Eşimin ilk eşi ve aklımı donduran olayı...

o zaman bak mesajlarıma varsa çıkar.....asla günah alacak bir şey yazmadım. ..hodri meydan....

Sana yazarken okypete yazdım yani sadece sana hitaben.
"Düşündükleriniz" yazdım bazı şekilde yorum yapan herkesi katarak.
Çünkü biriyle konuşurken sizli falan konuşmam.
o msjlarda başta mevcuttur... Bilmem anlatabildim mi?

1-çocuk için zor bi durum mahkemde annesinin böyle bişe yaptığını duyunca yıkılır ki bencede elaleme ne kimin ne yaptığından takip etmek çok çirkin belki şahısları uyara bilirsin ama resim çekmek takip etmek eşin daha sakin olmalı evaldı için
bide ben annenin adamı gece eve aldığını düşünmüyorum yane okadarmı takip etmişler kapısındaı yatmışlar belki bi akşam gitmiştir bişe olmuştur bie çay içip çıkmıştır bilmiyorum ya bi anneye konduramıyorum bunları ben :S inş. herşey bir yanlış anlamadır.

2-ya belki aralarında sadece duygusal bişe olmuştur bilmiyorum el gün herşeyi okadar abartırki herkes üzerine koyar anlatır bir der iş yerinde bu kadın nekadra çok izin kullanıyor 2.der müdür buna ayrıcalık yapıyo3.der aralarında bişe var4.der bunlar birlikte 5.der ben evine girerken gördüm böyle şeyler çok oluyo hele ufak yerlerde asla mani olunmuyo herkesin günahı kendine boynuna umarım bu olay biran önce çözülür bide eşine söyleme demiş belki bişe yok kadında eşinden şüphenmesin manasında söylemiştir itirafta etmemiş bundan sonrasını çok merak ediyorum :S
(aralarında bişeler varsa bunu asla oynaylayamam ama bir annenin böyle bişe yapma ihtimali olmaz diyorum bunun için böyle yazıyorum)

3-Eş sakinleşmiş şimdi daha mantıklı düşünüyordur
ama önce ebnce olayı iyice bi araştırun boşuna bir insanın suçlu ilan edilmesin herşeyden önce o bir anne oğlu eve geldiğinde annenin bu mevzuları lütfen konuşlmasın o yaşta bir çocuk bunu kaldıramaz ona göre hareket edin lütfen
benim bir yanım eski eş suçsuz yada bişeyler abartılmış gibi geliyo
neyse hakkınızda hayırlısı

4-Bende gece yarsı olayını anlamadım kim görmüş biri bu kadının evinimi takip ediyor hani dulyaaa valla kızlar anam ben işin içinden çıkamıyorum içim karardı yahu ben gidiyim bi çay içiyim bu arada kendi rekorumuda kırdım bi konuya ilk defa bukadar ilgi gösterdim kendimi aşıyom

niyetim seni veya eşini kötülemek değil sadece düşündüğümü yazmak umarım herşey en kısa zamanda düzelir ve en az hasarla atlatılır

Birgün Nasrettin hocanın evine hırsız girmiş bunu duyan ahali başlamış
"e bee hocam oraya para konur mu, cam açık yatılır mı, adam eve girmiş sesi duyulmazmı ver yansın etmişler.
Hoca suskun beklerken ahalinin artık diyecek lafı kalmamış hoca söylemişlerde söylemişler..
Hoca, milletin lafı bitince diyeceğini demiş
"ee be Allahın kulları iyi dersinizde bu hırsızın hiçmi suçu yok"

Sana yazarken okypete yazdım yani sadece sana hitaben.
"Düşündükleriniz" yazdım bazı şekilde yorum yapan herkesi katarak.
Çünkü biriyle konuşurken sizli falan konuşmam.
o msjlarda başta mevcuttur... Bilmem anlatabildim mi?

bana yazarken keşke başkalarını katmasaydın. okuyanda benim günah aldığımı sandı. neyse baktın sanırım. olsa çoktan koymuştun. neyse,olur böyle şeyler....

bencede yeşilime katılıyorum konu kitlencek nerdeyse daha sakin arkadaşlar lütfen...

