2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Ist da havalar soğudu ev 25 d ken bugün 22 derece .Soğuk old için uzun kol çitcitli ayaklara imce çorap ayaklı alt ve en üstede kadife veya triko tulum . Soğuk havalarda en üste kadife veya triko tulum giydiriyorum hava iyiyse penye tercih ediyorum canım . Gece biraz üşümüş uyku tulumu zor old icn giydirmedim pijama giydirdim o da inceydi üstünü açmış gece ye bi çözüm bulamadım bende.uyurken rahat etsin istiyorum ayakları beli rahat olsun diyorum ama burnu hemen tıkanmış .
Şu mavi patikler harika ayağından hiç düşmüyor o genelde ayaginda .Yavrum giyinmekten zor hareket ediyor 😁
Bende şeyi anlamıyorum sosyal medya 'daki anneler ev 22 23 d diyir bebekler çıplak yarim kol bady bi ince ayaklı o kadar .burcukaldirimkucuk diye bi kadın var istagramda bebeği 3 aylık hep atletle 😁
Ayy kuzum maşallah 🧿 maviş maviş patileri ne tatlıymış ☺️
Bizim ev 24-26 arası hep ama annem beni hep çocuk üşür psikolojisine alıştırdığı çok mu giydiriyorum diye düşünmeye başladım. Evi çok mu sıcak acaba kadınında öyle giydiriyor ya da biz mi giydirmeyi abartıyoruz acaba 😂

6’da uyandık halen ayaktayız😬 aşımız var zaten 10 gibi oraya gideceğiz artık uyumak mümkün değil. Kızlar bu gaz sancıları ne zaman bitecek ya çok sıkıldım artık gözünden uyku akıyor gazdan uyuyamıyor uyusada geri uyanıyor. Bide her gece 4-5 saat uyuyabiliyorum ne zaman düzene girecek çok yoruldum ya🙄
Bizde ayniyiz canim geceleri biraz uyuyordu simdi gazdan hic uyumuyoruz surekli ikiniyo o kadar zorliyo ki kipkirmizi oluyo ilac da iciriyoruz ama fayda etmiyo anason iciren varmis ama emin olamadim ondan da gaz olayi 4 aydan sonra biraz hafifliyo canim

bende giydirmek taraftarı değilim, eşimle baya zıtlaşıyoruz bu konuda. tek anlaşamadığımız yer açıkcası bebek bakımı konusunda. 22 derece ev için çok iyi, bizimki hep 20-22 derece arası. altta askılı ya da kısa kol çıtçıtlı penye üstüne alt üst penye pijama. ben sadece bu kadarını yeterli göruyorum doktorda kaç kere dedi burda kalın giydirmeyin sakın diye. eşime laf anlatamıyorum. üstüne bir yelek geçiriveriyor. sag olsun kayınvalidem taa turkiyelerden yelek süveter bere örüp göndermiş çok iyi yapmış da ev için çok fazla. Bir bakıyorum cocugun üzerine süveter geçiriyor eşim. ben çıkarıyorum o giydiriyor. en son söyle çözüm buldum, alta sadece uzun kol bir penye çıtçıtlı, üstüne suveter. bacağına da penye alt. öyleyken bile cocuk bunaldı ben bunaldım valla en son bana ter bastı yine çıkardım suveteri yeter artık dedim ikimize de fenalık geldi. bak anlatırken bile geldiler bana yine :KK70:
Gece de aynı kıyafet oluyır üstünde, beline kadar penye ya da dokuma battaniye ortuyorum. bir kaç kez uyku tulumu denedik, o zaman üzerüne hiçbirşey ortmuyorum, sadece uyku tulumu oluyor.

