2020 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    313
Benm oglan da aksam yatacagi sıra ayrı bi enerji geliyor cocuga yatmasi cok zor oluyor 1 hafta gece 2 3 den once yatrmadi beni🙄 2 gndr nornale dondk
Ben korkuyorm ondan ya nasi oldu acıyor mu hssediliyor mu takarken ya. Ve yine de tam korunma yntemi degl diyorlar sence de oyle mi?
Korkulacak bir şey yok canım kısa bir işlem kaldı ki sen normal doğum yapmıştın yani dokunmaz sana hiç 😊
Valla evet korunan çok ablam 8 senedir böyle korunuyor ama mesela ben spiral varken olan bir çocugum Rabbim ol derse oluyor da 😊

uykusuzluk ciddi problem hayat akışı icin. ben kendimi sorgular oldum. yani kalan vakitte uyumak da dogru gelmiyor artik yani aslinda soyle kendime hiç birşey katmadan uyuyup ayni dongude uyaninca da dinlenmis oldugumu hissetmiyorum. bedenen evet ama zihin hep ayni dongude kalmaktan yorgun düşmüyor mu? cok uykuyu seven biri olarak bu ara kendimde bunu kırmak istiyorum. daha az uyu yettir kendine diyorum bakalim basarili olabilecek miyim? ingilizce dersine baslamaya karar verdik de kari koca olarak. tabiki online🤣 uzun yazdim kusura bakmayin ama bi ara demistim ya duragan enerji var dursamda dinlenmis olmuyordu. bende harekete gectim kocamida ikna ettim. umarim guzel yol aliriz 🙏
Ne güzel amaç tebrik ederim bende senin gibi düşünüyorum o gün uyuyup dinlenip boş geçerse tam anlamı ile gün öldü diyorum 🙄

GÖKTUĞ erken uyumuşken bir selam vereyim dedim kızlar nasılsınız? Biz daha iyiyiz şükür şimdilik pek sıkıntısı kalmadı gibi Göktuğ un ama yine kaka çiş yaparken mızırdanınca 2 gündür wc eğitimine başladım. Bu gece bağladım cesaret edemedim tulumla yatıyor malum gece kaldırıp çiş de yaptırmam bakalım nasıl yapacaz onu. Gündüz sürekli götürdüm götürdükçe yaptı çişini alkış bay bay yapıp döktük. Arada birkaç kaçamak oldu haliyle normal. Yalnız kakasını hep ayakta yapar sabah da oturttum yapamadı kalktı ayakta yaptı banyoda😐 eşime temizlettim eşimin sözü vardı ben veririm wc eğitimi diye doğumdan önce🤪🤪neyse işte girdik bir yola hayırlısıyla tamamlayalım inşallah. Kızlarda lazımlığa çiş denk getirme süreci daha zorlu ve geç olmuştu şimdilik iyi gidiyor gibi bakalım
Ah ah valla tulum meselesi falan kalın üst derken ben cesaret edemiyorum kışın ama benim ki de değişik pişik olmuş üşütmüş tü ilaçlar mı yaptı anlamadım 😊 seni tebrik ediyorum ama 🥰🥰🥰
Helinnnnn Helinnnnn kuzum valla ne iyi yapmışsın kafan dağılır çok iyi gelir sana da eminim 🙏🙏💃

