2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
IMG-20160214-WA0029.jpg
:KK70:

Sevgililer günü mü o da ne ki:KK53: bu günü bilmeyerek pijama iç çamaşırı aldı odunum, yani ihtiyacım vardı ben aldım o ödedi:KK48: hiç aklınızdan geçmesin seksi değil:KK70:

Bende akşam akşam eti puflu kardan adamı yaptım, fon kartondan evadan ve köpükten tabağınıda yaptım, odunuma gösterdim uykulu uykulu çok güzel olmuş dedi:KK57: normalde ne gerek var derdi:KK70:
Oğlumun arkadaşlarına yaptım sabah sürpriz olacak kuzuma, bugün puzzele aldık farklı bir şey kutlamada vericem iki tane

20160214_230117.jpg

Eklentiler

• 20160214_230105.jpg
    20160214_230105.jpg
    74,6 KB · Görüntüleme: 49
Sevgililer günü mü o da ne ki:KK53: bu günü bilmeyerek pijama iç çamaşırı aldı odunum, yani ihtiyacım vardı ben aldım o ödedi:KK48: hiç aklınızdan geçmesin seksi değil:KK70:

Bende akşam akşam eti puflu kardan adamı yaptım, fon kartondan evadan ve köpükten tabağınıda yaptım, odunuma gösterdim uykulu uykulu çok güzel olmuş dedi:KK57: normalde ne gerek var derdi:KK70:
Oğlumun arkadaşlarına yaptım sabah sürpriz olacak kuzuma, bugün puzzele aldık farklı bir şey kutlamada vericem iki tane

Eki Görüntüle 1773577
Eline sağlık super olmuşlar :KK52::kk77:çokta leziz görünüyorlar..bizimki De kendine havuçlu babanın icliginden almış bugünün anısına:-)

Amin canım inşallah duzelirler. Iki gündür mama yedirirken her kasikta mama diye diye mama demeyi ogrendi. Bütün gün oyun uretiyorum şarkı söylüyorum konuşuyorum dik

senin yavrun seslenince bakıyor mu göz teması var mı .bizim ikisi de çok çok az :KK43: üzgünüm sanırım otizm kızım napacagım bilemiyorum.bakmaya kıyamadığım yavrum ne hayaller kurmuştum geleceğiyle ilgili yıkıldı hepsi gitti .çaresizlik beni öldürüyor .yine de inşallah değildir düzelir diyorum ama içimde ki umut git gide küçülüyor.eğer öyleyse ben nasıl yasarım bir daha yüzüm güler mi bilemiyorum yavruma baktıkça eriyorum acı çekiyorum çok üzgünüm.
Canim otizmin tek belirtisi göz teması kuramaması seslendiginde bakmaması degil bir sürü belirtisi var en kısa sürede bi doktora götür icin rahatlasın bunları düşünüp hayatı zehir etme bebisine odaklan birseyi yoktur insallah

aysimason aysimason kirli çamaşirlar gercekten kotu bi surpriz olmus canım
hihami hihami aynı kitabi almasa iyiymis:)
I imspecial ben cicek ekmegi cok severim esim de her almasina sana cicek aldim diyerek getirir gecen de bu resmi whatsuptan bana yollamisti:)
Safransari Safransari simdiden guzel bi yemek gecirirsiniz insallah canim eflal eflal
Amann sevgililer gunu bahane tabi insan sevildigini deger verildigini bilmek istiyor

aysimason aysimason kirli çamaşirlar gercekten kotu bi surpriz olmus canım
hihami hihami aynı kitabi almasa iyiymis:)
I imspecial ben cicek ekmegi cok severim esim de her almasina sana cicek aldim diyerek getirir gecen de bu resmi whatsuptan bana yollamisti:)
Safransari Safransari simdiden guzel bi yemek gecirirsiniz insallah canim eflal eflal
Amann sevgililer gunu bahane tabi insan sevildigini deger verildigini bilmek istiyor
seninki iyiymiş bundan alıyor benimki normal alıyor:-) bana kuru pasta aldığı gün bilezik almış gibi gururlanıyor garibim:rolleyes:

