Evinizi nasl dzenli ve temiz tutarsnz?

hepsi neyse de balkon yıkamak işkence benim için

gömme balkonları seviyorum bu yüzden. haftada bir iki kere etrafı silerken kalan suyla balkonu da siliyorum. yıkamama gerek kalmıyor. kendi evime geçim zaten inş sürgülü cam yaptırıcam. o zman daha da rahat olur diye düşünüyorum.

ya kızlar bende nefret edenlerdenim ama mecburen 15 aylık bir oğlum oluduğu için ve aniden misafir geldiği için temiz ve düzenli olmak zorundayımmm bu nasılmı oluyor mutlaka akşam yemekten sonra babamız oğlumuza bakar bende mutfağı toparlar temizler süpürür silerim bu her akşam böyle makine açıkken oturma odası hariç diğer çocuk odası 2koridor ve yatak odasını banyoyu süpürüm hazır elim değmişken bunları bitiririm tabi saat olur 10 tabi benim minik kuzum başla annii anni demeye ve uykusu gelmiştir anni memme anni memme ve mecburen iş son bulur o yatar oturma odasını toplar süpürürüm ve ben pert ne kocayla ilgilenmesi az dinlenir pcye bakarım sonraaaaa oğlummm başlar ağlamaya anniii memmeee diye hadi opnu emizriirm sonra bende sızarım onunla saat 3 olur bir bakarım babamız yok oda tv karşısında sızmış derkennn onu kaldırırm yatağa gelirrrrr sabah kalkarımm oğluma kahvaltı ortalık derle topla tekrar oyuncaklar sil toz al misafir gelir hergün nerdeyse yada ben giderim hazırlan ütüle akşam yemeği hazırlaaa alın size bir günceeeeee:KK9:

kızlar ya bu giysilerinizi kat kat nasıl düzgün tutuyorsunuz. ben bi çekiyorum hepsi yıkılıo deli oluorum n:KK37:

kızlar ya bu giysilerinizi kat kat nasıl düzgün tutuyorsunuz. ben bi çekiyorum hepsi yıkılıo deli oluorum n:KK37:[/QUOTherkesin kiyafeti farkli bölumlerde oluyor dogal olarak...kazaklar biryere,pantolonlar biryere,ic camasirlari bir yere,coraplar bir yre derken katlayip koyuyorum...katlama sekli ise su sekil yapiyorum...klasik kollar ortaya ortadan ikiye katliyorum...aldigim seyleri dikkatli vee digerlerini tutarak aliyorum dagilma olmuyor...:KK71:

gece yatmadan once mutfagımı toplarım su ısıtıcısına suyumu koyarım makınede bulaısklarım varsa temzı onları toplarım sabah kahvaltı hazırlarken temız olsun dıye :KK70: gece yatmadan yıne oturdugum yerı toplarım oyle yatarım gunduzde evı supurum hergun sılerım evde cocuk oldugu ıcın mutlaka bı kırıntı dokuluyor hergun sılıp supuruyorum bıde evım sobalı olunca :KK70: egerkı ben ogun ıs yapmım muhakkak mısafırım gelır o yuzden hergun duzenlı bı sekılde evımı temızlerım bugun mutfak dıp bucak temzıledım ıse yarın yatak odasını temızlerım obur gun oturma odası dıger gun pc odası banyo tek tek yaparım tabı evde oldugum ıcın :KK70: calsırkende evım yıne topluydu dagınıklıgı sevmıyorum

eğer bir evde bir kişi toplayıp diğerleri sürekli dağıtıyorsa bu adil bir temizlik düzeni olmaz.en güzel temizlik,her fert kendi döktüğünü toplamalıdır.kadın erkek yada çocuk fark etmez.herkes sorumluluğunu bilmeli......siz ne dersiniz??????????????????

