2020 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

İlk gebeliğimde 8 kilo almıştım 74-82 sağlıklı beslenince hamur şeker yemeyince çok almamıştım, hastaneden eve gelince yine 74 tüm ama emzirirken o kadar su içtim ısırgan çayı falan süt çok az geldi, bi arkadaş vardı sal kendini ye canın ne isterse moralin düzelirse süt de gelir dedi aynen de öyle oldu 2 yıl emzşrdim amma 10 kilodan fazla aldım, bu kış 89 idim diyet yapıyordum 83e indim ki hamile kaldım kusa kusa 80e düştüm şimdi kusmamak için 1aydır ilaç kullanıyorum 82ye çıktım inşallah 90ı görmeden doğururum, çünkü sonrasında alıyorum 😱, bu cumartesi de randevum var 16. Hafta öğrenirim inşallah kızımı 20de anca görmüştük, önce hayırlısı sağlıklısı sonra da mümkünse 2.kız gelse tadından yenmez 🙏💗💖

İlk gebeliğimde 8 kilo almıştım 74-82 sağlıklı beslenince hamur şeker yemeyince çok almamıştım, hastaneden eve gelince yine 74 tüm ama emzirirken o kadar su içtim ısırgan çayı falan süt çok az geldi, bi arkadaş vardı sal kendini ye canın ne isterse moralin düzelirse süt de gelir dedi aynen de öyle oldu 2 yıl emzşrdim amma 10 kilodan fazla aldım, bu kış 89 idim diyet yapıyordum 83e indim ki hamile kaldım kusa kusa 80e düştüm şimdi kusmamak için 1aydır ilaç kullanıyorum 82ye çıktım inşallah 90ı görmeden doğururum, çünkü sonrasında alıyorum 😱, bu cumartesi de randevum var 16. Hafta öğrenirim inşallah kızımı 20de anca görmüştük, önce hayırlısı sağlıklısı sonra da mümkünse 2.kız gelse tadından yenmez 🙏💗💖
Aktardan alınan rezene çayı da bol süt yapıyor.
Zaten süt = Moral + Uyku + Su 3 lüsü bence.

Herkesten ne güzel haberler gelmiş uzun zamandır giremiyordum yoğunluktan kalan zamanlarda bol booll uyuduğum için. Biz cinsiyeti öğrendik kizim olcak. :KK76::KK76::emir_bebek: alışveriş araştırmalarına verdim kendimi kafam iyice karışmaya başladı. Var mı ufak ufak birşeyler alan yada araştıran. Yatak konusu konuşulmuş gördüğüm kadarıyla benim de kafamı bayaa kurcalıyor o konu... bir de en çok tutan araba meselesi var sanırım onu da başladım araştırmalara var mi benim gibi kendini erkenden alışverişe veren...

Herkesten ne güzel haberler gelmiş uzun zamandır giremiyordum yoğunluktan kalan zamanlarda bol booll uyuduğum için. Biz cinsiyeti öğrendik kizim olcak. :KK76::KK76::emir_bebek: alışveriş araştırmalarına verdim kendimi kafam iyice karışmaya başladı. Var mı ufak ufak birşeyler alan yada araştıran. Yatak konusu konuşulmuş gördüğüm kadarıyla benim de kafamı bayaa kurcalıyor o konu... bir de en çok tutan araba meselesi var sanırım onu da başladım araştırmalara var mi benim gibi kendini erkenden alışverişe veren...
Hayırlı olsun :emir_bebek: kız bebişler çoğalmaya başladı bakıyorum :anneadayı:

Hayırlı olsun cinsiyet bıcır bıcır kız geliyor👧 ben büyüyen beşik ve normal çift taraflı kullanılan bebek arabası düşünüyorum travel sevmiyorum pusette 3 4 ay yatıyorlar ancak diğer bebeportu malesef 1 yasından sonra genelde küçük geliyor çocuk için o yüzden yenidoğandan itibaren kullanılan bebek arabaları en guzeli benım fikrim tabi 👍😊