Günaydın saat 10da artik büyük buluşma diyetisyenle kadın iyilesemedi bi ..muayene olamadı Allah bile zayıflamami istemiyor kader planında bile yok galiba :confused: saka bi yana bugün olacak:cry:çıkışta arkadaşla kahvaltıya gideceğiz:KK70:ama jübile olacak bizim için:21:

Bu arada kızlar bugün evimizin borcu bitiyor Rabbim tüm borclularin borcunu bitirtsin çok rahatladim artik rahat rahat düşünmeden harcayabileceğim:pherkese benden bi çay :KK50:

Günaydın saat 10da artik büyük buluşma diyetisyenle kadın iyilesemedi bi ..muayene olamadı Allah bile zayıflamami istemiyor kader planında bile yok galiba :confused: saka bi yana bugün olacak:cry:çıkışta arkadaşla kahvaltıya gideceğiz:KK70:ama jübile olacak bizim için:21:

Bu arada kızlar bugün evimizin borcu bitiyor Rabbim tüm borclularin borcunu bitirtsin çok rahatladim artik rahat rahat düşünmeden harcayabileceğim:pherkese benden bi çay :KK50:

amin canım çok sevindim güle güle huzurla sağlıkla harcayın artık inşallah :)

Eki Görüntüle 1773577
Canim cok guzel olmus karika bir fikir canim. İlk drfa girdum

Hayirli olsun canim
Darisi bize insallah, ev alip borcuna baslamamiza

Merhaba anneler...

Üzüntüm çok çok çok büyük. Gencecik güzeller güzeli ablama akciğer kanseri teşhisi kondu, ileri safhasındaymış:KK43:( iki tane minik oğluşu var. Biri ilkokulda biri üç yaşında..

Rabbim onlara evine eşine ailesine bize bağışlasın ablamı tez vakitte sağlık versin inş. Allah rızası için amin diyip bi fatiha okur musunuz ablamın şifası için?

Annelerin, bebeklilerin duası kabul olur derler:KK43:(

Bugun itibariyle ucretsiz izne ayrildim allah hayir etsin bakalim ogluma faydali olurum inşallah aklim karmakarisik onu asosyallikten nasil kurtarabilirim tv bagimliligini nasil atlatirim bilmiyorum
Kizlar eminim daha once konusulmustur ama tecrubelerinize ihtiyacim var biz bugun asi olduk esim goturmustu sormamis banyoyu... kac gune kadar banyo yaptirmicaz bi de oglana kivi ve mandalina yedirdigim zaman poposu o kadar pisik oluyorki abartmiyorum resmen karpuz ici gibi kipkirmizi oluyor sizinkilerdede oluyor mu ne zaman gecerki yoksa hic kivi ve mandalina yedirmemelimiyim

Karpuz içi gibi pişik oluyorsa o gıdaları 6 ay 1 yıl süre ile verme. Bebeğinin alerjisi var demek ki onun için öyle oluyor, yer etmesin vücuduna o gıdayı unutturdultan sonra tattıracaksın.
Kızım balık yedi mi kıpkırmızı külot giymiş gibi oluyordu balığa alerjisi var diye bıraktık. O ürünleri bermeyeceksin.
Ama mesela brokoli nohut vs gaz yapıcı şryleri yiyince de gazdan vs hafif kızarabiliyor o zaman yedirmeden kremini sürüyorum o gün yıkayıp havalandırıyorum vs o ayrı. Seninki alerjik, o gıdaları verme canım.
İş için de hayırlısı olsun.
Pazara markete bakkala ve parka gidin. En cıvıl cıvış yerler bunlar.
Her sabah akşam baba giderken gelince anne baba öpüşün bebrğin el sallasın babaya.
Ve bol bol konuş, illa güzel aktiviteler yapmak zorunda değilsin. Konuş konuş kpnuş:) o zaten sana uyum sağlar..

