2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
Kızlar daha çocuklarımızın oyun çağı arkadaşlık çağı gelmedi.
Keşif merak dönemindeler.
Çocuklarınızda sıkıntı yok. Hepsi öyle. Oynaycak diye beklemeyin suya magnet atıyır bizimki mesela. Bisikletler var sürmüyor binmiyor boş itiyor vs. Zamanı gelince üstünden de inmicektir eminim..

Bir de internet annelerne asla inanmıyorum tr de komşum vardı. Kehribarı öve öve bitirememişti nette gerçekte takmıyordu bile.
Kızına barbie bebek evi gibi bir şey almış, kızım burdan çıkmıyor diye yazıyor bilmem ne faaliyeti yapmoışlar gibi süper bi foto çekip koymuşlar..

O fotoyu çekmek için o evi hazırlarken bebeği bahçeye çıkarmadılar bozmasın diye. Bebekle bir pozu zorla çekip nete saatlerxe oynamış gibi koyuyorlar. Bunları bizzat gördüğüm için çok yalan geliyor. Bizimkiler daha 1.5 yaşında çok hem de..

Kısacası netteki anneler hem süper oyun bulup oynuyor hem çocukla eğleniyor vs bence kesnlikle yok öyle vir şey.. Kimisi oyun standı kurucam diye çocuğunun keyifli vakitlerni bile kaçırıyordur eminimlizz

Hee ben de renk havuzu kutusu yaptım, ellermisi boyuyoruz iplerden tuzak kuruyoruz va ben de oyun buluo yapıyorum ama kızımın anlamasını beklemiyorum.. :)) koca duvara müzik yansıtıp açıyorum ona bile bakmıyor haspam:)

Çok büyük parka götürdüm oturdu yoprak eşeledi. Hemen yanına çöktüm tahta çubuk yaprak bulduk eşeledik gömdük.. Koskoca parktan oynamadan geldik.

Harika bir hali olmus biraz büyüsün bayila bayila oynar insallah annesi
Kızlar daha çocuklarımızın oyun çağı arkadaşlık çağı gelmedi.
Keşif merak dönemindeler.
Çocuklarınızda sıkıntı yok. Hepsi öyle. Oynaycak diye beklemeyin suya magnet atıyır bizimki mesela. Bisikletler var sürmüyor binmiyor boş itiyor vs. Zamanı gelince üstünden de inmicektir eminim..

Bir de internet annelerne asla inanmıyorum tr de komşum vardı. Kehribarı öve öve bitirememişti nette gerçekte takmıyordu bile.
Kızına barbie bebek evi gibi bir şey almış, kızım burdan çıkmıyor diye yazıyor bilmem ne faaliyeti yapmoışlar gibi süper bi foto çekip koymuşlar..

O fotoyu çekmek için o evi hazırlarken bebeği bahçeye çıkarmadılar bozmasın diye. Bebekle bir pozu zorla çekip nete saatlerxe oynamış gibi koyuyorlar. Bunları bizzat gördüğüm için çok yalan geliyor. Bizimkiler daha 1.5 yaşında çok hem de..

Kısacası netteki anneler hem süper oyun bulup oynuyor hem çocukla eğleniyor vs bence kesnlikle yok öyle vir şey.. Kimisi oyun standı kurucam diye çocuğunun keyifli vakitlerni bile kaçırıyordur eminimlizz

Hee ben de renk havuzu kutusu yaptım, ellermisi boyuyoruz iplerden tuzak kuruyoruz va ben de oyun buluo yapıyorum ama kızımın anlamasını beklemiyorum.. :)) koca duvara müzik yansıtıp açıyorum ona bile bakmıyor haspam:)

