2011 Ekim Anneleri

Ah be canım kendini ne kadar yoruyosun sen? Tatildi, yüzmeydi, ziyaretti... Yurtdışına da çık tam olacak. 2.Oğluş kesinleşti demekki. Rabbim sağlıkla kucağımıza versin inşallah.

doktorda aynısını soyledı turustık gezıyemı cıktın dedı ama basta hallettım herseyı bundan sonra evımde olucam tatıl hevese vs gectı evıme ozlemle donucem ınsallah :)
cıcıler alınıyor ne guzel ben kendıme bı gecelık alıcam mavı bırde emzırme atletı oglusumada yenıbı hastane cıkısı belkı bı ıkı sey lazımdeıl ama hevesten bırdebez ve gogus pedı herseyımız var oglumdan bı ıkı seyde aldım hamıslık hevesıyle ankaraya gıdınce onları elıycem ayrı ayır hurcluycam 1 yas ustunu cıkarmıycam cunku gerısını yıkıycam dızıcem dolabımıza ıkı besıgımız var bırı 6 ay ıcın dıgerı 1.5 yasına kadar yatacagı ıkı ana kucagı bırı ev ıcın bırı araba ıcın olanlardan mama sandalyemız bebek arabamız 1 yas ustu araba koltugumuz yurutecımız yanı herseyımız var fazlasıyla benı en cok mutlu eden 2 bebegıme kuculenlerı ve kullanmadıgı esyaları saklamayacak olmam herseyı verıcem zaten evde yer kalmadı 3. dusunmuyorum artık hamıslık zor gecıyo odem dolayısıyla :)
sımdı yemek yıycez yenıden donucem evımde sızlerle olmayı osledım

:KK3::KK3::KK3::KK3::KK3:
canlarım nasıl bu.kızımıza almayı düşünüyoruz
Eki Görüntüle 212872
aynı renklerde bende de var ama markası farklı sanırım benimkinin yanları bombeli değil
23 yaş 28 aralık 2010 sat 52 ile hamile kaldım 56 kiloyum kızım olacak yaşadığım şehir alanya ismim gülten bu arada kızımın adı zeynep olacak teyzeleri

Sağol eklerim hemen

Canom kız senin cicilerin alıntısını yapmıştım çıkmadı Güle güle giysin toprak yok yok harun yok yok harunda değildi Son kararınız ne oldu isim konusunda:26:

aynı renklerde bende de var ama markası farklı sanırım benimkinin yanları bombeli değil

Sağol eklerim hemen

Canom kız senin cicilerin alıntısını yapmıştım çıkmadı Güle güle giysin toprak yok yok harun yok yok harunda değildi Son kararınız ne oldu isim konusunda:26:

:KK60::KK60::KK60::KK60::KK60::KK60::KK60::KK60::KK60::KK60:
valla acıtasyona geçtim bakalım ogluma ne isim koycaz bende sıkıldım zırt pırt değiştirmekten
doguma kadar vaktimiz var bakalımmm:KK69:

Kader arkadaşım benim:2: Yaa çalıştığıma şükrettim inanır mısın? Evde oturmak ne sıkıcı bişii yaa. Hamileliğin başından beri en fazla 2-3 defa evde kalmışımdır. Heralde ondandır çok sıkıldım. Kendimi işe güce verdim. Akşam 10da işler bitince "bari yarının yemeğini hazırlayayım" dedim, iyi oldu. Her zaman yapamadığım uğraştırıcı bi yemek yaptım bende. Gidince yemeğim hazır olacak oh bea.
Bu arada komiktir dün akşam yemeği bende hazırlamadım. Benim karnım acıkmamıştı, kocişi de sallamadım. Kıvrandı durdu acıktım diye:KK52: Hiiiiç tınlamadım:KK53:

ee keyifler nasıl bakalım görüşmeyeli:KK23: en son cuma günü msj yazarken pc attı beni, sonrada kociş geldi giremedim. Zaten haftasonu çok bakamıyorum ben, ama sanırım asayiş berkemal:KK51: maşallha bol bol resimler eklenmiş heralde, boş kalınca bi geçmişe dönerim ben:KK55:
Rumuzz bende bu hafta triplerdeyim hep, ne olcaksak.. Üstelik kocada bunu ciddiye almaya başladı:KK1: cumartesi gecesi yatmaya yakın aslında normalde hiç takmıcam bişey dedi, bende baya bi taktım bunu tabi ya da işin bahanesiydi idyelim hüngür hüngür ağladım... sonra beyimizde gelmiş ciddi ciddi konuşuyor benimle, bi sürü bişeyler dedi en son ya gitsene sen ben rahatça ağlıcam şurda dedim:KK61: hayır yani bana nutuk atacağına bi öp sarıl tamam, hem sen hem ben yorulmam dimi. Ayrıca pazar sabahınada program yapmıştık, yattı tabi sabaha ikimizde nane uyanınca.. Ağız tadıynan bi küstürtmüyordai benden üstün çıktı adamcağız:KK1: neyse az dolaşıp pazara uğradık, eve gelince yine aynıydık.. baktım o tirplere girmiş benden fazla, acıktımda diyemiyor:) eğer dedim barışmıyorsan sana yemek filan yok.. işte öyle yani, benimde sizden farklı bi haftasonum olmadı yani rumuzcum, sonra da konuştum beni ciddiye alma bu haldeyken hormanlardan vesaire diye, aman adamlarda bıktı heralde kaç aydır bu dengesizliğimizden:KK1: çok mu uzun yazdım ya destan olmuş:KK68:

günaydın kızlarr sadece son sayfaya bakabildim bugün çok yoğunum ama yazmadan edemicem dün inanılmaz duygusal ve triplerdeydim eşimi mahvettim resmen belki evlendiğimiz günden beri ilk defa bu kadar uzatmışımdır bir olayı..babalar günü sebebiyle babama hediye aldık babamlara gittik 2-3 saat onlarda oturduk sonra ya eşimin mezunlar yemeğine gidecektik ya da sitelere bebek odası bakmaya.. sitelerde bebek mobilyası satan sadece 2-3 mağaza açıkmış o yzden vazgeçtik..mezunlar yemeği havasında da pek diildik..sonra eşimin arkadaşları aradı ps oynayalımmı diye(kazık kadar adamlar hala orta okul lise talebeleri gibi oyun peşindeler orası apayrı bi konu:KK47:)benimki dururmu beni anında satıp eve bıraktı sanki eşek başıyım ben orda insan bi sorar yapmak istediğin bi şey var mı diye..sen hamilesin hiç istirahat etmiyosun evde biraz dinlen dedi(ben salağım ya farkına varamıyorum ne zaman yorgun olduğumun)neysee 2 saat sonra seni alıcam hava serinleyince çıkar dışarıda bi yerlerde otururuz dedi. ben eve gittim ağlamaya başladım zaten..2 saat diyen adam 4 saat sonra arıyo hadi seni sinemaya götüreyim diye(evde kopucak kıyameti biliyo tabi)yok gitmicem dedim o zaman yürüyüşe götüreyim dedi o kadar bunalmıştım ki tamam dedim. evde sofrayı kurdum onu bekliyorum bunu dedikten 1,5 saat sonra geldi yani 21:30 da ben çocuğumla aç bilaç onu bekliyorum..geldikten sonra hem yemek yiyorum hem ağlıyorum benimknde yalakalık diz boyu iltifatlar özürler..neyse sonra yürüyüşe gidemeyiz bu saatten sonra dedi..(sanki ben bekletmişim onu bu kadar saat)ben hışımla eşofmanları çıkardım duşa girdim benimki banyoya geliyo istersen gidelim diyo yürüyüşe:KK47:tabi ağlama krizine girdim sonra o kadar bitap düştüm ki yere oturdum saçımı taradım kurutma makinesiyle kuruturken saçımı, bu geldi zorla kurutma makinesini aldı ben kurutucam diye saçımı o kuruttu..elini uzattı kaldırmak için elimi vermedim kendim kalktım..süt ısıtmış ilaçları getirmiş baş ucuma..sonra tutturdu masaj yapıcam biraz sakinleş diye izin vermedim aradan 1 saat geçtikten sonra çok üzgün olduğuna inandığım için barıştım cezasını da kestim masajımı da yaptırdım:KK1: en son ps'nın p sini bile söylemicem dedi..bende tamam dedim:KK76: diyoki bana"aşkım bu hamilelik hormonları seni de mahvetti beni de bi de bunun doğum sonrası var dimi o bunalım kaç gün sürüyo diyo:KK1:"
yaa kızlar işte böyle eşimin arkadaşları da korkmuşlar benden acaba emoş bize de kızar mı bi kaç gün gözüne gözükmeyelim senin bugün yerinde olmayı hiç istemezdik diyolarmış..eve gelmeden önce yeni doğum yapan bi arkadaşımızn eşiyle karşılaşmışlar kız tabi uyuyamadığı için bebek yüzünden perişan eşi de fosur fosur uyuyo çocukla kavga etmişler çocuk diyomuş evlendiğim güne bin pişmanım sen pişmanmısın diye eşime sormuş yoo ben pişman değilim tavsiye ediyorum hatta evliliği demiş. çocuk :"niye eşin lal mi demiş" eşimin arkadaşları tam tersine emelin bi de yedek dili var:KK60: ama hala memnun hayatından demişler. acaba eve geldikten sonra sorsalar yine aynı şeyi söylermiydi bilmiyorum tabi :KK1:
ne kadar uzun yazmışım:KK17: sizi kocaman öpüyorum:KK54:

