2. Evlilik ve genç yaş

O insanı kabul etmedim zaten şuan bir evlilik düşüncem yok sadece 2. Evliliğinde mutlu olan insanlar var mı merak ettim

Evliliğe o şekilde bakmıyorum cinsellik ve toplumsal baskı ile alakası yok sadece gerçekten muhteşem her konuda uyum saglayabildigim mutlu edip mutlu olabileceğim bir es oda şimdi deil ileride ayrıca hayallerimin arasında iyi bir eşten sonra bir evlat sahibi olmak var tabi bunlar çok sonra ki meseleler sadece 2. Evlilik lerinde mutlu olabilen insan varmı merak ettim

Yani dünyanın en harika insanıyla da evlensen üç sene sonra herkes emmioğlu oluyor bir erkeğin sorumluluğunu almak olarak görüyorum ben kaldı ki kv görümce sorunlarının da dik alasını yasamissiniz onlardan bahsetmeme gerek yok

Benim ikinci evliliğim. Bende küçük yaşta öyle bir hata yaptım kendimi yıprattım geç olmadan bitirdim. Dediğiniz gibi kendimi buldum. Gezdim çalıştım eğlendim arabamı aldım. Ben 25 yaşında tekrar evlilik yaptım eşim daha önce evlenmemiş ve benden iki yaş büyük kendisini liseden tanıyordum sanki daha önce evlenmemişim gibi hiç konusu geçmez. Gayet mutluyum huzurluyum ve bir oğlumuz oldu. Size tavsiyem önce yaşamak istediklerinize doyun kendinize katmak istediklerinizi katın. Ve ileride birini tanımak istediğinizde bir kusurunuz varmış gibi kendinizden bahsetmeyin yada beni kabul eder mi zihniyetlerine girmeyin karşınızdaki dünya yakışıklısı en iyisi en doğrusu olsada. Tüm detaylarıyla yaşadıklarınızı anlatmayın bundan sonrada kimsenin sizi üzmesine izin vermiceğinizi belirtin ve iyi tanıyın yeri gelince sınırlarını zorlayın kötü ruh hallerindeki modunuda görün.

Allah daha mutlu etsin :) herşeyin hayırlısı illa ki evleneceğim diye kendimi kasmıyorum zaten ama yaşadığınız hayat ilerisi için de benim için umut oldu

Neden görücü usulü ha birileri önerir tanışırsın o ayrı ama direk görücü usulü hemen bir ad koyma niye ki bence bu sefer flört etmeden iyice tanıyıp düşünmeden bir karar alma

Genç yaşta kurtulmuşsun ama evlilik için yaşın bence hala genç birascsaha bekle acele etme bende ikinci evliliğimi yaptım çevremde çok kişi var malasef ikinci evlilikte şansınız döner mutlu olursunuz umarım

Mutlumusunuz ne kadar dır evlisiniz 2. Evliliginizde şuan ben evlilik için acele etmiyorum zaten

İkinci üçüncü beşinci evlilikle alakalı bir durum değil bu. Doğru insanı bulmakla ilgili. Evlenmek için yaşın daha genç. Önce çalış ayaklarının uzerinde dur geçmişte yasadigin herşeyden siyrildigin zaman evliliği düşün bence. Ailenin tutumu ne evlenmen için üzerinde baskı yapiyorlarmi

Hayır evlilikle ilgili baskı yok hatta tam tersi annem hayatımı yaşamam konusunda hep destek veriyor

Eminim ki böyle olduğunu bilseydiniz böyle evlilik yapmazdınız zaten kim ister ki ? Tabi ki de gençsin toysun belkide senden yaşça büyüklerin edinemediği tecrübeyi istemesende ettin. Tabi 1 evlilik yaptın ve diğerleri aynıdır diye kefeye koymamak lazım. Bu senin kulağına kocaman bir küpe oldu hayat insana ne getirir bilemezsin ama tercihler senin elinde farklı kapıları açmak. Bazen yanlış kapıyı açarsın üzülürsün yeni açıcağın kapı kır bahçesi gibidir ama başta o kötü kapı açtığından temiz kapıyı açmaya korkarsın bilemezsin arkada ne var diye.
Bence hemen biriyle tanışıp evlenme gez toz karakterini kişiliğini öğren bak tart biriyle görüşüyon diye evlilik olcak diye bir şey yok tabiki de

