de; maddi destek yapsa da bir kaç sene sonra sevgilinize senin tarafın hiç destek yapmadı diyecektiniz. Bırakın yapsınlar,sevgilinizin annesi vefat etmiş hala olarak o üstlenmek istiyor olabilir. Halanın hevesinin kursağında bırakmışsınız bana göre. Alt tarafı gelin oluyorlar ya sultan almıyorlar bu kadar hazırcı olmayın. Kusura bakmayın ben böyle düşünüyorum eminim onlarda böyle düşünüyordur.

Sirf sozlunuzun aklina "annem olsaydi boyle olmazdi." dusuncesini getirdiginiz icin cok hakkina girdiniz ailecek. Cok uzuldum. Hala bu yahu, ne bekleyebilirsiniz. Sozlunuze "ne guzel bak, halanlar arkanda, sana destekler." deyip onu rahatlatacaginiza neler bekliyorsunuz. Sozlunuz icin halasinin bir seyler yaptigini gormesi ne kadar gurur verici bir bunu dusunun. "Bana da annelik yapan biri var." diye dusunmesini saglayacaginiza annesinin olumunu her dakika aklina getiriyorsunuz. Kendinize gelin lutfen. Iyi niyetli olun.

halasının karakteri bu anlarım ama bende ailemle onun arasında kaldım ya benim ailemde normal olarak bişeyler bekliyor yine anlıyorum ama son lafı gerçekden çok koydu okadar seneden sonra ne kadar sinirlenirse sinirlensin demeseydi olafı

biranlık sinirden söylemiş o lafı. o yüzden bunuda büyüytmemelisin. çünkü mücadele ediyor ama herkes trip atıyor arkadaşınıza. hak verin ona bu konuda. ufak tefen şeylere takılmayın. yoksa gerçekten soğur

Ah annesizlik ne kötü,zavallı sözlüne ne kadar yüklenmişsin.
Hala ne kadar annelik edebilir ? Benim anladığım,biraz da teyzelere papuç bırakmamak için kendisi gelmiş.
Hem kadın kendi oğlunu evlendiriyormuş,ağırlığı öbür tarafa vermiştir.

Bir de madem adetlere bağlısınız,kandilde erkek tarafı değil kız tarafı arar.
Ayrıca yatakodasını kız tarafı alır:)

Büyütülecek birşey yok,evlilik öncesi böyle gerginlikler yaşanır.
İdare etmesi gereken sensin.Sözlün belki annesi olsa nazını geçirir ama halayla bir yere kadar.

Sen küçük olarak, gelin adayı olarak aradın mı adamın halasını? Kaç kere aradın:KK14:

Valla nefret etmemek elde değil okurken bunaldım. Adamın annesi yok biliyosun bu ne beklentidir. Halası istediği kadar annesi gibiyim desin öz anne gibi ilgilenebilir mi, haladan öz annesi gibi davranmasını bekleyerek zaten sen ve ailen baya bunaltmışsınız adamı.

Sürekli kapris; aramadılar, mobilya alcaklarmış ay beni aramadılar istemem, yok kendi arayıp çağarmadı.

Adamın annesinin, başında bi'büyüğünün olmadığını bilerek bi'işe başladıysan bu kadar dırdır evet nefret ettirir.

He unutmadan adetlere göre yatakodası kız tarafına aittir sevgilin doğru demiş. Önce öğren de öyle yüklen bari karşındakine, küfür etmiş gibi onda da tepki göstermişsin.

Son düzenleme:
sanırım siz baştan itibaren halaya çok yüklendiğiniz için işler ağıra binmiş biraz. bu noktada sevgiliniz de halasına işleri bıraktığı için takip etmediğinden böyle olmuş. çok üstelemeyin.

ayrıca bence de haladan fazla bir şey bekleyemezsiniz zaten. yine de iyilik etmiş, yatak odanı bile ben alırım demiş. benim öz halam bir kere bile başımı okşayıp kızım dememiştir. gidip anneme bile dert yanmadım bu kadın niye böyle yapıyor diye. birilerinden zorla manevi destek bekleyemezsiniz bir kere bunu bilin.