Çok büyük parka götürdüm oturdu yoprak eşeledi. Hemen yanına çöktüm tahta çubuk yaprak bulduk eşeledik gömdük.. Koskoca parktan oynamadan geldik.
Hic sorma canim o internet anneleri yok mu hep onlar psikolojimi bozdu benim 8 aylik bebelerle oyun kurup oynayanlari gorunce cildiriyordum ama simdi umrumda degiller oyun caginda degil dedigin gibi merak dönemi saatlerce ugrasiyorlar bence hemen videosunu cekip sanki hep oyleymis gibi atiyorlar nete gıcık şeyler bi de şu tipler varya bebegimle avm de kahve keyfi yok su keyfi ya yurumeye baslayan ve bebek arabasina binmek istemeyen avm de cildiran saga sola kosturan bebeyle ne kahve keyfisi ulan ben alisveris bile yapmadan eve geri dönüyorum bunlarin bebekler nasil uslu dururyor anlamiyorum

saol cnm bir citir daha iyiyiz insallah bu gece daha az oksurmeli daha az kalkmali bir gece olur
Aslinda dedigin gibi kesinlikle kisilik meselesi sanirim ,bir kere cani gonulden can kulagiylq seni dinleyen bir cocuk tipi var ogrenmek icin can atan,seni taklit eden ,eger o tip bir cocuksa hem oyun oynuyor hem eslik ediyor
ama bir model tipte benim oglan gibiyse taman
inat basina buyruk asla ogrenmek istemeyen bildigini okuyan,bul takta bir takip ikinciyi takamadiysa sinir krizi gecirip kovayi bir tarafa atan biri oluyor
o yuzden benim cocugumun yapisi belli artik,bizi oyunmus aktiviteymis kagitmis kartonmus hicccc ilgilendirmiyor artik bakiyorum en haz aldigi oyun saklanmac kovalamaca kedi gibi yurumemi seviyor ,firsat buldukca o sekilde oynayip gonlunu almaya calisiyorum bende :KK66:

evettt evettt biz oyuz sizin ruh ikiziniz :KK70:
park maceralarimiz birebir ayni ama cok sukur salincakta en az 20 dk skilmadan sallanir,merdivenden cikmayi sever ,hele kendinden biraz buyuk cocuk varsa ve buna ilgi gosterip pesinden kovalarsa deyme keyfine
ama parkta kimse yoksa keyifide olmuyo nesallanir ne kayar tek yaptigi yerden pis pis taslar toplasin ,agzina gotursun pis seyler arasin gozleri hep
gelelim yemege malesef cizgi filme devam,yaklasik 1 aydir istahi cok kapandi,hele bu son hastalik haftasi lokma yemiyo diyebilirim
artik niloyaymis,sakar ayiymis harika kanatmis hivniri farketmiyo
ayrica butun cizgi filmlerdem bikti artik hrpsinden nefret ediyo izlemek istemiyor onune koyuyorum atiyo
hele ennn uzuldugumm meyva :KK43: yerdeki tasa gelince cigne,peceteleri ye,evimin duvar kagitlarini sok kusana kdr yrmeye kalk ama bir meyva dilimi bir karpuz kavun seftali hepsiiiini reddet ,tatmak bile istemiyor,cam rendede rendeliyorum o sekilde zoraki yiyor cok uzuluyorum asil vitamin meyva ve sebzelerde ama yok yokkk olmuyor
tek tesellim pinkingtrea nin sozleri,kreste alisir bir gun yer diye diye umit ediyorum iste
uykuyu hic acmiyorum ben tam ohh memeye eski duskunlugu yok du yavss yavs gece keseyim bari dedigim an meme tiryakisi oldu,gidip gelip emmek istiyor,saat basi uyaniyor oda duzene girmedi :KK43:
sizin yine bir artiniz su ile oynamakmis bnmki yikanmayida cok sevmiyor, havuxu doldurdum kac kova su ziyan oldu girmesiyle cikmasi bir oldu
kesinlikle basta su yemek yedirirken izletmek hususunda bende ayni fikirdeyim cok hata etmisiz,eline meyva verip dokmesine musade etmedigimde bir hataydi ,artik olan olmus ,dedigin gibi guzel gunler insallah gelecek
artik eskisi kdrda takmiyorum ben cok saldim bu aralar oluruna birakmaya calisiyorum
canlari saolsun hasta olmasinlar yeter :KK66:
Ya bultakta yapamayınca çıldırıp atması bile aynı eline alıp hiçbirşey yemez verirsin kaçar insan karpuzdan salatalıktan kaçar mı uzatıyorum kaçıp gidiyor eline bile almıyor ama zamanla yer diye ümit ediyorum bakalım bizimde yemek yerken favorimiz niloya ve harika kanatlar :)