present topiği kurtardı valla. dün ben de girdim öyle bir savaşa. hem de eşim kabahatsizken :KK43: hala çok üzgünüm. anlatıcam. off bi anlatsam şunları yaa. yazıcam ama bi rahat bırakmıyolar ki. işim çok bugün.

Hahaha:) Biliyorum kızlar gülünmez ama haftasonu pazar günüm gerçekten feciydi, rumuzcum bende akşam o mesajı yazdıktan sonra baktım ağlama krizim devam edicek dışarı çıktım tekrar, bir pastanede oturup dondurma yedim dergi okudum filan... Sonra eve 8,30 gibi eve geldim eşim yemek sorunca açtım ağzımı yumdum gözümü. Sonra yine ağlama faslı bir yandanda bebeğim üzüldü diye ağlıyorum... İçim çıktı ağlamaktan benimde... Eşimde haklıydı aslında gerçekten berbat yorgundu ama bende ilgi istiyorum napayım dimi yani... Neyse sonunda tatlıya bağladık, sabah o erken çıktı ben biraz geciktim.. sabah ta akşam ağladığıma üzülüp ağladım biraz... Hayırlısıyla bitirsek şu hamileliğimizi bir şey istemiyorum.. Toplasam hayatım boyunca bu kadar çok ağlamamışımdır sanırım :KK43: Allah beterinden saklasın başka şeylere ağlatmasın inşallah.. Geçicek geçicek kızlar :)

Son düzenleme:
düşündüğün isimler varmı söyle bakim bir kaçını merak ettim :KK1:

Nisa - İrem - Hayat - Ömür - Ülkü şimdi bunlar geldi aklıma sanki bi kaç tane daha vardı Aslında ülkü soyadımızla çok uyumlu olur ama kararsızım (ülkü küçük) Bunuda söylerken insanın dudakları öpücük ister gibi uzuyo :KK1:

Nisa - İrem - Hayat - Ömür - Ülkü şimdi bunlar geldi aklıma sanki bi kaç tane daha vardı Aslında ülkü soyadımızla çok uyumlu olur ama kararsızım (ülkü küçük) Bunuda söylerken insanın dudakları öpücük ister gibi uzuyo :KK1:

hepside çok güzell valla ben karar veremezdim heraldee kura çekin kızzz :KK1::KK1::KK1:kagıtlara yazıp yerden çekin:KK1:

kızlar şişmekten bahsetmiştiniz yaaa dün eşim bana didikiii caponlara dönmüşün
surat kocaman gözler minnacık kalmış yüzüm şişti galiba :KK1:elim ayagım normalde yüzüm
sabahları şişiyo sizdede oluyomuuu :KK55:

Hahaha:) Biliyorum kızlar gülünmez ama haftasonu pazar günüm gerçekten feciydi, rumuzcum bende akşam o mesajı yazdıktan sonra baktım ağlama krizim devam edicek dışarı çıktım tekrar, bir pastanede oturup dondurma yedim dergi okudum filan... Sonra eve 8,30 gibi eve geldim eşim yemek sorunca açtım ağzımı yumdum gözümü. Sonra yine ağlama faslı bir yandanda bebeğim üzüldü diye ağlıyorum... İçim çıktı ağlamaktan benimde... Eşimde haklıydı aslında gerçekten berbat yorgundu ama bende ilgi istiyorum napayım dimi yani... Neyse sonunda tatlıya bağladık, sabah o erken çıktı ben biraz geciktim.. sabah ta akşam ağladığıma üzülüp ağladım biraz... Hayırlısıyla bitirsek şu hamileliğimizi bir şey istemiyorum.. Toplasam hayatım boyunca bu kadar çok ağlamamışımdır sanırım :KK43: Allah beterinden saklasın başka şeylere ağlatmasın inşallah.. Geçicek geçicek kızlar :)