Kızlar omega takviyesi kullanıyor musunuz ben analık yiyemiyorum rahatsız ediyor omega takviyesi alayım bari kullananlar hangi marka kullanıyor
regenesis max takviye edoci gida verdi.
kan degerum dusuk oldugu icin bide kan ilaci verdi.
bu arada troit yuksek cikti bidaha olcturecegim eger yine yuksekse ilac verecekmis. tehlikeli dedi arkadaim troidin yuksek olmasi 😯😯
ikitest sonucu e nabizda gorunuyormu

regenesis max takviye edoci gida verdi.
kan degerum dusuk oldugu icin bide kan ilaci verdi.
bu arada troit yuksek cikti bidaha olcturecegim eger yine yuksekse ilac verecekmis. tehlikeli dedi arkadaim troidin yuksek olmasi 😯😯
ikitest sonucu e nabizda gorunuyormu
Ben ayın 5 inde ikili test için kan vermiştim çoktan cıkmıştır sıye dusunuyorum ancak e nabız da görünmüyor bır kaç gün içinde hastaneye gıdeceğim

Kızlar ya ben saç kremi almak istiyorum tatilde saçlarım tuzlu sudan kötü olacak biliyorum
Hamileyken pek kullanmamaya çalıştım ama siz napıyorsunuz bakım işlerini.
Normalde kullandığınız ürünleri mi kullanıyorsunuz yoksa hamilelikte özel olarak aldınız mı?
ben hamilelikten once bırakmıştım kimysallari. Sadece gecen gece sacimda tokayla uyumusum cok dolasmisti sac kremi kullandim mecbur. Onun disinda normalde zeytinyagli sabun kullaniyorum. Basta sac kece gibi oluyor ama zamanla alisiyor. Duştan çıkmadan once de sirkeli suda bekletiyorum sacimi sonra biraz suyla duruluyorum daha yumusak oluyor. El kremi gunes kremi dis macunu her sey icin dogal alternatifler var hic eksiklik hissetmiyorum 👍🏻

H Hercai14 yukarda alintiladim cevap yazmamisim :) ben ikinci cocugun tadini çıkarıyorum alisveris konusunda. Araba besik vs icin. Cinsiyet belli olunca kiyafet durumuna bakacagim artik. Erkek olursa benden rahati yok :) araba ben kraft twist air bebek arabasi almistim oglum iyice yuruyup arabayi birakana kadar isimi gordu. Alt sepeti cok genis isime yaradi. Ama araba cok genis tekerleri falan. Hem kullanimi rahat oluyor hic zorlanmadan guc sarf etmeden surdum hem de araba bagajin kucukse sorun oluyor. Hem arti hem eksi yon yani. Kraft’in yeni yeni modelleri cikmis hepsi boyle buyuk.
Kisa mesafeler icin de oglum biraz buyuyunce baston puset aldim. O da kucuk pratik her yere sigiyo ama normal bebek arabasinin konforu yok cok zor suruluyor vs

Ben casual quatro trona dusunuyorum

Ben cinsiyet öğrenmeden başlamak istemiyorum. Gerçi oğlumdan kalan park beşik var onu kullanacağım inş. Kardeşim küçük sallanan minik beşik verecek, ben otomatik sallanan salıncak almayı düşünüyorum hani yemek yaparken iş yaparken dursun diye. Bebek arabamız yenidoğandan beri kullanılandan vardi travel de cok merağım vardı ama bu sefer sling ve ergonomik kanguru alıcam inş. Bebek arabasını daha az kullanırım.

H Hercai14 yukarda alintiladim cevap yazmamisim :) ben ikinci cocugun tadini çıkarıyorum alisveris konusunda. Araba besik vs icin. Cinsiyet belli olunca kiyafet durumuna bakacagim artik. Erkek olursa benden rahati yok :) araba ben kraft twist air bebek arabasi almistim oglum iyice yuruyup arabayi birakana kadar isimi gordu. Alt sepeti cok genis isime yaradi. Ama araba cok genis tekerleri falan. Hem kullanimi rahat oluyor hic zorlanmadan guc sarf etmeden surdum hem de araba bagajin kucukse sorun oluyor. Hem arti hem eksi yon yani. Kraft’in yeni yeni modelleri cikmis hepsi boyle buyuk.
Kisa mesafeler icin de oglum biraz buyuyunce baston puset aldim. O da kucuk pratik her yere sigiyo ama normal bebek arabasinin konforu yok cok zor suruluyor vs
Aynen biraz büyüyünce bende baston puset almştm az yer kaplıyor hafif diye. Normal bebek arabamız tank gibiydi.

Kizlar ben araba konusunda alt sepeti fermuarli kapanabilen ya da cantali modellere bakiyorum acik sepetler hijyenik gelmiyor biseyler koyuyorsun yolda giderken kalkan toz hep sepette

X