2020 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin / Bebeklerinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    293
Hepsinin testi var ama 2 yasindan sonra kesin sonuc veriyormus. Alerji testlerini bebeklere yapmiyolar zaten burda genelde. Ben sut alerjisi icin de yapalım dedim ama gerek yok bu asamada dediler. Suphelenildigi gibi süt proteini alerjisi varsa rota aşısı alerjiyi tetikliyor. Yaptırıyorlar kakada kan gören arkadaslarim oldu.
Aaa pardon, yanlış anlamışım, alerjik durumla alakalı olduğu için yaptırmıyorsunuz. Çok geçmiş olsun umarım bir an önce normale döner

Anladım. Kan gördüysen durum değişiyor tabi. Ben de hep kontrol ediyorum. Rota aşısı yaptirmicam sanırım, riske atmak.istemiyorum. Alerji doktoru alerji olduğunu düşünmüyorum dedi ama bazı kazalarında avcum kdr mujus oluyor. Bazılarında çok az oluyor. Bu kadar mukus boşuna olamaz diyorum. Senin gibi deneye deneye gitmem gerekiyordu aslında besinleri en başından beri. Zaten en zoru neye hassasiyeti olduğunu bulmak. Süt ürünlerini bıraktığım sure ile başladığım arasında büyük fark yok. Belki de gluten bizim sorunumuz diyor eşim. Bilmiyorum ya ne desem bos. Ek gıdaya başlamaya çok korkuyorum. O zaman dananın kuyruğu kopacak. O zaman belli olacak her şey.
Yumurta ya da kabuklu kuruyemiş denedin mi?Bugün ağız çevremiz ve sırtımızda döküntüler vardı kalktığında.Bakalım ne çıkacak.

Hepsinin testi var ama 2 yasindan sonra kesin sonuc veriyormus. Alerji testlerini bebeklere yapmiyolar zaten burda genelde. Ben sut alerjisi icin de yapalım dedim ama gerek yok bu asamada dediler. Suphelenildigi gibi süt proteini alerjisi varsa rota aşısı alerjiyi tetikliyor. Yaptırıyorlar kakada kan gören arkadaslarim oldu.
Canım bu gittiğim dr rotayı yaptırsaydın keşke o kadar etkilemez dedi:KK43:

Canım bu gittiğim dr rotayı yaptırsaydın keşke o kadar etkilemez dedi:KK43:
Selam yaptiricam ben zaten. Ama oğlum hep hasta oluyor. Luna'dan geçiyor ne yazik ki :KK43: Bugün 3 aylik oldu hala 2. Ay aşılarını yaptiramadik. Sürekli erteliyoruz.

Selam hanımlar
Nasılsınız minik insanlar nasıl?
Selamm. Biz iyiyiz. Luna konuşmaya başladi. Çok tatlı. Kilo veriyor bir de. Ya da boyu uzadigindan o tombis görüntüsü değişti. Hiç olmadığı kadar hastalaniyor. Geçen kış böyle değildi. Ekim'de resmen hiç iyilesemedi. Eskiden çok daha ev yemeği yiyordu, daha sağlıklı besleniyordu. Şimdi hep abur cubur pizza makarna patates kızartması. Yedikleri ne kadar önemli insanın. Ya bir şey sorucam hep aklımda. Ayni kreşe gidiyorlar 5 ay küçük kuzeniyle. Kuzeni erkek ve evde oynarken gelip gidip Lunaya vuruyor. Luna karşılık vermiyor, oynamaya devam ediyor. Canını acitcak gibi vurduysa söylenip itiyor cocugu. Ben görünce çok sinirlendim. Biliyorum o da çocuk ama isterse dünyanın en sevimli cocugu olsun benim kıymetli kızıma vuramaz. Cocuga da aynı böyle dedim. Babasına döndüm bi şey yap lütfen çünkü bsgirabilirim dedim. Neyse sorun şu. Eşim diyor biz de ona geri vurmayı öğretelim. Kendini korumayı öğrensin. Ben diyorum minik bi cocuga şiddeti mi öğretecez. Ama ogretmezsek bu sefer dovulecek. Sinirim bozuldu kesin kreste de vuruyodur aptal çocuk.