Kizlar sizin bebeklerinizde bazi seylerden korkuyor mu bu ay korkmayi ogrendi bizim oglan domestosun reklamini izlemissinizdir hepiniz ordaki mikrop en sonda ekrana yaklasip evimde yok okulumda isyaaaan diyor ya o sahnede çığlık atıp bagiriyor agliyor tirtir titriyor zor sakinlestiriyorum simdiye kadar hic boyle tepkileri yoktu aslinda

Kizlar sizin bebeklerinizde bazi seylerden korkuyor mu bu ay korkmayi ogrendi bizim oglan domestosun reklamini izlemissinizdir hepiniz ordaki mikrop en sonda ekrana yaklasip evimde yok okulumda isyaaaan diyor ya o sahnede çığlık atıp bagiriyor agliyor tirtir titriyor zor sakinlestiriyorum simdiye kadar hic boyle tepkileri yoktu aslinda

Benim kızım da köpekten korkuyor gerçi köpek kovaladı onu:) korktuğunda reklam çıktığında çömel yanında bekle sarıl.. Reklamın sesini kıs bir de. İsterse kanalı deişyirexsğini söyle..
Benim kızım da öyle yeni yeni başlıyor korkmaya..

2014 hamileliğimle birlikte kendime hiç bakamadkm kendim için yaşadığım tek bir an bile olmadı.
Kafamı karıcılık annecilik evcilikle bozdum sanki.. O kadar ağır geliyor ki ruhuma.. Kendime vakit ayırmak demek çocuklarımı vicdansız ellere teslim etmek demek annem ailem yanımda değil.. Ben de kıyamıyorum onlara.. Çocuklar halinden mutlu prensesler gibiler ama ben paspal hasta yaşlı sürekli şikayet eden biri haline geliyorum:KK43:(

Tek çaresi günde nir şki saat de olsa kendim için dışarı çıkmak.. Ama kızımı da götüreyim hava alsın kimseye bırakmayayım yedirmezler içirmezler diyorum derken derken ayrılamaz hale geliyoruz. Zaten kızım kardeşi oldultan sonra beni hiç bırakmaz oldu...

Paikolojşk olarak çökmüş durumdayım.

Annem bi oyuncak alip gelmis yuksek sesli bi sekilde sarki soyleyip dans ediyor ondan korktu uzun sure basta ustune gitmedim hatta baska odaya kaldirdim arada orada gordukce merak etmeye basladi sonra oyuncaga sarildim onunla dans ettim filan alisti yavas yavas

benim
oglan uzun zamandir korkuyo hatta
kucucuk bebekti 4-5 aylik beni emerken oyke tavana bakardi meger dusaridaki lanba vurmus perdeden iceri tuhaf sekiller yansimis tavana onlara bakip bakio birsey derdi
sindi hele hangi odanin tavanin da oyle birsey olsun o odaya girmez uyumaz bile surekli hep guneslikleri duzeltirim korkmasin diye
bizdede boyle

2014 hamileliğimle birlikte kendime hiç bakamadkm kendim için yaşadığım tek bir an bile olmadı.
Kafamı karıcılık annecilik evcilikle bozdum sanki.. O kadar ağır geliyor ki ruhuma.. Kendime vakit ayırmak demek çocuklarımı vicdansız ellere teslim etmek demek annem ailem yanımda değil.. Ben de kıyamıyorum onlara.. Çocuklar halinden mutlu prensesler gibiler ama ben paspal hasta yaşlı sürekli şikayet eden biri haline geliyorum:KK43:(

Tek çaresi günde nir şki saat de olsa kendim için dışarı çıkmak.. Ama kızımı da götüreyim hava alsın kimseye bırakmayayım yedirmezler içirmezler diyorum derken derken ayrılamaz hale geliyoruz. Zaten kızım kardeşi oldultan sonra beni hiç bırakmaz oldu...

