2010 Ocak Anneleri bu topicte bulualm....

Bebeğime ...... Almayı Düşünüyorum...

• Ankete Katılan
    304
  • This poll will close: .
q2ck3.jpg

günaydınlar..
mehlika canım geçmiş olsun
çalışıyomusun sen

öğretmenim misafirleri ağırladın demek
sana ne sorucam ben dün market market gezdim ee bayram dolasıyıyla uno çok tahıllı bulamadım fırından tam buğday ekmeği aldım esmer rengi büyük simtler gibiydi dilimlettim
beyaz yemekten iyidir demi
yalnız diyet allak bullak durumda biraz canım sıkıldı ölçmeye korkuyorum şekerimi
her yerde tatlı çikolata Allah bizi iyi sınıyo
Allah yardımcımız olsun
öyleki eşime dün tatlı yiycen ardından insilünü vurcan dedim adam güldü iyimi :))

sağol cnm,şu gribi bir atlatabilseydik hayırlısıyla,
evet çalışıyorum cnm,ama iş yapmıyorum sabah geliyorum masama oturuyorum akşam çıkıyorum o kaa,

Hasta annelere acil sifalar diliyorum.Ben grip asisi vuruldugumdan beri iyim kizlar.Halsizlik olmuyor en azindan.
Icim daraliyor bu gün.Yarin bütün gün oglanin okulunda kalmam gerekiyor.Geldik buraya zorla geleneklerine uymak durumundayiz ama daraliyorum valla.Yilbasi diyorlar 1 ay etrafta mum yildiz cam agaci görmekten daraldim.Tamam 12 ayda bi ay isil isil heryer ama daraldim valla.3 aydir yuvada yapiyorduk simdi okulda cocuklarin beynine cakiliyor.Isi gücü biraktik dekorasyon yapacagiz bütün cocuklar ve anneleri oturup.Ya ben sinif icine girmiyorum mikrop kaparim diye 5 saat cocuklar anneleri ayni odadayiz :KK43:( Gelmicem diye belirttigim halde cok zorladilar ya.Bide kekler filan yapilacak.Ya ben süreli su icip tuvalete giden insanin napicam orda.Bunlar evde misafir agirlamiyorlar böyle firsatlari kolluyolar.Benim ptesi sali günüm evde temizlik günüm oglan okuldayken yavas yavas islerimi yapiyordum birikme olmuyordu.Birazda ayaklarimi uzatip dinleniyordum.Sevmiyorum kafalarina göre yapilan organizasyonlara dahil edilmeyi :KK43:(( Eskiden börek filan yapardim hic ugrasmadim dün hazir keki aldim vericem nasil olsa ben yemiyorum onlarda ne yerse yesinler daraldim valla. Bide sanki cok önemli bisi yapilacakmis gibi bir havadalar bende noldu acaba diyorum. Alt tarafi dekarosyon samdan kagittan yildiz cama asmak icin bide cam agaci yapa yapa yaptigimiz. Bayiliyorlar evleri incik cincik dolu dolu olsun.Bende hic sevmem bombos ev zaten. Artik yapicaz oglanin zoruylada koyucaz dekorasyon diye.Zaten gene onun hatirina camagacini kurduk salonun ortasina.Yanindan gelip gectikce sinir oluyorum.Neyse ilk sene gercek agac almistik bilmedigimiz icin.Sonra plastik aldik kurup kaldiriyoruz.Oglan gecmis karsima bu olmazki gercek lazim bu plastik diyor sabah sabah tövbe yarabbim iki gün sabir diliyorum kendime baskada bisi diil.

Meltem Kindergartenlarin dini icerikli programlarina katilmak zorunda digilsin ki hatta bizim dini bayramimiz bugünler oglumu yollamiyorum bile diyebilirsin. Biraz disli olalim yasal olarak da hiristiyan digilsen hickimse seni hiristiyanlik dininnin Rituellerine zorlayamaz.