Çalışan bayan için özellikle işi de yoğun ve tempoluysa ev işleri insanın gözünde büyüyor. Ama herşey yoluna girer bu yüzden fazla temizlikle ilgili sinirleri bozmamak lazım. Yani olduğu kadar. Sonuçta dağınık olur, hafta sonu o dağınıklık gider, ve seninde üzülmene değmez. Birazda eşlerin bu konuda eşine yardımcı olması gerekir.Anlayışlı olursa eğer işler daha çabuk düzene girer.

pazartesi günleri temizlik günüm yani bugün ama tembelliğimden şu saat olmuş hala kalkıp işe başlayamadı bi şevk gelsede şöyle yapıp bitirsem
işe balkondan başlarım sonra banyo tuvalet lavobo oralar bitince tek tek odalara girerim süpürür tozunu alır kapısını çekerim ki içeri toz zerresi uçmasın:KK9:
bütün işi bitirir birde koku sıkarım hheryere oohh miss:KK76:
bu işleri haftada bir yaparım ee çalışmıyorumda zor olmuyor malum iş başlamakta bi başlayabilsem:93:

ben bi türlü işe başlayamıyorum evım sureklı dagınık bı komsu gelınce de cok utanıyorum cocuk ta yok bende ama hep bi mızmızlık var bende allahım nasıl yenıcem bu durumumu bu durum benı cok rahatsız edıyor esım eve gelmeden 2 saat once ıs yapmaya baslıyorum yemek tı fln bı telasla ne yaptıgımı bıle anlamadan toparlıyorum ama evımın sureklı derlı toplu olmasını cok ıstıyor ve ayrıca yumusatıcı kokmasını cok ıstıyorum sırf yumusatıcı koksun dıe 2 gunde bır perdelerı yıkıyorum bu konuda bılgınız var mı yardım lutfen:KK5:

aynen valla banada zor geliyor ama iki tane bebeğim var biri 19 aylık biri 6 aylık napıyim onlarla uğraşmaktan ev işi yapmak canım istemiyor off bide evin her işi bende allahtan eşim titiz biriside ebana çok yardımcı oluyor her iş yapar valla hatta dağınıksın diye bana kızar bile :KK47:kalkar bazen kendi toparlar bi bulaşık yıkamaz ütüsünü bile arada ben yapmazsam yapar kendisi yalnız ben evimin hep düzenli olmasını isterim ama oğlum saolsun hergün dağıtıyo ben topluyorum:KK52::KK52: ama olsun insan kendi evini seve seve işini yapıyor nede olsa:KK53::KK53:

ben bi türlü işe başlayamıyorum evım sureklı dagınık bı komsu gelınce de cok utanıyorum cocuk ta yok bende ama hep bi mızmızlık var bende allahım nasıl yenıcem bu durumumu bu durum benı cok rahatsız edıyor esım eve gelmeden 2 saat once ıs yapmaya baslıyorum yemek tı fln bı telasla ne yaptıgımı bıle anlamadan toparlıyorum ama evımın sureklı derlı toplu olmasını cok ıstıyor ve ayrıca yumusatıcı kokmasını cok ıstıyorum sırf yumusatıcı koksun dıe 2 gunde bır perdelerı yıkıyorum bu konuda bılgınız var mı yardım lutfen:KK5:

iş başlamakta bi başla arkası geliyo ben dün xaptım allaha şükür.sürekli perde yıkamana ne gerek uar yazık degilmi kollarına bı fısfıs sısesıne 1/4 kadar yumusatıcı koy üstünü suyla doldur sık heryere perdelere koltuklara:KK28:

yumoşu sulandırıp perdelerine sıkanlar var.kaloriferin üstüne de sıkıyolarmış.ısındıkça koku yayılıyormuş.denenebilir.bence işin sırrı akşam yemeğinden sonraki yarım saatte.mutfak kusursuz bir şekilde toparlandı mı.çok rahat ediyor insan. salonu da yatmadan şöyle 5 dk da toparlarsanız ertesi gün komşu gelse bile rahat olursunuz.Bir de bir derdim var bölümünde evimi çekip çeviremiyorum başlıklı bir konu var.orda da çok güzel paylaşımlar oldu.daha önce görmediyseniz işinize yarayabiliecek fikirler vardır diye düşünüyorum.