Paikolojşk olarak çökmüş durumdayım.
Canim cocuk buyutmek hic kolay degil ki yaslari yakin iki bebise yardimsiz bakiyorsun. Bu gunler de gececek onu dusun,varsa bakimlarinda tabiz verebilecegin sana vakit kazandiracak seyler onlari bulmaya calis. Benim de yas farki cok olmasin istemem bir an once buyutup rahat edeyim mantiginda olmam bazen simdiden dibe vurmus hissettigim zamanlar cok oluyo ama silkelenip toparlanmaya calisiyorum aliyorum bi kalem kagit hayatimi nasil kolaylastiririm onu yaziyorum uygulayamasam bile rahatliyorum bi guc geliyo. Bir de etrafta yardimcim yok diye de cok uzulme inan bazen yardimi kadar zarari da oluyo cocuk farkli terbiye almis oluyo istemedigim huylar ediniyo tam ayarlarini duzeltiyorum 2 gun biraksam bile yine ayarlari bozuluyo boyle dusun

Selam şekerler napıyorsunuz bebişler nasıl özledim sizi arada takip ediyorum ama yazamıyorum bu yaz oğlumla bayaa gezdik evde kalmıyoruz sürekli bi yerlerdeyiz:) bu hafta biraz evde duralım dedik ev almış başını gidiyor güzel bir temizlik gerekiyor :temizlik: yünlerim yıkanacak biraz işe girişeyim:))

Kızlar bizim bebek arabası biraz eskidi bi tane almayı düşünüyorum sizce nasıl birşey alsam kullanışlı tek elle katlanabilecek bi model istiyorum önerilerinizi bekliyorum..

Tuvalet eğitimini erteledim baktım abdullah hazır değil bıraktım hazır olduğunda keserim artık zorlamanın anlamı yok biraz korktu tuvaletten onun için bıraktım..
Onun dışında yaramaz huysuz aksiliğimiz devam ediyor tek tek kelimeleri söylüyor anni, baba, dede, babaanne, miraba yani merhaba, hoşgeldin, hoşbulduk, görüşürüz, cici anne, fıstık anne kelimelerini anlaşılır bir şekilde söylüyor bunun dışında saydırıyor ama ben anlamıyorum:)
Tam bir telefon manyağı olmuş telefonumu elime alamıyorum hemen benden alıp YouTube giriyor çocuk şarkıları çizgi flim izliyor..
Şarkı söylüyor ali babanın çigtliği, anneni seviyorsan alkışla, tembel çocuk, dandini dandini dastana pepe şarkılarını söylüyor bide domates reklamı var o çıkınca aynısını taklit ediyor bisikket,araba sevdalısı hayvanlara bayılıyor kedinin bi metre uzağında durup tedii miyaaw diye sesleniyor ona kedi kıpırdayınca kaçıyor:) bizde durumlar bu sizin bıdıklar neler yapıyor topik sakinleşmiş yazalım biraz canlansın:KK73:

Slm annisler nasılsıniz özledim sizleri hamislik arkadaslarim oglumdan bahsedeyim 10 yasaindaki ablasını taklid ediyo, cis kaka anliyo ama henüz disa yapmayı bilmiyor erteledim, isteklerini elimizi cekistirerek istediği seye ulaştırip ehh ehh diyerek istiyo, merdiven cikip iniyo, memeyi bıraktı 1 aydir, 16. Disi cikti, kışın asosyal yazın sosyal, sorduğum bazı şeyleri anliyo,bisey istediğim de bulup getiriyo, taklid yapiyo, koltuklarin tepesinde geziyor, hayvalari cok seviyo kedi kovaliyo cagiriyo minik elleriyle bisi bisi diyo konusmalari daha cok taklidle henuz cumle kuramiyo yapma dediğimde yapmiyo saka yapiyo akli sira, komik cocuk aklima gelenler bunlar keske sizlerin cocuklarina yakin olsada oynasa ne güzel olurdu