Mutlumusunuz ne kadar dır evlisiniz 2. Evliliginizde şuan ben evlilik için acele etmiyorum zaten
Sekiz sene olacak Allah’a şükür eskini yolda görsem tanımam unutuyorsun hiç bişiy kalmıyo çok üzüldüm çok büyük travmaydı benim içinde şimdi gülüyorum gençliğini yaşa oku meslek sahibi yolun daha balındasın elinde işin diploman oldumu koca ikinci planda kalır mutluluğu sadece evliliğe bağlama kendin için plan yap

Valla helal olsun 19 yaşında böyle akıllıca davrandıysan sırtın yere gelmez artık

Yaşın çok küçük. Biraz daha bekleyebilirsin. Hatta bence okul oku, kurslara git, daha sağlam bir işe gir. Ve kendinden aşırı büyük biriyle evlenme. Birkaç yaşı geçmesin. Ayrıca çok da mutlu olursun neden olmasın. Çocuğun olmadığı için hiç evlenmemiş say kendini. Çünkü çocuklar özel sorumluluk gerektiriyor.

Ben 4 sene önce ayrılıp 2 sene önce boşandım. Şu an henüz evlenecek bir aday yok. Mutlu olacaksam evlenirim yoksa bu şekilde yaşlanabilirim benim açımdan. Boşandıktan tekrar evlenmek ile ilgili kitaplar okuyorum. Orada 2. Evlilklerini belli bir yaştan sonra yapan insanlar daha mantıklı davrandıkları için çok genç yaşta evlenen insanlara göre daha mutlu olduklarını okumuştum.
Benim boşanmış bir kaç arkadaşım var.
1. Evlililğinden eşinin ilgisizliği yüzünden boşanmıştı 2. Evliliğinde mutlu ve 2 çocukları oldu.
2. Bir diğer arkadaşım eşinden şiddet gördüğü için evlendi. 2. Evliliğinde mutlu 2. Çocukları var.
3. Bir arkadaşımın ilk eşi psikatrik hasta çıkmıştı arkadaşımı dövüyürdu o da boşandı 1 sene önce evlendi. 2. Evliliğini 10 sene önce yaptı( evlili nasıl gidiyor bilmiyorum.
4. Bir ablam eşi yine dövüyor diye bebeği ile evi terk edip boşandı eşinden yıllar sonra ilk sevgilisi ( ilk sevgili erkek ve hiç evlenmemiş) ile evlendiler ve ilk evliliğinden olan kızım ile birlikte mutlu yaşıyorlar.

ilerde mantığın ve bana verilen değerin karşımda ki insanın ne kadar sorumluluk alabileceğini
Evet evlilik düşünüyorsunuz. Düşünmeseniz bu konuyu açmazsınız. Ben de boşanmış çocuksuz biriyim. Ama evlilik düşünmüyorum. İnsan önce kendini mutlu etmeli. Kendine değer katmalı. Bir erkek size bişey katamaz. Karşınıza çıkarsa o zaman düşünürsünüz. Çıkmadan bilgi almanızın anlamı yok ki.

Öncelikle geçmiş olsun kötü bir deneyim olmuş. Görümcem de ilk evliliğini 22 yaşında yaptı 4 ay sonra ayrıldılar 3 sene sürdü boşanmaları. Sebep kaynananın her şeye dahil olması ve görümcemi nesne olarak görmesi. Sonra daha önce evlilik vb yaşamamış ve ailesinin tek çocuğu olan damadımızla evlendi. İstemede her şeye okey olan kvalide nişanda ben oğlumu dul kadına yedirmem deyip kavga çıkardı. Damadımız bırakmadı evlendiler. Şimdi 2 çocukları var. 2 çocuk doğmadan kayınvalidesi ile mesafeli şekilde görüşmeye başladı. Görümcem de çok hoş alımlı ve bakımlı bir kadındır damadımız da öyle boylu poslu mesleği saygın birisi. Erkeğin kafasında bekaret yoksa ve sevdiyse öyle evlenmiş ayrılmış diye takmıyo. Ama bazıları ilkokul aşkına bile laf ediyor. Acele etmeyin biraz kendinizi tanıyın bir iki sene. Sonra yavaş yavaş tanışır biriyle ciddi ilişkiler kurarsınız

22 yaşındasın hayatın cenderesinden geçmişsin tabikide evleneceksin çocukların olacak . Evlenmeye takmışsın diyenleri anlamıyorum değişiksiniz çocuğu olsun ister insan şimdi değil ama 4 yıl 5 yıl sonra yapar evliliğini . Genç bir kadın sonuçta . Hayatına giren erkeği tanı ölç biç tart kaşa göze bakma tek baktığın AHLAKI olsun . Diğer türlüsü çok zor . İnşallah karşına iyi biri çıkar mutlu olursun .

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…