2020 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Xiaomi handhald aldim . Gonul dyson isterdi tabi 😂 kayinbiladerde philips almis o da memnun.

Philipsde gözüm var benim de. Du bakalım

Kızın burnu sürekli tıkanıyor günde 2 kere temizliyorum.Üşüttüm mü acaba diyorum yoksa normal mi bu kadar tıkanması.Sizlerde durum nasıl?

Bizimki de hep fir fır. Sabah aksam temizlemem yetiyor genelde.

Ya arkadaslar 4 gundur tatli yemeyip tatliyi biraktigimdan 1 kilo fazlayim. Hayir yemekte yiyemiyorum durum malum. Ayrica emzirirken deli gibi kalori gidiyor. Ne olucak bu kilo halleri napicaz

Hiç bilmiyorum benim hayatım tatlı olmuş. Her an yiyorum ağzım durmuyo . Hâlâ bi tartı alamadım ama bacaklarım iyice okuzlesti. Ordan anlıyorum kilo aldigimi. Dün ablam doğumdan sonra ilk kez gördü beni. Almışsın diyo hamileyken böyle değildin 😖

Valla nereye gidiyorlar bir fikrim yok ama aşağı inmiyorlar kesin Bilgi. Tak sen tak. İyice de Aşağı Çek aşağıdakileri de al içeri 😅

Ayy güldüm ama utandım su halimden. Resmen etleri bir yerlere tanıştırmaya calısıcam yani

Ya benim kız süt içerken aynı anda kaka yapmaya çalışıyor memeyi sündürüp alıp alıp bırakıyor bu sorada bir sürü hava yutuyor kısır döngüye giriyoruz bu kez gurk yapması için pışpışlıyorum o zaman da tamamen uyanıyor çıldıracağım akşamdan beri böyle sürekli 😭
Ay tam olarak aynısını benim bebe de yapıyor delircem.

Hepsini hallediyorsun tamam şimdi uyur diyorsun hıçkırık tutuyor bu sefer haydaa tekrar başa dön kısır döngü 😂😂

hıçkırığı nasıl unutabilirim 🤪 yarım saat süren hıçkırık mı olur ya çok uzun sürüyor çocukta yoruluyor sinirleniyor

Odanın nemi nasıl? Eğer kuru olursa tıkanma oluyor. Kalorifer için suluk aldım bir kaç tane onları takıyorum. Bazen ıslak havlu da koyuyorum peteğin üstüne. Nemin 45-50 arası olması gerekiyormuş.
Ben de suluk aldım taktım havlu da koymaya çalışıyorum Ankara gibi yerde nasıl nemli tutacağımı şaşırdım burnundan çekiyorum gelen bir şey de olmuyor bazen yarın kulak burun boğaza götüreceğim bir baksın yazık nefes almakta zorlanıyor.

Bizim de hep tıkalı aslında nem de fena değil 55 suan temizlesem de tıkalı anlamadım doktor normal demişti ama. Serum yutmaktan cock saskina dönüyo biraz yapınca da
Biz bu serum ile temizlemeye alıştırdık ondan mı sürekli sürekli temizlenmeye ihtiyaç duyuyor bilemedim ki.Bakalım yarın ben de göstereceğim doktora.

Ya benim kız süt içerken aynı anda kaka yapmaya çalışıyor memeyi sündürüp alıp alıp bırakıyor bu sorada bir sürü hava yutuyor kısır döngüye giriyoruz bu kez gurk yapması için pışpışlıyorum o zaman da tamamen uyanıyor çıldıracağım akşamdan beri böyle sürekli 😭
Bnmki de aynı emziği gögsüm e koyuyorum emiyo sanıyor 😅

Ben de suluk aldım taktım havlu da koymaya çalışıyorum Ankara gibi yerde nasıl nemli tutacağımı şaşırdım burnundan çekiyorum gelen bir şey de olmuyor bazen yarın kulak burun boğaza götüreceğim bir baksın yazık nefes almakta zorlanıyor.
Ben de Ankara’dayım, nemi yükseltmek için sürekli uğraşıyoruz biz de. İnşallah bişeyi çıkmaz kuzucuğun. Ben bazen serum fizyolojik damlatıp , çocugu ters cevirip sırtına vuruyorum. Burnundan akan varsa bezle silip bırakıyorum. Her seferinde burnundan hortumla çekmiyorum. Onu çok sık yapmamak gerekiyor diye duymuştum.

