2020 Şubat Anneleri

Eğer 3 saatte bir her altını açtığında bezi ıslaksa, sarı kakasını 2-3 kez yapıyorsa doyuyor demektir. kilo alımı da devam ediyorsa bir sorun yoktur bence.

süt için en önemli şeyler su, banyo, uyku ve moral.
Çok teşekkür ederim canım ama çişimiz oldukça fazla lakin 2 gündür kakamız yok.

Sargı bezi mi ? Nereye ben hiç bişey koymadım oraya neden koyuyordun sargı. Bezini dikişlere mi
Gazlı bez koyuyodum sargı değil pardon göbeğin arasında kalıyo ya terleme yapmasın diye dedi doktor ıslak bırakmamaya gayret et demişti yaranın üzerine yani

Kızlar benimde oğluşum doğdu bugün öğle saatlerinde. Hep içimden geçirdiğim oldu. Bugün doğum günüm oğlumu da doğum günümde kucağıma aldım. Bundan sonra ikimiz aynı gün kutlu az. Sezeryanla dünyaya geldi çok şükür iyi oğlum. Benim çok ağrım var. Ama olsun mis kokuluma feda ağrılar.
Kızlar bende doğumumu yaptım çok şükür ilk normali denedik suniyle ama olmayınca sezeryana döndük spinal acayip ağrım var bugünü atlatırız inşallah

Kızlar gözünüz aydın Allah analı babalı büyütsün inşallah

Bade_o Bade_o canım kullandığın emziği öğrenebilir miyim?
nuk kauçuk emzik denedim ama almıyor. beni emzik niyetine kullanıyor. bir haftalık oldu bugün tam, bu kadar erken verme niyetinde değildim ama çok fena alışacak.

annem gitmeden emziğe alıştırmam lazım yoksa yanarım. doyuyor ama o meme ağzında duracak illa uyurken. hem meme hem kucak yandım ben yaa 🙄 inşallah emziğe alışır :KK17:
bende wee aldm tuttu gibiydi ama atıp duruyor almio
Boza harika bu konuda dokunmuyor da süper tabsiye ederm çok tadını beğenmesemde valla süt yapıyor kesin bilgi 👍🏻
Nerden aliyoruz bozayi 🙄

Kızlar ben de dün sabah doğum yaptım. Spinal sezaryanla 3710 g doğdu kızım. Oğlum bizden ayrılıp eve giderken ağladı. Ona üzülmekten ağrı falan unuttum. Neyse ki her şey yolunda bugün eve gideceğiz 🥰
Gözün aydın canım Allah analı babalı büyütsün inşallah senin acın olduğunu düşünüp o yüzden mi ağladı.

22. Gündeyim canım bugün bi kaç gündür kendime geldim biliyor musun gerçekten doktordan doktora değişiyormuş o kadar ağrı çektim ki şimdi hiç bir arkadaşıma 2.bebek düşünüyor musun diye sormuyorum bu ağrılar yüzünden😁
Yaa kıyamam neyseki geçmek üzere canım,
Önce biz bunları büyütelimde belki bebek kokusunu özleriz düşünürüz 🥰

Nerden aliyoruz bozayi 🙄
BENim kızımda damaklı istemedi büyük geldi böğürüyodu ama dün eşim chicco nun kauçuklusunu almış nuk istemiştim ama ucu ufak ve tuttu onu arada bırakıyo şuan çok vermiyorum ama tutuyo en azından

Yok canım nerde 😔 hala mama alıyor ama ben artk sadece anne sütü almasını istiyorum denemeye çalışıyorum devamlı ne kadar az versem o kdr çabuk alışır dyorm...Ayrıca mama aldığı zamanlar hava yutuyor sanırım daha gazlı oluyor ve kusuyor öğürüyor çok korkuyorum byle olunca...

Sen ne kdr mama veriyorsn canım bir günde?
Emzirmeyle ilgili hep makale okuyup video dnliyorm dedkleri bebeği emzik ya da biberonla oyalarsak daha çok yorulup anne memesinde uyuyakalrmş bnde olabldiğince az mama vermeye çalışıyrm inşallah bebeklerimiz sadece anne sütüne alışırlr🤲🏻🙏🏻Meme emerler bol bol🤲🏻🙏🏻
Bebeğim 10 ocak doğumlu 35 hftalık doğdu senin ki kaç gnlük canım?
35+6da doğdu. Mama değil sütümü sağarak veriyorum. Ne kadar uğraşsam da memeyi doyacak kadar emmedi. Artık güçlendi ama yine de iki çekip bırakıyor :KK43:
Emziriyorum ama sadece emzirmek için.
Biberonla vermediğim sürece aç.
Ben de sana nasıl hallettin bana da söyle diyecektim.
Neysr sağlıkla büyüsünler de nasıl olduğu önemli değil.