Hahahah cok güldüm de yazamadim 😄😅😅😅 bazen çocuklar dokunsal oyunlara hemen adapte olamıyor. Huylaniyor. Mesela erva pelusa yeni dokunmaya basladi eline pamuk versem zıplayarak kaciyor :KK70: aliye gecen gun kurabiye yogurtturmak istedim asla elini sokmadi o ne oyle cıvık cıvık diyor 😁😁 oyun örnekleri çok var nette ama cok zaman ayirmak gerekiyor. On hazirlik sart ve ben o kadar zamani bulamiyorum maalesef 😔😪 oglana guzel oyunlar kurmustum ama kiza maalesef olmuyor.beraber oynuyoruz bi sekilde. Bu aralar boyamaya hevesli. Dun biraz hastaydim cok halsizdim.kapmis pastel boyayi heryeri boyamis. Silemedim de gucsuzdum.esim geldi noldu bu eve heryer yesermis diyor 🥴 anneeğ cizdi cizdi dedil cizdi (yesil yani😆) diyor bir de 😅 bizim dilimizin dondugu renk yesil simdilik 😄 aslinda mor ve gri yi de diyebilmeli ama demiyor 😒
Bu yoruma da cok guldum :KK70: aynen canim erkek erkektir 😅😅😅 biz de dusunuyoruz kum torbasi. Biraz daha buyusun dedik bilekleri guclenecek ister istemez. Okulda vurdugunu indirir diye korktum acikcasi 😅😆 aakli biraz daha ersin diye bekliyorum. Balonlu etkinlik güzel de benimkilere gelmez.onlar alirlar kepceyi baslarla kapiya vurup ritim tutmaya 🤣 aa ama pelus bir oyuncakla vurabilir balonlara 🤔 tesekkur ederim canım🥰🥰 bu arafa ipektoş nasil oldu? Gece gunduz uykulariniz duzeldi mi?
Ben de kızıyorum helin. Bazen kizmak da gerekiyor.yoksa yüz bulup yaralayayici oluyorlar.
Aaa bak bu guzel haber🌟 insAllah kolayca halledersiniz 💕💜💕💜 bizim ki de kakayi ayakta yaptigi icin gecemiyordum tuvalet egitimine.ama meraklı. Zaten bezlere de Muthis zam geldi.bi sekilde erkene cekecegiz tuvalet egitimini. Aciyorum bez parasina artık 😑
Aman benimki anlamıyor kaç tane oyun denedim hiçbiri ile oynamadı 🤣🤣 akışına bıraktım dışarı olsun ona da hiç istersen oyuncak alma 🤣 ama boya bizim de kırmızı çizgimiz ben izin veriyorum şekerparem duvar kapı hariç yer boyar TV ünitesi koltuk kenarları( ahşap benimki) boyar kızmam ama her fırsatta duvar da boyuyor 🙄 plastik boya değil felç oluyorum çıkarana kadar
Renkleri de baya öğrendi Asya ama yeşile şil sarıya sa turuncuya tu falan diyor genel de ilk iki harf daha zorlarına söyleyebiliyor ama renklerde söylemiyor niyeyse mesela bildiğin balkabağı diyor ama sarı diyemiyor 🤣 neyse ben anlıyorum ya yeter bugüne şükür 🙏❣️

Aman benimki anlamıyor kaç tane oyun denedim hiçbiri ile oynamadı 🤣🤣 akışına bıraktım dışarı olsun ona da hiç istersen oyuncak alma 🤣 ama boya bizim de kırmızı çizgimiz ben izin veriyorum şekerparem duvar kapı hariç yer boyar TV ünitesi koltuk kenarları( ahşap benimki) boyar kızmam ama her fırsatta duvar da boyuyor 🙄 plastik boya değil felç oluyorum çıkarana kadar
Renkleri de baya öğrendi Asya ama yeşile şil sarıya sa turuncuya tu falan diyor genel de ilk iki harf daha zorlarına söyleyebiliyor ama renklerde söylemiyor niyeyse mesela bildiğin balkabağı diyor ama sarı diyemiyor 🤣 neyse ben anlıyorum ya yeter bugüne şükür 🙏❣️
S sesi biraz gec geliyor.ondan diyecegim ama o sa demis. R sesi de biraz gec gelir.muhtemelen yakinda sayi demeye baslar cimcime 🥰 ben de duvara izin vermiyorum ama yapiyor arada hic ugrasmiyorum artik direkt boyuyorum üstünü 🤷‍♀️ boya konusunda en cok canımı sıkan konu ise abisiyle kavga etmeleri 🤕😵😵