eşinin bu kadar takması küçük yerde yaşıyor olmaları sanırım. küçük yerlerde herkez herkezi tanır, hayatlarını didikler. bende yaşadığım için biliyorum. uğraşacak fazla bir aktivite olmadğı için insanların en büyük zevki başkalarının hayatını didiklemektir ki bu olaydada öyle olmuş. ayrıca bu tür yerlerde dul kadın olmak çok zor bi iştir. o yüzdn küçük yerlerde yaşan kadınlar boşanmayı en son çare olaarak düşünürler. bu olaydada bunun ne kadar mantıklı olduğunu görüyoruz kadının adı çıkmış.
gerçek ve ya değil orasını bilemiyiz. ama eşinede vay neden bu kadar takıyo diyemiyiz. neticede ortada bir çocuk var. ve 10 yıllık bir evlilğin meyvesi bu çocuk. tabiki bu kadın eşiyle ilişkilendirilecek. eşininde bu olaya bu kadar takması normal. netidece hukuk adamıymış ve anladığım kadarıyla tanınan bir şahsiyet elbetteki gururuna dokunur. newlifede anlaşılan oki eşini çok seviyor ve düşünüyor adamın bu kadar etkilenmesinden etkilenmiş ama işin içine biraz nefsini sokmuş, bana öyle geldiki kadının adının çıkması birazda hoşuna gitmiş, adalatten bahsetmiş çünkü. ama genede eşi için abartlıda olsa endişelenmesini anılyorum.
arz ederim.:1closedeyes:

kızlar kızın üzerine gitmeyelim artık yazdığına yazacağına pişman oldu biz gerçekten tavsiye yerine sorgulamak başladık herkesin kendi hayatı iyisiyle kötüsüyle herkes bildiğini yapar ama bence konu fazlasıyla dağıldı newlife arkadaşımızda kendini kötü hissedicek sonuçta onun bi suçu yok olayda 3. kişi oluyor sorgulamak yerine tavsiyeve önerilerimizi paylaşsak daha güzel olucak bence

Aslında burda kadının beraber olduğu evli adamı çekip konuşmak lazım sen ne yapıyorsun diye.. O adamın da eski eşin günahına girmeye hakkı yok. Dul ve çocuklu bir kadın korunmaya ihtiyaç duyup yanlış bir yola sapmış kendini şaşırmış olabilir. Karısından önce bu olanların ayyuka çıktığını o adamın bilmesi gerekir.. Belki insafa gelir de yanlıştan döner..

okudum canım
halen aynı sorular var kafamda
bitürlü eşinin neden böyle davrandığını anliyamiyorum
çocukta öyle çok ufak değil yani
alışacak annesinin hayatına başka birinin girmesine
sen babasın yaparsın o anne yapamaz düşüncesi zedelenmiş olacak evet ama hayat bu naparsın erkek yapınca doğru kadın yapınca yanlış diye bir kural olmadığını öğrenecek oda
benim asıl merak ettim diyelimki eşin velayet davası açtı
ki ben hiç birşekilde kazanacağına inanmiyorum
hadi diyelim kazandı
çocuk sizinlemi yaşayacak?
sen buna hazırmısın
birden evin içinde 10-11 yaşında bir çocuk olacak bu durum hakkında ne düşünüyorsun?

canım eşimin davranışlarında ne varki bende bunu anlamadım yani..adam bi duygu patlaması yaşadı hepsi bu..geldi geçti işte..çok sakin sabahtan beri..(yaşadığı sıkıntıların üstüne tuz biber oldu) avukatıyla görüştü..velayeti alma ihtimalin çok yüksek demiş..davayı açtı..evet dediğin gibi hazırmıyım buna bilmiyorum..şimdi düşününce sorun olmaz gibi geliyo ama yaşamak farklıdır tabi..eşim fikrimi sordu dün gece oğlan hakkında..benim için sorun olmaz sadece hareketlerimiz ksıtlanıcak ,özelliklede benim dedim..neticede 11 yaşında olucak ve öz oğlum değil..evdeki giyim kuşamım bile şekil değiştiricek ama çocuk çok sosyal bi çocuk..gündüzleri okulda,sonra dersanede,hafta sonları basketbol ve futbol antremanları var..hafta içi sık sık babasıyla halı saha maçına gidiyolar zaten..evde durduğu az bi süre yani..sence?

aynı sorulara cevap vermiycem artık..çok yoruldum kızlar..şimdi işlerim var izninizle.

