2020 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

bebeğimin cinsiyeti ....

• Ankete Katılan
    248
1 aylık bebek 2 saatte bir 120 cc anne sütü içse yeter diyen de var 60 cc icse yeter diyen de birine göre sütüm yetiyo digerine göre yetmio sizce nasıl hesaplicaz ya da hesaplamicam salcam gitcek

Bebeğe göre değişiyor bence
Benim oğlumda 1 aylık oldu
Anne sütü + mama devam ediyoruz
Anne sütü alınca iki memede emiyor 2 saat uyuyor
Mama içince 90 cc içiyor 3 saat uyuyor
Mama daha tok tutuyor tabi
Anne sütün sindirimi kolay çabuk acıkıyor
Mama olarak da hipp combiotic kullanıyorum şükür kabızlık yapmadı bizde

Bebeğe göre değişiyor bence
Benim oğlumda 1 aylık oldu
Anne sütü + mama devam ediyoruz
Anne sütü alınca iki memede emiyor 2 saat uyuyor
Mama içince 90 cc içiyor 3 saat uyuyor
Mama daha tok tutuyor tabi
Anne sütün sindirimi kolay çabuk acıkıyor
Mama olarak da hipp combiotic kullanıyorum şükür kabızlık yapmadı bizde
Ben 2 memeyi emdikten sonra üstüne mama veriyorum sütüm yetiyo mu bilmediğim İcin mamadan sonra da cok kusuyo ama fazla mı geliyo bilmiyorum

Tek olanlar nasıl yetiştiriyorsunuz hiç bi şekilde yetişemiyorum yetemiyorum saat 4den beri uyanığım ilk önce gazla uğraştım gaz çıktı emip kusmalar başladı memede kaldık en sonunda ayağımda salladım uyudu hemen çamaşır atayım biraz ütü yapayım dedim 15 dakika sonra başladı yine ağlamaya kafayı sıyırmak üzereyim ya da sıyırmış olabilirim henüz kahvaltı yapmadım daha bunun akşam yemeği süpürmesi var tuvalete gidemiyorum birini çağıracaktım yardım için çağıracağım kişi covid olmuş, annem desen bahanesiyle gelmiyor uyku falan istemiyorum artık şu ev işlerini halledeyim yetecek ev üstüme geliyor ne zamana kadar böyle devem edecek

Tek olanlar nasıl yetiştiriyorsunuz hiç bi şekilde yetişemiyorum yetemiyorum saat 4den beri uyanığım ilk önce gazla uğraştım gaz çıktı emip kusmalar başladı memede kaldık en sonunda ayağımda salladım uyudu hemen çamaşır atayım biraz ütü yapayım dedim 15 dakika sonra başladı yine ağlamaya kafayı sıyırmak üzereyim ya da sıyırmış olabilirim henüz kahvaltı yapmadım daha bunun akşam yemeği süpürmesi var tuvalete gidemiyorum birini çağıracaktım yardım için çağıracağım kişi covid olmuş, annem desen bahanesiyle gelmiyor uyku falan istemiyorum artık şu ev işlerini halledeyim yetecek ev üstüme geliyor ne zamana kadar böyle devem edecek
Malesef çok zor canım benim kardeşim yanımda o olmasa ne yapardım bilmiyorum bu aralar oda gidecek iki bebek ile sıyırmasam iyidir🤦‍♀️

Bende tam sana soracaktım @sadev teşekkür ederim kızlar 😍😘 bende hemen sipariş veriyorum siz nerden aldınız? Sadev instagram sitesine baktım sayfanın adı comotomotürkiye mi? Fiyat bilgisi istedim henüz dönmediler..
Esim getirdi cnm yurtdisindan ama elimdeki biberonlarin emzigi 0 3 aylik .
3aydan sonra emzige ihtiyacum olacak

Kizlar sizinbebenizde omuzunuzdayken kafa atıyor mu korkuyorum fındık burnunu kıracak diye bir gün..
Atıyor gaz çıkarırken meme arıyor acaba doymadı mı diye meme veriyorum bu sefer emmiyor emzik gibi oynuyor aynı şekilde kanguruda da atıyor 🙈 Emziriyorum kanguruya alıyorum meme arıyor hala kanguruda tok olsa da🧐 emzikle kanguruda tutabildim bugün 🤯

Akılsız başım bir gece hangi memeyi verdiğimi deftere yazmadım gece kalkıp hep sağ memeyi vermişim diğer memenin de üzerine yatmışım o da akmış durmuş yatağı geçtim yine meme ağrısıyla uyandım 😭 emzirdim sağdım ama geçmiyor hemen o ağrı bir iki gün çekerim artık 🧐 günlerin yorgunluğuyla kafam güzel olmuş sanırım gece 😓

Kaç aylık oldu seninki sevdirmeye başlamıştır kendini bu sabah benim bıdık ta beni farketti sanırım bana gülücük attı😍

1 buçuk aylık canım 45 günlük tam bugün 😁 sesler çıkarmaya başladı gülücükler yapıyor sevdiğimiz zaman... Babasını beni gözleriyle takip ediyor çok dadlu 😍

Atıyor gaz çıkarırken meme arıyor acaba doymadı mı diye meme veriyorum bu sefer emmiyor emzik gibi oynuyor aynı şekilde kanguruda da atıyor 🙈 Emziriyorum kanguruya alıyorum meme arıyor hala kanguruda tok olsa da🧐 emzikle kanguruda tutabildim bugün 🤯

24 saat memede dursalar yok demezler demi maksat oynamak 😁 allahtan emzik var benimkide güzel tutuyor emziği ama biraz acıksa iki emip bırakıyor kerata biliyor süt gelmeyeceğini 🤣

Akılsız başım bir gece hangi memeyi verdiğimi deftere yazmadım gece kalkıp hep sağ memeyi vermişim diğer memenin de üzerine yatmışım o da akmış durmuş yatağı geçtim yine meme ağrısıyla uyandım 😭 emzirdim sağdım ama geçmiyor hemen o ağrı bir iki gün çekerim artık 🧐 günlerin yorgunluğuyla kafam güzel olmuş sanırım gece 😓
Geçen gün banada aynısı oldu 3 öğün aynı memeyi verdim diğerinide sağdım aynısı olmasın diye geçti.
Bifincankahve bana son emzirdiğin tarafın bileğine toka tak demişti çok pratik öyle yapıyorum.

Ben ancak camasira yetisebiliyorum. Annem gidince cok zorlanacagim. Ilk 3 ay kaynimi doyurup dus alsam kar diye dusunuyorum.

X