2018 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    262
S selifor canım bende yalnız doğuma girmek istiyorum. Kimseyi yanımda istemiyorum. Eşim illa ablamı al yanında biri olsun diyor ama onuda istemiyorum. O doğum anında kimseyi çekemem.

S selifor canım bende yalnız doğuma girmek istiyorum. Kimseyi yanımda istemiyorum. Eşim illa ablamı al yanında biri olsun diyor ama onuda istemiyorum. O doğum anında kimseyi çekemem.
Orda soguk kanlı motive edicek biri gerek yoksa kimse olmasın daha iyi zaten isi bilen kisiler olucak eşten baskasina hicte gerek yok bence sende benim gibi bakarız de gec canım:halay:

Orda soguk kanlı motive edicek biri gerek yoksa kimse olmasın daha iyi zaten isi bilen kisiler olucak eşten baskasina hicte gerek yok bence sende benim gibi bakarız de gec canım:halay:

Görümcem soğukkanlıdır. Çoğu kişinin doğumuna da girmiş aslında ve herkes iyiki o doğuma girmiş diyo da ben yinede çekiniyorum görümcemin doğuma girmesinden. Oyüzden şuanda he he tamam diyorum. :KK70: doğuma gittiğimde de kimseye haber vermek istemiyorum ama bende senin gibi eşimin aikesiyle yaşadığım için haber vermeden gitmek çok zor görünüyor. Bakalım artık ne olcak.

Ben yanımda kimseyi istemiyorum canım esim olsa onu isterdim sadece
Bende bilmiyorum hic kaçıncı katta falan simdilik 1.katta dönüyor ya işler hic merak etmedim doğrusu sen benden önce orda dogurup bilgilendirmis olacaksın beni canım:halay:

Benimde senden tam 1 hafta sonra randevum 11inde Tülay hanımada cumartesileri ordaymis süreklimi bilmiyorum
Bende 28.haftada görmüş olucam belki iyi bakabildiysem daha büyükte çıkabilir sağlıklı iyi olsunda yalniz sen arayi cok acmissin nasıl dayandin o kadar ben özledim bile daha 2 hafta var ya

Aynen ya bak sana iyi olacak Doğumdan hemen sonra yazarım bilgileri inşallah güzel geçer Doğumda.
Bazen gittiğimde Doğumda oluyor üst kattan geliyor ondan kafam karıştı gidince göreceğiz artık. Nst mesela acil bankosunun yanında hemen.

32 denk gelsin diye dayandım aslında ama fena özledim bide 6 hafta geçmiş olacak
Eşim de gelmek istiyor mecbur Cumartesi aldık daha önceden yoktu randevu değişti sanırım.
Gittiğimde sorarım yine , sağlıkla büyüsün de boşcer haftayı önemli olan dr herşey yolunda demesi

Kendinize ait derken??

Bildiğim şöyle nasıl biz dr üzerinden gidiyoruz sizde de ebe oluyor.
Biz ebeyi Doğum anı görüyoruz sizde doktoru öyle.
Arkadaşımın öyleydi aynı haftada olan gruba 1 ebe bakıyordu gece Doğum oldu gir sıkıntı oldu doktor gibi tek bınunla iletişime geçiyordu Doğum sonrası evine geldi fakan

Görümcem soğukkanlıdır. Çoğu kişinin doğumuna da girmiş aslında ve herkes iyiki o doğuma girmiş diyo da ben yinede çekiniyorum görümcemin doğuma girmesinden. Oyüzden şuanda he he tamam diyorum. :KK70: doğuma gittiğimde de kimseye haber vermek istemiyorum ama bende senin gibi eşimin aikesiyle yaşadığım için haber vermeden gitmek çok zor görünüyor. Bakalım artık ne olcak.
Haber vermemek mümkün olmaz malesef bende dogurduktan sonra haberi olsun herkesin diyorum ama annemler kesin herkesi arar o heyecanla Selifor dogruyor diye:KK48:
Sen istiyormusun ve iyiki diyicekmisin önemli olan o bence tek olmak daha iyi canım boşver bu olay anne bebek ve es arasında üçlü olmalı es olmuyorsa kimse olmamali bence

Aynen ya bak sana iyi olacak Doğumdan hemen sonra yazarım bilgileri inşallah güzel geçer Doğumda.
Bazen gittiğimde Doğumda oluyor üst kattan geliyor ondan kafam karıştı gidince göreceğiz artık. Nst mesela acil bankosunun yanında hemen.

