2020 Şubat Anneleri

İstiyor muydunuz planli miydi ?
İstiyorduk ama seneye diye erteliyorduk sürpriz oldu eşimin tayini çıktı taşınmaydi elifti derken çok yorulduk ne ara oldu anlamadık yumurtalama günleri uzak durmuştum daha kızım 14 aylık devamlı elimi yutarak yürüyor adım atmaya korkuyor bel falan kalmadı gece ağlayarak uyanmalari dış izdirabi devamlı kosturmasi tabi ellerimi tutarak, bittim bennn yinede çok sevindim Allah kucağıma almayi nasip etsin inşallah kızımdan önce beş düşüğüm var dua edin kızlar bana tsk

Hayırlısı olsun sağlıkla kucağınıza alırsınız inş. Küçük çocukla hamilelik yorucu olabiliyor. Ama o günlerde geçiyor. Benimkiler uyudu öykü muhtemelen sahurda bize eşlik edecek.

Yalnız seneye düşünüyorduk derken korunma olayı olmuyor muydu Benim ödüm kopuyor eşim şakasına 3. Çocuk diyor ağzına tıkıyorum lafı. Eşimde korkuyor aslında. zaten 2. Çocuktan sonra özel hayat filan baya unutuluyor arkadaş gibi olunuyor

Bizimki de ayarsız diş bence elini ağzına sokmaya başladı yine. Birde çiğneyip çıkarıyor. Valla şöyle adam akıllı oturup yiyen çocuğum olmadı

şüpheli günlerde uzak duruyordum bende kasık ağrısı olur anlarım hemen öyle yani diğer turlude korunuyorduk bazen dikkat etmeden ama

Saglicakla kucaginiza alirsiniz insaAllah

Benim artik sinirlerim iyice yiprandi su yemek yedirme meselesi beni canimdan etti cok ama cok bunaldim artik yok yani asla agzini acmiyo degerleri zaten yine dusmus ilaci bile zorla iciriyorum siringayla falan ne olacak bu boyle bilmiyorum bugun sinirden oturdum agladim kv uzuldu konustu benimle 2.ye yine agladim vallahi canimdan bezdim diyebilirim

Bugun yikadik kaan beyi sudan cikmak istemeyen banyosu bitti diye aglayan cocuk gitti bu sefer banyodan kacmak isteyen asla yikanmak istemeyen bir cocuk geldi valla ben artik pes ettim hicbir seyine anlam veremiyorum bu cocugun

Seni o kadar iyi anlıyorum ki. Bazen oturup ağlatıyorlar. Bende kendimi çok sorgulayıp oturup ağlamışımdır. Kimse de teselli etmedi sen iyi bir annesin diye. Öykü de Kaan’ın bayan versiyonu ama ondan bir tık uyumlu olanı olabilir. Bu ara ne versem itiyor ağzından Yediği sevdiği şeyler sürekli değişiyor.

Deniz son zamanlarda kapıdan uğrayan yada her telefonla konuştuğu yakın akrabalara “ben sizde kalsam ya, beni alsanıza size gelmek istiyorum” diyor. Onlarda gece yatmasına gitmek istiyor. Bıraksam ne kadar kalır belirsiz. Önceleri umursamıyordum baktım sürekli söylüyor. Oğlum neden gitmek istiyorsun sana kötü mü davranıyoruz. Gitme ben oğlumsuz ne yaparım diye konuşuyorum. Bazen teyzesi iş çıkışı alıyor bazen annem elinden tutup ablama götürüyor. Aslında akranı yok oralarda muhtemelen tv. seyrediyor evde de izliyor. bana bay bay yapıyor merak etme anne gelicem diyor ama bu kadar hevesli gitmesine üzülüyorum. daha 3.5 yaşında gece yatmasına göndermiyorum arada gündüz 2 saat kalıyor sonra alıyoruz zaten aklım hep onda kalıyor. Oğlumun bu davranışı bana anneliğimi ve insanlığımı sorgulatıyor ona istemeden kötü mü davranıyorum acaba

Sanmiyorum. Cocuklarda evde bunaldi iyice onlarda bizim gibi farklilik ariyor degisik seyler ve yerler gormek istiyorlar bence bu yuzden gitmek istiyor Denizde

Yaparsa bi iki lokma kahvalti yapiyo sonra resmen bir daha aksama kadar yemiyo surekli emiyo seytan diyo kes memeden o kadar ikilemde kaliyorum ki ne yapacagimi sasirdim artik

Suan diste cikariyo hepsi ust uste geliyo bu sefer memedende kesersem hic yemezse o zaman daha kotu o yuzden onuda kesemiyorum
Bazen o sinir bana da geliyor. Kessem de görse diyorum. Ama sonra olacakları düşünüp vazgeçiyorum. Daha yumurta ağzına sürmedi. Halbuki ek gıda serüvenimiz çok güzel başlamıştı. Yine o dönem bir izne gittik çocuğun düzen tamamen bozuldu. Öyle devam. Bugün 1 zeytin iki dilim domates 3 tane çilek yedi azıcık elma kopardı. Şimdi de emerek uyudu. Akşamda turşu kemirir. Ben böyle ekşici çocuk görmedim Deniz kokusuna tahammül edemiyor. Makarna seviyorlar bu akşam yapıyım da hamura doysunlar sebzeli makarna desek onlarda küçücük fiyatları Kocaman sürekli idame ettirmek zor ya