Hasta annelere acil sifalar diliyorum.Ben grip asisi vuruldugumdan beri iyim kizlar.Halsizlik olmuyor en azindan.
Icim daraliyor bu gün.Yarin bütün gün oglanin okulunda kalmam gerekiyor.Geldik buraya zorla geleneklerine uymak durumundayiz ama daraliyorum valla.Yilbasi diyorlar 1 ay etrafta mum yildiz cam agaci görmekten daraldim.Tamam 12 ayda bi ay isil isil heryer ama daraldim valla.3 aydir yuvada yapiyorduk simdi okulda cocuklarin beynine cakiliyor.Isi gücü biraktik dekorasyon yapacagiz bütün cocuklar ve anneleri oturup.Ya ben sinif icine girmiyorum mikrop kaparim diye 5 saat cocuklar anneleri ayni odadayiz :KK43:( Gelmicem diye belirttigim halde cok zorladilar ya.Bide kekler filan yapilacak.Ya ben süreli su icip tuvalete giden insanin napicam orda.Bunlar evde misafir agirlamiyorlar böyle firsatlari kolluyolar.Benim ptesi sali günüm evde temizlik günüm oglan okuldayken yavas yavas islerimi yapiyordum birikme olmuyordu.Birazda ayaklarimi uzatip dinleniyordum.Sevmiyorum kafalarina göre yapilan organizasyonlara dahil edilmeyi :KK43:(( Eskiden börek filan yapardim hic ugrasmadim dün hazir keki aldim vericem nasil olsa ben yemiyorum onlarda ne yerse yesinler daraldim valla. Bide sanki cok önemli bisi yapilacakmis gibi bir havadalar bende noldu acaba diyorum. Alt tarafi dekarosyon samdan kagittan yildiz cama asmak icin bide cam agaci yapa yapa yaptigimiz. Bayiliyorlar evleri incik cincik dolu dolu olsun.Bende hic sevmem bombos ev zaten. Artik yapicaz oglanin zoruylada koyucaz dekorasyon diye.Zaten gene onun hatirina camagacini kurduk salonun ortasina.Yanindan gelip gectikce sinir oluyorum.Neyse ilk sene gercek agac almistik bilmedigimiz icin.Sonra plastik aldik kurup kaldiriyoruz.Oglan gecmis karsima bu olmazki gercek lazim bu plastik diyor sabah sabah tövbe yarabbim iki gün sabir diliyorum kendime baskada bisi diil.

meltem bence gitme canım,öyle zorunluluk mu olur,karnı burnundaki kadın zorla çağırılır mı?ne biçim gelenekmiş bu,çok istiyorlarsa kendileri yapsınlar çok kalabalığa ne gerek var,

bugün ilk defa rüyamda doğuma gittiğimi gördüm kızlar ya..çok değişik bi durum..bebeğim dönemdi hala sanırım sezeryan olucam zaten rüyamda da sezeryana gidiyordum:KK43:sizin bebekler ne alemde?benim kzıım geç mi kaldı dönmek için?

meltem abla üzme kendini
gitmeme imkanın olsa ne güzel olur anlıyorum seni

bugün ilk defa rüyamda doğuma gittiğimi gördüm kızlar ya..çok değişik bi durum..bebeğim dönemdi hala sanırım sezeryan olucam zaten rüyamda da sezeryana gidiyordum:KK43:sizin bebekler ne alemde?benim kzıım geç mi kaldı dönmek için?
ben de gödüm ama bi farkla
bizim ocak annelerinden o kadar çok kişi doğum yapmıştı ki..
tek hatırladığım meltem abla
bi de rüyamda oturuyom pcnin başına kim doğum yaptım diye yazayım diyorum bakıyorum ki çoğunuz zaten yazmışsınız doğum yaptım diye...kaydirigubbakcemile3
hayır olsun inşallah

en son ne zaman kontrole gitmiştin cnm,daha doğumuna var döner heralde,ben 32 haftalıkken gittiğimde dönmüştü,ben de acaba tekrar dönmüşmüdür diye düşünüyorum,inş. hala doğum pozisyonundadır..

Canım benim de hala dönmedi maalesef. Soran herkese normal doğum istiyorum diyordum büyük konuştum galiba. Salı günü kontrolümüz var,kafası hala yukarıda;çünkü okşarken elime geliyor.

Kizlar
Aynen dediginiz gibi ama isin icinde cocugunuz olunca gitmeme olmuyor.Ilk basta cocuk anlamiyor annesi neden yaninda degil diye.Burda her faaliyetin icinde olacaksiniz cocugun arkasinda oldugunuzu göstermek gerekiyor. Ilkokul 3. siniftan sonra cocuklarin durumlari belli olmaya basliyor .Genelde bakildiginda üniv giden meslek sahibi Türklerin aileleri hep cocugunun arkasinda.Ilgisiz ailelerin cocuklarida ya sokaklarda eger cocuk biraz kendini biliyorsa en fazla kuaför olabiliyor.Burda ne kadar kuaför varsa büyük cogunlugu Türk.Türkiye gibi üniver sinavi olmadigi icin bu yaslardaki sicilleri cok önemli.Kendimle alakali bisi olsa valla gitmezdim yok derdim ama cocuk olunca böyle sinir olup olup sakinleyip gitmek zorundayim. Dogurmakla bitmiyo bunlarin derdi ya büyüdükce de daha büyüyor.

en son ayın 17sinde gittim dönmemişti zaten 2aydır pozisyonunu değiştirmedi:KK43: bende sezeryan istemiyorum dedim dedim büyük konuştum heralde:)başı hala yukarda sol göğsümün altında hissediyorum..salı günü gidicem doktora bakalım ne dicek..hoş kızım belkide 4kiloya yakın doğacak öle oluncada normal doğumu bekler miyim onuda bilmiyorum..Allah sağlıklı şekilde bebişlerimizi kucağımıza almayı nasip etsin inş..

X