Eşimin ilk eşi ve aklımı donduran olayı...

dilekçeyi verdi 3 saat önce..tepkisindede anormallik yok..benim için sorun teşkil edicek bi tepki olmadı en azından..hem o anlıktı..her neyse benim kafama takılmıyo o kısmı..sizde takmaqyın..kıskanır yada kıskanmaz bu kmsenin derdi değil..benim anlattığım şey o değil çünkü..kimseden eşimin tepkisine yorum istemedim..olayı anlattım sadece..

ne oluyor yaaaaaaaaaaaaaa:eek:klava:
sen bırakta fikrimi beyan edeyim diyorsunbişi olmuyor , ben fikrimi söyleyince sorun oluyor..bizler burada fikir alışverişi yapıyoruz,kimse kimseye saldırmıyor...sana katılsam ooooooohhhhhhhhhhhh ne ala bana katılıyor diyeceksin ,rep versem bişi demeyeceksin
ama fikrine karşı çıkınca hemen saldırıya geçiyorsun.....sanane yaaaaaaaaaa istediğime olumlu rep veririm istediğime vermem......................sana mı soracağım fikrimi beyan edip çıkıp çıkmayacağımı
:eek:klava:
hey Allahım yaaaaaaaaaaaaaa:eek:klava:

son harfleri uzatmasaydiniz töbe billah anlamayacaktim ne demek istediğinizi:nazar:
sen + rep verenlere bişi diyormusun ki bende diyeyim:uhm:
kusura bakma biraz büyük bi kapak oldu ama küçüğü kalmadi elimde
:nazar:

ne kadar cok uzatıldı konu
hepimiz baska yerlere cetik konuyu
bende dahil
ama new hepsine acıklık getirdi
hatta kocasının kalbini kırmamak için cocuğu bile kabul ediyor
ben olsam etmezdim herhalde :nazar:

şimdi söyle bir empati yapıyorum eşimden boşansam cocuk onda kalsa oda eve hatun atsa galiba bende cıldırırdım :uhm:
cocuğumu düşünürdüm eski eşin kiminle yatıp kalktığını değil:nazar:

güzel kardeşim sen git bir kahve yap kendine.. çok asabileştin.. amacımız seni kırmak değil. belki senin göremediğin yerleri görüp sana bir bakış açısı göstermekti.. bence her türlü yoruma açık olmalısın.. eğer böyle bir konu açtıysan ..

sen hala adamın karısını kötülememizi bekliyosun gibi geldi bana.. ee bu zaten görülen birşey.. tammam kadın yapmış. biz burda küfürler yğdırsakta kadına ne gececek elimize.. olan olmuş... hala kadına takmış vaziyettesin sen.. bizden nasıl bir yorum bekliyorsun sorabilirmiyim bana da kızmayacaksan?

bende bi konu açmıştım bana direk boşan diyenler bile çıktı...ne yani onlara kızmalımıyım hemen? onların bakış açısıda öyle demekki? zaten herkes aynı düşünecek olsa hayatta yanlışlar olurmuydu?

valla ben kendi adıma söylüyorum.. ne yazıkki sana katabileceğim bir şeyim yok.. çünkü sen şartlanmışssın: o kadınla ilgili kötü yorum bekliyorsun sadece..

sözün bittiği yer ... allah hayırlısını versin hakkınızda...

yok güzelim ya valla öyle bi beklentim yok ama herkes benim bi açığımı aramaya çalışınca konu çok saptı yörüngeden yani..nerdeyse ben kötüye çıkıcam biraz daha devam edersek...herneyse yaa..hem niye kızıyım sana..benim kadar sabırlı topik sahibi gördünmü hiç kaydirigubbakcemile2 olan olmuş..herkes için hayırlısı olsun bu satten sonra..Allah kimseyi şaşırtmasın..

