2018 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    262
Kızlar aranızda 40 çıkıp regl olan varmı benim Bugun 55 günlük oldu hala olmadım doktora gittim bugun dikişlerimi kontrol ettirmeye kaynamış ama 4 ay agır işler ve spor yasak dedi sadece yürüyüş yapabilir misim birde prolaktin hormonu ma bakacak yarın tahlil vericem prolaktin hormonu yüksekliği de adet gecikmesi yaparmış
Ben 36.günde regl oldum 13 gün oldu hala devam ediyor benimde kontrole gitmem gerekir bu kadar uzun sürmesi normal mi bilemedim emziriyorsan hemen olmaman normal

Kizlar iki sorum var :)

Bebeklerin göz rengi ne zaman belli olur. Oğlumun gözleri suan cok güzel ama bulanik sanki kahveye dönecek gibi. Ne zamandan sonra değişmez. Sizin bebeklerinizin göz rengi nedir?

Bide oğlum uyurken cok ses cikariyor ikinmaya benziyo bazende sanki nefessiz kalir gibi bi ses cikartiyor sizde de öyle mi?

Bebeklerin göz rengi ne zaman belli olur. Oğlumun gözleri suan cok güzel ama bulanik sanki kahveye dönecek gibi. Ne zamandan sonra değişmez. Sizin bebeklerinizin göz rengi nedir?

Bide oğlum uyurken cok ses cikariyor ikinmaya benziyo bazende sanki nefessiz kalir gibi bi ses cikartiyor sizde de öyle mi?

Bende göz renginin boyle kalmasını istiyorum açık mavi şuan keşke böyle kalsa ne zaman değişir onu tam blmiorum 5_6 ay gbi yazıyor arastirdigima gore

O.sesler bizde Dr var maalesef bnde çok korkuyordum ama normalmis hastalık belirtisi bebeklerde önce emme azalması sonra ateşle belirleniomus

Kızlar aranızda 40 çıkıp regl olan varmı benim Bugun 55 günlük oldu hala olmadım doktora gittim bugun dikişlerimi kontrol ettirmeye kaynamış ama 4 ay agır işler ve spor yasak dedi sadece yürüyüş yapabilir misim birde prolaktin hormonu ma bakacak yarın tahlil vericem prolaktin hormonu yüksekliği de adet gecikmesi yaparmış
Cnm bnde olmadım aklıma da gelmedi bebeğe kosturmaktan bizimde 47 gün oldu. Bu arada dün bnde serum fizyolojik sıktım kızımın burnuna gün içerisinde iyiydi. Ama gece yine rahat befes alamamaya ve hırlayarak nefes almaya başladı :KK43: odanın neminden mi yoksa bizimle aynı odada beşiği oda mı havasız kalıyor bilgin var mı canım ?

canim benim rabbim bagislasin bebislerimizi mutlu ömürleri olsun saglikla..
ben gece bir defa mama veriyorum bir haftadir rahat ettim hem iki üç saat uyuyor hemde benim sut birikme sansi oluyor gece uyumuyordu surekli emdigi icin goguslerim bosalmisti ..
dun bir aylik asimizi oldu kilosu seninkinin aldigi kadar almisbir ayda ..
ama sen bilirsin sütünün yettigini
Masallah kuzulara siz nasilsiniz anali evlatli gorusmeyeli nasil gidiyo hayat ben oturmaktan bitaraflarimda karincalar horon ediyo:) bana sutum normal.geliyo bide yapidir baba tarafi uzun ve zayifca normal.kilolari yani benim tqraf uzun ve kiloludur

Biz hala 1 numara kullanıyoruz, senin 2 numara olur sanırım. Bence kilosu gayet iyi, benim kızım da 1 ayda 1 kilodan biraz az aldı ama ben üzerinde durmuyorum, sütüm olmazsa o zaman mama düşünürüm ancak. Ne takviye verdi? Biz d vitamini dışında bişey kullanmıyoruz şimdilik
Bebis d vitamini icio cnm devit 3 dedi bu doktor ama o cok gaz yapio diyolar baska kullaniyorm icinde a ve c vitaminleride var. Ama bana humana ve gunde 3 kere bi damla verdi ictigim biseye katacakmisim ve milkplush mi ne bi icecek verdi onlari kullaniorm bide dengeli beslen ogun atlama ddi
Onu bende soracaktim 48 gunlukuz hala yok gecen baktim kan aha dedim oldum oda o anlikmis bidaha gelmedi