Sozlune acidim dogrusu. Nekadarda ustune gitmissiniz ailecek ayrica etraf sunu dedi kulagima su geldi nekadar cok onemsiyorsun milleti?! O aramadiysa sen ara baktin hala aramiyor laf arasinda soyleyi ver halasina aramiyorsun diye buyutecek nevar iyiki kotu birsey yapmamislar sana simdiden boyle yaparsan ileride en ufak sorunda bosanmaya bile kalkarsin herhalde. Biraz rahat ol sozlunude rahat birak destek cik annesiz sonucta sen anlamaya calis onu. Bak neguzel haladi destek cikmaya sahip cikmaya calisiyor daha ne yapsin kadin.

bana yardım edin lütfen çok ihtiyacım var.Benim üç yıllık bi ilişkim vardı evlenmeye karar verdik ta evlilik teklifinden sorunlar başladı.Tanışmaya geldiler halasıyla felan sevgilimn annesi vefat etmiş babası halası eniştesi ile birlikte geldi .Ailem çok onaylamadı yinede sen bilirsin dedi bnde istyrm seviyorm dedim. İstemeye geldiler isteme ve söz bi arada oldu öbür iki halasıde geldi ama sözlüm herşeyle ilk tanışmaya gelen hala ilgilencegini zaten kendiside öle dedim bnm kızım artık gibi şeyler dedi. Söz kesileli bi aya yakın oldu ne aradılar ne sordular bu arada ben birgün babamı telefonla amcamla konuşurken duydum yüzüğü taktılar gidiş o gidiş insan şu tarihde nişan yapalım nasıl nerde yapalım ne diye arayıp sormazmı diyordu bnde bunu kafaya taktım sözlüme açtım konuyu ne hikmetse hala dedikdn birgün sonra bizi aradı annemle konuşdular insan bi demezmi gelinimi ver onlada konuşuyum diye neyse dedik onada bu seferde annem bize yemege gelin gelmeden öncede arayın ha dedi diye taktı usul ölemidir dedi müsaitmisiniz şu gün sizi yemege bekliyoruz sizin için uygunmu demezmi dedi Ben bunu sözlüme anlattım gercekden ayıp etmiş kusura bakma ya napıyım biliyorsun başımda anne yok idare et boşver bn annengille konuşurum felan diye konuşduk bnde sözlüme bak dedim şunu biz alamım bunu biz alalım derlerse bn istemyrm bak lütfen dedim gidip modalife dan uygun bişey alalım ama kimsenin bişey almasına kabul etmeyelim dedim bn manevi destek görmediğim birisinden maddi destekde görmek istemyrm dedim oda tamam bnde istemem zaten bunların aile hep böyle keşke teyzelerimle gelseydim bizgidelim diyince böylece yapcaklarını tahmin etmedim dedi. aradan yine zaman gecti kandil geçti ne arayan var yine ne soran ailemde insan bir kandiliniz mübarek olsun diyede arayamazmı felan dedi. bnde sözlümü böyle böyle dediler dedim haklılar ne deyim dedi sabır sabır şu düğün bi olsun çok uzatmayalım yoksa sorun çıkcak aileler yüzünden felan dedi Hakkını yiyemem sözlümün sevgiliğimiz boyunca çok mutlu eden her ihtiyacım oldugunda yetişen bni mutlu etmek için kendi işini sallaya hiçbişeyi bnden kısmaya bir insandır.Konuyu bölmeyim aradan vakit gecti sağ sol sormaya başladı nişan ne zaman konuşmaya gelmediler mi nerde yapcaksınız nişanı ne takcaklar nerde oturcaksınız gibi sorular aileme yöneltiyorlar ailemde daha konuşmadık diyince okadar zaman gecti daha konuşmadınızmı felan tepki veriyorlarmış Bu arada aile dostumuzun doktor bi oglu vardı ona istemişlerdi böyle iyi işi olan durumu iyi olan bi kaç kişiye daha istemişlerdi bn yok demiş o yüzden zaten ailede bi antipatik bakarlar bana aile artık oglanın ailesi iyi degil salak okadar kişiyi begenmedi gitti postacıya secti oglann aileside takmıyormuş gibi sözler kulagıma geldi böyle konuşuyorlar diye Asıl konuya geliyorum sözlüm bi hafta önce felan halasına kalmaya gitti halası yatak odanızı bn yaptırcam demiş tabi bizimkide hemen atlamış hiç bana fikir sormadan ki üstüne basa basa demişdim kimseden bişey istemyrm bak diye tam hala demiş. Bna geldi söyledi bende istemyrm bana öle yardım etmesinler dedim bana manevi yönden destek olsun dedim çok düşünceli ondanmı yaptırdı insan bir kere arardı dedim okadar istyrsn kendin kullan yatak odasını bn istemyrm diye tartışdık sözlümün agzından o zb bir kere arardı dedim okadar istyrsn kendin kullan yatak odasını bn istemyrm diye tartışdık sözlümün agzından söyle babam alsın diye çirkin bir uslupla laf çıktı bnçok kırıldım tartışma uzadı.Sonra başladı nerden biliyorsun halamın aramıycagını arıycak bi ayın birini bekle bende daha arıycamı kaldı dedim bi ay gecmiş dedim.yok seni çagırıyor birgün alda gel bu hafta sonu gidelim dedi bende kusura bakma ben gelemem arayıp demeden ben gelmem dedim kendisi bana dedi diyip duruyor sana demesi önemli degil bana demesi önemli ailemi arayıp hallerini hatırlarını sordumu dedim bide seni öz oglundan ayırmadıgını söyluyor dedim kendi oglunuda evlendirdi üç ay içinde düğün yapmış kendi gelinin ailesinedemi böyle yapmış diye bnde konuyu uzattım bn kimseye gidemem kusura bakma dedim sözlümün tek lafı beynimden vurulmuşa döndüm kendinden nefret ettirdin dedi telefonu suratıma kapattı ondan sonra aradan bi saat gecti aradan bi saat geçti defalarca aradı kusura bakma özür dilerim sinirlendim napıyım anla bni gibi laflar söyledi bi hafta önce böyleler bu aile napalım düğüne kadar dayan bn ailenlede konuşurum diyen biri bi yatak odasını duyunca oda benim halam annem sayılır demeye başladı adamın fikrini yatak odası degiştrdi bukadar basitmi ya bi insana nefret ediyorm demek ya o laf aklımdan çıkmıyor şimdiden böyleysek sonumuz ne olur bilmiyorm ki sözlüm beni çok sevdiğini söyler ta 16 yaşımdan beri bni sevdgiğini biliyorm liseden beri aşık biri 7 sene sonra çıkma teklifini kabul ettm 3 senemiz geçti şuan 25 yaşındayım bukadar kolaymıdı nefret ettim demek anlamış degilim :KK43:

Nisanlinizin annesi yok annenin yoklugu bu hayatta en buyuk eksiklik. Soyle dusunuyorum annesi olsaydi hayatta ve sizi arayip sormak icinden gelmeseydi bile oglunun hatrina bunu yapardi hala ne kdr severse sevsin bi anne kdr ince dusunemez cunku onunda kendine colugu cocugu hayati var. Bu konuda aradi aramadi sordu sormadi hic kafaya takmamalisiniz bile eminim ki de oyledir nisanliniza simsiki sariln bu hayatta tam manasiyla herseyi olun yeri geldiginde arkdasi esi dostu vs gibi. Nefret ettirdin demesine de hic takilmayin bile ayni lafi bende duymustum nisanliyken :) ooo agla agla halim kalmamisti dedim ki kesin biz mutlu olamicaz evlenince araya bi kere nefret girdi :) ama ona olan guvenim cok bana olan sevgisine inancim daima devam ediyor veee sonra barisinca anladim ki aramizda ki bagi kopardigini sandigim NEFRET ona pismanlik ve sevgii bana ise anlayis ve sevgi kazandirdi. Yani o "nefret ettirdin kendinden" cumlesi aramizda ki bagi guclendiren bi sebepp oldu :) ayy cook uzattim :) ama sonuc buu hic uzulmeyin nisanlilik donemindeyken seytan cok girermis araya ayrilik olsun diye Allahm korusun ve bi omur mutlu mesut yasatsin :)

Sen küçük olarak, gelin adayı olarak aradın mı adamın halasını? Kaç kere aradın:KK14:

Valla nefret etmemek elde değil okurken bunaldım. Adamın annesi yok biliyosun bu ne beklentidir. Halası istediği kadar annesi gibiyim desin öz anne gibi ilgilenebilir mi, haladan öz annesi gibi davranmasını bekleyerek zaten sen ve ailen baya bunaltmışsınız adamı.

Sürekli kapris; aramadılar, mobilya alcaklarmış ay beni aramadılar istemem, yok kendi arayıp çağarmadı.