Ya bultakta yapamayınca çıldırıp atması bile aynı eline alıp hiçbirşey yemez verirsin kaçar insan karpuzdan salatalıktan kaçar mı uzatıyorum kaçıp gidiyor eline bile almıyor ama zamanla yer diye ümit ediyorum bakalım bizimde yemek yerken favorimiz niloya ve harika kanatlar :)
:)) inanki karpuz uzum salataliktan ve diger meyvalardan kacmasida ayni
peki bu kdr birbirlerine benzetiyoruz ya sizde konusma ne durumda bizde halen tik yok
tik yok diyorum ama abla arda ada anane dede laflari var ama tekerleme gibi diyor gulu gulu gibi konusmalarinin arasinda onlarda geciyor
bilincli degilde sanki onlarida oylesine diyor gibime geliyor
daha birkere ne bana ne babasina anlamli sekilde bize seslenmek icin ne anne ne baba bile demedi :KK43: sabirla bekliyorum

slm kizlar
gecmisi surekli okuyorum bir yazmaya firsat bulamiyorum
nasilsiniz neler yapiyorsunuz
off bu yemiyen cocuklarla zaman zor geciyor yaa
hepimizin ortak sikintisi galiba bu :KK43:
oglusumda bir haftadir cok hasta
cmt gecesi ateslendi iki gun surdu
kulak iltihabi dendi antibiyotik verdi
4 gun kullandim sonra ilesmistir deyip biraktim meger hata yapmisim bu seferde bogaxlarina indi
burnu tikqli nefes alamiyor surekli hapsiriyor korkync oksuruyor sabah yine dr a gittik,bir suru ilac yazdi ,iki uc gune gecer dedi ins bakalim
hic hali yok hep yerlere atip kendini yatiyor onu ilk kez boyle goruyorum cok zor hasta olunca ya :KK43:(
onun disinda hayat devam ediyor,babamizin yogun is geceleri devsm ,cogu gece yalniziz,eskisi kdr icimden disari cikmaklar gelmiyor zoraki parka gidiyorum hava cunku cok sicak
evde cok skiliyor herseyden bikti
aklima oynuyacak oyun gelmiyor
elimde telefon anlamsiz bir sekilde nette takiliyorum
elimden tel nu atiyo elimi tutup kapiya goturuyor surekli ,gunumuz velasil boyle geciyor
biraz oyun fikri verin ya nasil guzel vakit gecirebiliriz evde sizler oyun oynuyomusynuz
gecen saolsun momofboys instagramdan akademisyen anneyi tavsiye etti
yaa kadin 8 ci aydan beri mutfak tasina cocugunu oturtmus beraber yemek yapmislar ya
hem tadiyor hem yumurta kiriyo hem karistiriyo firina veriyor afiyeyle yiyor istahina hayran olmamak elde degil
heleki oyunlari hergun yeni bir oyun etkinlik imrwne imrene izliyorum tam is uygulamaya gecipnce ardanin herseyi fiydirip atmasiyla tum sevkim yikiliyo
gecen gece 3 e kdr uyumadim keceden araba yolu yaptim,arabalarini dizdim sabah heycanla bekledim napcak diye sn de fiydurdi atti :))))
hemen egilip kopruyu ve kirmixi isigi kemirmeye kalkti
video yukleyebilsemde izleseniz keske :)
çok geçmiş olsun canım, aklında olsun antibiyotik en az 5 gün kullanılmalı ve her gün aynı saatte olmalı yoksa vücut bir dahakine o antibiyotiğe direnç gösterir işe yaramaz

