bilmiyorum boş yeremi abartyrm :(

fazla kaprislisin bence.
halası senı aramak zorunda değil.
sen arayıp sordun mu acaba merak ettım şimdi.
ayrıca nişan ne zaman olcak diye de aramaları zaten saçma olurdu nişanı kız tarafı yapar siz müsait olduğunuz zamanı söylersiniz onlara da uygunsa olur biter. nişan için onun değil sizin aramanız lazım.
yatak odası almak kız tarafına ait kadın destek olmak için ben alayım demiş yine yaranamamış sana.
çocuk hemen yatak odası lafı duyunca atlamışmış atlar tabi bu devirde ev düzmek kolay sanıyosun heralde bir yükümüz aradan çıkar demiştir haksız da değil.
manevi destekten kastın ne bi derdin vardı da umursamadılar mı.
kandilde aramamış mecbur değil sen gelinsin sen arayıp kandilleştin mi bunu da merak ettim.
sen böyle davranarak sözlüne annesizliğini daha çok hissettiriyosun bence.
bu kadar bunaltırsan senden nefret etme durumuna gelir tabi.
ben bile okurken sinir bastı.
bu lafı da sen durmadan söyler çocuğa zindan etmeye devam edersin hayatı.
bence en iyisi ayrıl sen.

bana yardım edin lütfen çok ihtiyacım var.Benim üç yıllık bi ilişkim vardı evlenmeye karar verdik ta evlilik teklifinden sorunlar başladı.Tanışmaya geldiler halasıyla felan sevgilimn annesi vefat etmiş babası halası eniştesi ile birlikte geldi .Ailem çok onaylamadı yinede sen bilirsin dedi bnde istyrm seviyorm dedim. İstemeye geldiler isteme ve söz bi arada oldu öbür iki halasıde geldi ama sözlüm herşeyle ilk tanışmaya gelen hala ilgilencegini zaten kendiside öle dedim bnm kızım artık gibi şeyler dedi. Söz kesileli bi aya yakın oldu ne aradılar ne sordular bu arada ben birgün babamı telefonla amcamla konuşurken duydum yüzüğü taktılar gidiş o gidiş insan şu tarihde nişan yapalım nasıl nerde yapalım ne diye arayıp sormazmı diyordu bnde bunu kafaya taktım sözlüme açtım konuyu ne hikmetse hala dedikdn birgün sonra bizi aradı annemle konuşdular insan bi demezmi gelinimi ver onlada konuşuyum diye neyse dedik onada bu seferde annem bize yemege gelin gelmeden öncede arayın ha dedi diye taktı usul ölemidir dedi müsaitmisiniz şu gün sizi yemege bekliyoruz sizin için uygunmu demezmi dedi Ben bunu sözlüme anlattım gercekden ayıp etmiş kusura bakma ya napıyım biliyorsun başımda anne yok idare et boşver bn annengille konuşurum felan diye konuşduk bnde sözlüme bak dedim şunu biz alamım bunu biz alalım derlerse bn istemyrm bak lütfen dedim gidip modalife dan uygun bişey alalım ama kimsenin bişey almasına kabul etmeyelim dedim bn manevi destek görmediğim birisinden maddi destekde görmek istemyrm dedim oda tamam bnde istemem zaten bunların aile hep böyle keşke teyzelerimle gelseydim bizgidelim diyince böylece yapcaklarını tahmin etmedim dedi. aradan yine zaman gecti kandil geçti ne arayan var yine ne soran ailemde insan bir kandiliniz mübarek olsun diyede arayamazmı felan dedi. bnde sözlümü böyle böyle dediler dedim haklılar ne deyim dedi sabır sabır şu düğün bi olsun çok uzatmayalım yoksa sorun çıkcak aileler yüzünden felan dedi Hakkını yiyemem sözlümün sevgiliğimiz boyunca çok mutlu eden her ihtiyacım oldugunda yetişen bni mutlu etmek için kendi işini sallaya hiçbişeyi bnden kısmaya bir insandır.Konuyu bölmeyim aradan vakit gecti sağ sol sormaya başladı nişan ne zaman konuşmaya gelmediler mi nerde yapcaksınız nişanı ne takcaklar nerde oturcaksınız gibi sorular aileme yöneltiyorlar ailemde daha konuşmadık diyince okadar zaman gecti daha konuşmadınızmı