ne kadar cok uzatıldı konu
hepimiz baska yerlere cetik konuyu
bende dahil
ama new hepsine acıklık getirdi
hatta kocasının kalbini kırmamak için cocuğu bile kabul ediyor
ben olsam etmezdim herhalde :nazar:

şimdi söyle bir empati yapıyorum eşimden boşansam cocuk onda kalsa oda eve hatun atsa galiba bende cıldırırdım :uhm:
cocuğumu düşünürdüm eski eşin kiminle yatıp kalktığını değil:nazar:

açik konuşmak gerekirse bende çocuğu kabul etmezdim
demek ki newlife kocasini çok seviyor üzülmesini istemiyor
çok zor bir mesele aslinda çocuklu biriyle evlenmek
inşallah kimseler üzülmeden çözülür iş julimkaydirigubbakcemile5

konu kapatılacak sanıyorum buram buram kokusu geliyor...

yok güzelim ya valla öyle bi beklentim yok ama herkes benim bi açığımı aramaya çalışınca konu çok saptı yörüngeden yani..nerdeyse ben kötüye çıkıcam biraz daha devam edersek...herneyse yaa..hem niye kızıyım sana..benim kadar sabırlı topik sahibi gördünmü hiç kaydirigubbakcemile2 olan olmuş..herkes için hayırlısı olsun bu satten sonra..Allah kimseyi şaşırtmasın..

Sabır konusunda sana hak veriyorum ben de sana birşeyler yazdım burda. Şimdi bi empati yapıp geldim. hem bebişle ilgilem hem bizlere laf yetiştir.. hakkat sabır işi...

dilekçeyi verdi 3 saat önce..tepkisindede anormallik yok..benim için sorun teşkil edicek bi tepki olmadı en azından..hem o anlıktı..her neyse benim kafama takılmıyo o kısmı..sizde takmaqyın..kıskanır yada kıskanmaz bu kmsenin derdi değil..benim anlattığım şey o değil çünkü..kimseden eşimin tepkisine yorum istemedim..olayı anlattım sadece..

Hımm ..CADIARZUpeki neye yorum yapsaydık o zaman mesela..?CADIARZU

Eski eşin ne kadar namussuz olduğu hakkında bir yorum olabilir miydi mesela beklenen yorum.. , topi açıldığına göre birşey bekleniyor ki Türkiye ye bu olay anlatılıyor değil mi?

Bu topicler neden açılır anlamam zaten.:1closedeyes:.

Newlife da kırmak istemiyorum yice gerildi ama söylemeden de edemedim..Benden bu kadar..

Canım üzülme darılma ama eşin bu velayet konusunda biraz fazlaca acele etmedi mi sence?
En azından eski eşini karşısına alıp olayı iyice öğrenip, öncelikle bir konuşması gerekmez miydi?
Belki toparlardı kadın kendini, çeki düzen verirdi biraz hayatına... ne de olsa öz oğlu var işin ucunda.
Bütün bunlara gerek kalmadan düzelebilirdi de.
Böyle bir anda çocuğu elinden almak ... sizin hayatınız elbet siz daha iyi bilirsiniz ama... bence olmadı.

newlife canım ya gerçekten en güçlü yanın sabrınmış tebrik ederim seni vallahi....

bi konu açtın burnundan geldi ya..

nasıl üzüldüm anlatamam şu neredeyse seni suçlu ilan edecek önyargılı yorumlara..

nasıl bu kadar sakin kalabiliyorsun?nasıl böyle sakin cevaplar verebiliyorsun vallahi hayran kaldım...

bu ne ya millet ne kadar sharlock Holmes ruhluymuş araştırılmadık ne evlenme tarihi kaldı ne boşanma tarihi..

hiç üşenmeden oturup hesap yapmışlar pes vallahi..