canım eşimin davranışlarında ne varki bende bunu anlamadım yani..adam bi duygu patlaması yaşadı hepsi bu..geldi geçti işte..çok sakin sabahtan beri..(yaşadığı sıkıntıların üstüne tuz biber oldu) avukatıyla görüştü..velayeti alma ihtimalin çok yüksek demiş..davayı açtı..evet dediğin gibi hazırmıyım buna bilmiyorum..şimdi düşününce sorun olmaz gibi geliyo ama yaşamak farklıdır tabi..eşim fikrimi sordu dün gece oğlan hakkında..benim için sorun olmaz sadece hareketlerimiz ksıtlanıcak ,özelliklede benim dedim..neticede 11 yaşında olucak ve öz oğlum değil..evdeki giyim kuşamım bile şekil değiştiricek ama çocuk çok sosyal bi çocuk..gündüzleri okulda,sonra dersanede,hafta sonları basketbol ve futbol antremanları var..hafta içi sık sık babasıyla halı saha maçına gidiyolar zaten..evde durduğu az bi süre yani..sence?

Eşinizin oğluna annelik yapmaya çalışmak değil ablalık yaparsanız çok fazla sorun yaşayabileceğinizi sanmıyorum. Sonuçta o çocuğun bir annesi var. Sizinle farklı bir ilişki kurmayı öğrenecek nasılsa..

Eşinizin oğluna annelik yapmaya çalışmak değil ablalık yaparsanız çok fazla sorun yaşayabileceğinizi sanmıyorum. Sonuçta o çocuğun bir annesi var. Sizinle farklı bir ilişki kurmayı öğrenecek nasılsa..

arkadaşım konuyu farklı yönlere niye çekiyorsun
kadın tamamen iyi niyetli olduğunu belirtmek istemiş
öküz altında buzağı aramayalım lütfen

canım eşinin bu denli tepki vermesi bana normal gelmedi
daha önceki mesajimda yazdığım gibi o onun eski eşi
ve eşinin onun hayatı hakkında en ufak bir müdahalesi hata yorum yapması bile yanlış bence
neyse.....
ben kendi adıma eşimin ilk evliliğinden olan bir çocuklan bir evde durmayı kabul etmezdim gibime geliyor
seninde demen gibi öz oğlun değil ister istemez hareketlerin giyim kuşamın bile kısıtlanacak ayrıca sizinde kızınız var her ikisinede eşit davranabilecekmisiniz? belki eşin davranabilir ama sen?
ergenlik çağına girmiş bir çocuk olacak hata annesinden ayrılacak bence travma geçirecek çocuk heleki nedenini öğrenince dahada kötü olur bence
ne bilim özellikle senin işin zor olacak gibime geliyor

tüm sayfaları okudum bunu öncelikle belirtmek isterim..
bana yanlış gelen kocan niye tepki vermiş sen ne zaman evlendin değil
ben şuna şaşırdım nasıl bu kadar kötü sıfatlar kullanabiliyorsun o kadın için
bence o çocukcağız da size gelmesin çünkü sen annesine olan siniri çocuğa yansıtcak annesine karşı istemeden de olsa kışkırtacaksın
ayrıca bana şöyle geldi, ki sana gün doğmuş
o artık kötü eski gelin eşinin ailesine göre
ama sen iyi gelin oldun kıymetin arttı dimi??
bu da gözümden kaçmadı açıkcası

arkadaşım konuyu farklı yönlere niye çekiyorsun
kadın tamamen iyi niyetli olduğunu belirtmek istemiş
öküz altında buzağı aramayalım lütfen

Allah allah herkes bugün solundan mı kalktı nedir? Öküz altında buzağı aramak ne alaka yaa... ben niyetle ilgili birşey mi sorguladım. Bir şeyi 2 kere okuyup iyice anlayıp cevap verin lütfen.. Konu acaba çocukla aynı evde yaşarsa olabileceklere döndü bende annelik değil ablalık yaparsa çok sorun olmayabilir dedim.. Nerelerden neler çıkarıyorsunuz yaa ..
pes vallahi...

valla arkadaşım newlife.. seni anlıyoruz.. ama o kadınıda bilmiyoruz tanımıyoruz.. senide tanımıyoruz.. sadece yazdıklarına göre yorum yaptık.. elbetteki eski eş çok yanlış birşey yapıyor..o zaten apaçık ortada.. yorum yapmaya bile gerek yok.. ne diyelim: ay ne kötü kadınmış yuh oha adiymiş ffalan filan.. ee birşey değişecekmi biz bunları söylesekte.. zaten görünen köy var ortada..herkes hemfikir bu konuda..biz kadının olayından ziyade bu olayın sizi nasıl etkilediğini görmek için yorumlar yapıyoruz..amac da bu değilmi zaten benmi yanlı düşünüyorum yoksa?

