2014 Nisan Anneleri

MINIK BEBEKLERIMIZIN CINSIYETLERI ?

• KIZ

OY: 250 45,4%
  • ERKEK

OY: 283 51,4%
  • IKIZ ERKEK-ERKEK

OY: 4 0,7%
  • IKIZ KIZ-KIZ

OY: 4 0,7%
  • IKIZ KIZ-ERKEK

OY: 10 1,8%

• Ankete Katılan
    551
canım benım herşey çok güzel olacak ben ınanıyorum sen güzel hıssetmeye devam et benımde baş ağrısı tuttu yıne cok kötüyüm 5 olsada gıtsem eve

canım parol varsa iç hemen migren atağı benide günbegün mahvediyor banyo yapamaz hale geldim Allahım şu migrenden kurtarsa bizi...

Canım senden 4lü test istedimi doktor? Benimde 2li normal çıktı o yüzden 3lüyü düşünmüyorum.

3 lü testi sordu AFP kan testinden bahsetti. 2li de risk çıkmadığından istemiyorum dedim tamam dedi. sonraki ay 4lü ye yani detaylı taramaya giricem nasipse.

gözün aydın canım zaten içinden hep kız geçiyodu Allah gönlüne göre vermiş plesantanın durumu nasıl olmuş yukarı çıkmışmı?

sağolasın canım.ya kız olsa ne güzel 1 erkek 1 kız diyordu herkes ama erkek olacağına fazla mı alıştırmışım nedir inanasım gelmiyor haftaya salı için gene randevu aldım 10 günü geçmiyor ya para ödemicem nasılsa bi daha baksın bakalım sonra ver elini alışveriş
plesenta durumu gayet iyi dedi doktor çıkıyor yukarı dedi. şuan rahim ağzında değilmiş yani.

slm arkadaşlar bende 2013 nisan annesiyim. 6 aylık olduk şimdi diş çıkarma,emekleme,grip,oyunlar birsürü tatlı telaşımız var.Başlığı görünce yazamadan geçemedim :) Allah hepinize hayırlı sağlıklı evlatlar nasip etsin.Stresss yapmayın tadını çıkarın herşey çok hızlı geçiyo yeterki sabırlı sakin yaklaşın gelişmelere herşey o kadar sistemliki akışına bırakın ( nacizane tavsiyelerim kabul ederseniz.. ) hayırlısıyla 2015 nisan annelerine yazarsınız inşallah sizde....

Arkadaşlar birsey sormak istiyorum
Benim iş yerim cok soguk tatil boyunca hiç sorunum yoktu ama dün işe basladık ve benim gaz sorunum gene basladı
Servisle 1 saat yol eve geliyorum davul gibi hele bide birine gittikmi tamam yandık
Doktora sordum hiç birsey önermedi Rezene filanda bende içimiyorum dün birisi rezene içdedi doktor önermedi demim ama cok ısrar etti aranızda kullanan varmı? yada doktoru öneren çok teşekkürler

soğuktan gaz sorunun oluyodur.bende servisle 1 saate yakın çekiyorum. rezene gaz giderici özelliği var ondan tavsiye edilmiştir hamilelikte denemedim ama deneyen varmıdır bilmem

hamilelikte gaz için bir hap var ama kullanır mısınız bilmem

3 lü testi sordu AFP kan testinden bahsetti. 2li de risk çıkmadığından istemiyorum dedim tamam dedi. sonraki ay 4lü ye yani detaylı taramaya giricem nasipse.

Banada aynısını soracak o zaman Hastaneden msj geldi şimdi ücretsiz doğum kursu başlıyormuş ama cuma günü kurs sanırım ben muhasebedeyim ve cuma en yoğun günüm gidemem ki ama yaaa

soğuktan gaz sorunun oluyodur.bende servisle 1 saate yakın çekiyorum. rezene gaz giderici özelliği var ondan tavsiye edilmiştir hamilelikte denemedim ama deneyen varmıdır bilmem

Bende bilemedim duymadın dün kadın ısrarlı bir şekilde söyleyince
doktoruma özellikle sordum ona rezene kullan filanda demedi bilemedim

Yok canım hap kullanmayı düşünmüyorum
Rezeneyi bile tereddüt ettiğim için sordum

bak netten bir yazı buldum

İnsan sağlığı açısından yararlı olduğunu bildiğimiz bitki ve bitki çayları yanlış kullanıldığında sağlığımızı olumsuz yönde etkiliyor. Peki ya hamilelik döneminde bitki çaylarının nasıl kullanılması gerektiğini biliyor musunuz?

