2013 Nisan Anneleri

Bizim ....

• Ankete Katılan
    428
merhaba annişler bende herzaman yazamıyorum ama okuyorum her gün
benimkide 1 nisan doğumlu
bizim kahvaltımız güzel yiyo seviyorda sabah 9-10 gibi bir yumurta sarısı biraz labne (labneyi kendim yapıyorum) zeytin ezmesi bir tatlı kaşigı pekmez 4-5adet bebe bisküvisini ihlamurla yaya kaynamış suyla ıslatıyorum çok güzel yiyooo

- aralarda anne sütü

-saat 1.den sonra sebze çorbası yeni favorim brokali çorbası (brokoliyi irmikle haşlayıp eziyorum)
- 4gibi yogurt yada meyve püresi

-7de tekrar bi çorba tarhana yada yoğurt çorcası
en son saat 10dan sonra googly pirinç unlu muhallebi yada arı mamanın gece tahıllı maması
aralarda hep emişiyoruz
öğünlerimiz bir kaseden daha az istemeyince ısrar etmiyorum..
su konusun gelince aklıma geldikçe veryorum çok değil ama içiyooo şimdilik herşey yolunda .... ek gıda serüveni yorucu herkese Allah kolylık versin :KK56:

reyhan hanım labne tarifini alabilir miyim? nasıl yapılıyor ki evde bizde yapalım

Merhaba ladies:)
Benim oğlum 8. Aylık artık ve parmak besin olayını bir beceremedik, olay şöyle bir dilim elma kesip veriyorum eline ve başta güzelce kemirirken sonra bir büyük parça koparıp boğulcak gibi oluyor birkaç kere bu olayı yaşadık ben de korkumdan başka deneyemedim, ekmekte de aynı olay oldu. Koparıyor sonra boğazında kalıyor, bir ay içinde 4 diş birden çıktı ama sadece alt iki diş azcık uzadı, acaba dişlerin kesiciliğinin farkında değil de ondan mı? Önerisi olan?

Merhaba ladies:)
Benim oğlum 8. Aylık artık ve parmak besin olayını bir beceremedik, olay şöyle bir dilim elma kesip veriyorum eline ve başta güzelce kemirirken sonra bir büyük parça koparıp boğulcak gibi oluyor birkaç kere bu olayı yaşadık ben de korkumdan başka deneyemedim, ekmekte de aynı olay oldu. Koparıyor sonra boğazında kalıyor, bir ay içinde 4 diş birden çıktı ama sadece alt iki diş azcık uzadı, acaba dişlerin kesiciliğinin farkında değil de ondan mı? Önerisi olan?

ben wee sebze ve meyve süzgeci kullanıyorum.elma,havuç vs. dilimleyip koyuyorum içine.kemire kemire oynuyor ve bitirmiş oluyor.tavsiye ederim.

Kızlar tahıllı mamayı dr.unuz mu söyledi. Onu neden veriyorsunuz ek gıdalar harici anne sütü yetmiyor mu?
Hangi marka öneriliyor birde bunlarda aklımda olsun. Bizim dr. ihç bahsetmedi listesindede yok baktımda.Ben vermedim hiç mama ama açta kalıyor gibi görünmüyor anne sütünü biberonla veriyorum ne kadar içtiğini göreyim diye. 100 ü geçmiyoruz 3 saat lik açsa. 3 saati geçerse 120 alıyor. Gün içinde değişik saatlerde kahvaltı alıyor, çorba alıyor,yoğurt ve meyve püresini aman aman çok yemiyor... Yetiyormu bilmem ama muhallebi başlasak mı diyorum bende.Sütümde azalmaya başlayınca mecbur artacak ekler .

Siz mamaları kaç cc veriyorsunuz?

ben çok doktor kontrollü yedirmiyorum.bu 2. çocuğum gece yatmadan önce ya gece tahıl mamaları yada googly pirinç unlu muhallaebiler daha tok tutuyoo.. çünkü ben sabaha kadar emziriyorum geçe başka bi mama vermiyorum. bence başla muhllebiye gece tok tutarr zaten 8aylık olduk artık zararı olmaz..

ben çok doktor kontrollü yedirmiyorum.bu 2. çocuğum gece yatmadan önce ya gece tahıl mamaları yada googly pirinç unlu muhallaebiler daha tok tutuyoo.. çünkü ben sabaha kadar emziriyorum geçe başka bi mama vermiyorum. bence başla muhllebiye gece tok tutarr zaten 8aylık olduk artık zararı olmaz..

Anladım canım , gece kalkıp emzirdiğim için unlu muhallebilere ne kadar geç geçersem o kadar iyi diye düşünüyorum. Sen hem muhallebi yedirip hem emziriyorsun anladığım . Sütün yetiyorsa muhallebi fazla değil mi ?
Gece muhallebi tarifi verdi dr. listesine ama ben vermedim hiç. Bana göre gereksiz karbonhidrat . büyümesi ilerlediği sürece bence insülin direncini etkileyecek yiyecekleri uygun bulmuyorum. Nasılsa bir zamn ben engeleyemeyeceğim şimdi bari yemesin.
Ne zaman sütüm azalır aç kalacak olur o zamn başlarım.

Simdilik open to public yaptim bulun sonra kapali yapicam yazismalarimiz gorusmelerimiz aramizda kalsin. En kotu ihtimalle bana emaillerinizi ozelden msj atin ben size davet gondereyim.

Son düzenleme:
Mathilda ile bulustuk :) Diger arkadaslar tekrar denersiniz ya da bana herkes msj atsin mailini ben davet gondericem size facebooktan grup uyeligi icin.

X