2018 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    262
Selam kızlar, gecen hafta bebegım cok ates lendi acile gıttik ama tahliller temiz cıktı diş olabilir dediler ama nerde disten eser yok. Benim merak ettiğim aslında oglan cok huysuz asi hırcınlaltı. Zap etmek cok zor. Dısarı da veya kalabalıkta ev sakınlesiyor ama genel hava huysuz. Yani diş diycemde hepten karakterimi diye endişe etmeye başladım. Sizde durumlar nasıl?

İyi geceler anneler. Benim oğlum 8aylik olacak. 5eylulde . Şimdiye kadar emzirdim. Biberon vermedim émzikte emmiyor. Ama su içmek için kaşık kullandım. Rahat bir şekilde sıvı alması için biberon nasıl alabilirim ýada şöyle diyeyim ñasil alıştıra bilirim

Selam kızlar, gecen hafta bebegım cok ates lendi acile gıttik ama tahliller temiz cıktı diş olabilir dediler ama nerde disten eser yok. Benim merak ettiğim aslında oglan cok huysuz asi hırcınlaltı. Zap etmek cok zor. Dısarı da veya kalabalıkta ev sakınlesiyor ama genel hava huysuz. Yani diş diycemde hepten karakterimi diye endişe etmeye başladım. Sizde durumlar nasıl?
Çok geçmiş olsun. Bizde de durum aynı. Sokak ortasında gezmeye gittiğim heryerde ağlamaklı. .

Aynı durum bizde de var ve hala diş yok

İyi geceler anneler. Benim oğlum 8aylik olacak. 5eylulde . Şimdiye kadar emzirdim. Biberon vermedim émzikte emmiyor. Ama su içmek için kaşık kullandım. Rahat bir şekilde sıvı alması için biberon nasıl alabilirim ýada şöyle diyeyim ñasil alıştıra bilirim
Biberonu tavsiye etmiyor Dr lar özellikle su için emzik gibi sanıp çok tüketebililir . Alıştırma bardağı kullanabilesin ben normal küçük kalın cam bardak kullanıyorum

Günaydın kızlar
Benim kızımda suan aynı hep aglamaklı ama salgın var sanırım ondan biraz rahatsız burnu akıyo okauruyo ateşi yok allahtan. Ama dokyorun verdigi ilavları birtürlü almıyor ne yapıcam bilmiyorum oz2llikle burun damlasını hic damlatmıyo hemen aglamaya baslıyo. Birde bir aydır ayrılık korkusumu basladı bilmiyorum surekli kucagımda olmak isitoy kapıdan cıktım mı aglamaya basılıyor. Yanında babaso bile olsa beni istiyo. Hicbiyere kımıldayamıyorum. Evi gorseniz hic bi iş yapamıyorum yemegi bile zorla yapıyorum.yardım edecek kimse de yok. Benzeri bi dueum yaşayan varmı acab.

Arkadaşlar merhaba umarım hepinizin keyfi yerindedir. sanırım genel bir huysuzluk evresinden geçiyor bebişlerimizin çoğu :) kızım da bu ara öyle hep sinirli ne yapsak çabuk sıkılıp başlıyor sinirlenmeye. Bu arada geçenlerde çok ağır bir grip oldu. Hafif bir öksürük ile başladı. Ve çok çabuk bir şekilde bronşoilite çevirdi ne yazık ki. Doktorun söylediğine göre bebeklerin Boğaz enfeksiyonu ciğere çok çabuk inermiş. Ki biz ilk öksürükte doktora gittiğimiz halde önünü alamadık maalesef. Şu an atlattı gibi ama etkileri devam ediyor ve salgın varmış hastane hava desteği alan bebeklerle doluydu. Tam geçiş mevsimi aman hasta olmasın bebeklerimiz.

Biberonu tavsiye etmiyor Dr lar özellikle su için emzik gibi sanıp çok tüketebililir . Alıştırma bardağı kullanabilesin ben normal küçük kalın cam bardak kullanıyorum
Bardak kullanıyorum ama boğazına kaçıyor. Alıştırma bardağı hangi marka model iyi

Kızlar bilgisi olan varsa acil yardım etsin lütfen. Kızım gazı old icin belli aya kadar benimle yattı.ve uyurken donmeyi cok seven bi cocuk. Aşırı şekilde donuyo. Bu hafta bası beşigine alıstırmaya basladım. Ama tabiyki orda oyle donemiyo ve aglayarak uyanıyo sakinlestirip tekrar uyutana kadar canım cıkıyo o aglayınca ben kahroluyorum. Yanımda yatırdıgım icin kendimi sucluyorum. Bide grip oksürüyo onunda huysuzlugu var Nası alıstırıcam yatagına bilgisi olan varmı cok zor durumdayım. Uyuyamadıgı icin de gun icinde aşırı huysuz. Benim kucagımdan hic inmiyo. Aksam babasını dort gozle bekliyorum valla :KK43:

Kızlar bilgisi olan varsa acil yardım etsin lütfen. Kızım gazı old icin belli aya kadar benimle yattı.ve uyurken donmeyi cok seven bi cocuk. Aşırı şekilde donuyo. Bu hafta bası beşigine alıstırmaya basladım. Ama tabiyki orda oyle donemiyo ve aglayarak uyanıyo sakinlestirip tekrar uyutana kadar canım cıkıyo o aglayınca ben kahroluyorum. Yanımda yatırdıgım icin kendimi sucluyorum. Bide grip oksürüyo onunda huysuzlugu var Nası alıstırıcam yatagına bilgisi olan varmı cok zor durumdayım. Uyuyamadıgı icin de gun icinde aşırı huysuz. Benim kucagımdan hic inmiyo. Aksam babasını dort gozle bekliyorum valla :KK43:

Bebeğim dönünce hemen uyanıyordu ben çareyi yüzüstü yatırmakta buldum. Ama zaten yüzüstü yatıyorsa o zaman bilemiyorum. Alışma sürecidir belki umarım çabuk atlatırsınız.

Kızlaaaaar , bebek telsizi için marka önerebilecek olan var mı aranızda ??? Bu arada gripler alerjiler falan almış başını gitmiş herkese acil şifalar , diş diş diye bizde bekleyenlerdeniz. Ama Mira’nın genel aksiliği ve hiperaktifliğine artık alıştım :)

Bebeğim dönünce hemen uyanıyordu ben çareyi yüzüstü yatırmakta buldum. Ama zaten yüzüstü yatıyorsa o zaman bilemiyorum. Alışma sürecidir belki umarım çabuk atlatırsınız.
Bizimki sürekli donmek istiyo uyurken genelde yuzustu ama kocq yatakta donup duruyordu sırt ustu yuz üstü hertürlü yatmak istiyo ama suanki park yatagı onq bu yondem alısık olmadıgı icin dar geliyo geceleri zor geciyo baya gribinde cabası. Cok kotu oksueuyo ilaclarını savasla veriyoruz valla canım. Hele burnuna hic dokundurmuyo damlası var kullanamıyorum

Oglum donmeye baslayinca surekli uyaniyo die careyi kenarlarini biseylerle yukseltmekte bulmustum. Az az dondugu icin donemiyodu. Daha iyi donmeye baslayinca daha cok aglamaya basladi. Ama yukselti olmadan da kendi kendine uykuya gecmiyodu donmekten. Baktim olacak gibi diil aldim yukseltileri 1 gun dondu uyandi 2 gun dondu uyandi. Bi kac gun icinde alisti
Seninki de alisir bi kac gune dert etme
Kızlaaaaar , bebek telsizi için marka önerebilecek olan var mı aranızda ??? Bu arada gripler alerjiler falan almış başını gitmiş herkese acil şifalar , diş diş diye bizde bekleyenlerdeniz. Ama Mira’nın genel aksiliği ve hiperaktifliğine artık alıştım :)
Ben avent kullaniorum Scd501 die hhatrliorum kodunu memnunum

Oglum donmeye baslayinca surekli uyaniyo die careyi kenarlarini biseylerle yukseltmekte bulmustum. Az az dondugu icin donemiyodu. Daha iyi donmeye baslayinca daha cok aglamaya basladi. Ama yukselti olmadan da kendi kendine uykuya gecmiyodu donmekten. Baktim olacak gibi diil aldim yukseltileri 1 gun dondu uyandi 2 gun dondu uyandi. Bi kac gun icinde alisti
Seninki de alisir bi kac gune dert etme

Ben avent kullaniorum Scd501 die hhatrliorum kodunu memnunum
İnşallah canım ya şimdilik 3gündeyiz saat bası uyanıyo yatakta biyerlere çarpınca inş uzun uukularına geri doner alısır valla cok yorucu bende grıbım oda grıp bu aralar cok zorlanıyoruz valla :KK43:

Merhaba kızlar daha önce de buraya yazdım bana yardımcı oldunuz allah razı olsun. Meme reddi falan derken şimdi de yemek reddi:KK43: 7 ay 7 günlüğüz ama hala ek gıda resdediyor. Püre verdim öpürğü o gün bugündğr ağZını hiçbir şeye açmıyor. Muhallebi çorba yoğurt hiçbir yemiyor. Tadına bakmadan reddediyor. Ben çok çaresiz kaldım bugün sinirden kollarını sıkıp sarstım ağzını zorla açıp koydum. Uyku düzenimiz kalmadı. Benim durumumda olup bi yol çare bulan var mı

X