Sanmiyorum. Cocuklarda evde bunaldi iyice onlarda bizim gibi farklilik ariyor degisik seyler ve yerler gormek istiyorlar bence bu yuzden gitmek istiyor Denizde
Yine de anne yüreği üzülüyor baskı mı yapıyorum diye düşünüyorum ama bakıyorum o bizi baskı altına almış

Bugün Deniz sürekli soru sorarak beynimi yaktı sürekli peşimde annecim diye dolanıyor. İyi güzel de biri bitmeden diğeri geliyor. Bahçeye girip çıkıyoruz her girişte montu bereyi ayakkabıyı çıkarıyor. Su almak için 2 dakika giriyorum Bana bakmak için peşimden gelince de çıkarıyor hop başa sarıyoruz. Öykü de kapıyı açık bulunca merdivenlere çıkmak istiyor. Kızınca bana kızdın mı diyorlar . Öykü uyudu Deniz masaya oturmuş beni etkinlik için bekliyor ama ben uyumak istiyorum acaba çalışmaya başlayınca işte dinlenir miyim

Kaan cok emiyo ama gun boyu memede kalabilir bir de simdi yeni huy edindi evde disarida hic farketmez emmek istedigi zaman direk elini mememe sokuyo evde neysede disarida cok zorluyo beni cocuk parka cikinca bile eli memede
Kaanda dun aksama kadar hicbir sey yemedi aksam iftarda koca borcama elini daldirip manti kapti salcali salcali agzini yuzunu bulastirip yedi cok komikti yeterki yesede her yer bulassa ama bizimkisi yemekleri yememek icin dokuyo oyle bulasiyo etraf genelde
Ben en son marketten sebzeli makarna aldim sade ispanakli ve domatesli hayvan figurlu ama normal makarna oyle organik bebek urunu degil 3 kusurdu fiyati ama kaan onu pek sevmedi normal makarnayi daha cok seviyo otekinide salcali yaparsam yiyo cani isterse yoksa tabaktan tek tek alip yere atiyo
Kaanda limon yiyo o da eksiyi seviyo portakali kabuguyla falan kemiriyo dengesiz bi cocuk iste nerede yenmeyecek sey var onlari yemeyi seviyo cocuk

En son kaan in kilosu 10.500 boyu 76 cm cikmisti boyu cok moralimi bozuyo 15 aylik cocuk hala boyu 76 cm dogru duzgun yemek yemedigi icin duraksadi kilosuda boyuda kiloya cok takmiyorum ama kisa kalmasini istemiyorum soyle istahli bir bebek olsada her verdigimi sapir supur yese bitirse duzgun beslense vitaminlerini alsa ah Allahim baska bir sey istemem

Kızlar bu gün adet günüm kan verdim beta HCG 81 çıktı
Hadi hayırlısı olsun canım Ben 2. Yi doğurdun bile 1 haftalık oldu birax zor oldu tabi bizim için ama inşallah biraz büyüdüğünde daha rahat ederiz ikiz gibi büyürler
Canım günden güne huyları değişiyor biraz rahat olmaya çalış biliyorum çok zor ama elinden gelenin en iyisini yapıyorsun
Kaana acaba şeymi alsan resverol diye bişey varmış gıda takviyesi sanırım hekimanne diye bir hesap var insta da orda görmüştüm bağışıklığı için fln da iyimiş iştahı da arttırıyormuş bi bak istersen
Suan diste cikariyo hepsi ust uste geliyo bu sefer memedende kesersem hic yemezse o zaman daha kotu o yuzden onuda kesemiyorum
Yaa bence de memeden kessen ya yemezse bu sefer daha çok üzülürsün. Bence memeyle alakası yok yememesinin. Sonuçta süt çok uzun süre midede kalan uzun saatler tok tutan besin değil 1 saatte sindiriliyor
Acaba birileri gel sen bizim çocuğumuz ol dedi de etraftan güzel bir tepki aldı da o yüzden mi diyor canım
Saçmalama niye kötü davranasın eminim elinden gelenin en iyisini yapıyorsundur bizde insanız sonuçta arada bi mola vermek gerekiyor sadece
kesinlikle işte dinleniyorsun canım
Ben 32 ile 37. Haftda işe gittim canım melisanın kilosu 1 hafta geriden geliyordu işe başladım tekrar kontrole gittiğimde kilosu boyu 1 hafta öne geçmiş ki evde annemler olamsına rağmen yoruluyordum ama işe gidince bildiğin dinlenmiştim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…