Hamilelikte bitki çayı kullanımı ile ilgili olarak Yeditepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmakognozi ve Fitoterapi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Erdem Yeşilada şu bilgileri verdi:

Hamilelik döneminde en sık bildirilen sorunlar; sabah bulantıları, yorgunluk, sindirim sorunları, mide yanması, kabızlık, üriner enfeksiyonlar ve soğuk algınlığıdır. Bunların dışında anne adayının diyabet veya kalp-damar hastalıkları gibi süreğen sağlık sorunları için sürekli olarak ya da ağrıları için belirli bir süreçte kullanmak zorunda olduğu ilaçlar bulunmaktadır. Ancak hamilelik döneminde gerek anne ve gerekse bebeğin sağlığı bakımından ilaç ve bitkisel çaylar dahil doğal ürünlerin kullanılmasından mümkün olduğunca kaçınılır. Hamilelik döneminde kullanılacak ilaçların olası risklerini; artan düşük tehdidi, ceninde yol açabileceği anormallikler olarak guruplandırabiliriz. Özellikle ilk üç aylık dönemde bu gibi hususlar son derece önemlidir.

Aslında günlük beslenmemizde kullandığımız çok sayıda baharat ya da sebzenin fazla miktarda tüketilmesi durumunda rahim hareketlerini artırarak düşük riskine yol açabileceği biliniyor. Mesela, sofralarımızın vazgeçilmez lezzeti maydanoz yapraklarında bulunan apiol anne adayında düşük riskini artırabilen bir madde. Bu nedenle, hamilelerin bol limonlu bir maydanoz salatası yerken biraz düşünmesi gerekir. Rahim hareketlerini artıran o kadar çok sevdiğimiz baharat ya da sebze var ki; Fesleğen, Tarçın, Kereviz, Rezene, Sarımsak, Mate çayı, Kekik, Zerdeçal, Isırgan, Nane, Biberiye, Adaçayı, Safran, Papatya. Ancak buradaki anahtar kelime “Miktarı abartmamak”. Mesela, sarımsak normal olarak gıdalarda kullanıldığında herhangi bir risk söz konusu değilken, tansiyonu düşürmek ve serum lipit seviyesini dengelemek amacıyla tedavi edici miktarlarda kullanıldığında düşük riskini artırabiliyor. Özellikle anne adayının sık sık düşük tehdidi ile karşı karşıya kaldığı durumlarda bu saydığım baharat ya da sebzeleri kullanmaktan kaçınması önerilmektedir
.

bana da ablam verdi gaz için ilacı ama kullanamadım bende. ılık su içebilirsin bir de yanında sıcak su torbası bulundur üşütme

Cok tesekkür ederim
iş yerininde etkisi cok napar sanyap bir ufacık ısıtıcı var hava üfleyen o kadar koca fabrika ve bu senede dogalgaz olmayacakmıs sansıma hasta filan olmuyorum ama

Banada aynısını soracak o zaman Hastaneden msj geldi şimdi ücretsiz doğum kursu başlıyormuş ama cuma günü kurs sanırım ben muhasebedeyim ve cuma en yoğun günüm gidemem ki ama yaaa
bana da geldi mesaj ama ben de katılamam karşıda konferansta olcam o gün. başka sefere artık belki birlikte katılırız.
Cok teşekkür ederim
Herkes birşi diyor ısrarla doktoruma sordum bişi demedi dediysemde cok ısrar ettide bende sizlere sormak istedim

emzirirken rezene çayı sütü arttırıyor diye biliyorum ancak hamilelikte içilmediğini duymuştum. zaten bitki çaylarına hamilelikte çok temkinli yaklaşmak lazım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…