2020 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    260
Kızlar çocuklarınız konuşuyor degilmi🥺 benim oğlum hâlâ konuşamıyor anne baba mama dede nene bunun dışında hiç bir kelime sözcük yok ne yapacağımı şaşırdım TV'den uzak tutuyorum kendisiyle sürekli konuşuyorum ama yok yok çocuk konusmuyor
Sen yine tvden uzak tut. Çok etkiliyor bence. Alparslan da geç konuştu şuan hala yaşıtlarından geri gitmediğim pedegok kalmadı genelde ameliyat olmasına bağladılar ve kreş önerdiler. Dr bana kalın abc kitapları (şu hareketli kitaplar) komutlu oyun bide hareketli oyun önerdi. Her gün yaptık bunları, her gün parka gittik biraz etkinlik yaptık, boya, resim hamur filan. Cırtlu etkinlik kitapları aldım çok işe yarıyor

Benim kızım tuvaletten korkuyordu mor rengi çok seviyor basamaklı klozet aparatı aldım morumsu bir pembe önce kıyafetiyle çıkıp oturdu oyun oynar gibi alıştı sonra hadi gel çiş yapalım filan dedim bi kere yaptıktan sonra gerisi geldi zaten. Kakasını odalara kaçıp alıştırma küloduna yaptı bi kaç kez. Poposunda minik sivilceler çıkmış onları gösterip tuvalete yapmadığı için poposunun yara olduğunu söyledim. Eğer tuvalete yaprsa sürdüğümüz krem sonucu iyileşeceğini söyledim. Ondan sonra maşallah kendi çıkıp oturuyor artık. 2. Günün sonunda alışmıştı artık.
benimki de yapmıyor. ilk gün bağrış çağırış oturdu tuvalete. 2. gün rahat oturdu bugün 3. gün ama hala yapmıyor.

Bsn oğluma bugün şunun siparişini verdim.

Alışmalı artkk.zorlamıyorum ama şu anda 7 numara bez kullanıyor.yeter artık yani 🙃

ben de bundan aldım ve ben de zorlamıyorum artık. yemin ederim dklarca bomboş oturuyoruz tuvalette. çişim geldi kakam geldi deyip gidiyoruz ama yapmıyor yine bezine yapıyordu. bunun inşallah bi faydasını görürüm 🤲🏻

ben de bundan aldım ve ben de zorlamıyorum artık. yemin ederim dklarca bomboş oturuyoruz tuvalette. çişim geldi kakam geldi deyip gidiyoruz ama yapmıyor yine bezine yapıyordu. bunun inşallah bi faydasını görürüm 🤲🏻
Valla ben kendi kendime wcye gitmişim.annem beni wcde tuvaletimi yaparken görünce şok geçirmiş.benim oğlum ise kakasını bi güzel yapıp bana ıslak mendili getirip önüme yatıyor altını değiştireyim diye 🥹🥹 evladım madem kaka yaptığını biliyorsun,kakan geldiğinde beni wcye sürüklesene diyorum ama ben söylüyorum ben dinliyorum.ama bu yaz güzellikle öğrenecek başka çaresi yok.evde 2 bebenin altını değiştirmekten 2 büklüm geziyorum valla 😂😅 bir de her 2 güne bir koca bir poşet kirli bebek bezi atıyoruz 😁😁

Valla ben kendi kendime wcye gitmişim.annem beni wcde tuvaletimi yaparken görünce şok geçirmiş.benim oğlum ise kakasını bi güzel yapıp bana ıslak mendili getirip önüme yatıyor altını değiştireyim diye 🥹🥹 evladım madem kaka yaptığını biliyorsun,kakan geldiğinde beni wcye sürüklesene diyorum ama ben söylüyorum ben dinliyorum.ama bu yaz güzellikle öğrenecek başka çaresi yok.evde 2 bebenin altını değiştirmekten 2 büklüm geziyorum valla 😂😅 bir de her 2 güne bir koca bir poşet kirli bebek bezi atıyoruz 😁😁
benimki de yastığını, ıslak mendili, temiz bezi, alt açma örtüsünü hazırlıyor yatıyor yattığı yerden sesleniyor kakamı yaptım diye. zar zor klozete oturmayı öğrendi ama ne kaka ne çiş hiç yapmadı uzun uzun oturup kalkıyoruz. hatta bu sabah fake attı kaka yaptım diye altını açtım bomboş 🤣🤣🤣