Arkadaşın eşinin tepkisi çok da anormal değil ki..
O evde yaşayan bir çocuğu var
Oğlunun annesinin evli bir erkekle alakası olduğuna dair - doğru yada yanlış- söylentiler var..
O çocuk bunları duysa? Yada gerçekten böyle birşey varsa evde bazı şeylere şahit olsa?
''Baba'' olarak buna tepkili olması normal...
Eski eşine karşı hala birşeyler hissetse vs.. bunu en iyi konuyu açan arkadaş bilir anlar sanırım...

Valla çok sabırlısın newlife, benim bile sinirlerim bozuldu. Yani "eşim kadını adamla yatakta yakalamış desen, yok o bir anne ayağı takılıp düşmüştür" dencek.. Eşin bunları duyunca hiç istifini bozmadan hayatına devam etmeliydi yorumlara göre.. Ne kadar geniş bir toplum olmuşuz biz böyle.. Vallahi pes..

ya kadının yaptıgı yanlışta... eşinin yaptıgı yanlış degılmı ...sonuçta ayrılmış..bıtmiş bır ilişki var...
neden peşine düştü ...bu kadarda anlıyamadım...eşinin yapması gereken ..ogluna babalık yapıcak...dava acıcak....alabılıyorsa...yanına alıcak..
genelde herkesde aynı fıkırde zaten.....

ama kadınında ..yasantısını bu kadar dıdıklenmesıde hoş degıl...sonucta her koyun kendı bacagından asılır....
takıp etmeler yok şunu yaptı bunu yaptı demeler...bence yanlış...
hele bırde ...dul bır kadınsan...yakıştırmalarda cok olur...

eşini anlıyorum oğlu için endişelenmesi doğal.bende eşinin yerinde olsaydım öyle birinin yanında çocuğumu bırakmazdım
ayrıca sizide kutluyorum o çocuğu kabul ettiğiniz için
eski eş içinde söylenecek çok şey var ama sadece böylelerini allah ıslah etsin diyorum
ayrıca eşiniz çocuğunu aldıktan sonra eski eşinin hayatına hiç müdahale etmesin.kim ne derse desin umursamasın ne de olsa artık o insanla bir ilişkisi yok ve bundan sonrası onu ilgilendirmez.

kadının kötü kadın çıkması (kaba tabirle) eşiniz içn de sizin için de bi nevi iyi nasıl bi kadından boşandığını görmş ve allah kurtarmş demesi gerekir sizin de kıymetinizi bilir. sorun çocuğun etkilenmesiyse bu da ağlanacak değil çok ama çok sinirlenilecek bişeydir. ve insan normalde içmeyen bi insan kızgınlıktan değil değil kederden içer..
işte kafaları kurcalayan bu.
umarım çocukla iyi geçinir iki çocuğunuza da iyi annelik yapar ve gül gibi geçinirsiniz.
sevgiler.

Biliyorsunuz, birbirinize sataşmadıkça konu kapatılmaz. Yeter ki paylaşımlar anlaşılır, seviyeli olsun.

En güçlü yanım..Sabrım.........laelaelaelaelae

konu sahibi arkadaşım sana ve samimiyetine inanıyorum,allah kimseyi şaşırtmasın zaten eski eş iyi bi anne olsaydı bluğ çağına ğirecek bir evladının yanında o adamı evine almazdı

eşim kimsenin peşine düşmedi bu arada..düşen düşmüş onların peşine..gelmişler söylemişler..resim filan göstermişler..artık konuyla avukatı ilgileniyo kızlar..tepkiside gayetttt doğaldı...ben rahatım..sizde rahatlayın..öpüyorum hepnizi..iyi akşamlarrr

konu sahibi arkadaşım sana ve samimiyetine inanıyorum,allah kimseyi şaşırtmasın zaten eski eş iyi bi anne olsaydı bluğ çağına ğirecek bir evladının yanında o adamı evine almazdı

vallahi katılıyorum sana arkadaşım aynen bende newlife'ın dürüstlüğüne ve samimiyetine inanıyorum... açıkça her soruya cevap vermeye çalışıyor tüm saldırgan yorumlara rağmen sükunetini koruyor..:teselli:

X