Z zeynep serdar canım naptın geldimi bebiş merak ettim seni
Canim persembe sabah 7 de hastahaneye gittim. Alttan elle uyarip dogumu baslattilar. Sancılarım duzenli gelmeye basladi. Bi kac saat öyle cektim. Sonra aniden suyum patladi. Sancilar dahada siddetlendi. Hastahaneye gittigimde 3 cm açıklık vardi zaten. Suyum patladi sancilar siddetlendi sadeve 4 cm oldu. Daha ilerlemedi. Sabah 7 den 1 e kadar sanci cektim ama açılma olmadi. En son beni sezeryana alın diye yalvariyordum. Mahvoldum. Normal dogumu denedigim icin cok pismanim. En sonunda belden uyusturulup sezeryan oldum. Yani hem dogum sancisi cektim hem sezeryan sancisi çektim. Kan degerlerim cok düştü kan takviyesi yaptilar. Cok zor bir gün yasadim ama cok şükür bebegime sag salim kavustum. Simdi sabredip sezeryan ağrılarının gecmesini bekleyecegim. Rabbim hepimize şifa versin. Yavrularimiza bakabilecek güç versin. Annem olmasa cocuguma bile bakamıyorum. Insallah bi kac güne iyi olurum.

çok teşekkür ederim canım.
slikon ve damaklıydı bu emzik di mi?
alıcam mutlaka, gerekirse tüm emzikleri sırayla deneyeceğim 😂

Sen Deniz’e kaçıncı gününde emzik verdin? ben verince atıyor ya, istemiyor. ama kızım da öyleydi, pes etmemiştim ve alışmıştı.

uyanık kaldığı zamanlar emmeden duramıyor. halbuki biliyorum karnı tok, bayağı emiyor çünkü. ama illa o memede duracak süt çekmese bile.

bu arada Bahar’ı kreşe vermemek için çok direndin ama bir denemekten zarar çıkmaz. onun da enerjisini atmaya ihtiyacı var.
benden sana tavsiye haftanın her günü öğleden sonra yarım gün şeklinde vermen.
Slikon damaksiz canim bu.

Aslinda ben de oglenden sonra yarim gun seklinde düşünüyorum ama bi arkadasin oglunum gittigi kres var o haftada 3 tam gun gonderiyor.p.tesi cars cuma seklinde. Mart ayinda iyice bi bakicam kreşlere bakalim. Ablamda yaz gelmeden vermemi tavsiye etti. Watsap duruma Bahar in gun icinde yaptigi seylerden atiyorum bazen. Goren aciyor bana ve kres zamani gelmis bunun diyo :))) hatta kv diyor ki sana cok uzuluyorum sen en iyisi kres arastir da iyi guvenilir biyere baslasin diyor. Ki kv normalde krese karsi biriydi :KK70:
Bugunlerde gececek, ömür bitiyor sonucta.
Allah saglik huzur versin tek.
He birde 3 yasina kadar konuşmazsa dil terapistine götürecem Bahar i. Konusmayan cocuklar krese baslayinca konusuyormus hep oyle diyorlar. Eger ise yaramazsa temmuz gibi goturcem bakam.