minione minione daha önceki mesajlardan da okuduğum kadarıyla bizim oğlanlar birbirine benziyor uyku sorunu yeme sorunu tabletle yemek yemek gıdıgıdı şeklinde konuşmalarına kadar aynı bende parka götürüyorum salıncak sevmez kaydırak sevmez merdivsnleri elleriyle tutuyor yerlerdeki çöpleri eline alıyor yani oynamayı bilmiyor evdede aynı bazen eline oyuncak alıyor eşlik edeyim diyorum sinirlenip atıyor istemiyor yapacak birşey yok tek sevdiği banyo yapmak ve su ile olan herşey havuza koyuyorum kovaya su koyuyorum içine birşeyler atıyor doldur boşalt falan öyle eğleniyor bende imreniyoeum nette görünce ama baştan mı hata yaptık alışmadılar yoksa bizim çocuklarda mı sıkıntı var bilemiyorum canları sağolsun ne yapalım birkaç ay daha dişimizi sıkalım herşey daha güzel olacak inş umutluyum
benimkide salıncağa binmiyor iki dk oturuyor gak gak diyor yani kalk :) kaldır beni. Anca ordan oraya koşturuyor, yerden çöp topluyor, cimenlerden korkuyor sevemedi çimene oturamıyor :) ben onun peşinden koşarken abisi anne beni salla diyor, oğlum öğren artık sallanmayı diyorum, bir ona bak bir ona pestilim çıkıyor:) suya bayılıyor bir ara banyo yaparken ağlamaya başladı bende kovaya oyuncak falan koydum oynaya oynaya geri alıştı, şimdi bıcı bıcı diye ağlıyor banyoyu açık görünce, birde havuzu koyuyorum abisiyle bir yıkıyorum artık, su aktarma çalışması yapıyoruz, yeter ki şu olsun, suluģu ortadaysa anında döküyor.

saol cnm bir citir daha iyiyiz insallah bu gece daha az oksurmeli daha az kalkmali bir gece olur
Aslinda dedigin gibi kesinlikle kisilik meselesi sanirim ,bir kere cani gonulden can kulagiylq seni dinleyen bir cocuk tipi var ogrenmek icin can atan,seni taklit eden ,eger o tip bir cocuksa hem oyun oynuyor hem eslik ediyor
ama bir model tipte benim oglan gibiyse taman
inat basina buyruk asla ogrenmek istemeyen bildigini okuyan,bul takta bir takip ikinciyi takamadiysa sinir krizi gecirip kovayi bir tarafa atan biri oluyor
o yuzden benim cocugumun yapisi belli artik,bizi oyunmus aktiviteymis kagitmis kartonmus hicccc ilgilendirmiyor artik bakiyorum en haz aldigi oyun saklanmac kovalamaca kedi gibi yurumemi seviyor ,firsat buldukca o sekilde oynayip gonlunu almaya calisiyorum bende :KK66:

evettt evettt biz oyuz sizin ruh ikiziniz :KK70:
park maceralarimiz birebir ayni ama cok sukur salincakta en az 20 dk skilmadan sallanir,merdivenden cikmayi sever ,hele kendinden biraz buyuk cocuk varsa ve buna ilgi gosterip pesinden kovalarsa deyme keyfine
ama parkta kimse yoksa keyifide olmuyo nesallanir ne kayar tek yaptigi yerden pis pis taslar toplasin ,agzina gotursun pis seyler arasin gozleri hep
gelelim yemege malesef cizgi filme devam,yaklasik 1 aydir istahi cok kapandi,hele bu son hastalik haftasi lokma yemiyo diyebilirim
artik niloyaymis,sakar ayiymis harika kanatmis hivniri farketmiyo
ayrica butun cizgi filmlerdem bikti artik hrpsinden nefret ediyo izlemek istemiyor onune koyuyorum atiyo
hele ennn uzuldugumm meyva :KK43: yerdeki tasa gelince cigne,peceteleri ye,evimin duvar kagitlarini sok kusana kdr yrmeye kalk ama bir meyva dilimi bir karpuz kavun seftali hepsiiiini reddet ,tatmak bile istemiyor,cam rendede rendeliyorum o sekilde zoraki yiyor cok uzuluyorum asil vitamin meyva ve sebzelerde ama yok yokkk olmuyor
tek tesellim pinkingtrea nin sozleri,kreste alisir bir gun yer diye diye umit ediyorum iste
uykuyu hic acmiyorum ben tam ohh memeye eski duskunlugu yok du yavss yavs gece keseyim bari dedigim an meme tiryakisi oldu,gidip gelip emmek istiyor,saat basi uyaniyor oda duzene girmedi :KK43:
sizin yine bir artiniz su ile oynamakmis bnmki yikanmayida cok sevmiyor, havuxu doldurdum kac kova su ziyan oldu girmesiyle cikmasi bir oldu
kesinlikle basta su yemek yedirirken izletmek hususunda bende ayni fikirdeyim cok hata etmisiz,eline meyva verip dokmesine musade etmedigimde bir hataydi ,artik olan olmus ,dedigin gibi guzel gunler insallah gelecek
artik eskisi kdrda takmiyorum ben cok saldim bu aralar oluruna birakmaya calisiyorum
canlari saolsun hasta olmasinlar yeter :KK66:
park maceramiz, kovalamaca, saklanbac aynı :) canım ilk oğlumda evin içinde dolaşarak yemesine izin vermezdim, sadece mama sandalyesinde yerdi, bunda eline veriyorum bir görsen halılarda her türlü leke mevcut, beni gören şaşırıyor nasıl bu hale geldin diye, napıyım tek yesinde nasıl yerse yesin dedim o da evin içine ede ede yiyor :) örtü seriyorum ters çeviriyor :) tam pasaklı

Harika olmuş, şimdi küçük canım bir sene sonra bu en sevdiği oyuncağı olur merak etme.
korkuyor canım

Canim cocuk buyutmek hic kolay degil ki yaslari yakin iki bebise yardimsiz bakiyorsun. Bu gunler de gececek onu dusun,varsa bakimlarinda tabiz verebilecegin sana vakit kazandiracak seyler onlari bulmaya calis. Benim de yas farki cok olmasin istemem bir an once buyutup rahat edeyim mantiginda olmam bazen simdiden dibe vurmus hissettigim zamanlar cok oluyo ama silkelenip toparlanmaya calisiyorum aliyorum bi kalem kagit hayatimi nasil kolaylastiririm onu yaziyorum uygulayamasam bile rahatliyorum bi guc geliyo. Bir de etrafta yardimcim yok diye de cok uzulme inan bazen yardimi kadar zarari da oluyo cocuk farkli terbiye almis oluyo istemedigim huylar ediniyo tam ayarlarini duzeltiyorum 2 gun biraksam bile yine ayarlari bozuluyo boyle dusun
Aynen ayarları hem de nasıl bozuluyor, şimdi aman aman diyorum kendim bakarım bir saat nefes almasamda olur, şurda bir iki sene sonra kreş olacak zaten rahatlıycam diyorum artık

Selam şekerler napıyorsunuz bebişler nasıl özledim sizi arada takip ediyorum ama yazamıyorum bu yaz oğlumla bayaa gezdik evde kalmıyoruz sürekli bi yerlerdeyiz:) bu hafta biraz evde duralım dedik ev almış başını gidiyor güzel bir temizlik gerekiyor :temizlik: yünlerim yıkanacak biraz işe girişeyim:))

Kızlar bizim bebek arabası biraz eskidi bi tane almayı düşünüyorum sizce nasıl birşey alsam kullanışlı tek elle katlanabilecek bi model istiyorum önerilerinizi bekliyorum..