buralarda görsen gençler cocuklar incecik montla altında sortla dışarda hiçbirşey olmuyor. biz eşimle mont bere atkı sanki kutuplardayız. ailelerimiz alıştırmıs sarıp sarmalamaya. ben diyorumki çocuk bari alışmasın hasta olmuyor oyle 22 derecede evde hasta mı olur cocuk.
Ooo sende neredeyse fenomenler gibi giydiriyormussun 😁😊Kesinlikle kalın giydirmemek gerek ananem küçükken bana bakardı önlügumun altına örgü süveter giydirirdi çorabı 2 kat giydirirdi derste uyuz gibi kasinirdim. Ve sonrada zature oldum zaten aylarca hastanede yattım annemde tam tersi ipincecik hasta olmuştum.
Dün köprüde bizim bebekler kadar bi bebek ayakta çorap yok sadece kafasında penye bi şapka incecikte bi battaniye atmis ayaklari Ciplak acmis ki daha cok para toplasin dileniyordu boğazım düğümlendi gozlerim doldu kadına saldiricaktim bide emziriryor gibi yapıyor o soğuya o bebeğin hep hasta olması lazım.
Bugün kar yağacakmış diye eşim kaşe kabanini giymedi şişme mont şapka atki botla gitti yağarsa üşürmüş 😅Alıştırmışlar bizi böyle dediğin gibi.

Canım sana öyle gelmiş, kanguru güvensiz değil aslında aksine kucakta taşımak zor oluyor ama kanguruda hiç yorulduğunu anlamıyorsun.

Canım bende bi aparat var ekleyin resmini, hiç o makineleri almaya gerek yok inan. Ha kolaylık mı evet ama bunlar da idare ediyor.

Direkt suda haşlama önerilmiyor buharda haşlama olacak.
Harikaymış tencereye oturtup buharda haşlarız. Zaten ev eşya dolu bide o yer kaplamasın.

Cnm uyku tulumu kullanıyorum.gunduzde ebebekte ekstra sıcak uzun kollu çıtçıtlı badi alt pijama üstüne de tulum giydiriyorum.uyutuyorum.derin uykuya geçişte Müslin örtüyorm gündüzleri.gece sadece uyku tulumu.ev 24 derece

Ben içine uzun kollu zıbın altına çorap patikli alt
Onların üstüne ya tulum yada alt üst takım giydiriyorum yani altı ve üstü 2 kat şapka takmıyorum

Canim bizim ev 23 ve 24 derece ben sifir kol zibin ustune uzun kol zibin ve pijama giydiriyorum alt genelde tek kat patikli pijama ve icine corap giydiriyorum ustune battaniye ortulu oliyor

ev sıcaklığımız 22-23derece.altında çıtçıtlı yarım kol veya atlet zıbın üstünde penye tulum ya da alt üst takım. bazen üzerine penye yelek giydiriyorum. ben de çok sıcağa alıştırmıyorum. hatta geceleri bazen çorapsız yatırıyorum😁
Bizim ev 24-26 arası kombi min olsa bile. Benim kız tulum hiç sevmiyor çok ağlıyor giydirdiğimde. Üstüne yarım kol zıbın,kollarını sarsın diye ince kollu içlik üstüne penye takım üstü, altına iki kat penye alt giydirip birde çorap giydiriyorum. Uyurken üstüne penye battaniye örtüyorum belinden aşagısına gelecek şekilde incecik elyaf yorganı örtüyorum. Annem üşüyecek deyip başından beri böyle alıştırdı çocugu sürekli ayaktan soğuk alırsa idrar yolu enfeksiyonu olur deyip deyip örttü çocugu. Altını açtığımda eli ayağı hemen üşüyor şimdi tek kat giydirsem üşütür müyüm?