Selamm. Biz iyiyiz. Luna konuşmaya başladi. Çok tatlı. Kilo veriyor bir de. Ya da boyu uzadigindan o tombis görüntüsü değişti. Hiç olmadığı kadar hastalaniyor. Geçen kış böyle değildi. Ekim'de resmen hiç iyilesemedi. Eskiden çok daha ev yemeği yiyordu, daha sağlıklı besleniyordu. Şimdi hep abur cubur pizza makarna patates kızartması. Yedikleri ne kadar önemli insanın. Ya bir şey sorucam hep aklımda. Ayni kreşe gidiyorlar 5 ay küçük kuzeniyle. Kuzeni erkek ve evde oynarken gelip gidip Lunaya vuruyor. Luna karşılık vermiyor, oynamaya devam ediyor. Canını acitcak gibi vurduysa söylenip itiyor cocugu. Ben görünce çok sinirlendim. Biliyorum o da çocuk ama isterse dünyanın en sevimli cocugu olsun benim kıymetli kızıma vuramaz. Cocuga da aynı böyle dedim. Babasına döndüm bi şey yap lütfen çünkü bsgirabilirim dedim. Neyse sorun şu. Eşim diyor biz de ona geri vurmayı öğretelim. Kendini korumayı öğrensin. Ben diyorum minik bi cocuga şiddeti mi öğretecez. Ama ogretmezsek bu sefer dovulecek. Sinirim bozuldu kesin kreste de vuruyodur aptal çocuk.
Dönemseldir umarım.Kızımda aynı şekilde 3 aydır zayıflıyor boyu uzuyor iştahsızlık ve sık hastalanma başladı:KK43:Küçük kardeşine de bulaştırıyor.1 haftadır bronşiolit ile uğraşıyoruz hala düzelmedi oğlum.:KK43:
Eşiniz belki haklıdır.Kendini savunabilmeli hayatta bazı şeyler hoşumuza gitmese de uygulamak durumunda kalabiliyoruz.

Selam hanımlar
Nasılsınız minik insanlar nasıl?
Merhaba canım
Azra aşırı yaramaz,1 sn yorulmayan,tehlikeli şeylere bayılan,ne söylersen söyle tersini yapan,hırçın,akıllı,cilveli,babasına bana sürekli şarkı besteleyen, tatlı bir cadı oldu.Tezgaha cıkıp yemek yapacağım diyor ocağın üzerine oyuncaklarını koyuyor karıştırıyor.Oyuncak araç gereç ile ilgilenmiyor. Şef mı olacak acaba😁
Senin oğlun ne yapıyor?

Merhaba canım
Azra aşırı yaramaz,1 sn yorulmayan,tehlikeli şeylere bayılan,ne söylersen söyle tersini yapan,hırçın,akıllı,cilveli,babasına bana sürekli şarkı besteleyen, tatlı bir cadı oldu.Tezgaha cıkıp yemek yapacağım diyor ocağın üzerine oyuncaklarını koyuyor karıştırıyor.Oyuncak araç gereç ile ilgilenmiyor. Şef mı olacak acaba😁
Senin oğlun ne yapıyor?
İyi olmanıza sevindim. Bizde iyiyiz şükür ameliyat sünnet derken koşturmaca oldu biraz. Bende işe başladım 1 hafta oldu. Ilk günler epey zorlandım ama şimdilerde daha iyiyim.

Bıcır bıcır halleri çok tatlı ya akşam geldiğimde günün nasıl geçti diyor o kadar mutlu oluyorum ki 🤗

M Mirune kreşte öğretmenine sorabilirsiniz aslında orda da benzer durum var mı diye. Kuzen olunca sürekli karşılaşacakları için aileler arasında çözüm bulabilirseniz daha iyi olur. Tepki olarak vurmayı öğretmek her zaman iyi bir seçenek olmayabilir.

İyi olmanıza sevindim. Bizde iyiyiz şükür ameliyat sünnet derken koşturmaca oldu biraz. Bende işe başladım 1 hafta oldu. Ilk günler epey zorlandım ama şimdilerde daha iyiyim.