Adamın annesinin, başında bi'büyüğünün olmadığını bilerek bi'işe başladıysan bu kadar dırdır evet nefret ettirir.

He unutmadan adetlere göre yatakodası kız tarafına aittir sevgilin doğru demiş. Önce öğren de öyle yüklen bari karşındakine, küfür etmiş gibi onda da tepki göstermişsin.

Aynen vallahi noktasından virgülüne kadar katılıyorum üste çıkar gibi bir de nefret ettirdin kelimesine laf ediyor. Az bile söylemiş çocuk. Bana bunlar yapılsaydı çoktan yolu vermiştim :KK19:

Kim olursa olsun anne gibi olmaz .hala da elinden geleni yapmaya calismis daha fazlasini beklemeyin aileler aramiyo kaldi ki siz halasindan bekliyorsunuz oksuz cocuk sonucta kendi dertleri sorunlari sizi aramaya firsati olmamistir dunya sizin ustunuze donmuyor sonucta annesi olsa haklisiniz ama biraz daha anlayisli olun sevdiginize kol knat gerin umarim mutlu olursunuz

Asagi yukari herkes noktalama isaretleri konusuna deginmis, ben tekrar deginmeyeyim. Ama ben azmettim okudum tum konuyu :)

Konu basligina cevap veriyorum: abartmak ne kelime arkadasim, boyut atlamissin sen artik.

Kusura bakma ama bu kadar kapris hos degil.

Bir defa yemege davet edilme mevzuunda ben kadincagizin ters bir sey soyledigini dusunmuyorum. Hatta o cumleyi tekrar okudum bahsi gecen ayip sey nedir diye anlamak icin ama yok yani hicbir kusuru. Kotu bir sey dememis ki.

Sonra demissin ki; insan gelinimi ver telefona onunla da konusayim demez mi? Demez, demeyebilir. Ama insan ben kucugum, kayinvalidem sayilir o kadin, aramam sormam lazim demeli.

Manevi destek gormedigim insandan maddi destek istemiyorum ne demek ayrica? Nasil bir manevi destek bekliyordun ve daha bir ay icinde gostermeyecegine nasil karar verdin?

Su "beni ne doktorlar istedi" muhabbeti de basli basina mesele zaten. Kusura bakma inanilmaz itici. Ama insan neden sozlusu hakkinda ileri geri konusulmasina musade eder ki?

Yalnizca anlattiklarindan yola cikarak ailenin de cevrendekilerin de iyiniyetli olmadigini dusundum ben. Aramiyorlar sormuyorlar, cocuk da soyle boyle diye gazlamak ne kadar cirkin yahu...

Cok daha ilginc olani yatak odasi kiz tarafina aittir genelde ama konu sahibi hem sorumluluklarini bilmiyor hem gonulden kopana "hih istemez bi kere o beni aradi miaaa" triplerinde.
Sozlusu siz alin, deyince kabahat oluyor.
Zaten adam ne yapsa kabahat diyemeyecegim cunku halasinin yaptigi ya da yapmadiklari dahi adamin kabahati sayiliyor.
Beni ne doktorlar ne muhendisler muhabbeti de bayagi ilgincmis.
Sanirim nisanliya kendinizi lutuf olarak goruyorsunuz.

Ben olsam ayrilirdim!!!
Ne demek ayda bir kere aranmak! Şaniniza yakisacak bi sekilde surekli aranmalisiniz oglanin ailesi tarafindan. Ne de olsa aranizda su sizmayacak bi iliski halinde olmak zorundasiniz oglanin ailesiyle, surekli aranmak sart!

Hele hele o yeni evli ciftler borca harca girecek diye yardim etmeye calisan halasina ne demeli?! Ona mi kalmis yatak odasi almak?! Kocaniz esek gibi calisir, bi tarafindan terler akar, ama kimseden hic bi yardim almamasi gerekir. Calisiyor musunuz bilmiyorum ama evde oturan hayatinda hic para kazanmanin nasil bisey oldugunu bilmeyen, evi cekop cevirmek zorunda olmayan kisiye kolay gelir oyle baba baba laflar etmek. "Herseyi biz aliriz! Manevi destek olun yeter!" Aslanim benim!! Yine de evet, kocan esek gibi calismali ve ne yapacaksa yapmali. Aileden yardim almak da neymis?

