2020 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    352
R Renklirenkli @Agape25 uzun uzun mesajlarınız için çok teşekkür ederim kızlar❤️ bende kv me sıklıkla bırakıyorum kızımı. Ama gelin görün ki o zaman zarfı ne benim dinlenmeme ne de eğlenmeme yetiyor. Benim sabrım yok heralde diyorum günün sonunda. Bir meyve bile soramıyorum tek başıma anne nolur bende yardım edeyim bana da bıçak ver bana da elma ver . Çok güzel ne güzel derdim anne olmasam 😅 ama 5 dk lık iş ya 15 dk oluyor yada kaos . Bıçak olmaz diyorum ağlama krizi. Asla ama asla söz dinletemiyorum mesela . Telefonla işi yok ama hep açık duracak bi yerde youtube Kids. Ben alınca çığlık kıyamet ama izlediği yok. Kreşe göndereyim tüm imkanları zorlayıp desem hastalıklar… misafir ağırlayacağım cuma günü , yarın kv gidecek sabahtan akşama kadar mesela sağılsınlar yardımcılar sebepsizce de bırakabiliyorum. Ama çocuk benim yani 😅 bugün küçük bir topu ağzına defalarca soktu yapma diye belki 10 kere dedim, açıkladım nedenini. Bi ara kitlendi beni duymuyor top ağzında. Deli oldum yani.. neden böyle yapıyorsun diyorum çünkü ben selinim diyor. O kadar haklı ki … çünkü o , onun kişiliği, onun istekleri, onun çocukluğu . Terapistin dediğini çocuğum dile geldi söyledi resmen , çünkü ben selinim..
Tam olarak biz 😅 şimdi yemek, kek fln yapcam. Kara kara düşünüyorum inan madam. Durmuyor çıkıyor tezgaha. Rendeyi veriyorum bazen, her yer havuç vs oluyor. Ortalığı toplamak da yemek yapmak da eziyet oluyor, su halimle. Ağrıdan mahvoluyorum , ayakta kaldığım zmnlaro ksııtlayamadım hep bu yağız yüzünden. Sonra sancım, kasılmam oluyor işte. Dün bi ara kudurdu diye, yere attı limonları. Aldım kucağıma indirdim yere, bağırdım gelme tv izle diye. Tabiki üzüldüm ama çarem yok başka. İnsanız biz de.
Kreş de ok ama herkes iki gğn anca gönderiyor kreşe ; sürekli hasta arkadaşlarımın çocukları. Evdeler haliyle sürekli yine çözüm olmuyor.
O küçük top meselesi bizde de oldu; gizlice ele geçirip attım geçen gün arabadan çıktı. Boğazına kaçacak diye stresten öldüm mesela. Zor bi dönem hem onlar hem bizim için. Ama geçecek canım benim

kzılar mehaba 27 haftalık 4 boyutlu ultrason görüntüsü bu. bazı ultrasonlara bakıyorum acaba benim bebeğin burnunda sorun olabilir mi ? başkalarının ultrasonunda çok düzgün görünüyorlar
Canım buda benim bebeğimin fotoğrafı dudağı yarık gibi duruyor ama doktor böyle bir şey olsa farketmez miydi. Perinatolog birde

Eklentiler

• IMG_20221229_145626.jpg
    IMG_20221229_145626.jpg
    39,4 KB · Görüntüleme: 32
canım hiç merak etme tam o foto çekilirken hareket edince öyle cıkıyor benim de dudağı bi tuhaf cıkmıştı doktora sordum hareketli olduğu icin oluyor dedi normalde öyle değil merak etme dedi güldü
Canım buda benim bebeğimin fotoğrafı dudağı yarık gibi duruyor ama doktor böyle bir şey olsa farketmez miydi. Perinatolog birde

Eklentiler

• IMG_20221229_145626.jpg
    IMG_20221229_145626.jpg
    39,4 KB · Görüntüleme: 33
Merhaba , kızımda da aynı endişeyi yaşamıştık . Doktor ultrason görüntüsünden kaynaklı olduğunu söylemişti . Yani bebek suyun içinde ve hareket halinde , çekim hatası gibi düşün demişti. Doğdu herhangi bir sorun yok yarık dudak gibi . Sanırım şu ultrason görüntüsüydü bizi de şüpheye düşüren. Sen yine doktoruna sor bir dahaki kontrolde

Eklentiler

• 9BAD5B93-A97D-4F4A-A4D0-DCF2FAF44757.jpeg
    9BAD5B93-A97D-4F4A-A4D0-DCF2FAF44757.jpeg
    43,6 KB · Görüntüleme: 36
Dünüş ben iki aşıyı da yaptırdım tek doz olan ateş yapmıştı bizde . İkisi de Farklı grup menenjit hastalığına karşı etkiliymiş dr öyle demişti. Yani tam koruma için iki aşıyı da yaptırmalısınız diye söylemişti. Tabi yine isteğe bağlı.
Tamam canim tesekkur ederim.