Ne cok kat kat giydiriyosunz. Bi zibin bi alt ust takim o kdr bide corap. Gunduz uyuyunca muslin ortuyorum gece de kendim yun battaniye yapmistim onu. Ustune fazla bi kata tahammulu yok disari cikarken zor giyriryorm ustunu nasi agliyo kalin olunca hic sevmiyo sicagi. Ev dd oyle asiri sıcak deil bnm max 21 flndir
Kendimi gördüm :) aynı şekilde giydiriyorum. Hele bahar gelsin haz geksin sadece kısa kol zibinla salacagim ortalığa bebeyi :))

Ayy kuzum maşallah 🧿 maviş maviş patileri ne tatlıymış ☺️
Bizim ev 24-26 arası hep ama annem beni hep çocuk üşür psikolojisine alıştırdığı çok mu giydiriyorum diye düşünmeye başladım. Evi çok mu sıcak acaba kadınında öyle giydiriyor ya da biz mi giydirmeyi abartıyoruz acaba 😂
Senin ev daha sıcakmış canım. Geçen haftalar kombi bakımı için usta gelmişti ayarladı ellemeyin bu şekil sıcaklık iyi dedi bize 22 derecede sabitledi tüm odalar aynı ısıda tabi ben kombinin kulağını büktüm 😅
Valla çok soran oluyormuş 22 23 diyor .Oğlumun aşısı var diye pazar akşamı yıkamıştık bugün banyo günü eşimle telefonda kaç kez konuştuk yıkasak mi yikamasak mi hava soğuk üşür diyorum ben o evet kalsin diyor sonra arıyor sen odada ben gelmeden elektrikli sobayı da yak kapıyı kapat iyice ısınsın diyor bir sürü tantana ☺
Biz türkler çok pipirikliyiz evlat yetiştirme konusunda gerçekten

Bizde ya kisa yada uzun kollu zibin giyiyoruz altina bir tane corapli alt birde penye alt ust takim giyiyoruz birde corap benim kiz cok sicagi sevmiyor bezini actimizda yarim saat falan acik birakiyorum cok hosuna gidiyor o ayaklar acikta oldukca deliriyor keyiften tekrar kapatinca aglama modumuz basliyor

Ben de kısa kollu zıbın üzerine tulum ya da alt üst takım giydiriyorum ayağına bir çorapla. Ya da ince bir atlet üzerine uzun kollu zıbın altına ince bir alt ve çorap. Ev 23-25 derece. Çok sıcağa alıştırmıyorum ben de.

Bizim ev 24-26 arası kombi min olsa bile. Benim kız tulum hiç sevmiyor çok ağlıyor giydirdiğimde. Üstüne yarım kol zıbın,kollarını sarsın diye ince kollu içlik üstüne penye takım üstü, altına iki kat penye alt giydirip birde çorap giydiriyorum. Uyurken üstüne penye battaniye örtüyorum belinden aşagısına gelecek şekilde incecik elyaf yorganı örtüyorum. Annem üşüyecek deyip başından beri böyle alıştırdı çocugu sürekli ayaktan soğuk alırsa idrar yolu enfeksiyonu olur deyip deyip örttü çocugu. Altını açtığımda eli ayağı hemen üşüyor şimdi tek kat giydirsem üşütür müyüm?
hiç birşey olmaz. sen ne giyiyorsan bir tık fazlası olmalı çocukta. ben şu an evde kısa kolluyum atletsiz. oğlumda atlrt ve tulum var sadece.

Bende ayni senin dedigin gibi altina kolsuz yada kisa kollu citcitli uzerinede alt ust penye esofman giydiriyorum birde normal corap cok ince penye yelek aldim uykudan uyandiginda 15dk falan onu giydiriyorum sonra cikariyorum uyurken gündüz penye battaniye gecede sabaha karsi kaloriferleri kistiklari icin pelus battaniye ortüyorum✌ erkek cocugu sicagi sevmez derler hem bende örgülerle bunaldığını düsünüyorum ben kisa kollu geziyorum onada yeterli olur diye düsünüyorum🥳ev 23-24 derece buarada 🙋‍♀️
Aynı biz 👍ev sıcaklığı 23.8 ile 24.2 arası oda termometresi var. Uyanınca bazen bi penye yelek. Cocugun yüzü kulakları üşüyorsa cocugu örte bilirsiniz.

