2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Kombi yandığı surece ev ortamında hasta olcaklarini dusunmuyorum acikcasi. Sıcağa alismasn dioruz da yazin da soğuk ararsa napcz bilmiorm bnm ev cehennemdn hallice oluyo yazin😁
Bencede hasta olmaz hatta çok sıcaklık iyi değil bence.Hadi ya yazın bizimde çok güneş alıyor sıcak oluyor o odadan o odaya kaçarız artık😂
YaPmaz olular mi aman usur aman doymaz bidi bidi insana anneligini sorgulatiyorlar sizene diyesim geliyo cok biliyolar resmen bebekten sonra kv severim ama sogudum herkesten

Ben mama veya biberonla verirsem cogunluk bez agir oluyor emzirdigimde cok degisken bazen hafif bazen daha agir ama hic bos bezimiz olmuyo bizimde illa cis yapiyor cok sukur kistas ne bilmiyorum ama doyup doymadigini anlamak icin
Mama veya biberonla süt verdiğimde farklı oluyor mu diye hiç dikkat etmedim öyle de bir bakayım. Bende bilmiyorum günde 4-5 çişli bez diyorlar ama

Kızlar benim bebiş 47 günlük oldu ve aşırı gazlı kolik bir bebek ağlamamız yok ama aşırı sancıdan kaynaklı uyku uyumuyoruz ne gece ne gündüz hic bir şekilde bende çözümü bebeği yüz üstü uyutmakta buldum yüz üstü bir yatırıyorum gece 5 saat uyuyor karnı basıldıgı icin gaz cıkarıyor ve uyuyabiliyor sizin buldugunuz çözümler neler paylasın lütfen sizde çünkü sürekli yüz üstü uyutmak isttemiyorum tutulur vs diye

Bizim ev 24-26 arası kombi min olsa bile. Benim kız tulum hiç sevmiyor çok ağlıyor giydirdiğimde. Üstüne yarım kol zıbın,kollarını sarsın diye ince kollu içlik üstüne penye takım üstü, altına iki kat penye alt giydirip birde çorap giydiriyorum. Uyurken üstüne penye battaniye örtüyorum belinden aşagısına gelecek şekilde incecik elyaf yorganı örtüyorum. Annem üşüyecek deyip başından beri böyle alıştırdı çocugu sürekli ayaktan soğuk alırsa idrar yolu enfeksiyonu olur deyip deyip örttü çocugu. Altını açtığımda eli ayağı hemen üşüyor şimdi tek kat giydirsem üşütür müyüm?
Benim de öyle. Ev 23-24 derece. Doktor bizden bir kat fazla dediği için işte bir kat fazla giydiriyorum ama kadife filan değil hepsi penye. İçlikleri bir de tulumu işte. Şapka takmıyoruz. Zaten benimki sıcaklarsa hemen isilik oluyor. Ama öyle incecik giydirmeyi de göze alamıyorum ne yalan söyleyeyim

Bana da doktor osteocare verdi aynı firma galiba vitabiotics yazıyor onda da bi bakayım farkı neymiş işte bu resimdeki seninki daha kapsamlı imiş ben süt ürünleri tuketemiyorum o yüzden yazmıştı
Ben de Osteocare i hamilelik boyunca kullandım 16. Haftadan sonra. Hatta şimdi de 6 ay demire ve Osteocare e devam dedi doktorum ama ben bir arkadaşımın tavsiyesiyle bu vitamine döndüm çünkü demir, kalsiyum, d vitamini ve omega 3 bir arada. Diğer türlü hepsini ayrı ayrı almak yoruyor.

Günaydın güzel anneler 😍😍

Canım Allah razı olsun ben tecrubesizim ek gıda konusunda diğer çocukları geç başlamıştık ek gıdaya 1 yaşında falan o zamanda yediklerimizden verirdik şimdi benim minik alerjik olduğu icin mama muhallebi türü yerine 5 aydan sonra yavaş yavaş kabak havuç patates çorbaları yapmam gerekiyor buharda pişirmeden bahsediyor anneler ben bilmiyordum bunu hemen bakıp alacağım
Hep birlikte geçeceğiz bakalım ek gıdaya, 2. Kızımda hiç ellemedim kendi kendine yedi hep hala kendi yiyor ben versem istemiyor çok kolaylık oldu batıyor her yer ama olsun. 1. De hep biz yedirdik 7 yaşında versem hala öyle yiyecek.
Kızlar selam bakamadım hiç yazılanlara ben ve eşim iyiyiz baya toparladık babam da pozitif çıktı hafif geçiriyor çok şükür bugün annemde de belirtiler çıkmaya başladı umarım o da hafif geçirir bi ablam ve kardeşim kaldı dua ediyorum onlara bulaşmamış olsun tekrar filyasyon ekinini çağırıyorlar şu an test yaptırmak için 😔 ailem oğlum için gelmişti şimdi hepsi hasta oldu düşündükçe çok üzülüyorum sütüm kesilecek diye korkuyorum... 3 aydır annem elim kolumdu birdenbire yalnız kaldım çocukla ve hasta halimizle temizliği yemeği çocuğa bakması mahvetti beni idare etmeye çalışıyorum benden haberler şimdilik böyle kızlar inşallah buraya biz hepimiz kurtulduk yazmak da nasip olur 😔
O günde gelecek inşallah canım, çok geçmiş olsun hepinize 🤲🏼
Kızlar benim bebiş 47 günlük oldu ve aşırı gazlı kolik bir bebek ağlamamız yok ama aşırı sancıdan kaynaklı uyku uyumuyoruz ne gece ne gündüz hic bir şekilde bende çözümü bebeği yüz üstü uyutmakta buldum yüz üstü bir yatırıyorum gece 5 saat uyuyor karnı basıldıgı icin gaz cıkarıyor ve uyuyabiliyor sizin buldugunuz çözümler neler paylasın lütfen sizde çünkü sürekli yüz üstü uyutmak isttemiyorum tutulur vs diye
Canım tutulmaz aslında, dikkat edebilirsen en rahat pozisyonlardan biri yüz üstü, yurt dışında genelde öyle öneriyorlar çünkü kafa yamujluğu olmasın diye. Artık burnu kapanınca hissediyor kurtarıyor gerçi kendini bizimki ama seninki küçük daha, kafası boş gelcek şekilde emzirme yastığına falan yatırabilirsin.

