2020 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

bebeğimin cinsiyeti ....

• Ankete Katılan
    248
Kizlar her emzirmeden sonra sağsam artarmı sütüm.bu mama bizde kabızlık yapmaya başladi yaa..benim bu işe bi el atmam lazım artık bi sekilde artacak bu süt.. emmiyo doğru düzgün çünkü bu çocuk böyle artmıcak sütüm..şimdi bide pompa almam lazım bana tavsiye de bulunun hangisi én.güzel çekiyor

Kizlar her emzirmeden sonra sağsam artarmı sütüm.bu mama bizde kabızlık yapmaya başladi yaa..benim bu işe bi el atmam lazım artık bi sekilde artacak bu süt.. emmiyo doğru düzgün çünkü bu çocuk böyle artmıcak sütüm..şimdi bide pompa almam lazım bana tavsiye de bulunun hangisi én.güzel çekiyor
Ayy cnm bende ayni dertten muzdaribim.Her emzirme sonrasi degil ama gunde 1 2 defa yapmaya çalışıyorum bir memeden hic sut gelmedigi oldu.Bende medelanin ev tipi makinesi var başka denemeye fırsatım olmadı zaten memelerde hiç taş gibi olmadı.Bu arada ben boza milkplus kaynar-şerbet gibi hir çok sey denedim hala aman aman fazla sütüm yok mamayla destek veriyorum.Bizde 1. Ayda hiç kilo almadik cuma günü tekrar kontrolumuz var hastanede hastane tipi makineyi de bir denemek istiyorum onlar daha cok cekiomus daha cok cekince daha fazla olur diolar.Ay insallah sutumuz artar.

Kızlar 2.sorum bebekler durduk yere ağlar mı ? Evet ağlar.. ama insan başına gelince bu soruyu soruyor 🤦‍♀ Normalmidir durduk yere ağlama huzursuzluk, yatağa koyunca uyanma ağlama, mama da susma sonra gene başlama uykuya dalmada güçlük yani bu döngü normalmidir ? Tecrübeli anneler bi el atın 🙄
Benimki de öyle ya. Son çare duş aldirdik akşam. O çok iyi geldi bi sakinledi, bayağı saat uyudu maşallah. Biz de bi kendimize geldik, yorgunluk aldı başını gitmişti bayağı yani uyumasaydı napardim bilmem 🤦‍♀️

boşaltırsan üretimi artar tabi. ben özellikle geceleri bir tarafı emerken diğer tarafı mochi ile topluyorum. uyuduğumuz için birikiyor süt sabaha bıraksam resmen beze oluyor göğüste. sağım yaptığımı dolaba koyuyorum. ertesi gün donduruyorum

Ayy cnm bende ayni dertten muzdaribim.Her emzirme sonrasi degil ama gunde 1 2 defa yapmaya çalışıyorum bir memeden hic sut gelmedigi oldu.Bende medelanin ev tipi makinesi var başka denemeye fırsatım olmadı zaten memelerde hiç taş gibi olmadı.Bu arada ben boza milkplus kaynar-şerbet gibi hir çok sey denedim hala aman aman fazla sütüm yok mamayla destek veriyorum.Bizde 1. Ayda hiç kilo almadik cuma günü tekrar kontrolumuz var hastanede hastane tipi makineyi de bir denemek istiyorum onlar daha cok cekiomus daha cok cekince daha fazla olur diolar.Ay insallah sutumuz artar.
Aynen yaa neler içmedim neler.boza.bile içtim ögüre ögüre burda biri süt yapiyo yazdı diye..hastane tipi kiralıycaktım aslında bende ilk gün sütüm çok geldiğinde ama sonra boşaltinca onu bi sekilde gerek kalmamıştı..şimdi de aldığim şey aylarca.kullanıcam belki o yüzden almak istiyorum ona gerek varmı bilmiyorum🤔

boşaltırsan üretimi artar tabi. ben özellikle geceleri bir tarafı emerken diğer tarafı mochi ile topluyorum. uyuduğumuz için birikiyor süt sabaha bıraksam resmen beze oluyor göğüste. sağım yaptığımı dolaba koyuyorum. ertesi gün donduruyorum
ben ikisinide emziriyorum zaten anca emiyor 😔o pek bana uygun bişi degil sanırım şuan

Uzun bir aradan sonra selam kızlar 🙋‍♀️ Daha da unutmadan kendimi hatırlatayım 🤪🙈😅 gazlar , bezler benzer şekilde biZimde durumlar aynı . Şu zamana kadar neredeyse geceleri iki saat uyku ile geldim . Tam sabah oluyor saat 7-8 uykuya dalıyor üç numara , bu defa bir ile iki uyanıyor 🙈 benim için gün bitmeden tekrar başlamış oluyor. Ekstra olarak hastane işimiz hala daha bitmedi . Oğluşumun sarılığı geçmedi 🥺Geçmemesi ayrı birde hala daha yüksek 🤦🏻‍♀️ iki güne bir kan veriyor takipli . En son beş tüp kan ve idrar tahlili ile tetkik edildi çok şükür ters bir durum yok ama çocuğum ne renk bilmiyorum . Hala daha limon gibi 🥶

Ablam dahil çevremde kullanan ve memnun kalan çok gece uzun kalırsa sızdırma yapıyormuş bazen O da gece için belki başka alınabilir içeriği de temiz illa en pahalı en iyi olmuyor zaten

Yani ben gece de takiyorum en cok 4 saat kaldi sizdirma olmadi tabi bebis herzaman ayni cis yapmiyor ama gunduz sık degistiriyorum 2 saatte falan

1 aylık bebek 2 saatte bir 120 cc anne sütü içse yeter diyen de var 60 cc icse yeter diyen de birine göre sütüm yetiyo digerine göre yetmio sizce nasıl hesaplicaz ya da hesaplamicam salcam gitcek
2 saatte Bi 120 cc süt imkansız gibi bizim için bncede cok hesaplama aylık kontrolünde belli olur ona göre devam edersin

1 aylık bebek 2 saatte bir 120 cc anne sütü içse yeter diyen de var 60 cc icse yeter diyen de birine göre sütüm yetiyo digerine göre yetmio sizce nasıl hesaplicaz ya da hesaplamicam salcam gitcek
Bence bu kadar hesap yapma canım. Bazen bebekler daha çok emebiliyorken, bazen daha az emebilirler. Ben mama vermiyorum ama, saatte tutmuyorum, kaç cc içtiğini de bugüne kadar ölçmedim. Aylık kontrollerine bakıcaksın, ona göre az veya iyi geldiğini anlarsın. Ben meme istedikçe veriyorum. Bazen 1 dk bile emmiyor.

Bu arada kızlar sleepy yenidoğan ıslak mendilde indirim var trendyolda. 24 tanesi 112 lira. 12 tanesi 58,96 lira. Ben 24’lü aldım. Tanesi 4,70 liraya geliyor.

Eklentiler

• C43123A0-AEEA-4C38-8FFF-50C6D58DC5C2.jpeg
    C43123A0-AEEA-4C38-8FFF-50C6D58DC5C2.jpeg
    61,1 KB · Görüntüleme: 10
X