2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469

Eşim 2 Yada 3 Aralık'ta dogurcan dio bakalım nolcak
Bnm cokk ağrılarım var o yüzden dayanamıyorum artık
Her gece oramın ağrısından tmm bugün geliyor diyorum
Korkuda var ama bi şekilde çıkacak

Slm kızlar kasılmalarım21.01
21.05
21.08
21.12
21.14
Aşşagıyada ağrı hafıf hafıf var adrt agrılı dun dr gittim ama sancım çıkmadı 3 saatten beri başladı acaba dr arasammı ya eşimde doğum gelse durulmuyormuş dedi ailesine danışmış

Eşim 2 Yada 3 Aralık'ta dogurcan dio bakalım nolcak
Bnm cokk ağrılarım var o yüzden dayanamıyorum artık
Her gece oramın ağrısından tmm bugün geliyor diyorum
Korkuda var ama bi şekilde çıkacak

Cnm benim dr bana 3 aralık sszeryan trıh verdş ama bilmiyorum Kasılmalar başladı

sen yine de doktorunu ara ama telasa dusme ben 27. haftamdan beri daha duzenli kasilmalarim da oldu hala dogurmadim...

Canım eğer bu şekilde devam ederse doktora girmeni öneririm sıklığı bayağı fazla.... Dikkat et...

papatya cok gecmis olsun
hasta olan tum arkadaslarin allah yardimcisi olsun
bebegini kucagini alanlara da ne mutlu sirasyla ve saglikla hepimiz yasayalim bu duyguyu
zaman gecmiyo ve her gun baska bir sorun agri sizi....
bu sorunsuz hamilelik gecirenler allahin sevdigi kullar mi acaba

merhaba bayanlar. iyisinizdir umarım. ben 36+0 ım bugün. cuma doktora gittik 2800 gr kilosu çıktı. nst de sorun yok hamd olsun. 13 kilo falan aldım. daha doğum iznine çıkmadım, haftaya cuma çıkacam. bel ağrım kasık ağrım ve bacak ağrılarım biraz da ödemim var. :) ben hala nerde doğum yapacağıma karar veremedim. bu hafta iki devlet hastanesine giriş yapıp doğum şartlarını falan öğrenicem. pazartesi ise hep kontrollerimi olduğum özel hastaneye gidicem, orayı da iyice bi gözlemleyip sorup soruşturacağım, artık gerisi Allah Kerim. benim sat 17 mart, doğum 22 aralık görünüyor, doktor 9 aralıktan sonra beklemeye başlarız dedi. normal istiyorum, normal görünüyor zaten. bir de çatı kontrolünden korkanlar için söylüyorum zor bişey değil, bana çoook baktılar :) açıkcası işi bırakmak istemiyorum, sanki evde durunca depresyona girecem gibi geliyor, inşallah hayırlısıyla izne çıktıktan sonra ya mutlu ve hızlı geçer günler ya da sağlıkla gelir hemen...

Ne riskli olan kız anlamadım ne diyon
Aralı yıkadım yoruldum algılayamıyorum :/

Cnm devam ederse hemen git. Bizede yaz lütfen.

Denizzzzz bak ne buldum ben yerim senin Aral'ını
Biraz karıştırdım senin eskileri umarım kızmazsın..
Doğum hikayenide yazmışsın çok hoş heyacanını burdan hissettim taa..

Slm kızlar,

anılcm cok gecmis olsun umarım dogru kararı werebilirsin.

Benimde cmtsi kntrolum wardı doktorcum 2.kez catı muayenemi yaptı 2.kez catin dar bebek 3250 oldugu icn size bi sans tanıyorum bolbol yuru baharatlı ye we esinle mik mik yap dedi eger haftaya cmtsye kadar dogum baslamazsa sezaryene alckmıs daha fazla bekletemem dio taktı kafaya kescek beni. Bende smdi gzem gbi yapsam bska bi hstaneye gtsem son haftam cesaret edemyrm ümraniye hisar hastanesine gdyrm cok memnunum bde smdi bska dktor tm nrmal dogum yapablrsn der bende beklrm cocuk 3500u gecer catım gercekten darsa ki annemin halamın falan da darmıs wakumla dogurmuslar hep bende aynı seyleri yasarmym benim yuzumden bebegme bsey olur mu die cok korkuyorum. Hakkmzda hayrlsı neyse o olsun.

Bence dr güvenmelisin riske atmamak gerekli diye düşünüyorum çatın dar ise çok büyük bir risk benim 2 ablamda sezeryan oldu çatıları dardı beni ebe muayne etti açıklık ama dar filan demedi..
deseydi kesinlikle sezeryanada sıcak bakıyorum ben bebeğim sağlıkla doğsunda doğum şekli hiç önemli değil..

