2020 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    352
Merhaba kızlar. Geçen yıl tam yeni yıla girerken oğlumu emzirerek uyutmaya çalışıyordum.Gelecek yıl bu zamanlar emzirmeden kurtulmuş olurum diyordum ama nerde🤣Konuşarak olmuyor artık geçtim travmasını her yol mübahtır dicem😂Bu arada diyet yapıyorum 7 kilo kadar verdim.Diyet yapınca sütün gelmez dediler ama şakır şakır geliyor hala.En bütük zevkim yemekti o da kalmadı.Canım çok birşey çekmiyor ama genel bir mutsuzluk çöktü üzerime.Kız desen ergenlik zamanı bazen tam bir cadı bazen kanatsız melek☺️Yaza kadar yapılacaklar listemde memeden kesme, wc eğitimi( yaza doğru ancak olur), 15 kilo daha vermek var.İnanın en kolayı kilo vermek gibi kalıyor gözümde şu an bakalım.

Merhaba kızlar. Geçen yıl tam yeni yıla girerken oğlumu emzirerek uyutmaya çalışıyordum.Gelecek yıl bu zamanlar emzirmeden kurtulmuş olurum diyordum ama nerde🤣Konuşarak olmuyor artık geçtim travmasını her yol mübahtır dicem😂Bu arada diyet yapıyorum 7 kilo kadar verdim.Diyet yapınca sütün gelmez dediler ama şakır şakır geliyor hala.En bütük zevkim yemekti o da kalmadı.Canım çok birşey çekmiyor ama genel bir mutsuzluk çöktü üzerime.Kız desen ergenlik zamanı bazen tam bir cadı bazen kanatsız melek☺️Yaza kadar yapılacaklar listemde memeden kesme, wc eğitimi( yaza doğru ancak olur), 15 kilo daha vermek var.İnanın en kolayı kilo vermek gibi kalıyor gözümde şu an bakalım.
Merhabaaaa 🥳 neyse geçmişi bırakalım. Seneye yılbası neler yazacağını düşünelim buraya, belli bu yıl çok iç açıcı geçmemiş 😂
😍 meme derdin olmicak bu kesin 😃 ergenlik bi tık daha geçer muhtemelen. Kilonu verip, çoktan korumaya geçmiş olursun bile. Sonrası güllük gülistanlık 😇 Allah kolaylık versin inş 💋

Cok tatlisin 💕 seneye tekrar guncellemelere bakariz 7kilo cok iyi vermissin . Hayirki senelr

Hepinize mutlu seneler kızlarrrr 🥰 biz bir soğuk algınlığı atlattık, sene bitmeden geçmeyen sırt ağrılarımı araştırdık ve nedeni mr da belli oldu. Boyun omurgalarım tersmiş ve 3 sene önce gittiğim dr bunu anlamamış. Fizik tedavi alıcam, fibromiyaljiymiş bununda sebebi doktorun demesi. Bol sosyal olduğumuz çocuklarımızın (evet artık onlar çocuk 🥲) krizlerinin minimumda olduğu , hep sağlıklı huzurlu olduğumuz bir yıl olsun 2023 🙏🏻🌟🥳

Hepinize mutlu seneler kızlarrrr 🥰 biz bir soğuk algınlığı atlattık, sene bitmeden geçmeyen sırt ağrılarımı araştırdık ve nedeni mr da belli oldu. Boyun omurgalarım tersmiş ve 3 sene önce gittiğim dr bunu anlamamış. Fizik tedavi alıcam, fibromiyaljiymiş bununda sebebi doktorun demesi. Bol sosyal olduğumuz çocuklarımızın (evet artık onlar çocuk 🥲) krizlerinin minimumda olduğu , hep sağlıklı huzurlu olduğumuz bir yıl olsun 2023 🙏🏻🌟🥳
Mutlu seneler canımcım 🤩 Allah şifa versin , çok geçmiş olsun canım 🙏🏻🙏🏻

Evet artık baya baya çocuk oldular, görünüş olarak bile baya büyüdüler. Rabbim ayaklarına taş gözlerine yaş değdirmesin 💜💜

Dunusim cok gecmis olsun insallah cok iyi gelir fizik tedavi .nasil anlamiyolar hayret bisey yaa. . Benimkiler hasta cinar 40 derecelerle atesi defne atlatti sayilir

Dunusim cok gecmis olsun insallah cok iyi gelir fizik tedavi .nasil anlamiyolar hayret bisey yaa. . Benimkiler hasta cinar 40 derecelerle atesi defne atlatti sayilir
Geçmiş olsun size de dünüşüm ya ☹️ bütün çocuklar hasta bizde de öksürük kaldı . Sabah kustu hatta öksürürken kahvaltıda. Doktor demişti zaten kusarsa rahatlar diye . İlginç bi şekilde rahatladı gerçekten sanırım balgamı attı 🥲