Bende sırf mikropluk olsun diye akşam ablamın doğum günü ben oraya gidicem dedim. Tamam gidelim dedi. Ben tek başıma gidecektim dediim. Yok beraber gideriz dedi (Doğum günü kutlamaktan nefret eder kendisi. Hele ki bu 30 yaşına giren bi kadınsa. )
Baktım istediğim tepki gelmedi. Akşam ben eve yürüyerek dönücem. Ben gelmeye salatayı hazırla, yemeği ısıt, ekmeği al dedim. Beyimizin çarşıda işleri varmış, geç gelirmiş. Tamaaaaam dedim, açtı ağzımı yumdum gözümü. "Sen hiç bir planından geri kalmasan olmaz mı? Dünya senin etrafında mı dönüyor? 1 aydır beni üzdüğün yeter. Ben bebeğime acıyıp sallamadıkça, sen üste çıkıyosun" Falan ağzıma ne gelirse saydırdım. Tabi benimki altta kalmaz. Ben akşam gelmiyorum o zaman dedi." Aman has yüzüne hayran, ali gözüne kurbandı sanki onlarda, gelmezsen gelme diye çemkirdim. dıt dıııt dııııt..:KK36: Hayatta telefonu suratıma kapatmazdı. Dmek ki çok sinirlendi. Yaşasın kötülük:KK47::KK62: Ama hala hıncım geçmedi.:KK45: Daha çok sinirini nasıl bozabilirim plan yapıyorum.

kızlar şişmekten bahsetmiştiniz yaaa dün eşim bana didikiii caponlara dönmüşün
surat kocaman gözler minnacık kalmış yüzüm şişti galiba :KK1:elim ayagım normalde yüzüm
sabahları şişiyo sizdede oluyomuuu :KK55:

Çok şükür hiç bi yerim şişmedi henüz bi kere cips yemiştim akşam sadece o zaman ellerim şişmişti azıcık

aman bacıı kızının hayatını karartma valla çok zor oluyor okulda dalga geçerler resmi dairelerde unutulmazz :KK1:2 tene koy 3. ye gerek yok:KK60::KK60::KK60:kendimden biliyom yegenime acıııı

Tek başına karar vermekde güzel olmuyo ki eşimde bişeyler söylese ben olmaz desem benim söylediğim isimlere o olmaz dese daha zevkli olurdu Keşke anlaşma yapmasaydık

Edacım odaya çok yakışmışsın annelik çok yakışıcak sana o sandalyede oğlunla rüzgarla beraberde sallanmayı nasip etsin mevlam...

Sansee göbüşünede bebişinede maşallah canım :)

Deniz maşallah detaylın güzel geçmiş kızınada maşallah damat adaylarını sollamış hanımefendi :)) Topiğin en küçüğü ama büyük bir ücadele içinde ufaklık, bende sizinle beraber doğucam diye direniyor sanırım :))))

Ayten sanada maşallah çok fit görünüyorsun, bugün, yarın elbise kıyafet derken olduda bitti bile zaman ne çabuk geçiyor gerçekten :)

İrem nice güzel senelere bebeğinle beraber inşallah..

Present ve canom ciciler mükemmel :) Allah bebişlerin üzerinde görmeyide nasip etsin inşallah..

Leyna, Eslem, fatoşu göremedim haftasonuda tam detaylı bakamadım gerçi ama iyilerdir inşallah..

Duygu kız fik fik yapacağım varsada sen bunu dedikten sorna yapmam sanırım :KK60: Ayy bebiş zıp zıp zıplıcak o anda,, eşim şok olur korkudan kal gelir sanırım. :KK53:

Unuttuğum kimse varmı varsa affola emi :)

Bu haftayı çok güzel huzurlu ve mutlu geçirmek istiyorum, geçen hafta hem hafta içi çok yoğun, yorucu hem haftasonu hemde çok gergin geçti :KK43: Hepiniz içinde aynı temennideyim :)

Son düzenleme:
X