Jadesi Jadesi Kalppare Kalppare kızlar tebrikleriniz için tenks ama o iş olmadı bizim🤪 ilk gün çok iyiydi her oturmasında yaptı çişini ama pazar günü tövbe istemedi oturmayı bile. Tamamen üstüne yaptı. Tatil olsa uğraşacağım ama annem zor dayanır çocuğu da zorlamıyım üstüne yaptıkça da tedirgin oluyor dedim bıraktım ama ara ara açacağım yine tuvalet iletişimi gibi. Baya bez stopum da vardı bu ishalde hepsi tükendi dün yeni paket sipariş verdim artık napıyım ya kış günü zor bakalım hayırlısı artık. Çocuk yeni kendine geldi neşesi falan bunaltmayım dedim onu da🥲

N Nehir8077 baharcim minnoşun sacları uzadı mı? Ben de mi kessem acaba diyorum 🤔
Uzadı canım toka takacak kadar olmadı ama, kafası tamamen doldu. Hiç yoktu kafası parlıyordu kıl çıkış yerleri de yoktu. Şuan saçlar siyah olarak geldi kafası komple kapandı. 2 cm kadar uzadı. Kestireceksen yazı bekleme bence, kışın şapka hayat kurtarıyor.

Uzadı canım toka takacak kadar olmadı ama, kafası tamamen doldu. Hiç yoktu kafası parlıyordu kıl çıkış yerleri de yoktu. Şuan saçlar siyah olarak geldi kafası komple kapandı. 2 cm kadar uzadı. Kestireceksen yazı bekleme bence, kışın şapka hayat kurtarıyor.
Hayırlısı olsun o zaman 🥰🥰🥰 peki saçlar siyah degil miydi? Yani rengi de degisip koyulaşıyor mu? Merak ettim.simdi heves ettim keseyim bari 🤭

Hayırlısı olsun o zaman 🥰🥰🥰 peki saçlar siyah degil miydi? Yani rengi de degisip koyulaşıyor mu? Merak ettim.simdi heves ettim keseyim bari 🤭
Saclar siyah değildi baya açıktı, şuan siyah saçları. Giden bebek saciydi, zaten üç beş tane vardı.eger kestireceksen çok düşünme kararlıysan. Artık herşeyi anlıyorlar korkmasın. ben keşke daha önce kestirseydim diyorum. Şuan biraz saçları var saç benim diyor, kıymetli onun için.

S sesi biraz gec geliyor.ondan diyecegim ama o sa demis. R sesi de biraz gec gelir.muhtemelen yakinda sayi demeye baslar cimcime 🥰 ben de duvara izin vermiyorum ama yapiyor arada hic ugrasmiyorum artik direkt boyuyorum üstünü 🤷‍♀️ boya konusunda en cok canımı sıkan konu ise abisiyle kavga etmeleri 🤕😵😵
Uydurdukları var mı peki benim ki hep yakın söyler ama yıldıza siti kırmızıya bitiki diyor 🤣🤣🤣 bu ikisine ölüyorum 🤪 yazmayım da anı kalsın
Paylaşım işi zor kuzum Allah yardımcın olsun valla baya gidecek böyle 🙄

Jadesi Jadesi Kalppare Kalppare kızlar tebrikleriniz için tenks ama o iş olmadı bizim🤪 ilk gün çok iyiydi her oturmasında yaptı çişini ama pazar günü tövbe istemedi oturmayı bile. Tamamen üstüne yaptı. Tatil olsa uğraşacağım ama annem zor dayanır çocuğu da zorlamıyım üstüne yaptıkça da tedirgin oluyor dedim bıraktım ama ara ara açacağım yine tuvalet iletişimi gibi. Baya bez stopum da vardı bu ishalde hepsi tükendi dün yeni paket sipariş verdim artık napıyım ya kış günü zor bakalım hayırlısı artık. Çocuk yeni kendine geldi neşesi falan bunaltmayım dedim onu da🥲
Olsun be vakti vardır elbet hazır değilse zorlamaya gerek yok tabi olsa iyi olurdu da kısmet yaza be miss❣️

