2020 Şubat Anneleri

Günaydın anneler benimki çok kusuyor fışkırtarak değil ama özellikle mama yedikten sonra bayağı gazını çıkarırken 1 saat sonrasında bile kusuyor azda olsa acaba sütüm mü yetiyor mamayı mı azaltayım yoksa reflü mü niye kuauyor acaba zaten kilo sıkıntımız var mamayı azaltmak istemiyorum .
Emziriyorum hemen arkasından mama veriyorum ondan mı acaba ama tek öğün de 120 ml de doyuyorlar değil mi 3 aylık olmamıza 4 gün bar 😊

Günaydın anneler benimki çok kusuyor fışkırtarak değil ama özellikle mama yedikten sonra bayağı gazını çıkarırken 1 saat sonrasında bile kusuyor azda olsa acaba sütüm mü yetiyor mamayı mı azaltayım yoksa reflü mü niye kuauyor acaba zaten kilo sıkıntımız var mamayı azaltmak istemiyorum .
Emziriyorum hemen arkasından mama veriyorum ondan mı acaba ama tek öğün de 120 ml de doyuyorlar değil mi 3 aylık olmamıza 4 gün bar 😊
Gunaydin cnm benim kizimda kusuyor hemen gaz sonrasi veya 1 saat sonra bunun reflu olduğunu düşünmüyorum açıkçası mama bittiğinde agliyor mu benimki mamayi az yaparsam ve biterse kiyameti kopariyor😂

Kızım kesinlikle uyumuyor
Kucağıma alıp evin içini turluyoruz sesi çıkmıyo
Emerken memeden itiyor kafasını ağlıyor
Ayağımda sallıyorum ağlıyor
Gaz çıkarıyor kaka da yaptı üstünü değiştirdim rahatsız mı ediyor ki diye
Ağrısı vardır belki diye calpol verdim
Yalnızım da
Ne yapacağımı sapıtmış durumdayım 😔
Napabilirim başka Kızlar ya
Vala 3 gundur hic uyutmaz oldu onceden bi saat uyurdu oda kalmadi 10 dk dedimi kalkiyor vala gece artik delirme noktasina geldim sinirlendm esim aldi elimden ben sallayayim diye ve su saat oldu hala tam uykuya dalmadi delirmek uzereyim 🙄

Aşıya ne zaman götüreceksin? Aradılar mı?
3.ayda sadece izlem var getirmene gerek yok iz arar bilgi alırız dediler. 4.ay için de haziran da gelirsin dediler.Eşimin çalıştığı iş yerinde farklı modelde bi tartı var onu getirecek eşim onunla tartayim bakalım.

Kızım son zamanlarda emziği çiğniyo gibi oynuyo onunla damaklarımı oturuyo acaba diş belirtisimidir bu

Çok güzel mantıklı ama o hortumu falan eczaneden mi alacağım acaba
Biz bu şekilde sadece hortum aldık 5 numara. Bir ucunu biberonun içine koyduk diğerini göğsüme bantladım. Biberonun ağız kısmını delip hortumu ordan geçirdik. Emzirme destek sistemli biberonlae da var ama 350₺ falan, bu hortumlar 5 ₺ ve aynı işi görüyor. Hortumu kullandıktan sonra kaynamış suyu şırıngaya çekip hortuma boşaltıyorsun o şekilde temizleniyor 😉
Emzirme Destekleyici Sistem(eds)4-5-6 Numara Beslenme Sondası - n11.com
1587800588797.png

Kızım son zamanlarda emziği çiğniyo gibi oynuyo onunla damaklarımı oturuyo acaba diş belirtisimidir bu
Ayni sorun bizde de var emmiyo agzinda geveliyo. Ellerini agzina sokmaya basladi ama emmiyo damaklarina surtuyo ve tukuruk cikariyo surekli 3 aylikken dis etleri dis cikarmak icin açılıyomus tukuruk ondan kaynaklaniyomus bizimkinin başıda cok sıcak koltuk alti ates olcer vardi evde 2 tane o yuzden alindan olcer almamistim onunla atesini olcuyorum hep 36 ya da 36 kusur cikiyo ateside yok acaba dis cikaricakta basi o yuzden mi isiniyo diye dusunuyorum 🙄

Bizimki de kusuyor .emiyor omzuma gaz çıkarmak için alıyorum kusuyor. Yada memeyi çıkardıktan sonra tekrar vermek isteyince midesi bulanıyor yine kusuyor. Muhakkak azda olsa bir sızıntı oluyor ama fışkırtarak değil.