Kendinden nefret ettirdin demesi ne demek?!! Bu kadar durust olunur mu?! Su durumda mizmizlarinizi okurken biz bile halden asiri rahatsiz olmusken ona da kesin nefret gelmistir. Ama biz size destek veriyorsak, o da sesini cikarmiycak!! Ne de olsa kiz evi naz evi!! Alinan kiz da kraliyet ailesinden geliyor!!

Sent from my iPhone using Kadınlar Kulübü

iyide hala bu yani napcakti ki? aramadiysa aramasin siz nisanliniza söyleyn ne zaman gelip gdilecegni onunla halledin..
birakin yaptiriyosa yaptirsin cocugun sirtindan bi yük kalkar..
aramadiysa siz arayin sorun belki bekliyolardr sizden..babanizdan böyle bisey mi duydunuz arayn sözlünüzü ayarla artk gelin de..siz yönetin..
yalniz....
sizn olaylari cok büyüten bi yapiniz war bence..konuyu bile okadar uzun ve abartarak anlatmissiniz ki özet olarak anladiqim sey 'aramamalari'..

Bu kadar sıkmaya daha agir seyler söylemedigine sükredin. Bence haksizsiniz herseyide cok uzatiyorsunuz. Ne olmus yani yatak odasini o alicaksa? Cocuk isteyebilir bunda büyütücek ne var ki bu kadar. böyle devam ederseniz sözlünüzü kaybedersiniz. Bence ezilen taraf siz degil sözlünüz su durumda.

bide ben telefn çaldiqnda kayinvalidemin aradigi gördügüm an
'yüzüm ekşiyo,bi mutsuzluk kapliyo,allaa hadi kazam mübark olsn gene nasi bi sacma cümle kurup sinir etcek beni' diyorm
sen
halasi aramamiş die triplere girmişsin..

sanma bi dert sende var,
sendeki derdi nimet sayan var,

demisler suan o moddaym:)

keşke kaynvalidemde beni aramasa hatta yatak odam olmasa bile olur:))))

1.5 yıl nişanlı kaldım başka şehirdeydi ailesi anneside yaşlıydı ben aradım hep. Öz amcam yeri geldi laf etti açtım tlf karışmayın dedim.
hiç kimseye laf ettirmedim.okadar sıkıntılı nişanlılık geçirdim ki anlatamam ama önemli olan ne istediğini bilmek ben onu istiyordum evleneceğim erkek oydu.
Evlendiğimde eşyam bile yoktu doğru dürüst. Düğünden 1 hafta sonra bileziklerimi verdim borcumuzu kapadık. Ailemin hiçbirşeyden haberi olmadı olmasıda gerekmiyordu.
Şuan 5 yıllık evliyim herkesten çok iyi rahat bi hayatım var en önemlisi huzurum var.

Ama sen şimdiden nişanlının desteğe ihtiyacı varken köstek olursan o sana nasıl güvenip inansın onu uzaklaştırmışın. Ne istediğini bil ona göre adım at ve kulaklarını tıka.
Çünkü evlenince ne anne ne baba ne hala kalır. O hayat sadece siz ikinizindir. Bugünleri hatırlayıp utanırsınız basit mevzularmış diye :) Allah mutlumesut etsin inş

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Sirf sozlunuzun aklina "annem olsaydi boyle olmazdi." dusuncesini getirdiginiz icin cok hakkina girdiniz ailecek. Cok uzuldum. Hala bu yahu, ne bekleyebilirsiniz. Sozlunuze "ne guzel bak, halanlar arkanda, sana destekler." deyip onu rahatlatacaginiza neler bekliyorsunuz. Sozlunuz icin halasinin bir seyler yaptigini gormesi ne kadar gurur verici bir bunu dusunun. "Bana da annelik yapan biri var." diye dusunmesini saglayacaginiza annesinin olumunu her dakika aklina getiriyorsunuz. Kendinize gelin lutfen. Iyi niyetli olun.

Bende cok üzüldüm cocuga. Kizin ailesinin ona sahip cikmasi gerekirken daha da yüklenmis. Babalar bu isten anlamaz zaten, yardim edecek yol yordam gösterecek annesi yok ki basinda. Simdi de halam aramiyor annem olsaydi böyle olmazdi düsüncelerindedir belki. Birde bu kadar üstüne gidilmis. Yazik günah ya.

X