2020 Şubat Anneleri

Kızlar dün uzun bir aradan sonra makyaj saç yaptım. Aynada sanki ilk defa bakıyorum kendime. Ne kadar yıpranmışım. Tonlarca kreme yatsam bu kırışıklıklar gitmez. Evde sürekli sürmüyorum ondan galiba. Saç derseniz baya beyazlamış. Açık renkli olduğu için boya gerekmiyor ama zamanla boya isteyebilir. Yer çekimine cildim yenik düşüyor Seda sayanın Fransız askısı lazım bana :21:

Kızlar dün uzun bir aradan sonra makyaj saç yaptım. Aynada sanki ilk defa bakıyorum kendime. Ne kadar yıpranmışım. Tonlarca kreme yatsam bu kırışıklıklar gitmez. Evde sürekli sürmüyorum ondan galiba. Saç derseniz baya beyazlamış. Açık renkli olduğu için boya gerekmiyor ama zamanla boya isteyebilir. Yer çekimine cildim yenik düşüyor Seda sayanın Fransız askısı lazım bana :21:
Ay yok yaa yaptırılmaz oo🙈🙈 e canım olacak okadar yaşımız 30 u geçti (yani benim geçti seni de geçmiştir diye düşündüm) ben hiç sevmem krem kullanmayı fln sanırım çok çabuk yaşlancam😂 ama saçlarımda hiç boya yok o yüzden sanırım hiç beyazım da yok🙈

Ay yok yaa yaptırılmaz oo🙈🙈 e canım olacak okadar yaşımız 30 u geçti (yani benim geçti seni de geçmiştir diye düşündüm) ben hiç sevmem krem kullanmayı fln sanırım çok çabuk yaşlancam😂 ama saçlarımda hiç boya yok o yüzden sanırım hiç beyazım da yok🙈
36 yaşındayım. Göz ve dudak çevresi maalesef çabuk kırışıyor, Bende çok boya yaptıran biri değilim. Hatta uzun bir aradan sonra kuaför yalvar yakar yaptı bu saçı boyamadan çıkartmam burdan seni dedi. Eşim çok gıcık olmuştu adama 😂 ben çok stresli biriyim her şeye takılıp uzun uzun düşünürüm. Muhtemelen çabuk yaşlanacağım. 😩