Cok kalın giydirmek huzursuz yapıyor uykusundan hemen uyanmasına sebep de oluyo

Ooo sende neredeyse fenomenler gibi giydiriyormussun 😁😊Kesinlikle kalın giydirmemek gerek ananem küçükken bana bakardı önlügumun altına örgü süveter giydirirdi çorabı 2 kat giydirirdi derste uyuz gibi kasinirdim. Ve sonrada zature oldum zaten aylarca hastanede yattım annemde tam tersi ipincecik hasta olmuştum.
Dün köprüde bizim bebekler kadar bi bebek ayakta çorap yok sadece kafasında penye bi şapka incecikte bi battaniye atmis ayaklari Ciplak acmis ki daha cok para toplasin dileniyordu boğazım düğümlendi gozlerim doldu kadına saldiricaktim bide emziriryor gibi yapıyor o soğuya o bebeğin hep hasta olması lazım.
Bugün kar yağacakmış diye eşim kaşe kabanini giymedi şişme mont şapka atki botla gitti yağarsa üşürmüş 😅Alıştırmışlar bizi böyle dediğin gibi.
Yazık ya Ben de görüyordum İstanbul'da o şekilde kolunda bebek para dileniyor çocuk perişan halde. Onların çocukları değildir kesin. Yazık cidden devlet belediye artık kimse el atsa bu işe. Burda da sokakta evsizler çok var, sokakta yatıyorlar ama asla öyle çocukla dilenen göremezsin devlet izin vermez. Burdakiler daha çok alkol ya da uyuşturucu kullanan hayattan beklentisi kalmamış yetiskin insanlar. Uyku tulumu icinde sokakta yatiyorlar. Kimseye zararları yok para verirsen alırlar vermezsen istemezler. Başları önlerine eğik laf etmezler hic. Akşam da görsen yolda onlari korkmazsin. Ya da evinden çıkarılmış evsizler, kira odeyemiyor sokağa düşmüşler. Onlara kalacak misafirhane veriliyor ama kiminde kafa gitmiş orda kalmak istemiyor.
İstanbul'da ben çok kez şahit oldum vicdansiz insanlar sokakta çocukları kullanıyor ahlaksizlar, güya emziriyor kucağında oturtuyor para dileniyorlar.Benim de çok çok canımı sıkıyor bu durum. Sen söyleyince hatırladım birden.
Ben hiç para vermem onlara arkamdan kaç kez küfür ettiklerini duydum. Önce abla Allah rizasi için diyorlar, para vermeden geçince Allah belanı versin diyorlar. Kaç kez duydum bunu. Nefret ettim cidden.

Uzun kollu zıbın , alt patikli pantalon, üstüne de tulum ya da alt üstü penye takım . Ev sıcaklığı 24 derece genelde

Valla kizlar bazen aileleri çok özlüyorum bazen de iyiki uzağız diyorum 🙂 kameradan bile ne çok karisiyorlar ya annem değilde daha çok babam. Sunu söyle yapma bunu böyle yap, dışarı cikarma hava soğuk, yüzünü cok öpme yara olur 😂 o bitiyor kayınvalidem başlıyor çocuk usuyecek hasta olacak, karışmak gibi olmasın ama bu çocuk ince giyiniyor. Ya sabır diyorum bazen :) arada annem lafa giriyor cocufun üstü çok kalın olmuş çıkar hemen falan diyor :) o sıra dışardan yeni gelmis oluyoruz üzerinde yun tulum oluyor alt tarafı. Hemen gelir gelmez ariyorum bazen kameradan gösteriyorum. Eşimin kucağında oluyor çocuk, arıyoruz aileleri, başını öyle tutma aşağı doğru olmaz diyorlar. Diyorlar da diyorlar ya. Bazen kamerayi kapiyoruz iyiki uzağız diyoruz 😂 size de oluyor mu böyle

