2020 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bende kendi emzik tecrubemizden bahsediyim ben ilk doğduğu günün akşamı meraktan verdim 2 3dk bile emmeden atıyordu ağzından daha çok küçük ondan atiyo diye düşündüm reddediyor diye hiç düşünmedim ara ara verdim dusurdugunde tekrar ağzına degdirdim kendi istiyosa aldı hiç zorlamadim ama aç olmadığı halde arandığı zaman denedim zorlamadan şimdi gaz çıkarmaya çalışırken uyumaya çalışırken ağzından düşmüyor memeyi sadece doymak için kullanıyoruz yani emzikse stresini almak için

Kızlar ya SMA Mamanin 3 hafta içinde tükenmesi gerekiyormus ben bugun bebegime verdim ..4 hafta olmuştu şimdi korkuyorum birsey olur mu acaba

Ay inşallah hoşafı denememiştim bi de onu deneyeyim. Rahatlasın cocuk da bende. Teşekkür ederim canım
2 2kedi_1deli duphalak da taburcu olurken yazdı bitirdim onu fayda etmedi

Kızlar ya sizin evlerde bebeğin herhangi birinin kucağında olmadığı anlar yaşanıyor mu? Bizim asla öyle bir şey yok. Ya eşimin ya da benim kucağımda. Yatağında en fazla on dakika uyuyor hop uyanıyor. Kucakta uyuyacak. Bildiğin rezil uyku seviyor çocuk. Mis gibi yatağı varken. Gece de koynumda emzirerek uyutuyorum. Çok çok zor dalıyor uykuya. Ama uyuyunca gece uykusu fena değil, hakkını yemeyeyim çocuğumun. Gözü yarı açık emip uyumaya devam ediyor 2-3 saatte bir. Var mı böyle bir evre yaşayıp geçiren

Su an agrı oluyo mu dikişlerde 10günde iyileşmemişdir simdi nasılsınız. Benim açılma oldugu halde su an iyileşmeye yakın. Kanama onunla ilgili değildir doktora sordum onu 60güne kadar ara ara kanama olabilir demişti. Pazartesi cok yogun acık renkli geliyodu simdi durdu hatta pazartesi kontrolde gördü normal buldu

Öyle olmaması için çok uğraş veriyorum ama ben ailemle kalıyorum annem babam gak dese alıyor. İlk 3 ay alışmıyomuş kucaga ama sanki istiyo gibi su an sakinlesmek icin hep öyle olunca hep kucakta. Hayır bi de duruyoken de alıyoruz yandık bence

humana içiyorum bira mayasi tabletlerinden aliyorum.ama yeterli degil. surekli uykusuz oldugumdan sütümün yeterli olmadigini düşünüp , bunu kafama takıyorum. bu yuzden. merak etmistim cok az uyuyup sütüm de fazla diyen varmi diye.

Kızlar emziği meme bağımlısı olmasın diye mi veriyorsunuz? Ben her yerde diş-damak yapısını bozar diye okuyorum

15 tl ye eski tip bi pompa aldim trendyoldan o da baya vakumluyor oyle boyle degil memem kangren olucak gibi. Ben onu makineyle sagarken durdugunda elimle uyarayim yada ön sütu sagayim hemen diye almistim
Mochi gibi kendiliğinden sagiyor mu elle mi pompaliyorsun yine? Nasil bi sey
Ben zaten makineden cok sıkıldım surekli yika bi yerdr sabit otur ya da oda oda tasi falan
Elle sagiyorum artik

Oylesine ben'sin ki... harfi harfine ayni durumdayiz
Kucaga alisti diyorlar da e aksi nasil mumkun olacakti hepi topu 40 günlük zaten surekli memedeydi haliyle aksi mümkün degil

Ben kullanıyorum. Bence kızım için aldığım ve parasını sonuna kadar hakedenler arasında birinci sırada. Bende çiftli medela pompada var. Ama çiftli kullanınca iki elimde pompa oluyor ve çok sıkılıyorum. Ben emzirirken yada sağaken diper göğsüme mochiyi takıyorum. Dünya kadar para verdiğim pompayla aynı sütü çıkarıyor. Geçen sinemaya gittim. İkinci yarıda tişörtümün içinden takıp süt sağdım bence çok iyi bir alet. Ama yatarken hiç süt sağmayı denemedim. Bence o şekilde vakumlamaz. Ama senin için yarın deneyeceğim

Bu emzikten alan arkadaslarım emdiği kısım için kapak gibi bişi var mı? Ben set halinde almıştım aventin ondaki emziklerde var ama emzikler 6ay için. Simdi nukun emziği var ama kapagı olmadıgı icin huzursuz hissediyorum hem tutuyo emzik bari güzel bişey olsun dedim ama

Eklentiler

• DCE8002D-0994-4EDD-A8D7-81A95ED9136C.png
    224,6 KB · Görüntüleme: 13
  • 3F25E6B3-D363-479A-9E7A-9BB9FE3BD3C3.png
    187,4 KB · Görüntüleme: 17
Biz salona yerleştik oda da yer kalmadı anne yanı normal beşik ilk cocuk olunca bu da lazım olur diye abartıyor sanırım
Bizde oturma odasına yerleştik yatak odam az serin oluyor üşümesin diye hazirana kadar bu odadayiz aman sağlıklı olsunlar da. Aslında düzen tertip konusunda çok takintiliydim ama bebisten sonra ve ameliyatta anladım ki hayatta daha önemli şeyler var saldım gitti

En tipik örneği benim ust cenem biraz önde ve emzikten olmus
Senelerce prtadonti tedavisi gordum
Cok goz tirmalamiyo ama ne gerek vardi yani
Çok geçmiş olsun. Geç konuşmaya neden olmasına kadar bir sürü zararı varmış. (Bebek ağzında emzik varken sohbete katılamıyor ya) her yerde birşey yazıyor bilemedim

Benim de tam bir ay oldu. İlk kontrolümde dr um herhangi bir sıkıntı görmedi. Ama beşinci gündü zaten. Oturmam kalkmam ilk 10 gün dışında öyle çok canımı acıtacak şekilde olmadı ama hala sızladığı oluyor. Ben şişme hissedip gittim, korkumu yendim sonunda. Duyacaklarım korkuttu çünkü. Dün de üzerine hafif kan sızdıĞını da fark ettim. Neyse dr vajina girişimin az da olsa gevşek kaynadığını yani açık kaldığını söyledi ve içeride akıntı var diyip fitil verdi. Dikişler iyileşmiştir muhtemelen de nasıl iyileşmiştir sorusu sorulabilir:/ geçmiş olsun size de

arkadasima dr dogal pekmezi sulandir batir demisti ama ne kadar saglikli bilemem
15 tl ye eski tip bi pompa aldim trendyoldan o da baya vakumluyor oyle boyle degil memem kangren olucak gibi. Ben onu makineyle sagarken durdugunda elimle uyarayim yada ön sütu sagayim hemen diye almistim
Marka model rica edebilrmiyiz acaba

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…