Goz rengi 6 aylik gibi otururmus nasip bakalim bizim.bazen kahve bazen yesil.gibi duruo lacivert cok nadir ela olsa bari diyorum
Canim o seslerde ya gazi vardir elleri ayaklari cirpindirip oynuosa bide ayaklari karnina cekiosa kesin yada kaka yapmaya calisiodur bizimki ole yapio.

Cnm bnde olmadım aklıma da gelmedi bebeğe kosturmaktan bizimde 47 gün oldu. Bu arada dün bnde serum fizyolojik sıktım kızımın burnuna gün içerisinde iyiydi. Ama gece yine rahat befes alamamaya ve hırlayarak nefes almaya başladı :KK43: odanın neminden mi yoksa bizimle aynı odada beşiği oda mı havasız kalıyor bilgin var mı canım ?
Cnm biz onu dogdugundn bri yasiyoruz hep dolu bu doktorum damlayi biraktirdi 6 aya kadar olur bebeklerde korkma dedi bide cekip durmayin tikali degil burnu dedi tikali demek burunlarindanda sumuk gozukur hale gelirse anca oyle dedi. Nem onemli tabi bizi bile tikio 50 lerde en sagliklisi ama 40 45 bizim. Bizde odada olunca cok havasiz oluyo kapiyi hafif acik birakiyoruz bizde.eskiden gunduzde odadaydim daha sicak havasiz olurdu simdi cikiyoruz aksama daha havadar giriyoruz

Cnm benim bebisinde göz rengi henuz belli diill. Gözünde bulaniklik var. Evet uyurken bizimkide öyle acayip sesler çıkarıyor. Hatta uyanikkende. Gazdan dolayi cnm

Kizlar emdikten sonra sizin bebelerdemi hep kucakta uyuyo kimildamaya korkuyom hemen uyaniyo bide basinin tepesinde kuruluk var pitir pitir zeytinyagi sursem hemn banyomu yaptirmm lazim haftada 2 kere yikiyoruz yoksa ozamanlarmi yapsam

Canım o neden olurmus doktor söyledi hani mama yada meme emerken genizlerine kaçırıyorlar ya mama artığı da orda birikip nefes Almalarını engelliyor ben burnu tıkalı olduğu her zaman yapıyorum

Cnm benim bebisinde göz rengi henuz belli diill. Gözünde bulaniklik var. Evet uyurken bizimkide öyle acayip sesler çıkarıyor. Hatta uyanikkende. Gazdan dolayi cnm
Ay benim de en merak ettiğim tabi ki önce sağlıklı bir şekilde görsün de benim ki 56 günlük oldu Suan renkli eşimin kayınvalidemin gözleri de tenkli öyle kalır mı bilmiyorum

Kizlar emdikten sonra sizin bebelerdemi hep kucakta uyuyo kimildamaya korkuyom hemen uyaniyo bide basinin tepesinde kuruluk var pitir pitir zeytinyagi sursem hemn banyomu yaptirmm lazim haftada 2 kere yikiyoruz yoksa ozamanlarmi yapsam
Csnım yıkamadan bi yarım saat önce bebe yağı sür şapkasını tak Sonra da yıka benimde olmustu öyle yaptık

