2019 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    250
Evet .sagolasın regl olduktan sonra dusunebılırsın dedi.bizde artık dusunmeye basladık sen peki?
Kuzu 4 ay geçti benimde düşünmeye başladım tabi Allah Nasib ederse inşallah, ikimizede sağlıklı bebişler Nasib etsin 🌸🤲 folik asit kullanmayı unutma olur mu. Güzel haberlerimizi birbirimize paylaşırız inşallah canım 💕

Kuzu 4 ay geçti benimde düşünmeye başladım tabi Allah Nasib ederse inşallah, ikimizede sağlıklı bebişler Nasib etsin 🌸🤲 folik asit kullanmayı unutma olur mu. Güzel haberlerimizi birbirimize paylaşırız inşallah canım 💕
Amin canım.insallah ama folik asit kullanmıyorum 🙄hamıle kalınca baslayacagım insallah

Amin canım.insallah ama folik asit kullanmıyorum 🙄hamıle kalınca baslayacagım insallah
Öncesindede kullanman gerekiyor canım, ihmal etme kullan olur mu hemde folbiol al 5mg, çünkü düşük olmuş vücudumuzdaki herşey eksiliyor. Bi zararı yok zaten günlük vücuttan atılıyor b vitamini

Benimki 4 lü test değildi ama AFP testiydi 1/6 risk cıktı bugün detayli ultrasona girdim ve herşey çok iyi çok normal dedi doktor, bu testler zaten biliyorsunuz kesinliği göstermiyor sadece istatistiksel, o nemli olan ultrasonda sonucun iyi çıkması, sizinkide iyi cıkmış inşallah bir sorun olmaz, bende biraz endişelendim başta ama içimi ferah tutmaya çalıştım.
Merhaba enegınız saglıkla dogdumu acaba

Bende de mantar var. Hamileliğin süresince kurtulamadim. En son doktor gyno lomexin fitil verdi. O biraz azalttı. Bende sarı akıntı da oluyor. O da hamileliğin başından beri var. Ben de bazen pamuklu bez bazen kağıt havlu koyuyorum. Arada sirkeli suyla yıkıyorum.
Baştan beri bendede hep sarı akıntı var bugün sabah yoğundu biraz fitili kaçıncı haftada kullanmistiniz işe yaradı mı sirkeli su havlu kağıt demişsiniz bilgi verir misiniz çok canım sıkılıyor

merhaba sevgili anneler
öncelikle bebekleriniz hayırlı olsun :))
daha taze anne adayı olarak siz tecrübeli annelerden tavsiye almak isterim. hamilelik sürecinde nelere dikkat etmek lazım, beslenmeyi nasıl düzenlemek lazım? spor-hareket kısmında neler tavsiye edersiniz?(daha doktora gitmedim doktora da danışacağım ama tecrübeli annelerden de fikir istiyorum) ayrıca manevi olarak ekstra bir dua ibadet vs tavsiye eder misiniz gebelik boyunca?

merhaba sevgili anneler
öncelikle bebekleriniz hayırlı olsun :))
daha taze anne adayı olarak siz tecrübeli annelerden tavsiye almak isterim. hamilelik sürecinde nelere dikkat etmek lazım, beslenmeyi nasıl düzenlemek lazım? spor-hareket kısmında neler tavsiye edersiniz?(daha doktora gitmedim doktora da danışacağım ama tecrübeli annelerden de fikir istiyorum) ayrıca manevi olarak ekstra bir dua ibadet vs tavsiye eder misiniz gebelik boyunca?
En çok içinden geldiği gibi davranmak. Güzel şeylere odaklanıp güzel düşünmek, güzel şeylere bakmak. Şüpheli yiyeceklerden sakınmak vs. Her gün yürüyüş. Doğuma kadar Kuran'ı bitirebilirsin. Ayrıca İnsan, Yusuf, Yunus, İbrahim sureleri okunabilir. Doğum sırasında Abese suresi 20. ayeti hep söylemiştim. "Ve hayat yolunu kolaylaştırdı" anlamında. Bunlar benim yapmaya çalıştıklarım. Bebeğinin güzel bir hayatı olsun inşallah.🐣

Benim 34.6 çıkmış sadece afp bakıldı 150ye kadar normal değil mi öyle okumuştum internetten ama
Kombine testlere nedense güvenmiyorum yanlış sonuç verebiliyor çoğu kişiden duydum
Merhaba bebeğiniz doğdu mu benim sonuçlarım ile aynı çok üzülüyorum durumu nasıl geçmiş olsun

Canım Ankarada gittiğim en iyi doktor Koru hastanesinde Günay Gündüz hanımdı ama ikinci bebeğimde maalesef istanbula gittiğini duydum. Yenimahalle Eğitim ve Araştırma da Ülker hanıma da gittim o da güzel ilgilendi çok bilgili ve açık sözlü geldi bana. Orda Hatice Karabay diye bir doktor daha vardı ondan da çok memnun kalan vardı ben 1 kere gittim güzel ilgilenmişti ama Ülker hanımı tercih ederim insallah hala ordadır.
Özel Başak Tıp merkezi var Sincanda orda da pek yaşlı bir doktor hanım var adı sanırım Süheyla Kılıç idi (zaten orda sadece 1 kadın doğum doktoru var) o kadın biraz asık suratlı ama çook ilgileniyor ultrasonda uzuuun uzun bebeği inceliyor her seferinde herşeyi detaylı ölçüyor ve kendi de sanırım 60lı yaşlarında. Geçen sene hala çalışıyordu bu sene de ordadır herhalde.

Hastane olarak (özel) Koru hastanesi çok güzel rahat sakin ve düzenli bir de Özel Umut hastanesi var oraya da kızım için gitmiştim ama emar için (çok şükür iyi şuan ciddi birşey çıkmadı) ama hastane olarak süper yani otel gibi kapida karşılayan bile var.. Tabi ücretler uçmuş özellerde..
Ülker gümüş mü yenimahallede gittiğiniz? bende doktor arayışındayım gebeliğe hazırlık süreci için ama emin olamadım yenimahalle devleti öneririmisiniz oraya gideyimmi?

Ülker gümüş mü yenimahallede gittiğiniz? bende doktor arayışındayım gebeliğe hazırlık süreci için ama emin olamadım yenimahalle devleti öneririmisiniz oraya gideyimmi?
kusura bakma hiç girdiğim yok artık siteye, şimdi gördüm, umarım iyi bir doktor bulmuşsundur ve her şey yolundadir

kusura bakma hiç girdiğim yok artık siteye, şimdi gördüm, umarım iyi bir doktor bulmuşsundur ve her şey yolundadir
Merhaba valla bıraktım doktora gitmeyi :KK70: düzenli olan reglimin düzenini bozdu doktorlar hiç bir sikayetm yoktu anormal bir durum varsa öncesinde tedavi edilsin diye gitmiştim ama baktımki ilaç satma para kazanma dürtüsüyle sağlam beni hasta edecekler gitmeyi bıraktım :KK70: şuan düsünmüyorum gebeliği zaten ama istediğimde gideceğim bir doktor hala bulamadım yani sorum hala geçerli :)

X