Bakıcı, Kreş, Oyun Ablası Kreşte çocuklara ne zaman su verilir:(

Çocuğunuzun bakıcı veya kreş deneyimleri, önerirler, tavsiyeler, karşılaşılan problemler, oyun ablaları ve oyun grupları
çok saçmalamışlar ya ... yani çocuğun çişi gelse etkinliğin bitmesinimi beklenecek...

Arkadaşlar bana ateş püskürtün diye yazmadım.Sadece bu sebepten olabilir diye yazdım.
1.ben o okulun öğretmeni değilim
2.sadece fikrimi söyleyerek yorum yaptım.
ama siz birilerini suçlama niyetindesiniz galiba. ama Bu ben olmamalıyım bence

Arkadaşlar bana ateş püskürtün diye yazmadım.Sadece bu sebepten olabilir diye yazdım.

Haydaaa kim sana ateş püskürttü arkadaşım? şahsına birşey diyen mi oldu..?

Seni neden suclayalım? Mihrace nin çocuğuna su vermeyen kreşin tutumunu tartışıyoruz burda. Senle ne alakası var? Sakin ol lütfen kimsenin sana birşey dedği yok..Fikir alışverişi yapıyoruz şurda..

sana kizmak degil niyetimiz,bu taz davranislin yalnisligina kiziyoruz ,sen uzerine alinma

Jelibon öğretmenin etkinlik bitince vereceğim dediğinde ben de senin gibi düşündüm. Beş dakika bekleyebilir dedim ama sonra düşündüm ortadaki masada yalnızca iki çocuk kağıda birşeyler yapıştırıyorlardı. Eğer bu etkinlik bitince demesi bütün sınıfın etkinliğiyse kızım en az bir saat susuz kalacaktı ki o anda kızım sandalyesinde oturup etkinlik izliyordu:)

Bence bunun en iyi çözümü çocukların sınıfta mataralarının olması. Bunlar daha beş yaşında ilkokul çağında olsa anlarım ki o zaman bile öğretmenden izin isteyip tuvalete ya da su içmeye gidilebiliyor.

Çocuk oyun oynamak istese ya da herhangi aciliyeti olmayan bir konu olsa anlarım ama susamış... Bence bu acil bir durum. Tıpkı tuvalet ihtiyacı gibi... Büyükler olarak bizler bile susuzluğa dayanamazken o minicik yavrular nasıl dayansın.

MİHRACEM bende buna şahit oldum .Kızımı eylülün başlarında özel bir kreşe verdik.Kızım okula alışana kadar yanında durmak ve öğretmenleri izlemek istedim 3 gün dayanabildim.Yüreğim dayanmadı çocuğumu alıp özel bir okulun anasınıfına verdim hemde kreşten daha ucuzdu.Şahit olduğum bahçede oynayan çocuk su istedi öğretmen beklemelisin dedi.Tam abartısız yarım saat bekledi çocuk en sonunda başka bir öğretmen elinde bir sürehi ve BİR su bardağıyla geldi.Aynı bardaktan sırayla tüm çocuklar içti.İkincisi kahvaltıda öğretmenler sanki kıtlıktan çıkmış gibi başlarını eğip etrafa bakmadan kahvaltı yapıyorlar ve çocukların ne yediğine bile bakmıyorlardı.İçim cız etti buz gibi bir mutfak depo gibiydi.Orası kreş biraz sessiz müzik resimler olabilir.Ne bileyim çocukların hoşuna giden şeyler olsun.Kızım şuan anasııfı olduğu için sulukları var ve istediği zaman su içiyor.benim kızım 4 yaşında eminim o kreşe alışamazdı.
MİHRACEM olanağın varsa bence özel bir okula bağlı anasınıfına gönder.Aradaki fark dağlar kadar.Kuzenim ankarada özel bir kreşte anasınıfı öğretmenliği yapıyor.İstersen semtini öğrenebilirim onun sınıfına verirsin.Tabi sana yakınsa kreş.özel ilgilenirdi.

Belki senin anlattıklarını birçok çocuk yaşıyor ama kaçımız bundan haberdarız? Ben bundan önce özel kreşle de görüştüm orda da 3 yaşında çocuk tek başına mewrdiven çıkıp tuvalete tek başına gidiyordu.
Mutlaka özenli kreşler de vardır ama sanırım sayıları çok az.