Geçmiş olsun size de dünüşüm ya ☹️ bütün çocuklar hasta bizde de öksürük kaldı . Sabah kustu hatta öksürürken kahvaltıda. Doktor demişti zaten kusarsa rahatlar diye . İlginç bi şekilde rahatladı gerçekten sanırım balgamı attı 🥲
Bizimde bi gece epey zordu dunusum 5ker ebalgam kustu biraz rahatladi

Kizlar menenjit asisi tek doz olani iyi degil mi .benim bir turlu nasip olmamisti ama suan ikisinede yaptirayim diyorum tek doz olani ? Sizin tavsiyeniz varmi

Kizlar menenjit asisi tek doz olani iyi degil mi .benim bir turlu nasip olmamisti ama suan ikisinede yaptirayim diyorum tek doz olani ? Sizin tavsiyeniz varmi
Merhaba canım öncelikle geçmiş olsun İnşallah daha iyidirler kuzucuklar.Ben iki tür aşıyı da yaptırdım doktorum ikisinin farklı hastalığa iyi geldiğini söyledi.Toplam 5 aşı yaptırdım diye hatırlıyorum.Doktoruna bir danış bence.

Çok geçmiş olsun canım.Çok farklı bir hastalık geçen denk gelmişti okumuştum nette.Doğal bitkilerle tedaviden bahsediliyordu diye hatırlıyorum.İnşallah kısa zamanda iyileşirsin canım💕

Çok geçmiş olsun canım.Çok farklı bir hastalık geçen denk gelmişti okumuştum nette.Doğal bitkilerle tedaviden bahsediliyordu diye hatırlıyorum.İnşallah kısa zamanda iyileşirsin canım💕
Teşekkür ederim canım . Aslında ben direk antidepresan kullanmak istedim strese bağlı dediği için doktorum ama o önce fizik tedavi almamı önerdi . Pazartesi başlayacağım 15 gün devam edecek. Birde bitkisel bazlı bir magnezyum kollajen desteği yazdı onu da kullanıyorum. Antidepresan vereydi iyidi 😅 çünkü yaş aldıkça panik atak mıdır anksiyete midir neyse artık ondan mı oluyorum ne… kızıma da bi agresifim. Her gece yatarken bugün ne kadar gereksiz yere söylendim çocuğa diye düşünüp üzülür oldum. Çocuk aslında bu.. ama yaşarken öyle olmuyor işte o an olamıyorum aynı histe ve düşüncede.. 😔

Dünüş ben iki aşıyı da yaptırdım tek doz olan ateş yapmıştı bizde . İkisi de Farklı grup menenjit hastalığına karşı etkiliymiş dr öyle demişti. Yani tam koruma için iki aşıyı da yaptırmalısınız diye söylemişti. Tabi yine isteğe bağlı.

Teşekkür ederim canım . Aslında ben direk antidepresan kullanmak istedim strese bağlı dediği için doktorum ama o önce fizik tedavi almamı önerdi . Pazartesi başlayacağım 15 gün devam edecek. Birde bitkisel bazlı bir magnezyum kollajen desteği yazdı onu da kullanıyorum. Antidepresan vereydi iyidi 😅 çünkü yaş aldıkça panik atak mıdır anksiyete midir neyse artık ondan mı oluyorum ne… kızıma da bi agresifim. Her gece yatarken bugün ne kadar gereksiz yere söylendim çocuğa diye düşünüp üzülür oldum. Çocuk aslında bu.. ama yaşarken öyle olmuyor işte o an olamıyorum aynı histe ve düşüncede.. 😔
Cocuga sürekli sen baktığın için, dışarda başka bi hayatın olmadığı için, üstüne üstlük eşin de sürekli evde olamadığı için, sabrın yok. Daha doğrusu kalmadı artık. Zaten anne babanın duygusal desteği yok. Hepsinin nedeni bu. Çok basit. Üzerindeki duygusal yük çok fazla. Damdan düşenin halini damdan düşen anlar. Bende aynıyım. Daha doğrusu aynıydım. Ama bu hamilelik bana çok güzel düşünceler, duygular kattı. İyi ki hamile kalmışım diyorum hep. Anlayışım, sabrım Nirvana yagıza karşı, ki normalde hamile kalmadan önce baya kızıyordum çocuğa ; evet çok uslu bi çocuk değil zaten ama fıtrat bu yani hepimiz farkıyız. Sonuçta o bi çocuk ve içinde kötü niyet yok. Ama açıkçası hamile kalmasaydım, ya da çocuk düşünmeseydim direkt antidepresan alırdım çok net. Bu günler tekrarlanmıcak; çocukta kalıcı kötü izler bırakmak istemem Allah korusun. 3 yaş hatırlanan bi yaş. Rabbim şifanı en kısa zmnda versin.