Gunaydın guzel anneler😍 Aksam 9dqn gece 2ye kadar uyumanın sımarıklıgını yasıyorum suan. İlk kez o kadar erken uyumusum oglumun sayesinde. Ve öyle derin bir uykuki etrafımda hareket eden 3 kişiye ait hiçbiseyın farkına bile varmamısım😂Hala daha uyumadım 😂😂bugun ve gecesi nasıl gececek acaba cok merak ediyorum🤦‍♀️

Kar örtülü bir İstanbul sabahından günaydın 😍

wendy wendy böyle karşılık vermesi gülmesi falan tüm yorgunluklara bedel 🤗😍

Kızlar bende çok giydirilmemesi tarafındayım eşimde. Bizden bir kat fazla giydiiriyoruz sadece. Ama annemle babam 🤦🏻‍♀️ Çocuğu kat kat lahana gibi doluyorlar sürekli😂 ahh yavrum bu annenle baban seni üşüterek büyütüyor diye çocuğumu bize kışkırtıyorlar bir de😂

Sadece bunları yemeyerek mi verdin yoksa egzersizde yaptın mı? Ben 14 kilo almıştım 7sini verdim 7ai duruyor çok canımı sıkıyor. Çikolata dayanamıyorum yiyorum ben hatta cips yemezdim onu bile yiyorum 😵
Yok canım nerde egzersiz egzersiz yapmak benim için bir lux öyle bir zaman boşluğu yok bende ben doğal egzersiz hâlindeyim 3 oğlan çocuğuyla koş koş günü bile yetistiremiyorum dus almak en büyük kişisel bakımım oldu bebegimin de alerjisi var paketli gıdaların tamamı bana yasak ben çok severdim çok yerdim yiyemeyince bi de kosturmaca gitti benim sende acele etme emziriyorsun hem de güzel emziriyorum maşallah verirsin 6 aya kadar

Olma bence canım emziriyorsun bebeğe nasıl bi etki bırakır daha bilinmiyor. Emziren ve hamile annelere yapılmayacak diye duymuştum.

Ayrıca ası vurulma canım. Ne oldugu belli değil.Emziren anne de hamıle anne de aynı yasaklara sahıp😘

1 yaş falan olsa yaptırırdım sanırım çünkü asıl aşının yan etkileri bana, sütten o kadar geçmez ama şimdi çok küçül böbreği karaciğerini yormaya değmez, sonuçta kendi aşıları var ancak onları tolere ediyordur.

Evet ilk torun bizim tarafta. Eşimin tarafında ikinci torun. Bizim ilk çocuğumuz ondan mı boyleler acaba. Her sabah günaydın mesajıyla başlıyor akşama kadar hesap veriyoruz, en başı da babam çekiyor, diğer tarafta da kayinvalidem 😬😩😵
Ayy çok tatlılar yaa 😂

Günaydın hanımlar dün akşam yikadik oğlumu rahatladı karnida toktu 6 gibi uyandı. Üstünü biraz incelttim ya ben c9k üşüyen biri old için kendim üşüdükçe onu da giydiriyorum 😕Gün içerisinde kalın eşortman ayağımda çorap üstüne patik terlik polar sabahlık kat kat giyiniyorum bende bi emzirirken soyunuyorum ateş basıyor 😁
Banyodan sonra Uzun kol zıbın ayaklı alt üstüne de tulum giydirdim ilk kez banyodan sonra yelek giydirmedim ince penye battaniye ye sardım. Banyodan sonra yatak odasına bi kaç saat elektrikli sobayı da açıyorduk actırmadım. Inşallah üşütmem 😁

Bizimde 60 günden sonra iyice sosyallesmeye başladı yavrum.bize bakıyor söylediklerimize gülüyordu şimdilerde değişik değişik seslerle cevap veriyor oğlum babasının kucağındayken ben yaklaşıp konuşunca eller ayaklar çırpınıyor ağzı yüzü oynuyor gülücükler saçıyor bana gelmek için bizde 73 günlük olduk

X