Cnm biz onu dogdugundn bri yasiyoruz hep dolu bu doktorum damlayi biraktirdi 6 aya kadar olur bebeklerde korkma dedi bide cekip durmayin tikali degil burnu dedi tikali demek burunlarindanda sumuk gozukur hale gelirse anca oyle dedi. Nem onemli tabi bizi bile tikio 50 lerde en sagliklisi ama 40 45 bizim. Bizde odada olunca cok havasiz oluyo kapiyi hafif acik birakiyoruz bizde.eskiden gunduzde odadaydim daha sicak havasiz olurdu simdi cikiyoruz aksama daha havadar giriyoruz
Cnm bnm de bebeğim gündüz odada yatmıyor ama gece yatıyor sabaha kadar burnu tıkanıyor oda kapısı da acık yatıyoruz, ıslak havlu koydum petege ama yinede gece olunca süphelendim havasızlıktan mı diye anlamadım yok cok hırlıyarak nefes aldı :KK43:

Ay benim de en merak ettiğim tabi ki önce sağlıklı bir şekilde görsün de benim ki 56 günlük oldu Suan renkli eşimin kayınvalidemin gözleri de tenkli öyle kalır mı bilmiyorum
Cnm sizinkinin renkli olma olasılığı var demekki:KK66: bide bisey sorucam. Regl hakkinda sormussun, öyle hemen olunuyormu? Ben ilk dogumdan 6 ay sonra olmuştum

Kizlar prima beni benden aldi sizdirmasjni gectim kizariklik yapio molfix cok sert ne kullanacagimi sasirdim. Birde kizlar 47 gunluk 1 kilo 100 gram civari bisi aldi kilo surekli emioda ama boyumuz uzun gidio baba tarafina cekecek galiba sizce normalmi mamaya baslamalimiyim dusukmu kilosu
Bende sleepy den huggiese gectım cok guzel kaliteli

Cnm sizinkinin renkli olma olasılığı var demekki:KK66: bide bisey sorucam. Regl hakkinda sormussun, öyle hemen olunuyormu? Ben ilk dogumdan 6 ay sonra olmuştum
Aynen canım vallahi bilmiyorum ki annem de kardeşim de hemen olmuşlar benim gecikince doktora sormak istedim oda emziren annelerde prolaktin süt hormonu yüksek oluyormus öyle tabi olduğu zaman da regl olamıyor Muş’un benim ilk Doğumun o yüzden çok tecrübesizim

Canım ben 2 güne bir banyo yaptırıyorum. Ama haftada bir şampuanla diğerleri sampuansiz. Bebek taragiyla tararsan konak olusumusunu önlersin :)

Csnım yıkamadan bi yarım saat önce bebe yağı sür şapkasını tak Sonra da yıka benimde olmustu öyle yaptık
Bidahakine deneeyim bakim
Cnm bnm de bebeğim gündüz odada yatmıyor ama gece yatıyor sabaha kadar burnu tıkanıyor oda kapısı da acık yatıyoruz, ıslak havlu koydum petege ama yinede gece olunca süphelendim havasızlıktan mı diye anlamadım yok cok hırlıyarak nefes aldı :KK43:
Gunduz bizde salondayiz ama kucakta 2 saattir wc gidemedim bobreklerime agri girdi.bizim o hirilti hep var doktorum 6 aya kadar olur dedi
Bende sleepy den huggiese gectım cok guzel kaliteli
Bende dusunuyorum canim cok kalin diyorlar rahatsiz edecek kadar kalinmi bide sizma yapiyormu
Canım ben 2 güne bir banyo yaptırıyorum. Ama haftada bir şampuanla diğerleri sampuansiz. Bebek taragiyla tararsan konak olusumusunu önlersin :)
aslinda ole yikanmasi lazim ama babamiz korkuyo hasta olur diye bende mecbur 2 kere yikiyorum

Bidahakine deneeyim bakim

Gunduz bizde salondayiz ama kucakta 2 saattir wc gidemedim bobreklerime agri girdi.bizim o hirilti hep var doktorum 6 aya kadar olur dedi

Bende dusunuyorum canim cok kalin diyorlar rahatsiz edecek kadar kalinmi bide sizma yapiyormu
aslinda ole yikanmasi lazim ama babamiz korkuyo hasta olur diye bende mecbur 2 kere yikiyorum
Canım yüz havlusu koyuyorum ben peteğin üstüne kalorifer sulugu da takıcam odadaki havanın kuru olması datıkıyor maalesef :KK43:

X