felan tepki veriyorlarmış Bu arada aile dostumuzun doktor bi oglu vardı ona istemişlerdi böyle iyi işi olan durumu iyi olan bi kaç kişiye daha istemişlerdi bn yok demiş o yüzden zaten ailede bi antipatik bakarlar bana aile artık oglanın ailesi iyi degil salak okadar kişiyi begenmedi gitti postacıya secti oglann aileside takmıyormuş gibi sözler kulagıma geldi böyle konuşuyorlar diye Asıl konuya geliyorum sözlüm bi hafta önce felan halasına kalmaya gitti halası yatak odanızı bn yaptırcam demiş tabi bizimkide hemen atlamış hiç bana fikir sormadan ki üstüne basa basa demişdim kimseden bişey istemyrm bak diye tam hala demiş. Bna geldi söyledi bende istemyrm bana öle yardım etmesinler dedim bana manevi yönden destek olsun dedim çok düşünceli ondanmı yaptırdı insan bir kere arardı dedim okadar istyrsn kendin kullan yatak odasını bn istemyrm diye tartışdık sözlümün agzından o zb bir kere arardı dedim okadar istyrsn kendin kullan yatak odasını bn istemyrm diye tartışdık sözlümün agzından söyle babam alsın diye çirkin bir uslupla laf çıktı bnçok kırıldım tartışma uzadı.Sonra başladı nerden biliyorsun halamın aramıycagını arıycak bi ayın birini bekle bende daha arıycamı kaldı dedim bi ay gecmiş dedim.yok seni çagırıyor birgün alda gel bu hafta sonu gidelim dedi bende kusura bakma ben gelemem arayıp demeden ben gelmem dedim kendisi bana dedi diyip duruyor sana demesi önemli degil bana demesi önemli ailemi arayıp hallerini hatırlarını sordumu dedim bide seni öz oglundan ayırmadıgını söyluyor dedim kendi oglunuda evlendirdi üç ay içinde düğün yapmış kendi gelinin ailesinedemi böyle yapmış diye bnde konuyu uzattım bn kimseye gidemem kusura bakma dedim sözlümün tek lafı beynimden vurulmuşa döndüm kendinden nefret ettirdin dedi telefonu suratıma kapattı ondan sonra aradan bi saat gecti aradan bi saat geçti defalarca aradı kusura bakma özür dilerim sinirlendim napıyım anla bni gibi laflar söyledi bi hafta önce böyleler bu aile napalım düğüne kadar dayan bn ailenlede konuşurum diyen biri bi yatak odasını duyunca oda benim halam annem sayılır demeye başladı adamın fikrini yatak odası degiştrdi bukadar basitmi ya bi insana nefret ediyorm demek ya o laf aklımdan çıkmıyor şimdiden böyleysek sonumuz ne olur bilmiyorm ki sözlüm beni çok sevdiğini söyler ta 16 yaşımdan beri bni sevdgiğini biliyorm liseden beri aşık biri 7 sene sonra çıkma teklifini kabul ettm 3 senemiz geçti şuan 25 yaşındayım bukadar kolaymıdı nefret ettim demek anlamış degilim :KK43:

öncelikle,
paragraf kullanın
noktalama işareti kullanın
ve kelimelerden harf eksiltmeyin lütfen. Analayana kadar canım çıktı.

esas mevzuya gelince;
bu çocuk annesiz biri ve halası, teyzesi vs vs kim olursa olsun annesi gibi yapamaz. O zaten bunu eksikliğini yaşıyorken çocuğu bir de sizin böylesine yormanız bence çok incitici.
akrabalar şunu dedi, çevre bunu sordu olaylarını geçeceksiniz. zaten millete dedikoduluk malzeme lazım.
ne olursa olsun asla memnun olmaz ve mutlaka konuşacak bir şeyler bulurlar.
ailenize gelince haddimi aşmak istemem ama çok yıkıcı tavırları olduğunu düşünüyorum. annesiz bir insana anne-baba olarak destke olmaya çalışmaları çok daha uygun olurdu.
şu doktor-postacı olayına ise hiç girmeyeyim.

haladan çok şey bekleyip boş yere sözlünü üzüyorsun.
siz karar verin tarihe ailelere şu gün nişan yapıcaz diyin.
kendiniz planlayın ya illa hala dayı amca mı uğraşsın evlenenler sizsiniz.