Ben de çoğu zaman sinirli olabiliyorum özellikle aynı anda ikisi de anne dediklerinde🤣Büyüğü kardeşime öncelik veriliyor diyor söylüyorum anlamıyor küçük daha sen bekleyebilirsin diye.Bu sefer anlıyor diyordun hani diyor🤣Kızım sen büyüksün daha hoşgörülü olabilirsin diyorum ama ben çocuğum diyor🤣Eşimle Annem çoğu zaman yardımcı ona rağmen bunalıyorum.2 çocuk,1 köpek, 1 kuş ha bir de koca ev sorumluluğu bir de mükemmelliyetçi bir eş.Arada çocukları anneme bırakıp dışarı çıkabiliyorum.Yemek yapmak istemediğimde ya eşim yapar ya dışarıda yeriz.Bir gün ev toplamasam herşey salona iniyor ve kalıyor.İki katlı evden resmen nefret ettim.Bahçemiz var diyeceksiniz ne güzel daha ne istiyor diye de.Evi silip süpürüyorum eşim suluyor bahçeyi çamurlu ayaklarıyla giriyorlar içeri.Dışarıdaki bisiklet scooter bile eve giriyor çamurlu.Kırıp dökmelerini,eve gelen gideni saymıyorum hele yazın günde 3-4 kere çay demle hizmet et.Arada çocukları takip et onlarla uğraş.2 yıl oldu buraya taşınalı daha dışarıda sakince eşimle ya da tek başıma kahve çay içemedim bile.Yani güzelim her insanın hayatı kolay olmayabilir.Yalnızca kimisi daha umursamaz ya da oluruna bırakıyor her şeyi.Ben artık oluruna bıraktım.Sinir krizlerim azaldı yetişemiyorsam yetişemiyorum bazen napayım.Kimseye madalya takmıyorlar çoğu zaman koşturduğumuzla kalıyoruz.Eşim sürekli birilerini çağırıyordu mesela haftasonu.Bir ctesi hazırlandım çıkıyorum bana birşey demedi telde duymuştum.Arkadaşlarla buluşucaz diye söylemiştim dedim çıktım dışarı.Tabi evde annem de var.Gezdim dolaştım bir geldim misafirler börek pişiriyor evde🤣Bana soran söyleyen olmadı Eşim sonra da benden habersiz çağırmadı kimseyi.

Annelik ne kadar zor ben kızmaya laf etmeye Korkuyorum çünkü ağlamasından nefret ediyorum yaa susmak bilmiyor çocuğa geliyorlar resmen o anda

R Renklirenkli D destina3 uzun uzun mesajlarınız için çok teşekkür ederim kızlar❤️ bende kv me sıklıkla bırakıyorum kızımı. Ama gelin görün ki o zaman zarfı ne benim dinlenmeme ne de eğlenmeme yetiyor. Benim sabrım yok heralde diyorum günün sonunda. Bir meyve bile soramıyorum tek başıma anne nolur bende yardım edeyim bana da bıçak ver bana da elma ver . Çok güzel ne güzel derdim anne olmasam 😅 ama 5 dk lık iş ya 15 dk oluyor yada kaos . Bıçak olmaz diyorum ağlama krizi. Asla ama asla söz dinletemiyorum mesela . Telefonla işi yok ama hep açık duracak bi yerde youtube Kids. Ben alınca çığlık kıyamet ama izlediği yok. Kreşe göndereyim tüm imkanları zorlayıp desem hastalıklar… misafir ağırlayacağım cuma günü , yarın kv gidecek sabahtan akşama kadar mesela sağılsınlar yardımcılar sebepsizce de bırakabiliyorum. Ama çocuk benim yani 😅 bugün küçük bir topu ağzına defalarca soktu yapma diye belki 10 kere dedim, açıkladım nedenini. Bi ara kitlendi beni duymuyor top ağzında. Deli oldum yani.. neden böyle yapıyorsun diyorum çünkü ben selinim diyor. O kadar haklı ki … çünkü o , onun kişiliği, onun istekleri, onun çocukluğu . Terapistin dediğini çocuğum dile geldi söyledi resmen , çünkü ben selinim..

X