Nerden aliyoruz bozayi 🙄
Canim bozayi migrostan aldi esim.
Tadi da gayet guzeldi.
35+6da doğdu. Mama değil sütümü sağarak veriyorum. Ne kadar uğraşsam da memeyi doyacak kadar emmedi. Artık güçlendi ama yine de iki çekip bırakıyor :KK43:
Emziriyorum ama sadece emzirmek için.
Biberonla vermediğim sürece aç.
Ben de sana nasıl hallettin bana da söyle diyecektim.
Neysr sağlıkla büyüsünler de nasıl olduğu önemli değil.
Canim benim kizim 2.5 ay emmedi biberon ile beslendi sonra da emdi ve biberonu red etti. Yani sen pes etme emecek olan emiyo. Emmezse de bu sekil gittigi yere kadar devam edersin.
Ay o günler bir gelse. Deniz oynamayı çok seviyor ama hiç arkadaşı yok . Çocuk bize sarmış durumda. Annem var gerçekten çok yardımcı ama bazen kabuğuna çekiliyor çocuklarla kalıyorum ortada. Sabahtan akşama kadar süt sağma makinasını yıkamak için fırsat bulamadım . Tuvalete gidecek olsam çabuk ol diyorlar kıza bakın dersem sende şunu yap diyorlar. Daha tek başıma kalıp uyuyamadım. Ben çalışmaya başlayınca nasıl olacak hiç bilmiyorum. Evliliğe ve çocuk sahibi olmaya geç kalmışım gibi hissediyorum 😩
Valla ben baya gec kalmisim ama kader kısmet isleri bunlar. Gececek bu gunlerde illa ki. Buyucekler :)
Canim persembe sabah 7 de hastahaneye gittim. Alttan elle uyarip dogumu baslattilar. Sancılarım duzenli gelmeye basladi. Bi kac saat öyle cektim. Sonra aniden suyum patladi. Sancilar dahada siddetlendi. Hastahaneye gittigimde 3 cm açıklık vardi zaten. Suyum patladi sancilar siddetlendi sadeve 4 cm oldu. Daha ilerlemedi. Sabah 7 den 1 e kadar sanci cektim ama açılma olmadi. En son beni sezeryana alın diye yalvariyordum. Mahvoldum. Normal dogumu denedigim icin cok pismanim. En sonunda belden uyusturulup sezeryan oldum. Yani hem dogum sancisi cektim hem sezeryan sancisi çektim. Kan degerlerim cok düştü kan takviyesi yaptilar. Cok zor bir gün yasadim ama cok şükür bebegime sag salim kavustum. Simdi sabredip sezeryan ağrılarının gecmesini bekleyecegim. Rabbim hepimize şifa versin. Yavrularimiza bakabilecek güç versin. Annem olmasa cocuguma bile bakamıyorum. Insallah bi kac güne iyi olurum.
Acil sifalar diliyorum, tebrik ederim.
Allah anali babali buyutmeyi nasip etsin💜

Gözün aydın Allah analı babalı büyütsün 😍
Rabbim analı babalı büyütmeyi nasip etsin inşallah canım 🤲🏻
Hayırlı olsun canım 😇 Allah analı babalı büyütsün inşallah 🤗
hadi gözün aydın sonunda sende kavuştun yavruna 🥰

artık kim kaldı bekleyen? sanırım bayağı az kişi kaldı.
Sezaryenin 3. Gününden bildiriyorum kızlar ilk güne göre baya azalıyor ağrı ama dikişteki o yanma hala var size tavsiyem göbeğinize sıcak havlu koyup gazı güzelce atmanız birde gerçekten yürümek iyi geliyor birde annem benim göbeğimi bir şalla sardı çok sıkı olmaycak şekilde böylece ayağa kalktığımda göbeğim çok boşalmıyor bi anda yürümek daha kolay oluyor deneyin isterseniz

Gözün aydın canım Allah analı babalı büyütmeyi nasip etsin inşallahh🙏🙏
Gözün aydın canım Allah analı babalı büyütsün inşallah senin acın olduğunu düşünüp o yüzden mi ağladı.
Çok teşekkürler kızlar 🥰
Hastanede yanımda kalmak istedi o yüzden ağladı. Neyse bugün kavuştuk evimizdeyiz.
2. Sezeryandan sonra ben de çabuk toparladım. Dün oldum bugün her şeyimi kendim yaptım çok şükür 🙏

Canım kaşıkla vermeyi denedin mi? Biberon ya da emzik mi kullandın?
Biberon kullandım doktor tavsiyesiyle ama böyle olacağını hiç bilemedim şimdide ağlamasın diye kiyamayip yine veriyorum bebeğim 10 gunluk hala alır umudum var ama bilmiyorum bazen çok güzel alıyor çekiyor bazen çok ağlıyor

Biberon kullandım doktor tavsiyesiyle ama böyle olacağını hiç bilemedim şimdide ağlamasın diye kiyamayip yine veriyorum bebeğim 10 gunluk hala alır umudum var ama bilmiyorum bazen çok güzel alıyor çekiyor bazen çok ağlıyor
Bende başlarda biberon kullandım sonra hemen kaşığa döndüm.Ne yazık ki biberon bebeklerin kolayına geliyor hızlıca akışı sayesinde çaba sarf etmek zorunda kalmıyorlar memedeki gibi. Dilersen sağlık ocağındaki hemşirelerden yardım iste kaşıkla nasıl besleyebileceğini göstersinler ve sen inatla kaşıkla besle bol bol emzir. İlk başlarda reddetsede sonra alışacaktır. Pes etme

Kizlar göğüsleriniz yara olunca en iyi gelen sey neydi? Benim cok beter oldular kremler geçirmiyor
Ayva çekirdeklerini çıkarıp bir kapta üzerini geçecek su koyup ağzını kapatıp karanlık bir yerde bırakmıştım bi kaç saat sonra jelimsi bi kıvam oluyo_Onu sürmüştüm ve çok iyi gelmişti.

Kızlar size özel bişey soracağım :110:
Lohusayken ilişkiye girmek günah mı değil mi ?:KK53:

X