Bu kreşi sadece ucuz olduğu için tercih ettim. Özel kreşler malesef bütçeme uygun değil

mihracem bende jelibon a katılıyorum.bu yaş gurubunu bilirsin yada tahmin edersinki biri su içtimi hepsi ister,biri çişim geldi de hepsi benimde der o zamanda hiç bi etkinlik yapılamaz.konuya birazda bu yönden bakmak gerek.senin ızın ilk başladığı için çok su içtiğini öğretmeninin bilmemesi çok doğal.bundan sonra daha dikkat ederler.ilk gün olduğu için sende annelik güdüsüyle daha hassas düşündün sanırım.
bide arkadaşların parasıyla hizmeti satın alırım ,pahalı olan daha iyidir mantığını kesinlikle onaylamıyorum.bu daha çok vicdani bir durum.ayrıca özel kreşler kar amaçlı,devlet kreşleri ve anaokulları hizmet amaçlıdır.bu da gözden kaçırılmamalıdır.

mihracem bende jelibon a katılıyorum.bu yaş gurubunu bilirsin yada tahmin edersinki biri su içtimi hepsi ister,biri çişim geldi de hepsi benimde der o zamanda hiç bi etkinlik yapılamaz.konuya birazda bu yönden bakmak gerek.senin ızın ilk başladığı için çok su içtiğini öğretmeninin bilmemesi çok doğal.bundan sonra daha dikkat ederler.ilk gün olduğu için sende annelik güdüsüyle daha hassas düşündün sanırım.
bide arkadaşların parasıyla hizmeti satın alırım ,pahalı olan daha iyidir mantığını kesinlikle onaylamıyorum.bu daha çok vicdani bir durum.ayrıca özel kreşler kar amaçlı,devlet kreşleri ve anaokulları hizmet amaçlıdır.bu da gözden kaçırılmamalıdır.

Arkadaşım özel kreşlerde tabii ki kar amacı var olsun varsın ama bunun karşılığında da istenilen tüm özellikler var..Evet senin deyiminle parayla hizmeti satın alıyoruz biryerde..Devlet kreş ve anaokullarının hepsi, kötü bakım_eğitim verir demek istemiyorum asla ya da devlet kreşlerindeki öğretmenler işini iyi yapamaz demiyorum asla sakın böyle anlamayın dediklerimi,ama biraz da vicdani bir durum.Yani devlet kreş ve anaokullarında öyle ya da böyle maaşlarını alıyor eğitimciler ama özellerde bu çok farklı..Anında işine son verilebilir bir öğretmenin..Ya da özel bir katkısı varsa anında maaşı katlanır bu da öğretmenleri iyi yönde kamçılar..Anlatabildim mi canım..

Arkadaşlar yorumlarımda genelleme yapmıyorum yani devlet okulları kötü özeller herzaman iyi demiyorum.Lütfen yanlış anlaşılmaya mahal vermeyelim.

Belki senin anlattıklarını birçok çocuk yaşıyor ama kaçımız bundan haberdarız? Ben bundan önce özel kreşle de görüştüm orda da 3 yaşında çocuk tek başına mewrdiven çıkıp tuvalete tek başına gidiyordu.
Mutlaka özenli kreşler de vardır ama sanırım sayıları çok az.

Bu kreşi sadece ucuz olduğu için tercih ettim. Özel kreşler malesef bütçeme uygun değil

Maalasef bütün okulların kendine göre kusurları var bu bir gerçek.Benim kızımın okulu harika ama çocuklar genelde tuvalet ihtiyacını kendisi karşılıyor.Wc sınıfın içinde ama temizliği yapamazlar.Gerçekten ne yapacağımızı şaşırdık vicdanlarına bırakıyoruz herşeyi.

ben kreşlere ve anaokullarına malzeme sağlayan bir firmada çalışıyorum sürekli onlarla görüşme halindeyim bazı kreşler varki inanın içler acısı çocuklar bir kenarda ağlıyor ilgilenmiyorlar bile benim içim acıyor,kimi kreşlerde suluk almazlar dolaplarında bulundururlar özenip birbirlerinkinden içmesinler diye,etkinlik esnasında vermemelerinin sebepleri dikkatlerini toplayıp sorumluluklarını bilmeleri için ama bence yanlış kimi kreşlerde çocuk wc ye gitmesin diye su vermediklerini bile bilirim,bazı kreşlerde varki gururumuz gitmeye bakmaya doyamıyorum,sürekli açılıyor ama çocuklarımızı kimlere emanet ediyoruz onlar hepimizin çocukları lütfen sık sık kontrol edin ,kimi hoca bu tepkiden dolayı çocuğa taraf alabilir ama işin ehli bir öğretmen bunu yapmaz tlf etmeyin anneler gidiz ziyaret edin bu sizin en doğal hakkınız