Sagol canim para icin yapiyormus cocuk sevgisi yokmus onu anladim ama gec oldu iste tavsiyelerini uygulayacagim

Hepsi öyle canım.. Birkaç istisna dışında iyisine rastlamadım:KK43: o yüzden hep kamera ses kaydı derim. Bebeği tv karşısına oturtup el işi yapıyorlar tel de konuşuyorlar kadın programı izliyorlar. Brbeği doyuruyorlarsa ne ala.. Yeğenimin eline çubuk kraler pkeyi verirmiş kadın:KK43:(
Hiç kendini üzme bebekler çabuk değişiypr bir haftada neler öğrendiğine şaşarsın. Sen annesisin:) birlikte durumu toparlarsınız..

Amin canım inşallah duzelirler. Iki gündür mama yedirirken her kasikta mama diye diye mama demeyi ogrendi. Bütün gün oyun uretiyorum şarkı söylüyorum konuşuyorum dik

senin yavrun seslenince bakıyor mu göz teması var mı .bizim ikisi de çok çok az :KK43: üzgünüm sanırım otizm kızım napacagım bilemiyorum.bakmaya kıyamadığım yavrum ne hayaller kurmuştum geleceğiyle ilgili yıkıldı hepsi gitti .çaresizlik beni öldürüyor .yine de inşallah değildir düzelir diyorum ama içimde ki umut git gide küçülüyor.eğer öyleyse ben nasıl yasarım bir daha yüzüm güler mi bilemiyorum yavruma baktıkça eriyorum acı çekiyorum çok üzgünüm.

Canım sana yazıcam yazamadım. İçimden kızmak da geliyor ama haddim değil.
Çocuğunda böyle bir şeyden şüpheşeniyordan doktora sağlık ocağına git. Bir an bile bekleme.

Öte yandan işleri bırakıcam diyorsun ne işi? Başbakanla mı görüşüyorsun her gün? Ne olacak yani..haftada bir süpürge evin yemeğini yapmak
Bebeği olan bir kadına yeter.. Kaldı ki bir odada pturuyoruz diyorsun.
Abartma ve çocuğunu ihmal etme. Maleaef şocuklu yaşam yorucu kaldı ki iki üç çpcuklular ne yapsın ikiz anneleri vs..

Mutlaka pazara markete götür. Algıları açıloyor orada:)
Parka yaşıtlarına götür
Bol bol konuş yemek yaparken tarif ver büyüyünce yapcaklqrınızı anlat
Babasının mesleğini aileni uzakta olma nedeninizi anlat
Fotoğrafları göstet anne baba abla diye
Her şeyi ablat konuş gülerek, öpüşüp koklaşın.

Oyunlardan anlamıyorsa.. Mutfak çekmecelerini boşaltın. Eşya spetini döksün toplayın konuşa konuşa.. Yerde uzan onu kovala ceee yap vs. Parmaklarınla üstünde gezin..

Bebeğe ne veriyorsan onu alıyorsun. Oyunlar gülücükler sözcükler ver ki pnları alasın.

En ufal şüphen varsa doktora götür bebeğini. Kötü vir şey yoksa ilgi alaka ile üstesinden gelirsin bence içinde bulunduğun durumun.

Merhaba anneler...

Üzüntüm çok çok çok büyük. Gencecik güzeller güzeli ablama akciğer kanseri teşhisi kondu, ileri safhasındaymış:KK43:( iki tane minik oğluşu var. Biri ilkokulda biri üç yaşında..

Rabbim onlara evine eşine ailesine bize bağışlasın ablamı tez vakitte sağlık versin inş. Allah rızası için amin diyip bi fatiha okur musunuz ablamın şifası için?

Annelerin, bebeklilerin duası kabul olur derler:KK43:(
Okuruz tabi canım Rabbim tez zamanda şifasını versin inşallah

X