inşallah bu tuvalet takımı işimize yarar. hanımefendiye bezler de zor oluyor artık 🥲

benimki de yastığını, ıslak mendili, temiz bezi, alt açma örtüsünü hazırlıyor yatıyor yattığı yerden sesleniyor kakamı yaptım diye. zar zor klozete oturmayı öğrendi ama ne kaka ne çiş hiç yapmadı uzun uzun oturup kalkıyoruz. hatta bu sabah fake attı kaka yaptım diye altını açtım bomboş 🤣🤣🤣

inşallah bu tuvalet takımı işimize yarar. hanımefendiye bezler de zor oluyor artık 🥲
Ayyy demek ki bu 2020 model bebelerin hepsi aynı 😅
Bizim alıştırma klozeti sabah geldi.bezini çıkardım,youtubeden wc alıştırma çizgifilmlerinden açtım.izledi klozetine oturdu uzun süre.2 saat takıldı o şekilde.sonra bugünlük bu kadar yeter dedim bezini tekrar taktım.
Ayol benimkine bez de bulamıyoruz.7 numara anca oluyor 😅bundan sonrası artık hasta bezi galiba 😃😃

Ayyy demek ki bu 2020 model bebelerin hepsi aynı 😅
Bizim alıştırma klozeti sabah geldi.bezini çıkardım,youtubeden wc alıştırma çizgifilmlerinden açtım.izledi klozetine oturdu uzun süre.2 saat takıldı o şekilde.sonra bugünlük bu kadar yeter dedim bezini tekrar taktım.
Ayol benimkine bez de bulamıyoruz.7 numara anca oluyor 😅bundan sonrası artık hasta bezi galiba 😃😃
aynen öyle. sleepynin bio natural olanının kalıbı diğer 7 nolara göre büyük. bak resmini koyuyorum.

images (1).jpeg

images.jpeg

paket yazısı beyaz olacak siyah değil. bunun kalıbı daha büyük. bizde de tuvalet takımı geldi ama hala gitmiyor tuvalete. basamağıyla oynuyor tuvalete gitmiyor. oynatmama az kaldı 😅

aynen öyle. sleepynin bio natural olanının kalıbı diğer 7 nolara göre büyük. bak resmini koyuyorum.

Eki Görüntüle 3273950

Eki Görüntüle 3273951

paket yazısı beyaz olacak siyah değil. bunun kalıbı daha büyük. bizde de tuvalet takımı geldi ama hala gitmiyor tuvalete. basamağıyla oynuyor tuvalete gitmiyor. oynatmama az kaldı 😅
Sağ ol canım biz de bundan alalım bari.hangisinden alırsak alalım çocukcağızın poposuna küçük geliyo 😃 evet bizimki de bugün klozetine oturdu,kakasını yapması gereken kabı aldı kafasına şapka gibi taktı 😀 eyvah dedim eyvah ki ne eyvah 🤣🤣

Benimki çok inat ya gel diyorum gelmiyo bişey diyorum yapmiyo tuvaleti nasıl alistiracagim bilmiyorum 🤦 ablası tam 3 yaşta öğrenmişti sanırım bunu da bekleyeceğim . Lazimliga yapmiyo zaten ablasi var daha kolay olur dedim ama.. kakalar artik çok kötü kokuyo 🤮

Benimki çok inat ya gel diyorum gelmiyo bişey diyorum yapmiyo tuvaleti nasıl alistiracagim bilmiyorum 🤦 ablası tam 3 yaşta öğrenmişti sanırım bunu da bekleyeceğim . Lazimliga yapmiyo zaten ablasi var daha kolay olur dedim ama.. kakalar artik çok kötü kokuyo 🤮
bizde de hala aynı tas aynı hamam. yazın rahat olur dedim ama olmayacak gibi.

3. Gün bugün asla klozetine oturmuyor. Pilsan klozet almıştın hiçbir işe yaramadı. Çiş tutma huyu edindi. Son raddeye kadar tutuyor sonra şırrr. Bezde istemiyor deliricem galiba. Bide aşırı mahalle baskısı var üstümde sinir oluyorum.. Şu saat oldu en son dün akşam çiş yaptı siz düşünün geri beze dönücem galiba. Bide sizin çocuklar kaç kilo da 7 numaraya geçtiniz alpo 1 seneyi geçiktir 12 kilo bi 13 ü gördüm sevindim sıcaktan iştah gitti 12.600 yine boy 92 cm

X