mihracem benim oğlum 2003 doğumlu ve geçen hafta özel bir anaokuluna başladı.dediğin gibi özel ana okulları çok pahalı bizimde durumumuz yeterli değildi.sağolsun teyzesi imdadımıza yetişti ve başladı.neyse söylemek istediğim benim oğlum da çok istekliydi okul konusunda halada öyle.karar vermeden önce iyice araştır kızını kreşten alırsan ve başka yere veremezsen çocuk için üzücü olur.benim oğlumda suyu yemeklerde içiyoruz demişti ben bunun üstünde durmadım daha doğrusu aklıma su vermiyorlar mı acaba diye gelmedi.bence sen biraz daha gözlemle ona göre karar ver.devlet kreşine gidip çok memnun olan iki kişi tanıyorum.çok zor işler bunlar gittiğin diğer okullarda da aklına yatmayan şeyler mutlaka çıkacaktır.

bence üzülme
kesin suyla ilgili daha önceden çoculardan sorun yaşamışlardır yada biri isterse hepsi ister düzen bozulur diye vermemişlerdir.,
bunu kıstas alıp canını sıkma

merhaba
benim de oğlum bu sene anaokuluna başladı yazdırmadan önce bikaç tane anaokulu gezdim ve şu anda devlet anaokuluna 120 ytl ücretle gidiyor. belki biz şanslıyız ama anaokulundan öğretmenden ve yönetimden çok memnunuz sağladığı hijyen verdiği eğitim yemekleri ve çocuklara olan yakınlıkları harika. özel okulların daha iyi olduğuna kesinlikle katılmıyorum. iğrenç özel anaokulları da gezdim. sanırım iyi bi araştırma yapmak gerekiyor. emanet ettiğimiz bizim bitanelerimiz.

su içmenin disiplini olmaz bu ne biçim eğitim.oradaki çocuk henüz kreş öğrencisi ilkokul yada orta öğretim değil.bu nasıl yönetmelik şiddetle kınıyorum ve eğitmenlerin eğitimsizliğine veriyorum bu hatayı.....

Öğretmeniyle konuştum arkadaşlar.
Sanırım müdire hanım da onunla konuşmuş. Şikayet babında değil öğrenme amaçlı müdire hanımla görüştüğümü söyledim. (Çünkü etkinlik anıydı ve öğretmeni neredeyse yüzüme kapattı kapıyı:) Kızmıyorum hak veriyorum ama onların da bana hak vermeleri gerekir.)

Kızıma sordum nasıl su içiyorsun diye, cevap alamadım. Bbu da dikkatimi çekti hiçbir soruma cevap vermek istemiyor. . fisfisfis

Öğretmeni üzerine basa basa ben onlara su veriyorum ama ortada makas varken bırakamam dedi. Hak verdim ama suyu başka bir görevliden de rica edebilirdi. Neyse sonuçta yine de susamış bir çocuğun 5 dakikadan fazla susuz kalması bence yanlış. Benim de oğlum var merak etmeyin dedi ama anne yüreği dayanmıyor biliyosunuz. Artık insanlara da güvenemiyosunuz ki neler neler görüyoruz, duyuyoruz.
Ayrıca kızım eve gelirken çok hırçın davrandı sakinleştirmem uzun sürdü. Bakalım belki alışma dönemdir

İlginiz için çok teşekkür ederim. Allah hepimizin yavrularını korusun.

Ne derseniz deyin özelde olsa devlet okuluda olsa herşey öğretmende bitiyor.Kızımın okulunu çok seviyorum ama öğretmeni bazen saçma saçma davranıyor.yani kızgınsa size belli ediyor.Bugün kızımın okulu dışarıda etkinlik yapacaklardı ve eşortman getirileceğini bana söylemedikleri halde ben dün başka bir öğretmene kulak misafiri olduğumda eşortmanda getirileceğini öğrendim.Evde hali hazırda okulda giyeceği türden eşortmanı olmadığı için bugün alıp okula götürdüm.Öğretmen "neden iki iş yapıyorsunuz sabah giyip gönderseysiniz yaa" dedi.İçimden "ulen manyak sen bana eşortmandan bahsetmemişken bide bana hesap mı soruyorsun" diyecektim.Ama sadece sustum sustum.cevabıma karşılık çocuğuma tavır almasından korkuyorum.Diğer annelerde eşortmanları doğal olarak poşette göndermişler.Öğretmen çocuklara "giyip gelseydiniz yaa,hangi birinizle uğraşalım" diyordu.Siz olsanız ne yapardınız.Bazen hiç kimsenin olmadığı bir dağın başına gitmek ve orada hiç kimseyle uğraşmadan yaşamak istiyorum.

