2010 Ocak Anneleri bu topicte bulualm....

Bebeğime ...... Almayı Düşünüyorum...

• Ankete Katılan
    304
  • This poll will close: .
ögretmenim
Özellikle yilbasi öncesi indirim diye bir indirim zamani yok.Burda marketler ne gün inidrim yapacaklarini haftalik katalog hazirlayip evlere birakiyorlar. Almak istedigin bisi olursa o günü bekleyip aliyorsun.Öyle yaptigim alisverisler var ama cokta kaliteli seyler aldigimi söyleyemem acikcasi.Bne bi türlü su bizim haftalik pazarlarimizda olur ya iccamasiri filan satarlar hem kumasi kalitelidir hemde ucuzdur.Öyle bi yer öyle bi mal bulamadim.Ogluma hamileyken sütyenimi pazardan almistim simdi magzadan dünya paraya aliyorum paketli diye. O paraya daha kalitelisini alirdim ya pazardan :KK43:(( Özellikle iccamisiri bizde cok kaliteli.Hem kumasi pamuklu.

ankarao6o6

ben kraft ınkini aldım kampanyadaymış 140 a aldım bak istersen

arkadaşlar

bir tane zıbın takımı yeterli,

kadus

burnuna tuzlu su çekebilirsin ama yutma

kadus
Gecmis olsun.Ben grip degilim ama soluma yatmak zorundayim ya nefes alamiyorum geceleri esim sürekli uyandiriyor horluyormusum.Bi kac kezde ben uyandim horlamama. Burun damlasi kullaniyorum ama uzun süre kullanilmadigi iicn bi kac gün kullaniyorum iyim sonra gene basliyor aynri dert.Doktora böyle seyler sorunca ilac vermiyor tuzlu su ile gargara hem burnu yika hem bogazini diyor.Oda gecici cözüm oluyor.

sağol meltemcim cevabın için.burun tıkanıklığı neyse de şu koku alamama yok mu insanı çıldırtıyor.inş.düzelirim biran önce...hayırlısıyla şu kalan günlerimizi atlatsak biran önce.....sürekli soluna yatmaya çalışmak da çok zor...senin işin de zor yani canım.valla Allah kolaylık versin hepimize...

ankarao6o6

ben kraft ınkini aldım kampanyadaymış 140 a aldım bak istersen

arkadaşlar

bir tane zıbın takımı yeterli,

kadus

burnuna tuzlu su çekebilirsin ama yutma

aslında cirrus diye bir ilaç var böyle durumlarda çok faydalı ..hem burnu açıyor hem koku alma duyusunu geri getiriyor ama malum hamileyiz içemiyoruz.şu tuzlu suyu bi deneyeyim sağol dimplecım...

Amin kaduscum
Bak saat kac oldu yataga gitmek istemiyorum ya :KK43:( Bide ispanak yikadim bu aksam ayakta anlamadim gecen zamani.Eskiden bi sürahi hanim vardi hatirlarmisiniz aynen öyle dolasiyorum evde .Bacaklarima basamiyorum sanki.Gerci bende abartiyorum sanki hamile degilmisim gibi yasiyorum bu günlerde.Dogumada bu hizla gitsem iyi olur :))))

Askitom85
Bisi merak ettim.Bu nst cihazi dedigin bebegin kalp atislarini dinlendigi cihaz degil mi? Yanlista biliyo olabilirim.Ben 3 hafta önce girdim bide bu cuma baktilar.Orda dogum olacagi zamanmi nts ye aliniyorsun sanki öyle anladim.

meltem
evet haklisin pazarlarda burda cok uyguna guzel seyler bulunabiliyor.zaten tekstilde de dedigin gibi iyiyiz.
az once smhcim yazmis zaten burda real de bebek anne urunlerinde indirm varmiş.bu arada saol smh cim:))) emzirme sutyeni de 15 tl.kalitesini bilmiyorum ama uygun geldi.ben hala bir umut buyur diye bekliyorum ama.....krem surmemi spyledi arkadas 6 hafta kalmiş olmasına ragmen.ben de az once surdum yara olmasın diye...bakalımmm
konudan konuya atladim ama:)))