Bıcır bıcır halleri çok tatlı ya akşam geldiğimde günün nasıl geçti diyor o kadar mutlu oluyorum ki 🤗
Geçmiş olsun ne ameliyatı oldu?Evet çok tatlılar😊Çalışmaya başlaman iyi olmuş.Oğlum 2 yaşına girsin ben de başlayacağım umarım.

Geçmiş olsun ne ameliyatı oldu?Evet çok tatlılar😊Çalışmaya başlaman iyi olmuş.Oğlum 2 yaşına girsin ben de başlayacağım umarım.
Teşekkür ederim sünnet ve su fıtığı operasyonu beraber yapıldı.
İse dönmek iyi geldi bana da işe gidince dinleniyorum en azından 😊

Tuvalet eğitimi veren bunu oturtan arkadaşlarım ne kadar sürdü. Tam oldu derken oğlum bugün ısrarla 3 kez önünü ıslattı çöktüm

Herkese merhaba :) o kadar öylesine açtım ki sayfayı hala yazisanlar varmış şok oldum :) beni hatırlayan var mj :KK66: ve ikinci çocuklar bile doğmuş hakikaten ürperdim
Merhaba :)
Nasıl olduğunu merak ettiğim kisilerdensin. Ne var ne yok. Çocuklar büyüdükçe burda birşeyler paylaşmaya zaman kalmıyor. Artık ilk acemilikler de atıldı üstümüzden hala zorlansak sa paylaşmaya mecal kalmıyor sanırım.

Tuvalet eğitimi veren bunu oturtan arkadaşlarım ne kadar sürdü. Tam oldu derken oğlum bugün ısrarla 3 kez önünü ıslattı çöktüm
Aslında tuvalete geçişe hazır ama ısrarla reddediyor. Lazımlığa ya da klozet adaptörü istemiyor. Bez tak anne diyerek geziyor. Bende zorlamak istemediğim için bekliyorum.

Canım merhaba nasılsın bebeğin nasıl🥰benim plasenta totalden marjinale dönmüş çok şükür,dün kontrolde sordum eğitim araştırmadki prof ve ekibe artık tehlikenin biraz azaldığını söylediler mucize gibi Allaha çok şükür özelde de yapabilirmişim sezeryanı,kendi doktoruma gittim bunu duyunca o da sıkıntı yok fazla dedi sezeryana gün verdi inşallah 20 ağustos bakalım sıkıntı çıkmazsa son 8🌸
Merhaba benim de plasenta marjinal, kac haftalikta sezaryene alinmistiniz acaba bir de genel anestezi mi oldu

Biz tuvalet eğitimine 24 aylıkken bir anda geçtik. İlk hafta kazalar çok fazlaydı hele hele ilk 3 gün. Kıyafet yetişmedi desem yeri var 😆 3 günden sonra günlük kaçırma sayısı azaldı. 7. Günde nerdeyse hiç olmadı ama sadece birkaç gün sürdü oda . 10.gun itibariyle günlük bir iki defa kacirmaya başladı. Oda yaklaşık 5-7 gün sürdü sonra kaza yaşamadık nerdeyse. Tabi üsüttugunde şuan halen az da olsa cis kaçırma oluyor. Ayaklarını güzelce isitinca geçiyor.

Biz tuvalet eğitimine 24 aylıkken bir anda geçtik. İlk hafta kazalar çok fazlaydı hele hele ilk 3 gün. Kıyafet yetişmedi desem yeri var 😆 3 günden sonra günlük kaçırma sayısı azaldı. 7. Günde nerdeyse hiç olmadı ama sadece birkaç gün sürdü oda . 10.gun itibariyle günlük bir iki defa kacirmaya başladı. Oda yaklaşık 5-7 gün sürdü sonra kaza yaşamadık nerdeyse. Tabi üsüttugunde şuan halen az da olsa cis kaçırma oluyor. Ayaklarını güzelce isitinca geçiyor.

Teşekkkürler oğlumda artık adapte oldu diyebilirim çok şükür. şuan daha büyük bir vedalaşmamız olacak. Emzirmeyi nasıl sonlandırdınız

X