Ay sonuna kadar okumadım bile o nasıl bi yazı şeklidir.
ama saçmalamışsın canım ya onlar seni aramıyosa sen ara kandilelrini kutla nolmuş yani. Erkek tarafı diye hep onlar aramak zorunda değil bence. Zaten bi aile olucaksınız ne gerek var böyle ufak tefek şeylere. Kimse sana ters bi hareket yapmamış bi laf söylememiş takılma böyle şeylere. Zaten çocugun annesi ölmüş akrabaları bazı usülleri yerine getirmeye çalışmış sonuçta gerçek dünürler değil onlar, ortada gerçek bi dünür varmış gbi davranmayın. İstemeye gelmişler falan bunların hepsi formalite önemli olan sizin evlenip yuva kurmanız.

Şimdiden siz halaya bu kadar rol yüklerseniz evlenince size kaynanalıkta yapar.
Bırakın formaliteleri yerine getirsinler çok ince şeyler beklemeyin. Böyle yaparak nişanlınızı üzersiniz erkekler böyle şeyleri belli etmez ama bunları kafaya takıp keşke annem yaşasaydı bu kadar sıkıntı çekmezdim diye geceleri ağlamadıgnı nerden biliceksiniz.

Son düzenleme:
öncelikle,
paragraf kullanın
noktalama işareti kullanın
ve kelimelerden harf eksiltmeyin lütfen. Analayana kadar canım çıktı.

esas mevzuya gelince;
bu çocuk annesiz biri ve halası, teyzesi vs vs kim olursa olsun annesi gibi yapamaz. O zaten bunu eksikliğini yaşıyorken çocuğu bir de sizin böylesine yormanız bence çok incitici.
akrabalar şunu dedi, çevre bunu sordu olaylarını geçeceksiniz. zaten millete dedikoduluk malzeme lazım.
ne olursa olsun asla memnun olmaz ve mutlaka konuşacak bir şeyler bulurlar.
ailenize gelince haddimi aşmak istemem ama çok yıkıcı tavırları olduğunu düşünüyorum. annesiz bir insana anne-baba olarak destke olmaya çalışmaları çok daha uygun olurdu.
şu doktor-postacı olayına ise hiç girmeyeyim.

Harfiyyen katılıyorum...Bu kadar üstüne gidilmesi ve meslek karşılaştırmasını çok yadırgadım.:KK20:

Sözlünle bigün kararlaştır o günü ailelerle paylaşın her iki tarafta müsaitse kabul edilir.
Biz öyle yaptık valla baba şu gün müsait misin isteme ve nişan olsun babam müsaitim onlar müsaitim dedi oldu.
Bu arada halası istemeye gelmiş sadece aile büyüğü olarak kaynanan değil ki oğlanın annesi değil ki
Ne kadar severse sevsin annesi değil çekirdek ailenin dışında kalıyor.
Kadına kayınvalide rolünü yüklemişsiniz aile olarak
Ayrıca kadın size manevi nasıl yardımcı olacak ki kaynanalar bile aramıyor sormuyor hala mı soracak.
Alsın yatak odasını ohh bi masraf daha azaldı diyeceğinize istemem manevi destek bekliyorum diyorsunuz
Boşverin aramazsa aramasın yanyanayken husumet olmasın yeter.
Çok sıkı fıkı olmak iyi değil zaten.

Yazınızı inanın zar zor okudum.Ailenizin size söylediklerini sözlünüze yansıtmanızı anlamadım.Bende benzer şeyler yaşadım eşim ablasıyla kalıyordu ailesi bütün sorumluluğu ablasına ve eniştesine vermişti ailemin bana söylediği hiçbirşeyi eşime yansıtmamıştım.Sözlünüze herşeyi anlatmayın zamanı gelince hepsi olur

X