2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
evlendim bir süre korunduk hemde nasıl korunmak sanki hemen olacak ya sonra bıraktık korunmayı doğum tarihini bile hesapladım asla olmayacağını düşünmedik sonrasında düştük doktor yollarına 2yılda 20bin lira para harcadık 2 tüp denememiz başarılı nasıl mutluyuz umutluyuz anlatamam hamilelik süreci başladı böylece bir sürü ilaca ve hergün clexan iğneye devam olsun bebeğim iyi olsun yeter ki annesi katlanırdı herşeye çok şükür herşey yolundaydı 29kasımda dr kontrolüm vardı herşey yolunda ocak 2 gibi doğum planlanıyor bu bebek yeni yıl bebeği olacak diye konuşup ayrıldık doktorumuzdan ertesi sabah suyum geldi hiç paniklemedim 35. haftadaydık bişey olmazdı bundan sonra bebeğime doğru hastaneye koştuk ertesi güne kadar bekledim suyum iyice azalınca sezeryana karar verdik epidural istedim meleğimi hemen göreyim diye kuzum doğar doğmaz ağlamaya başladı hemen gösterdiler doktorum beklediğimden iyi solunum sorunu yaşamayacak önlem amaçlı 1 gece küvezde tutacaz sabah yanında dedi nasıl ettim sabahı bilmem saatleri saydım ha geldi ha gelecek diye saat 9 oldu hemşireler ellerinde iğne doktorum odaya girdiler o an anladım nasıl yandı yüreğim bebeği kaybettik dediler ben yavrumu beklerken acı haberi geldi o an dünya durdu hep yalvardım getirin bir bıçak yüreğimi yerinden sökün diye canım kızım benim uçtu gitti cennete annesi onu bir ker kucağına alabildi babasına o bile nasip olmadı oysa çok dua etmiştik onun için ömrü yokmuş rabim onu bizden çok sevmiş o şimdi cennette diye avunmaya çalışıyorum ama deli gibi özlüyorum kokusuna hasret kaldım canım yavrum inşallah ebedi alemde kavuşuruz dünyalar güzeli kızım
Rabbim sana sabırların en büyüğünü versin inşallah çok üzgünüm çok...

sevgili drcan,öncelikle hangi semtte oturuyorsun bilmiyorum ama ben ist da yaşıyorum,malum bize bu işler için en uygun yer eminönü,ben taa 2,5 ay önce gücüm kuvvetim yerimdeyken gitmiştim,0,70 kuruşa 20 cm şişe aldım,yarım lt kolonya aldım selin in 15 liraydı,4 liraya gıda boyası aldım,kurdale kuru çiçek 5 lirada o olsa,etiket sticker yaptırdım,uzun lafın kısası 1,75 lira gibi bir fiyata geldi nerdeyse şişeyi evde yapmam,eğer sen bilmiyorum hamilesin halin varmı çarşı gibi biryere gidip almaya,eğer zaten internetten sipariş vericeksen eğer artık hazır etiketlisi yapılmışı en ucuz 1,150 kuruş internette,hiç yorma kendini şu saatte,ben gitti gidiyordan al derim,incele istersen linki atıyım
http://urun.gittigidiyor.com/giyim-aksesuar/25cclik-kurdeleli-incili-ve-isim-etiketli-sise-135457654
Tşk ederim cnm ne yazıkki erzurum dayım :KK45: ama linke bakacağım yazdıklarını kaydediyorum :KK28:

Hayirli aksamlarr kizlarr size birsey soracagim acaba bebeginizin basi asagi indiginde hareketlerinde oncekine nazaran azalma varmiydi
Canim benim tam tersi oldu.aksine Bas asagi dönünce hareket etmeye başladı diyebilirim.ondan önce pek etmiyordu gibi bisey.Ama 1 haftadir doğum pozisyonunda masallahi var.tabi herkeste ayni olmayabilir.

3000 gr çok değil cnm benim 35 de 3520 ydi annem ablamı 4750 dünyaya getirmiş bukadar kolay olmazdı diyor ama bende o cesaret yok ben sezeryan olucam aa mecburen kordon var boynunda kuzumun
ayy nasıl besleniyorsun bizede söyle...:nazar::nazar:
:KK48::KK48::KK48::KK48: kesinlikleee,sırada biz varız o zaman :KK48::KK48::KK48: @eflalim tinimini_hnm tinimini_hnm
valla istediği kadar şikayet etsin benim uslubumde hiç bir hakaret yada kişiliği zedeleyici ifade yok:KK66:

Bende mantıken öle düşündüm.. Normalde takmıyorlar diye biliyorum.. Ama epidural normal dogumda takarlarmı ki sonucta belden asagısı uyusuk ya o zamanda..
oda hastanesine doktoruna göre değişiyor takanlarda var takmayanlarda
ama genel olarak takıyorlar

Ya ben bısey merak edıyorum aslında yarın kontrolum var orda da sorabılırım ama yınede sıze de bı sorım dedım..
Benım bu ıkıncı olacak sezeryan oldum buda sezeryan normal olarak. Hadı ılk dogumda catı muayenesı yapıyolar işk oldugu ıcın ama ikinci nasıl olsa sezeryan kesın. Alttan muayene yapmalarına gerek oluyormu acaba.s yanı ben pek hoslanmamıstım da bunda yapılmasın ıstıyorum.. Bi fikri olan varmı.
kesin sezerayan ise çatı muhayenesi olmaz ,,,
çatı muhayenesi normal doğum olabilir mi diye kontrol amaçlı

Hanımlar merhaba benim ikizlerim aceleci çıktı. 3 Aralıkta 31+4'te aniden suyumun gelmesi sonucu sezaryen ile doğum yaptım. 3 cm açılmam vardı ama bebeklerim küçük olduğu için normal doğum stresine dayanamayacaklarını söyledi doktorum. 1100 ve 1400 gram doğdular hala kuvözdeler, en az 1 ay kalacaklar. Çok şükür organ gelişimleri tamamlanmış, oksijen desteği almıyorlar.
Uzun zamandır stres yapıyorum diye fazla okumuyordum. Doğumdan sonra da yorgunluktan fırsat bulamadım. Umarım herkes iyidir.
tebrik ederim , umarım en kısa zamanda bebişlerinle evinde olursun,,,,

Hayirli aksamlarr kizlarr size birsey soracagim acaba bebeginizin basi asagi indiginde hareketlerinde oncekine nazaran azalma varmiydi
Canım bazen hiç hareket etmıyo bazen canımı okuyo..sebeb kanala girdiginden degilde artık amniyon sıvısının sabit kalmasından dolayı imiş.. Dr um son iki ay amiyon aıvısı artık artmaz sabit kalır...
Birde bebek büyüdükce içerde sıkıstıgında hareketde azalma olur fakat bu gun boyu sürer se ve dewam ederse muhakkak gel demişti..bazen sabaha kadar tek tük hareket ediyo ama hateketlı oldugu için sorun görmedigimden gitmedim..
Hiç hareket etmesse dr basvururö.. Bugun mesela cok hareketsiz öle tek tük .. O yüsden az rahat ettimde uydum..:KK66:

evlendim bir süre korunduk hemde nasıl korunmak sanki hemen olacak ya sonra bıraktık korunmayı doğum tarihini bile hesapladım asla olmayacağını düşünmedik sonrasında düştük doktor yollarına 2yılda 20bin lira para harcadık 2 tüp denememiz başarılı nasıl mutluyuz umutluyuz anlatamam hamilelik süreci başladı böylece bir sürü ilaca ve hergün clexan iğneye devam olsun bebeğim iyi olsun yeter ki annesi katlanırdı herşeye çok şükür herşey yolundaydı 29kasımda dr kontrolüm vardı herşey yolunda ocak 2 gibi doğum planlanıyor bu bebek yeni yıl bebeği olacak diye konuşup ayrıldık doktorumuzdan ertesi sabah suyum geldi hiç paniklemedim 35. haftadaydık bişey olmazdı bundan sonra bebeğime doğru hastaneye koştuk ertesi güne kadar bekledim suyum iyice azalınca sezeryana karar verdik epidural istedim meleğimi hemen göreyim diye kuzum doğar doğmaz ağlamaya başladı hemen gösterdiler doktorum beklediğimden iyi solunum sorunu yaşamayacak önlem amaçlı 1 gece küvezde tutacaz sabah yanında dedi nasıl ettim sabahı bilmem saatleri saydım ha geldi ha gelecek diye saat 9 oldu hemşireler ellerinde iğne doktorum odaya girdiler o an anladım nasıl yandı yüreğim bebeği kaybettik dediler ben yavrumu beklerken acı haberi geldi o an dünya durdu hep yalvardım getirin bir bıçak yüreğimi yerinden sökün diye canım kızım benim uçtu gitti cennete annesi onu bir ker kucağına alabildi babasına o bile nasip olmadı oysa çok dua etmiştik onun için ömrü yokmuş rabim onu bizden çok sevmiş o şimdi cennette diye avunmaya çalışıyorum ama deli gibi özlüyorum kokusuna hasret kaldım canım yavrum inşallah ebedi alemde kavuşuruz dünyalar güzeli kızım
içim acıdı,, ne desem boş,, bir daha yaşamayasın böyle acılar,,,,,

iyi akşamlarr kızlar evde oturunca da zaman geçmiyor

dışarı çıkıp gezecek halim de kalmadı neyse artık rabbim bu günleri aratmasın
Bişeylerle ıgras..ne bilim elişi su bu.. Bnada zaman yetmiyo ama kızım var ewde kimse olmasa bnada geçmez..