Helinnnnn Helinnnnn Arel anlatmışsın biran umutu anlatıyorsun sandım. Yazdıkların o kadar tanıdık ki. Gece kovalamaca oynuyoruz. Gece kalkıyor resmen beni arıyor gözler kapalı, odama geliyor direk uyuyor. Kalkıyorum onun yatağına gidiyorum, hop kendi yatağına geliyor. Tekrar uyuyor salona gidiyorum gece geçe geziyor evde nerede bulsa, orada yanıma sokulup uyuyor. Bende ilk zamanlar uyur gezer olduğunu düşündüm. Değil korkuyor bence, tuvalate bile giderken duruyu getiriyor yanında. Başka odaya gece karanlıkta geliyor, gün içinde odada tek duramiyor. Korktuğunu soyluyor zaten. Böyle değildi

Saclar siyah değildi baya açıktı, şuan siyah saçları. Giden bebek saciydi, zaten üç beş tane vardı.eger kestireceksen çok düşünme kararlıysan. Artık herşeyi anlıyorlar korkmasın. ben keşke daha önce kestirseydim diyorum. Şuan biraz saçları var saç benim diyor, kıymetli onun için.
Benim de tek kafama takilan şey acaba korkar mi ağlar mi Oldu ya 🤔 belki sıfıra vurmam da kısaltırım bakalim 🤔 sagol canim cevap verdigin için 🥰 o kiymetlı saçlarına kiyamam göznuru küçük Duru hanim 😍
Uydurdukları var mı peki benim ki hep yakın söyler ama yıldıza siti kırmızıya bitiki diyor 🤣🤣🤣 bu ikisine ölüyorum 🤪 yazmayım da anı kalsın
Paylaşım işi zor kuzum Allah yardımcın olsun valla baya gidecek böyle 🙄
Hahahah uydurmaz olurlar mi? Mesela dayi demiyor dadi diyor ve ayı resmi gorunce de dadi diyor 😄 halbuki ayi diyebiliyor ama abisine ayi dedigi icin ayiya ayi demiyor :KK70: abisine bakıp ıı ii ayi diyor ayiya bakip dadi diyor sonra da heeeehh heehhh diyor onayliyor kendini elleriji cirpiyor 😁 şapşik 😆😆

3.sezeryan olacak canım benim. 1.çok rahattı gerçekten 2.de zorlandım biraz daha fazla. Bakalım nasıl olacak bu. Ama yine de kalkıp yatarken zorlanıyor insan. Bebeğin hastaneye gidişi, gelişi arabaya biniş falan bakalım hele o günlere bir gelelim de hayırlısıyla sağlıkla
Veee o günlere geldik hamd olsun Rabbimizee 😍🥰🥰🥰

Selam kızlar. Şu 3 ay çabucak gecse:) birde birşey soracagim cocuk hareketleri nasıl yani hangi aralıklarda hissediyorsunuz mesela ben mutlaka sabah 12 ye kadar tekmelemedi lazim 1 haftadır bu şekilde çünkü öğlen fazla hissetmiyorum tek tük birde akşam oluyor o kadar. Sizde nasıl suan ? Sürekli takip ediyorum zamanla daha da artar mi suan ufak ufak vuruyor ve duruyor

Benimki de aynı sabah uyandığımda uyanmış oluyor bir iki pıt pıt kımıldıyor. Gün boyu belki 1-2 hissediyorum akşam yemek sonrası uzanınca hareketleniyor sadece. Henüz küçükler hele 1-2 ay bir geçsin kaburgalara doğru pata küte girişecekler😁 hamilelik hiç bitmese filler gibi 18 ay falan hamile olsak diyorum ben de aksine 😂3. Olunca başıma gelecekleri iyi biliyorum malum doğum ve sonrası 🥴🥴🥴

Yaaaa bende biran önce geçsin istiyorum zaman. Bende 24 haftalık bu hafta bebeğim çok aşırı hareketli aynı yeri üstüste tekmeliyor trampet çalıyor sanki

Benimki de genelde aksam ve gece haraketli oluyor. Sanırım gece uyumayacak gündüz uyuyacak doğunca 😍😍
Kızlar bakin tam 2 yıl önce bugun neler yazmissiniz🥰

X