ama bunu öyle bir anlattınızki : gece yarısı adam evde ne yapıyor?* diyerek.. güzel kardeşim ne bilelim ne yapıyor belki ayıp şeyler belki sohbet bilemeyizki?yaptıysa allahından bulacakktır emin ol..

bizler eşine kızdık.. olayı fazlasıyla abartıp dedikoducu insanlarla birlikte oldu diye..
ve öyleki sen yazmıssın: eşim oğlana arada soruyor.du. annenin erkek arkadaşı varmı diye??? hoppalaaaaa... bir baba evlada bu soruyu sorarmı? amacı ne sormaktaki..ohhh kadının yanlışınıda duydu.. körün istediği bir göz allah verdi iki göz misali...o kadını düşündüğü için demiyorum ama cocuğun velayeti için iyi bir sebep olmuş eşine...

gelelim sadede: eşin kadınla konuşmalı kesinlikleee... telefonda değil yüzyüze.. olayları tek tek anlatacak ona.. ve çocuğu almak istediğini söyleyecek...ha unutmadan eşinizin yada sizin adına leke gelmez bence. o kadının adı çamura batmış.. umarım çocuğun kulağına kadar gitmez bunlar...

ayrıca ne eşiniz ne çocuğun annesi aslında çocuğu düşünen yok ortada.. babada çocuğunu düşünse bu lafları kesmek için milletin ağzını tıkar yanında konuşturmazdı.. ama kadına da hatasını gösterirdi. bana tek sorun babanın velayet alması gibi geliyor.. yani bir çeşit kazanma hırsı...baba velayet almak için mahkemede foto sunacakki velayet sebebi olarak sanırım bunlar not düşülecek ve çocuk büyüyünce bir şekilde öğrenecek... anne ise kendi derdine düşmüş....burda çocuğu düşünen kimseyi göremedim açıkçası..herkes kendi egosunun peşinde gibi geldi bana..benim fikirlerim bu yönde.. cevap vermek zorunda değilsiniz.. katılmak zorunda da değilsiniz..

allah çocuğa yardım etsin ve korusun..

PRINCESS-in-LOVE kullanıcısından alıntı
okudum canım
halen aynı sorular var kafamda
bitürlü eşinin neden böyle davrandığını anliyamiyorum
çocukta öyle çok ufak değil yani
alışacak annesinin hayatına başka birinin girmesine
sen babasın yaparsın o anne yapamaz düşüncesi zedelenmiş olacak evet ama hayat bu naparsın erkek yapınca doğru kadın yapınca yanlış diye bir kural olmadığını öğrenecek oda
benim asıl merak ettim diyelimki eşin velayet davası açtı
ki ben hiç birşekilde kazanacağına inanmiyorum
hadi diyelim kazandı
çocuk sizinlemi yaşayacak?
sen buna hazırmısın
birden evin içinde 10-11 yaşında bir çocuk olacak bu durum hakkında ne düşünüyorsun?

canım bende senin yazdıklarını anlayamadım
bu kadının tabii ki bir ilişkisi olsun.kimse bişi demiyor ama böyle mi olmalı ilişkisi...evli bir adam ,çocukları var üstelik,birde geceleri eve gelip gittiği söyleniyor
halbuki böyle bir ilişki yerine , bekar bir adam , çocuğunda tanıdığı biri, çocukla konuşan , geceleri eve gelmeyen
çocuk kötü birşey görürse çok etkilenir,belki annesinden bile nefret eder....
ayrıca çocuğun velayetini olaylar bu şekilde ise baba almalı bence
ne var sanki , 10 yaşında bir çocuk...belki öz anne olamaz ama yinede iyi anlaşamamaları için bir neden yok..

birde milletin ağzı torba değil ki büzesin...çocuk üveyse bunu ailesi çocuğa söylemeli ama aile içinden olmayan birisi rahatça bunu dile getiriyor..bence kadın adını çıkardığında bu olay kdına değil daha çok çocuğuna yansıyacak ,o üzülecek..o yüzden dikkatli olmalı

birde milletin ağzı torba değil ki büzesin...çocuk üveyse bunu ailesi çocuğa söylemeli ama aile içinden olmayan birisi rahatça bunu dile getiriyor..bence kadın adını çıkardığında bu olay kdına değil daha çok çocuğuna yansıyacak ,o üzülecek..o yüzden dikkatli olmalı

sen nden bahsediyosun canım? ne üveyi..hangi çocuk..ortada üvey çocuk filan yok..eşimin ilk eşinden olan oğlu var..

X