ögretmenim
Benimde burdan alacagim en uygun sütyen sizin parayla 40 lira olacak.Tek parcada pek farketmiyor ama alisverise cikinca insan nereye harcadim diyor kendine . O yüzden elimizde listeyle cikiyoruz.Almanlarim hemen hemen hepsi liste yapip alisverise gidiyor.Nerde o pazar özgürlügüm ya cik tezgahlara baka baka gez al iste :) Istanbul un neresindesin sen? Ben eskiden Etiler de calisiyordum persembe pazari vardi orda simdi yeri degismis. Sabah ise giderken pazarin icinden gecerdim.Bi kac pazarcim vardi kapanan dükkanlarin mallarini satarlardi nasil güzel seyler bulur alirdim.

Emzirmenin gögüs kücüklügü ile alakali oldugunu düsünmüyorum canim bol su icmekle alakali.Bebek emdikce süt geliyor.Benim gögüsümde yara olmadi herkeste yara olacak diye bir sart yok ama tedbiri alin.Ben hic krem kullanmadim gögüslerim icin o yüzden markalarini da bilmiyorum. Bu seferde bilmiyorum nasil olacak. Sürekli emzirme icin olan bitki caylarindan ictim sanirim onlarin etkisi cok oldu.

meltem
canım evet nst cıhazı kalp atışlarını dınlemek ıcın.2 hafta sonra gel dedı drum.arefe gunu kontorle gıttıgımde.ozaman gıtcem.bundan sonrada haftada 1 geleceksın dedı.doguma kadar bu sekılde devam edecek işte.zaten az kaldı.kısmetse beklenen dogum tarıhı 5 ocak.erken olur gec olur allah bılır.bu gece ruyada dogum la ılgılı bır suru sey gordum.allah sonumuzu hayır eylesın

günaydın arkadaşlar,ben hala gribim bir türlü iyileşemedimmafoldumben
kızlar burnum acaip tıkalı nefes alamıyorum koku alma duyumu da kaybettim ne yapmalıyım?moraller sıfır oldu.şu gribi atlatamadım....ne yapayım burnum için?

kadus
Gecmis olsun.Ben grip degilim ama soluma yatmak zorundayim ya nefes alamiyorum geceleri esim sürekli uyandiriyor horluyormusum.Bi kac kezde ben uyandim horlamama. Burun damlasi kullaniyorum ama uzun süre kullanilmadigi iicn bi kac gün kullaniyorum iyim sonra gene basliyor aynri dert.Doktora böyle seyler sorunca ilac vermiyor tuzlu su ile gargara hem burnu yika hem bogazini diyor.Oda gecici cözüm oluyor.

sağol meltemcim cevabın için.burun tıkanıklığı neyse de şu koku alamama yok mu insanı çıldırtıyor.inş.düzelirim biran önce...hayırlısıyla şu kalan günlerimizi atlatsak biran önce.....sürekli soluna yatmaya çalışmak da çok zor...senin işin de zor yani canım.valla Allah kolaylık versin hepimize...
geçmiş olsun kadus,ben de aynı durumdayım,burnumdan ne nefes alabiliyorum ne koku,ya koku almak ne kadar önemliymiş,insan yediği şeyden bile bişe anlamıyor,koku alma duyusu tad alma duyusunu da etkiliyor,yediğim hiçbirşeyin tadını alamıyorum,4 gündür burnum tıkalı,boğazım da şiş,bir de halsizlik insanı öldürüyor,dün gece erkenden yatmama rağmen şuan yine çok halsizim,sürekli ağzımdan nefes aldığımdan boğazım kuruyor,artık iyileşmek istiyorum,drada gitmedim bayram girdi araya ,hem gitsem nolacak ilaç kullanamıcama göre,Rabbim tüm hastalara acil şifalar versin:Saruboceq:
kızlar rüzgarr arkadaşımız çarşamba günü doğum yapmış
sevcanın topiğine yazmış
ayy 3. bebişimiz de geldi,inş.anne de bebekte sağlıklıdır,ben de bakayım sevcanın topiğine,