benim kızımda geçen sene anaokuluna gidiyordu sulukta götürüyordu benim kızımda çok su içer ve haliyle tuvaletede çok sık çıkıyor ve öğretmen bundan rahatsız olmuştu canım acaba sizin öğretmeninizde bundan dolayımı su vermiyor.öyle bişey varsa çok saçmalık ama malesef biz veliler hep sustuk çoçuklarımıza tavır alırlar diye öğretmenlerine birşey diyemedik.bence bir süre dene baktın tekrar böyle oluyor alırsın çocuğunu.çocuğunada uygun bir şekilde anlatırsın canımm

Ne derseniz deyin özelde olsa devlet okuluda olsa herşey öğretmende bitiyor.Kızımın okulunu çok seviyorum ama öğretmeni bazen saçma saçma davranıyor.yani kızgınsa size belli ediyor.Bugün kızımın okulu dışarıda etkinlik yapacaklardı ve eşortman getirileceğini bana söylemedikleri halde ben dün başka bir öğretmene kulak misafiri olduğumda eşortmanda getirileceğini öğrendim.Evde hali hazırda okulda giyeceği türden eşortmanı olmadığı için bugün alıp okula götürdüm.Öğretmen "neden iki iş yapıyorsunuz sabah giyip gönderseysiniz yaa" dedi.İçimden "ulen manyak sen bana eşortmandan bahsetmemişken bide bana hesap mı soruyorsun" diyecektim.Ama sadece sustum sustum.cevabıma karşılık çocuğuma tavır almasından korkuyorum.Diğer annelerde eşortmanları doğal olarak poşette göndermişler.Öğretmen çocuklara "giyip gelseydiniz yaa,hangi birinizle uğraşalım" diyordu.Siz olsanız ne yapardınız.Bazen hiç kimsenin olmadığı bir dağın başına gitmek ve orada hiç kimseyle uğraşmadan yaşamak istiyorum.

Dağbaşı fikri güzel aslında:)

Bugün yine 3 yaşındaki çocuğa ayakkabılarını giydirirken yardımcı olmuyor diye azarlandığını gördüm. Hayır orda oturacak yer var oturttur çocuğu öyle giydir ya da yapamayacaksan bu işi çek git. Yapıyorsan da bazı şeylere katlanmalısın. Malesef bizim milletimizin genel özelliği az iş çok şikayet. Herkes işini iyi yapsa hiç sorun kalmaz bu ülkede.

benim kızımda geçen sene anaokuluna gidiyordu sulukta götürüyordu benim kızımda çok su içer ve haliyle tuvaletede çok sık çıkıyor ve öğretmen bundan rahatsız olmuştu canım acaba sizin öğretmeninizde bundan dolayımı su vermiyor.öyle bişey varsa çok saçmalık ama malesef biz veliler hep sustuk çoçuklarımıza tavır alırlar diye öğretmenlerine birşey diyemedik.bence bir süre dene baktın tekrar böyle oluyor alırsın çocuğunu.çocuğunada uygun bir şekilde anlatırsın canımm

Sanmıyorum canım. Kızım çok su içer ama çok da terlediğinden tuvalete sık çıkmaz. Ortada makas varmış gözüne batsa daha mı iyiymiş. Hep bahane bence.

Bıkmışlar artık çocukla uğraşmaktan. Hani doktorlar ölüm olaylarına alışıyorlarya bu da öyle birşey.

Çocuğuma eziyet edildiğini düşünmüyorum ama bana göre bu da bir eziyet. İlla şiddet uygulamaları gerekmiyor.

Neyse artık öğretmeni arkamdan bağırıyor su veriyorum merak etmeyin diye. Ben de artık merak etmiyorum dedimjeyyar

Ayyyy Kizlar Valla çok Kötü Oldum
Benimde Iki Kizim Var Ve Seneye Ben De Kreş
Düşünüyodum.

Allah Herzaman Bebişlerimizin Yaninda Olsun
Allah Iyilerle Karşilaştirsin

X