Bende düzene çok önem veririm daha dün akşam eşim yeter artık yoruldun diye söylendi.Mesela dünü anlatayım size.
08:00 kalktım eşim banyodan çıkana kadar giyinip yatağı topladım, eşim giyinirken sütünü ısıttım sabahları çoğunlukla evde kahvaltı yapmayız. O sütünü içerken ben kahvaltılıklarımızı (ekmek arası bir şeyler yada tost, bazen saklama kabına kahvaltılık koyarım) hazırlarım. Akşamdan mutlaka düşünürüm sabah ne yesek diye.
08:40 Eşim benden önce çıktı onu yolcu ettim eve şöyle bir bakındım toparlanacak bir şey yok bende çıktım.
19:00 eve geldim yıkanacak çamaşırlar vardı onları makineye attım, mutfağa girdim yemeği hazırlayıp fırına attım.
19:30Eşim geldi dışarıda yarım saatlik br işimiz vardı onu haledip geldik bu arada yemeğin pişmesine 15 dakika vardı. Makineye baktım 20 dakika kalmış bitmesine bu arda yatsı namazını kıldım. Namazı yemekten önce kılmak acayip rahatlatıcı. Yemek pişmişti hemen masayı kurdum yemeğimizi yedik. Yemek biter bitmez mutlaka mutfağı toplarım asla ertelemem bu da sürekli mutfağımın toplu olmasını sağlıyor. Bulaşıkları hallederken bir taraftan da çay suyunu koydum işim bittiğinde su kaynamıştı çayı demledim.
Çay demlenirken çamaşırları astım. Ütü masasını salona açtım hem tv izleyip hemde işimi yapmak için bu arada çay olmuştu bardakları hazırlayıp salona götürdüm birer bardak çay oldurup ütüye başladım. Bundan sonra ki çay servisi eşime ait. Bu arada ütü hafta sonundan kalmıştı Cuamrtesi den perşembeye kadar eve sadee yatmak için geldik.
23:15 ütü bitti, çay keyfi ve dizilerde bitmişti ütülenenleri kaldırdım masayı topladım, çay bardaklarını topladım, tuvalet ve mutfaktaki çöpleri boşaltıp kapının önüne koydum (çöpü atmak eşimin görevi). Koltukları düzelttim bu arada saat 23:45 olmuştu pert halde yattım.
Çamaşır ve ütü yoğunluğu haftada 1-2 defa oluyor onun dışında diğerleri aynı, tabi arada ekstralar çıkıyor. Büyük temizliği cumartesileri yapıyorum, pazar günleri kefiy zamanı.

Yer silmesini her 3 gün sonra yapıyorum, ama mutfaktaki halıyı her gün silkelerim birde hergün evi havalandırırım, sevindiğim nokta benim mutfağım ve misafir odam birarada ,odadan odaya hizmet etmeyi sevmiyor, pratiklik hayatımda esastır,olabildiğince gösterişten uzak

İşin sırrı sürekli misafir ağırlamaktan geçiyor:KK53::KK53: ,biraz yorucu olsa da iyi teknik bence :KK14:

ben aldığım şeyi yerine koyduğumda etraf pek dağılmıyor.benim evi dağıtan küçük bir canavar var.eşim çok titizdir aslında titiz değil de kıl diyelim sürekli söylenir çocuğun dağıttıklarına o yüzden çok strese girerim o gelmeden önce ne varsa etrafta dağınık toparlarım ama bu beni çok geriyor.bide haftada bir defa genelde pazartesileri genel temizlik yaparım bu temizlik bir hafta kadar idare ediyor.

X