Eşim sabahtan beri Denizi oyalıyor .oruçlu bir de yatırmıyor adamı. Sahuru da hazırlıyor 🤣 Ne derse yapıyor karnını doyurmuş resim yapmışlar oyun oynuyorlar ve hala adama çemkiriyor baba baba diye ergenler gibi sesini kalınlaştırıp bağırıyor. Bu çocuk milletine ne yaparsan yap yine yaranamıyorsun kıskanıyor. İki uzansak kalk diye bağırıyor 😂

Ayni sorun bizde de var emmiyo agzinda geveliyo. Ellerini agzina sokmaya basladi ama emmiyo damaklarina surtuyo ve tukuruk cikariyo surekli 3 aylikken dis etleri dis cikarmak icin açılıyomus tukuruk ondan kaynaklaniyomus bizimkinin başıda cok sıcak koltuk alti ates olcer vardi evde 2 tane o yuzden alindan olcer almamistim onunla atesini olcuyorum hep 36 ya da 36 kusur cikiyo ateside yok acaba dis cikaricakta basi o yuzden mi isiniyo diye dusunuyorum 🙄
Aaa evet benim kızımında başı sıcak oluyo ateşine bakıyorum alnı soğuk ondan olabilir evet 🙄
Kehribar sipariş verdim iyi geliyomuş gelince eline veya ayağına takıcam salyasıda azalıyomuş onunla diş çıkarma evresinide hafif atlatıyomuş umarım sorunsuz acısız çıkar yavruların dişleri düşünüyorumda zordur diş çıkarmak 😞
Diş kaşıyıcıya erken ama dimi

Aaa evet benim kızımında başı sıcak oluyo ateşine bakıyorum alnı soğuk ondan olabilir evet 🙄
Kehribar sipariş verdim iyi geliyomuş gelince eline veya ayağına takıcam salyasıda azalıyomuş onunla diş çıkarma evresinide hafif atlatıyomuş umarım sorunsuz acısız çıkar yavruların dişleri düşünüyorumda zordur diş çıkarmak 😞
Diş kaşıyıcıya erken ama dimi
Bende almayi dusunuyodum ama korktum kolyesini takamam uyurken bogazini sıkar gibi geliyo bana bilekliginede guvenemedim koparda agzina falan kacarsa diye biraz fazla evhamliyim cocuk konusunda :KK43: ama ayak bilegine takmak cok mantiklica hic aklima gelmemisti.
Dis kasiyici icin erken sanirim tecrubeli anneler bize yardimci olursa guzel olur :KK16:

Eşim sabahtan beri Denizi oyalıyor .oruçlu bir de yatırmıyor adamı. Sahuru da hazırlıyor 🤣 Ne derse yapıyor karnını doyurmuş resim yapmışlar oyun oynuyorlar ve hala adama çemkiriyor baba baba diye ergenler gibi sesini kalınlaştırıp bağırıyor. Bu çocuk milletine ne yaparsan yap yine yaranamıyorsun kıskanıyor. İki uzansak kalk diye bağırıyor 😂
Bende 2 gundur oglumla bogusuyorum esim oruclu uyusun diye orucluyken cekilmiyo zaten 😂 oglenden sonra is ya da yemek yapacaksam veriyorum ona. Bu sene ramazan hic guzel gecmiyo ben tutamiyorum esim evde o varken bir seyde yiyemiyorum canim istemiyo ben mutfakta o icerde tutuyim bari diyorum ama susuzluga emzirirken dayanamiyorum hic memnun degilim suanki durumdan 😔

Bende almayi dusunuyodum ama korktum kolyesini takamam uyurken bogazini sıkar gibi geliyo bana bilekliginede guvenemedim koparda agzina falan kacarsa diye biraz fazla evhamliyim cocuk konusunda :KK43: ama ayak bilegine takmak cok mantiklica hic aklima gelmemisti.
Dis kasiyici icin erken sanirim tecrubeli anneler bize yardimci olursa guzel olur :KK16:
Zaten uyurken çıkarmayı öneriyolar boynuna şuan bende takamam bi 6 aydan sonra durumuna göre takarım dikkat etmek gerekiyo evet Allah korusun

Vala 3 gundur hic uyutmaz oldu onceden bi saat uyurdu oda kalmadi 10 dk dedimi kalkiyor vala gece artik delirme noktasina geldim sinirlendm esim aldi elimden ben sallayayim diye ve su saat oldu hala tam uykuya dalmadi delirmek uzereyim 🙄
Ah ah n’oluyo bunlara bir günleri diğerine uymuyor.
Allahtan eşin evdeymiş benim o da yoktu 😔 sabaha kadar yat kalk yat kalk sersem oldum iyice
Ağlıyor mu siZinki

ayy canan kuzum naber nasılsın özledim ya 😍
totoma motor taktım ben bu aralar iki dakika yer görmüyorum. tek çocuklu hayat ne kolaymış ya 😂 hiç çocuklu hayattan bahsedemiyorum hafızam o günleri silmiş, hayal etmesi bile o kadar uzak ki 😂

canimbenim bende cok ozledim ya cok fazla giremiyorum artik dogru duzgun yazamiyorum sanada ,kesinlikle katiliyorum tek cocukluyken bunun farkinda degildik ama gercekten kolaymis ,2 cocukla kac parcaya bolunuyoruz ,allahtan eşler evdede yardimci oluyolar ,bu virus olayina uzulsemmi sevinsemmi bilemiyorum ☺️

X