geçmiş olsun kadus,ben de aynı durumdayım,burnumdan ne nefes alabiliyorum ne koku,ya koku almak ne kadar önemliymiş,insan yediği şeyden bile bişe anlamıyor,koku alma duyusu tad alma duyusunu da etkiliyor,yediğim hiçbirşeyin tadını alamıyorum,4 gündür burnum tıkalı,boğazım da şiş,bir de halsizlik insanı öldürüyor,dün gece erkenden yatmama rağmen şuan yine çok halsizim,sürekli ağzımdan nefes aldığımdan boğazım kuruyor,artık iyileşmek istiyorum,drada gitmedim bayram girdi araya ,hem gitsem nolacak ilaç kullanamıcama göre,Rabbim tüm hastalara acil şifalar versin:Saruboceq:

ayy 3. bebişimiz de geldi,inş.anne de bebekte sağlıklıdır,ben de bakayım sevcanın topiğine,
mehlika ben 1grlık alfasilin kullanıyorum canım mecburen...ilaç kullanmazsam daha kötü olacağım çünkü geçen yıl çok ağır bir bronşit geçirmiştim gene öyle ağır olur diye korkuyorum...aynı şeyleri yaşamıştım ama kullandığım antibiyotik farklıydı ...daha mı etkilydi ne..tabi her antibiyotiği içemediğimiz için belli antibiyotikleri verebiliyor doktorlar...ah bi de şu cirrus adlı ilacı içebilseydim hemen düzeltirdi burnumu...ama napalım hamileyiz sabredeceğiz....sana da çok geçmiş olsun canım..inş.sen de biran önce iyileşirsin canım....

mehlika ben 1grlık alfasilin kullanıyorum canım mecburen...ilaç kullanmazsam daha kötü olacağım çünkü geçen yıl çok ağır bir bronşit geçirmiştim gene öyle ağır olur diye korkuyorum...aynı şeyleri yaşamıştım ama kullandığım antibiyotik farklıydı ...daha mı etkilydi ne..tabi her antibiyotiği içemediğimiz için belli antibiyotikleri verebiliyor doktorlar...ah bi de şu cirrus adlı ilacı içebilseydim hemen düzeltirdi burnumu...ama napalım hamileyiz sabredeceğiz....sana da çok geçmiş olsun canım..inş.sen de biran önce iyileşirsin canım....

cnm inş. ağırlaşmaz ve daha ağır ilaçlar kullanmana gerek kalmaz,1 grmın zararı olmaz heralde,ben de bir kaç güne iyileşemessem mecbur dra gidecem,inş. bir an önce iyileşiriz:Saruboceq:

günaydınlar..
mehlika canım geçmiş olsun
çalışıyomusun sen

öğretmenim misafirleri ağırladın demek
sana ne sorucam ben dün market market gezdim ee bayram dolasıyıyla uno çok tahıllı bulamadım fırından tam buğday ekmeği aldım esmer rengi büyük simtler gibiydi dilimlettim
beyaz yemekten iyidir demi
yalnız diyet allak bullak durumda biraz canım sıkıldı ölçmeye korkuyorum şekerimi
her yerde tatlı çikolata Allah bizi iyi sınıyo
Allah yardımcımız olsun
öyleki eşime dün tatlı yiycen ardından insilünü vurcan dedim adam güldü iyimi :))

Günaydin Arkadaslar ben de hala öksürüyorum dün sabahtan aksama kadar gezdik, haliyle cok yorulmusum hiiic tavsiye etmiyorum gezmeyi. Siz de cok yormayin kendinizi.

X