32 denk gelsin diye dayandım aslında ama fena özledim bide 6 hafta geçmiş olacak
Eşim de gelmek istiyor mecbur Cumartesi aldık daha önceden yoktu randevu değişti sanırım.
Gittiğimde sorarım yine , sağlıkla büyüsün de boşcer haftayı önemli olan dr herşey yolunda demesi
Ben Tülay hanimin odasina gidip gelmek kan yeri falan bu alanlar dışında pek bir yer görmedim zamanla ogrenicem artık senin tecrubelerinden yararlanarak
Babasida gorucekse o zaman baska hem dahada büyümüş olur şimdi 6 haftada baya farketmistir masaAllah
Aynen iyi olsunda iste ben taktım şu hafta olayina ondan sanırım kilosu boyu herseyi iyi olsun yeter ki

Ben Tülay hanimin odasina gidip gelmek kan yeri falan bu alanlar dışında pek bir yer görmedim zamanla ogrenicem artık senin tecrubelerinden yararlanarak
Babasida gorucekse o zaman baska hem dahada büyümüş olur şimdi 6 haftada baya farketmistir masaAllah
Aynen iyi olsunda iste ben taktım şu hafta olayina ondan sanırım kilosu boyu herseyi iyi olsun yeter ki

Bizim doktorun odası tam merdivenlerin oradaki bankoyu görüyor genelde de her gittiğimde 1 saat kesin bekliyoruz daha direk hiç girmedik.
o arada hep takip ediyorum dolaşıyorum fakan.
Mesela sonrasında çocuk doktoruna götüreceksen Fatih beyi öneririm ilk muayeneyi kim yapar bilmem ama Harika bir doktor hemen o katta Tülay hanımım oradan merdivenlerin aşağıda

Şuan çok kıskandım seni tüm detayları öğrenip öyle Doğum yapacaksın

Kg, boy iyi zaten maşallah gerisi önemli değil.

Kizlar su oramdaki agridan yatamiyorum ya su enfeksiyonmudur nekadar agri yapiyormus ya ne yapiyim simdi agridan uyuyamiyorum :KK43:

Bildiğim şöyle nasıl biz dr üzerinden gidiyoruz sizde de ebe oluyor.
Biz ebeyi Doğum anı görüyoruz sizde doktoru öyle.
Arkadaşımın öyleydi aynı haftada olan gruba 1 ebe bakıyordu gece Doğum oldu gir sıkıntı oldu doktor gibi tek bınunla iletişime geçiyordu Doğum sonrası evine geldi fakan
Ozaman ben sana soyle ayrintili anlatayim cunku sen durumu Fransadaki arkadasindan duyduklarina gore yorumluyorsun, ben Ingilteredeyim. 20. Hafta organ tarama ultrasonundan sonra doguma kadar hic ultrason yok, sadece uc haftada bir her seferinde baska bir ebeyle randevumuz var oda elle muayene ediyor o kadar, dogumda ise daha once hic gormedigin bir ebe seni dogurtuyor, nasil birine denk gelecegin tamamen sans yani, tabi riskli bir dogumsa hayati tehliken varsa o noktada doktorlar doguma mudahe ediyor. Aslinda iyi tarafindan bakarsak nedense bu ulkede turkiyedeki gibi hamilelikte cok problemler olmuyor hersey dogal ilerliyor, mesela yazin turkiyedeyken ozel hastaneye gittim demirimin eksik oldugunu ayrica ayagimdaki sisligin mutlaka detayli incelenmesi gerektigini soyledi doktor, incelemeler icin 1000 tl’ye yakin para odedik buraya dondum ebe normal dedi gecti :confused:ozamanda insan dusunmeden edemiyor acaba turkiyede ozellikle ozel hastanlerdeki doktorlar biraz abartiyorlar mi diye, ama yinede bizimde bi kac ultrasonumuz daha olsa fena olmazdi :mad:

Ozaman ben sana soyle ayrintili anlatayim cunku sen durumu Fransadaki arkadasindan duyduklarina gore yorumluyorsun, ben Ingilteredeyim. 20. Hafta organ tarama ultrasonundan sonra doguma kadar hic ultrason yok, sadece uc haftada bir her seferinde baska bir ebeyle randevumuz var oda elle muayene ediyor o kadar, dogumda ise daha once hic gormedigin bir ebe seni dogurtuyor, nasil birine denk gelecegin tamamen sans yani, tabi riskli bir dogumsa hayati tehliken varsa o noktada doktorlar doguma mudahe ediyor. Aslinda iyi tarafindan bakarsak nedense bu ulkede turkiyedeki gibi hamilelikte cok problemler olmuyor hersey dogal ilerliyor, mesela yazin turkiyedeyken ozel hastaneye gittim demirimin eksik oldugunu ayrica ayagimdaki sisligin mutlaka detayli incelenmesi gerektigini soyledi doktor, incelemeler icin 1000 tl’ye yakin para odedik buraya dondum ebe normal dedi gecti :confused:ozamanda insan dusunmeden edemiyor acaba turkiyede ozellikle ozel hastanlerdeki doktorlar biraz abartiyorlar mi diye, ama yinede bizimde bi kac ultrasonumuz daha olsa fena olmazdi :mad:

Ebe konusu tam bahsettiğim gibi her gün WhatsApp üzerinden konuştuğum bir arkadaşım Türk oda senin gibi Hatta tüp bebekle hamşle kaldı orada tüm doktorlar asla olmaz demişti.
Hamile kaldı 4. Gün döndü kalmadı diğer tüm tetkikleri orada yapıldı.

Aynı haftada olan bir grupları vardı 3-5 kişi artık kaç kişiyse o o ebe bunları takip ediyordu Doğuma yakın artık kaçıncı haftadaysa o tarihten sonra izne çıkamıyordu çünkü grubundakiler doğurabilirdi. Ebenin aynı ebe olduğunu da şuradan biliyordum kadınla hee gittiğinde resimleri var Doğumda oda orada Doğum sonrası 3 gün kaldı mesela burada 1 gün zorunlu 3 müş orada bebeğe iyice alışsın diye kötü yanı refakatçi diye bir şey yok hemşireler ebelerle işin.
Benekle eve çıktı yine aynı ebe aşılar için hemşire ile beraber eve geldi işte buna çok şaşırmıştım eve hizmet/

Muayeneye emin değişim ama 3 kez girmişti sanırım ben o zaman yeni Doğum yapmıştım sık sık bunun konusu oluyordu sık sık ultrasonla görmemi anlatıyordum.

Ülkeler arası da değişiklik oluyor demek.

Türkiye de özel hastanedeysen bide böyle hafif panik yaparsan türlü türlü hastalık çıkarabilirler bunun için başka ülkeden geliyor olman en büyük öncelik tabi.

Aynen ozel hastaneye gidiyorsan, birde yurtdisindan gelmissen ‘hersey yolunda ekstra hicbirseye ihtiyacin yok’ cumlesini duymak cok zor, ben zaten diger avrupa ulkelerinin bizden bi tik daha iyi oldugunu biliyorum, malesef ingilterede ciddi sikintilar var, hamileligimin ilk haftalarinda tansiyonum yuksekti, ebe beni aile hekimine yonlendirdi, ona gittim bol bol su ic tuzlu urunleri kes yuruyus yap gecer dedi :halay:Sonra bi daha sormadilar bile, buarada surekli sikayet eden gurbetci gibi gozukmekte istemem tabi ben bu ulkeyi gercekten cok seviyorum ama dedigim gibi saglik konusunda bi reforma ihtiyaclari var

X