Merhaba canım öncelikle geçmiş olsun İnşallah daha iyidirler kuzucuklar.Ben iki tür aşıyı da yaptırdım doktorum ikisinin farklı hastalığa iyi geldiğini söyledi.Toplam 5 aşı yaptırdım diye hatırlıyorum.Doktoruna bir danış bence.
Sagol canim daha bugun ateslenmedi cmt beri 40 40.5ateslerle bogustuk berbat bir surecti Allah beterinden saklasin evlatlarimizi. Kac gundurde ishaldi ek olarak bugunde gozleri iltihaplandi 😥. Kafa dinlemek icin kalktim olsuruk krizinde 😒. Hic huzur rahat yok valla. Detayli sorayim bari hic 5asi duymamistim tesekkur ederim canim. Sizde ne var ne yok

Merhaba , kızımda da aynı endişeyi yaşamıştık . Doktor ultrason görüntüsünden kaynaklı olduğunu söylemişti . Yani bebek suyun içinde ve hareket halinde , çekim hatası gibi düşün demişti. Doğdu herhangi bir sorun yok yarık dudak gibi . Sanırım şu ultrason görüntüsüydü bizi de şüpheye düşüren. Sen yine doktoruna sor bir dahaki kontrolde
Sağlıklı doğdu yani sorcam insAllah orda hiç farketmemisim teşekkür ederim

İyi be dünüşüm gelinin bu ara çok artizzzz canımı sıkıyor gelip alsanız mı artık he bak 3 oldular 😂🥰💖 sen nasılsın iyileştiniz mi ☺️ yağuşuklum ne yapıyor
Ahahaha yerim ben o minik gelincigi 💞🧿. Iyilestik cok sukur dunusum. Yagusuklu damadinda iyi napsin ayni . Biraz istahi gitti bide tel vermiyorum zor yiyor 🥴

Ahahaha yerim ben o minik gelincigi 💞🧿. Iyilestik cok sukur dunusum. Yagusuklu damadinda iyi napsin ayni . Biraz istahi gitti bide tel vermiyorum zor yiyor 🥴
Ben çok zorlanıyorum bu ara dünüş .. ya inanılmaz bi inat , herşeye ağlamak , en ufak şeye sinirlenmek.. sakin kalamıyorum bende artık. Bir örnek vereyim zeytin çekirdiği bacağına düştü diye masadaki suluğu elinin tersiyle fıydırdı attı yere. Naparsın yani sakin mi kalırsın o an mesela sen olsan? Oyun hamurundan yuvarlak yapamadı diye attı kendini koltuğun arkasına bi de sıkıştı orda. Kreşe vermeye de kıyamıyorum cesaret te edemiyorum hastalığı alışması düzen bozulması bilmem ne … offfff çorba gibi kafam

Ben çok zorlanıyorum bu ara dünüş .. ya inanılmaz bi inat , herşeye ağlamak , en ufak şeye sinirlenmek.. sakin kalamıyorum bende artık. Bir örnek vereyim zeytin çekirdiği bacağına düştü diye masadaki suluğu elinin tersiyle fıydırdı attı yere. Naparsın yani sakin mi kalırsın o an mesela sen olsan? Oyun hamurundan yuvarlak yapamadı diye attı kendini koltuğun arkasına bi de sıkıştı orda. Kreşe vermeye de kıyamıyorum cesaret te edemiyorum hastalığı alışması düzen bozulması bilmem ne … offfff çorba gibi kafam
Canim boyle nadir sacnaladiklatinda sakin karsiuorum ama simdi mesela selin tutturmusya bu huyu bende kizardim. Benimkide küsuyor ama cok tatli kusuyor salak bebe 😂😂😂. Dudak buzuyor bide cidden buyumeye niyeti yok benimmkinin 🤣.valla hastaliktan yikilirsiniz dunus

Canim boyle nadir sacnaladiklatinda sakin karsiuorum ama simdi mesela selin tutturmusya bu huyu bende kizardim. Benimkide küsuyor ama cok tatli kusuyor salak bebe 😂😂😂. Dudak buzuyor bide cidden buyumeye niyeti yok benimmkinin 🤣.valla hastaliktan yikilirsiniz dunus
Ya gidecek kreşe mesela 3 ay sonra yine adaya gidince başbaşa kalıcaz daha da zor olacak hem onun için hem benim için. ☹️ o yüzden vazgeçiyorum

X