Ben de Ankara’dayım, nemi yükseltmek için sürekli uğraşıyoruz biz de. İnşallah bişeyi çıkmaz kuzucuğun. Ben bazen serum fizyolojik damlatıp , çocugu ters cevirip sırtına vuruyorum. Burnundan akan varsa bezle silip bırakıyorum. Her seferinde burnundan hortumla çekmiyorum. Onu çok sık yapmamak gerekiyor diye duymuştum.
Ben doktora yaptırttım Bi burnuna sıktı diğerinden serum fizyolojik çıkarttı aklım çıktı cesaret edemem ben evde yapmaya kalorifere havlu ve suluk bide bebeğin uyudugu odada yıka aksam felaket nem yapıyor ankara nın sorunu nem düşüklüğü bide ben salona cattle koydum kapağını açıyorum düştükçe çalıstırıyorum

Kaç damla damlatıyorsunuz serumdan ? Bizimkinin de burun kapalı. Gittiğimiz 2 doktor da serum verin aspiratörle çekin dedi başka öneride bulunmadı.

Haberlerim maalesef iyi değil. Avm denilen artiervenöz malformasyon çıktı. Beyin damar yumağı. Gözün içinden başlamış oluşmaya. Kuzum saatli bomba gibi. Patlarsa göz kaybı oluşabilir. Acil tedavi edilmezse kalp yetmezliği oluşur.. filan falan. Daha bir Sürü kötü şey... Yarın tedavi için görüşeceğiz. Herkesin yapabileceği bir tedavi değil. Allah’a emanet çocuğum.
İyi haber ise bu teşhisin konabilmesi, normalde belirti veren bir hastalık değilmiş, ergenlikte beyin kanamasıyla teşhis edilirmiş.
Moralinizi bozmayin. Allah yardimciniz olsun. Umarim skntisiz atlatirsiniz.

YAni biberonla 5-6 fırt çektirip mola verip tekrar veriyorum ağzına . Sütümle doymuyo malsf takviye . İnan sadece bugün 3 defa boğuldu bebeğim. Ben de başkası verirken bile korkudan bayılcak gibi oluyorum böyle bir korku yok . O kadar çok nefes borusuna kaçırıyor ki yediğini içtiğini.
Cok hizli cekiyosa 2-3re de bolebilirsin bence biz agzindan cikarmiyoruz asagi egiyoruz cekmeyendevam ediyor duruyor sonra tekrar baslyinca dik yapip mamayi gonderiyoruz

Cok hizli cekiyosa 2-3re de bolebilirsin bence biz agzindan cikarmiyoruz asagi egiyoruz cekmeyendevam ediyor duruyor sonra tekrar baslyinca dik yapip mamayi gonderiyoruz
AŞAĞI eğdiğmizde çekmeye devam ediyor süt aşağıda , yukarısı da boş olduğu için Hava yutuyor o yüzden ağzından çıkarıyoruz sizde Bebek gazlı olmuyor mu eğince

Ben doktora yaptırttım Bi burnuna sıktı diğerinden serum fizyolojik çıkarttı aklım çıktı cesaret edemem ben evde yapmaya kalorifere havlu ve suluk bide bebeğin uyudugu odada yıka aksam felaket nem yapıyor ankara nın sorunu nem düşüklüğü bide ben salona cattle koydum kapağını açıyorum düştükçe çalıstırıyorum
Kettle sicak buhar verir ama cok onerilmiyor oyle. Kuf olur

AŞAĞI eğdiğmizde çekmeye devam ediyor süt aşağıda , yukarısı da boş olduğu için Hava yutuyor o yüzden ağzından çıkarıyoruz sizde Bebek gazlı olmuyor mu eğince
Ben de ayni seyi dusunuyodum ama olmadi cekiyo cekiyo duruyo bi sure sonra ve dinlenmeye basliyo sonrs tekrar emmeye baslayincs geri kaldiriyoruz

X