Günaydın herkeslere 🤗

A aria09 bizimde aşımız var bugün tedirginim çok hem hava soğuk hem 3 aşı birden geriyo beni😒 Bugünü bi atlasaydık. Gaz olayı bizde de aktif zamanını bekliyorum açıkçası sabrederek. Ve yüzüstü uyuyor sadece oğlum. Diğer türlü saat başı uyanır.
Aşılarımızı olduk şimdilik ateş yok geldiğimizden beri uyuyor sadece uyandırıp emzirdim 2-3 kez geri uyudu uyanınca ağlıyor ağrısı var sanırım kıyamam kuzuma
Bizde ayniyiz canim geceleri biraz uyuyordu simdi gazdan hic uyumuyoruz surekli ikiniyo o kadar zorliyo ki kipkirmizi oluyo ilac da iciriyoruz ama fayda etmiyo anason iciren varmis ama emin olamadim ondan da gaz olayi 4 aydan sonra biraz hafifliyo canim
Çok zor oluyor gözünden uyku akıyor ama ıkınıyor yavrum ya karnına masajla sıcak bezle gazı çıkarsakta bazen kakayı yapamıyor bir türlü.Daha 2 ayımız var desene😬

Benimde eşim evi ısrarla çok sıcak yapıyor terleyip duruyorum baygınlık geçircem. Ev 25 derece gece falan bazen soğuk oldu deyip bide üstüne ufoyu açıyor oda ısınsın diye 😬 Ben uzun kollu çıtçıtlı badi ve alt üst takım giydiriyorum bide çorap. Altı tek kat oluyor.

Kizlarr selamlar cisli bezleriniz nasil ozellikle sadece emziren anneler kac saatte bir degisiyorsunuz ve agirliklari nasil oluyor yaa
Ben 2-3 saatte bir değiştiriyorum kaka yaptıysa eğer hemen alıyorum pişik olmasın diye.Her bezde çiş oluyor ama nadiren öyle ağır oluyor bende az mı çiş yapıyor acaba diye düşünüyorum bazen. Merak ediyorum yani ne kadar olmalı nasıl anlayacağız ki

Kızlar ekte fotoğrafını gönderdiğim emzirme vitaminini şiddetle tavsiye ediyorum. Kalsiyum, omega 3, D vitamini ve tüm vitamin, mineraller bir arada. İngiltere’de en cok satan ilaç olarak geçiyor. Bana dua edeceksiniz. Cidden sütün kalitesini artırıyor diye düşünüyordum ama sütü de inanılmaz arttırıyor. Ben normalde sağım yapmadan besliyordum çünkü bebeğim soluksuz emiyor ya da çok nadiren bebeğim uzun uyursa sağardım buzluğa atardım, bunu kullandığımdan beri önce Mochi kullanmaya başladım şimdi elektrikliyi de kullanıyorum. Nette de araştırın trendyol yorumlarına da kullananlar sütümü arttırdı falan yazmışlar. Ben bu emzirme vitamini hariç hiç bişi kullanmıyorum çay vs.
Bana da doktor osteocare verdi aynı firma galiba vitabiotics yazıyor onda da bi bakayım farkı neymiş işte bu resimdeki seninki daha kapsamlı imiş ben süt ürünleri tuketemiyorum o yüzden yazmıştı

Eklentiler

• 16106418106408701884663487336475.jpg
    16106418106408701884663487336475.jpg
    120,3 KB · Görüntüleme: 16
Benimde eşim evi ısrarla çok sıcak yapıyor terleyip duruyorum baygınlık geçircem. Ev 25 derece gece falan bazen soğuk oldu deyip bide üstüne ufoyu açıyor oda ısınsın diye 😬 Ben uzun kollu çıtçıtlı badi ve alt üst takım giydiriyorum bide çorap. Altı tek kat oluyor.
Bende öyle yapıyorum bazen birde penye yelek giydiriyorum üstten

X