Benimde böyleydi kasılmalarım ve hastanede yatırdılar senin kesin sezeryan bence dr arasan yada hastaneye gitsen ii olur doğumun başladıysa zor olur..

benmimde 2 aralıkda zamanım doluyorr ve benim bebeğiminde pek gelmeye niyeti yokk gibi cumartesi kontorlum vardı nst de yine hiçbir şey çıkmadı..doktor dogurmaya niyetin yok galiba diyor bana
2 aralıkda tekrar çağırdı eğer ogune kadar dogmazsa 2 aralıkda yatış verebilirim ve suni sancı deneriz yada bebeğin durumu iyiyse biraz daha bekleriz dedi..yada istersen haftaya sezeryanla alabilirim dedi kızlarr ben ne yapmalıyım artık bende oğluma kavuşmak istiyorum:26:

Cnm devam ederse hemen git. Bizede yaz lütfen.

Benimde böyleydi kasılmalarım ve hastanede yatırdılar senin kesin sezeryan bence dr arasan yada hastaneye gitsen ii olur doğumun başladıysa zor olur..

sen yine de doktorunu ara ama telasa dusme ben 27. haftamdan beri daha duzenli kasilmalarim da oldu hala dogurmadim...

Canım eğer bu şekilde devam ederse doktora girmeni öneririm sıklığı bayağı fazla.... Dikkat et...

Kızlar evet yarım saat önce durmuştu tekrar başladı inş bir hafta bekler ya dün dr gittiğimd hiç kilo almamıştı kızım dr görüştüm devam ederse hastaneye hemen gel dedi dua edin inş gelmez daha işlerimde bitti

Cnm o benim
Ben kanal tedavisi oldum 6. Ayimda igne oldum bi sefer
Sonra uyusturmadan yaptirdİm
Ya aslinda gebelik 2+2=4 degil
Bir sey olmaz ama genede bundan sonra kullanma bence
Tipta yarar zarar orani onemlidir gebelere ilac verirken
Agda icin gerek yok diye yazmistim ben
Ama kanali uyusturmadan yaptiramazsin mesela oyle dusun
İcin rahat olsun birsey olmamistir ama
İlaclarin kategorilerine gore takilmamak lazim
Fitil c kategorisi olur ama onu kullanmadigin zaman bebegin daha cok zarar gorebilir diye dr yazar
Gebelikte durum bu
Sen gonlunu ferah tut

Deniz doktor bana bunları tavsiye etti zaten, yürüyüş, masaj, alaturka tuvalet, ilişki, merdiven inme, ılık duş... haftam tamamlandığı için artık bunların sakıncası yok dedi. bundan önce hep yarım saatten fazla yürüme diyordu. bende bugün yürüyüşümü falan yaptım, bekliyorum artık..

bol bol su iç canım..mgyumun varsa al...ben bunları çok yaptım da kasılmalar sancılar açılma yapabiliyo ama zamanı gelmiş zaten olsada panik yapma..ama ban drum belden gelicek sancın dedi...

hayırlııs olsun canm ya..ailesel faktöründe varmış ki bu çok önemli.bizim ailedede erken doğum riski vardır çok saçma bunun nasıl ailesel faktörü olabilir diyodum ki bendede erken doğum riski çıktı ...çok zorlama..geçen ben nstdeydeyken kadının 10cmlik açılması vardı ancak kadın doğuramıyo sabah gelmiş nstde bağlı..sonra dra sordum kafa çapı büyükmüş bebeğin..o yüzden hakkında ne hayılrısı ise o olsun...

gülay ne yapysn kız..aralı nerden buldun.oy maşallah aral sana...

bu sırada gizoo nerelerde ya görünmüyo bu saat oldu..

Son düzenleme:
Ne riskli olan kız anlamadım ne diyon
Aralı yıkadım yoruldum algılayamıyorum :/

kız diyorum ki doğum erken olsun diye tetikleyecek bi hareket yaparsın doğum başlar. sonrada Allah korusun olumsuz bişiler olsa hep benim yüzümden diye vicdan yaparsın riskli yani onu kastettim anlatabildimmi canoooo

bide doktorum bana yürüyüşü önerdi yürüyüş yap yoksa doğuramazsın heeeee dedi ama mikmik i önermedi suyu patlatma ihtimali oluyor pek sağlıklı bulmuyorum dedi... baharatlı yemeyi ilk defa duyuyorum...

valla benim süt azı dişim vardı uyuşturmadan kanal tedavi yaptırdım diş doktorum uyuşturmadı....valla bencede mantıklı şeyler söylüyosun kullanma ile kullanmama durumu hangisi daha riskli doğru bi tespit burdadoktorlarmıza güvenmemiz gerekiiiiii

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…