Tuvalet eğitimini erteledim baktım abdullah hazır değil bıraktım hazır olduğunda keserim artık zorlamanın anlamı yok biraz korktu tuvaletten onun için bıraktım..
Onun dışında yaramaz huysuz aksiliğimiz devam ediyor tek tek kelimeleri söylüyor anni, baba, dede, babaanne, miraba yani merhaba, hoşgeldin, hoşbulduk, görüşürüz, cici anne, fıstık anne kelimelerini anlaşılır bir şekilde söylüyor bunun dışında saydırıyor ama ben anlamıyorum:)
Tam bir telefon manyağı olmuş telefonumu elime alamıyorum hemen benden alıp YouTube giriyor çocuk şarkıları çizgi flim izliyor..
Şarkı söylüyor ali babanın çigtliği, anneni seviyorsan alkışla, tembel çocuk, dandini dandini dastana pepe şarkılarını söylüyor bide domates reklamı var o çıkınca aynısını taklit ediyor bisikket,araba sevdalısı hayvanlara bayılıyor kedinin bi metre uzağında durup tedii miyaaw diye sesleniyor ona kedi kıpırdayınca kaçıyor:) bizde durumlar bu sizin bıdıklar neler yapıyor topik sakinleşmiş yazalım biraz canlansın:KK73:
Maşallah kuzuya, bende geziyorum bu ara, tuvalet için bayramın geçmesini bekliyorum bende

Selam, bende sonunda doğum günü yaptım :) çok geç oldu ama, ikisine bir yaptım cuma günü, hazırlıklardan çok miniģin kucak için ağlamaları beni mahvetti, kutlama günü kucağımda inmedi artık boynum belim kolum tutuldu, kimseye gitmedi anne anne. İstediğim gibi olmasada eşimin sayesinde :) büyük oğlum mutlu oldu şükür. O da fotoğraf çekinmiycem diye surat astı :) bir ara yüklüycem foto, çok güzel değil çekimler, fotoğrafdan yana yüzüm gülemedi bir türlü :)

Kızlar mrb.21 haftalk hamileyim.19.haftadan beri dayanılmaz bi ağrı yaşıyorum.hiç yürüyemiyorum yatamıyorum oturamıyorum harekt edemiyrm:KK43: agrı tam olarak vajinanın solunda dış dudaktaki kemikte oluyo dudaktaki en üst kısmında hafif solda yanda. bacagın birleşimi mi desem.tam tarif edemiyrm ama..tek bi noktada kemikte bi ağrı.ordan sol bacagın eklem yerlerine yayılıyo.çatı ağrısı mı bu,kasık fıtığı filan mı var acaba dayanamıyorum artık.)bir sürü dr.a gittim hiçbi araştrma yapılmadan normal deyip gönderiyolar.ama normal oldguna inanmıyrm artık.genel cerrahtan randevu aldım bi de ona baktrıcam.bunu yasayan var mı lütfen yardmcı olun bana..

Kızlar mrb.21 haftalk hamileyim.19.haftadan beri dayanılmaz bi ağrı yaşıyorum.hiç yürüyemiyorum yatamıyorum oturamıyorum harekt edemiyrm:KK43: agrı tam olarak vajinanın solunda dış dudaktaki kemikte oluyo dudaktaki en üst kısmında hafif solda yanda. bacagın birleşimi mi desem.tam tarif edemiyrm ama..tek bi noktada kemikte bi ağrı.ordan sol bacagın eklem yerlerine yayılıyo.çatı ağrısı mı bu,kasık fıtığı filan mı var acaba dayanamıyorum artık.)bir sürü dr.a gittim hiçbi araştrma yapılmadan normal deyip gönderiyolar.ama normal oldguna inanmıyrm artık.genel cerrahtan randevu aldım bi de ona baktrıcam.bunu yasayan var mı lütfen yardmcı olun bana..
Aynı ağrıyı bende yaşadım canım pelvik kas ağrısı yada kemik ağrısı gibi birşeydi ismi doğuma kadar arada hafifledi ama devam etti hiçbir sorun olmadı yani kimisinde bu şekilde ağrılar olabiliyormuş geçmiş olsun zordur bilirim

X