Kızlar :KK66: bişi dicem gülceksiniz.. 9 ayı geçti kızıma bi oyun halısı ördüm.. Ama10 ay olmustr belki basladıgımda hamile bile degildim.. Sizinle paylasmadın yapamassam resil olurum diye.. Gercı bi sene olcak nerdeyse anca bitti.. Twmbelliğimin imzasi olmustu artık.. Su an son sırasını yaptım.. Üzerine cıcekler yaptırmıstım annem onları dikip paylasıcam sizlerle...
İnş ...... Artık örgü mörgü yapmıccam.... Bi on senelk örgü kotasıda doldu

bayanlar özellikle istanbul da oturanlar,, ROSSMAN mağazasına bakmanızı tavsiye ederim,,
ben bugün bir çok ürün aldım , bebek kitabı (bebek için), tırnak makası, tarak, müzikli oyuncak,
bunlar piyasaya göre o kadar ucuz ki,, birde bebekler için çamaşır deterjanı var oda çok uygun,,
ben kendi duş jellerimi falan oradan alıyorum zaten çok güzel ve çok uygun,,,
istanbul dışında mağazaları var mı bilmiyorum,,,

canım yaktın yuregımı kıyamam senın o guzel yuregıne mınık askınla cennette kavusman dılegıyle cok zor bı sınav Rabbım senı sınadı sen bunu atlattn ıns sımdı hayırlısıyla kucagını doldurur ınsallah :KK43:

Bayanlar merhaba
bugun ilk defa nst girdim öğlen .aksam tekrar nst istedi doktorum.yine girdim hafif sancı cikti yarin tekrar nst icin gel dedi.cok korkuyorum erken mi olur 36+2 deyiz.bilenler tecrubesi olanlar lutfen yazsin çok endiseliyjm :KK43:

Kızlar :KK66: bişi dicem gülceksiniz.. 9 ayı geçti kızıma bi oyun halısı ördüm.. Ama10 ay olmustr belki basladıgımda hamile bile degildim.. Sizinle paylasmadın yapamassam resil olurum diye.. Gercı bi sene olcak nerdeyse anca bitti.. Twmbelliğimin imzasi olmustu artık.. Su an son sırasını yaptım.. Üzerine cıcekler yaptırmıstım annem onları dikip paylasıcam sizlerle...
İnş ...... Artık örgü mörgü yapmıccam.... Bi on senelk örgü kotasıda doldu
canım oyun halısı derken evcılık falan oynasın dıye mı ordun elıne saglıkben kızıma 3aylık ken almıstım tıny love ustune takılan oyuncakları falan var onları cıkardım kullanıyor hala oglum 4aylık olunca ona kullancagm aslında baksan belkı o hale donsturebılırsın cunku plastık boru kaplayıp duzenleme yapanlar oluyor

Bayanlar merhaba
bugun ilk defa nst girdim öğlen .aksam tekrar nst istedi doktorum.yine girdim hafif sancı cikti yarin tekrar nst icin gel dedi.cok korkuyorum erken mi olur 36+2 deyiz.bilenler tecrubesi olanlar lutfen yazsin çok endiseliyjm :KK43:
canım korkma ıns hayırlı zamanda gelır benm de kac seferdır sancı cıkıyor ben hıssetmyrm hatta dun 2parmak acılma vardı gece sancım oldu sankı ama sımdı yok evdeym stres yapma

birde hanımlar ben ıslak mendil yerine kilo pamuk satın alıcam,, ( medikal ürün satan yerden),,
onuda su ile ıslatıp öyle silicem bebeşin poposunu,,, bana daha sağlıklı ve daha ekonomik gelir gibi geldi,,
ama biraz tereddütdeyim,, böyle yapanınız var mı?? bir zararı olmaz değil mi ??
birde biraz gazlı bez alıcam,, eğer bebek pişik olursa,, bebek besinin içine gazlı bez koyucam yada evdeki eski atletleri bol su ile dudrulayıp, bebek bezinin içine koyucağım,,, ( çok pişik olması durumda),,,tabii umarım pişik falan olmaz,,, hiçbirimizin bebişinde

X