Hoşgeldin canım. Bende son zamanlarda seni düşünüyordum. Çocuklarla ne yapıyordur diye. Bizler iyiyiz. Bizim kuzuların arası 27 ay var. Ve dediklerine katılıyorum. Gerçekten çok zor. Çok yıpranıyorsun. Beraber büyürler sözüne kimse inanmasın. Deniz öyküyü acayip kıskanıyor hemde çok seviyor ve bizim sınırlarımızı her gün zorluyor Allahtan şiddet eğilimli değil. Öykü bir yere sıkışsa haber veriyor. Bizimkilerde oynuyor baya ama abimiz pek paylaşımcı değil elinden alıyor herşeyi kızımda bağırıp söyleniyor geri almaya çalışıyor. Kız Yaman mücadeleci 👍 Seninkiler nasıl anlaşıyorlar mı. Sen nasılsın.
Bahar kıskanç değil. Benim kiz da siddet eğilimli değil, pek merhametli. Mesela oyuncakla bana pat pat vuruyor şakasına, akabinde kardesine yaparken o kadar minnak yapiyor ki cani acimasin diye :) anlasiyorlar, yemek yaparken kahvalti hazirlarken camasir asarken yurutece koyuyorum o sirada oynuyorlar, isimin olmadigi her dakika 3 müz takiliyoruz 9 aydır kendimi unutmuş bi haldeyim. Şükürler olsun ki eşim aksamlari cok yardimci. Vallahi evlat aşkı olmasa insan asla cocuk yapmaz. Resmen sadece onlar icin yaşıyorsun. Bi öpüyorsun hersey unutuluyor oh mis :)
Hoşgeldin. İyi oldu, seni merak etmiştim :)
Biz de iyiyiz. Benim Deniz terminatör gibi.
O arkadaş prensescandı, çoktandır görmedim.
Evet oydu. Nasil acaba o ve gulcin başı cekenlerdi. 💜
Bugün oğluşum Deniz’imin doğum günü 🥰 3 bitti artık. Onun doğumunun her anını hatırlıyorum ne kadar güzeldi. Tabi sonrası baya acılıydı 🤣 pasta pasta diye evin içinde dolanıyor. Çekirdek aile kutlayacağız yine de hazırlık yapıyorum.
Mutlu yillari olsun ogluşunun.
Iyiki doğmuş Deniz bey 💙
iyi olmana sevindim canım, seni sormuştum burda. yoğunluktan giremediğini tahmin ettim. hepimiz aynı durumdayız. yemin ediyorum tek çocuklular keyfini çıkarsın, ben böyle zor olacağını tahmin etmemiştim 😂 ki 5 yaş var aralarında ona rağmen. kıskançlık fena bizde de. en rahatı bence en az 7-8 yaş. ama o zaman da çok fazla oluyor. ay ne biliyim her türlüsü zor 🤦‍♀️
Aslinda kardesi olsun fikri olmasa bence cogu kisi 1 cocukta kalir. Sadece manen madden de degil neyse derin mevzular bunlar :KK70: kesinlikle tek cocuklular keyfini cikartsin katılıyorum. Meger ne kadar rahatmisimdi. 2.cocuk olmadan da tek cocukluyken zaten anlamiyorsun ki. Kıskançlık cok şükür yok. Illali Bahar in elindekileri almak istiyor canavar gibi girtlaktan ses cikarip saldirircasina. Kizim da sadece no bebek hayir Deniz anne yaaa vs seyler diyor.
ece hanimin dişi cikti bu sabah bakinca gordum 🤗 gunlerdir suren huysuzluk istahsizlik ve uykusuzlugun sebebi buymus heralde
Deniz in alt 2 disi 8.ayda cikmisti. Usttekilerden haber yok ama salyalar cogaldi yakında patlar diye dusunuyorum.
selam tatlim.aynen oyle 2 cocuk cok zormus haklisin,gun sonunda pilim bitiyor ,hesabimiza gore ela okula gidicekti ben eceye evde rahat rahat bakicaktim ama virus fln cikinca 2 cocukla evde kaldik ,
iyi olmana sevindim,kuzulari op yerime 😘
Aynen aynen. Bahar krese başlayacaktı onun icin de cok harika olacakti ama pamdemi ve istanbul da oldugumuz icin bu riski alamadik. Bu sene boyle gececek seneye nasipse gidecek. Pek bi sosyal izlenimime gore. Avm de abla abi gorusuruz byby lar bi gorsen :)))

Kizlar, benim cocuklarin ikiside anlasmis gibi tam 8.5 ayda emekledi. Ama kizdan farkli olarak oğlan erken yurucek belli. Emeklemeden zaten hep ayakta idi. Sıralaması felan erken basladi bana gore tabi. Mesela emeklerken 3 emekliyorsa yerden destek ile bacaklardan kuvvetle dikilmeye kalkiyor sipa. Emekliyor ama severek degil habire söyleniyor yürümek icin can atiyor. 1 yasindan once insallah yurumez, henüz cok minnak.
9-9.5 kg arasi 74 cm bugun de tam 9.ay dolu dolu. 36+4 de doğdu benim oglan, persentele gore aslinda boy kilo iyi ama dr nedense genel ortalamayi baz aliyor ve ortalamanin altinda oldugunu vurguluyor habire. Ozellikle benim oglanla yakin olanlar ay olarak, boy kilo ne bebeklerinizin kizlar.
Bu arada anne sutu ful devam.
Ek gida da iyi gidiyor.
Sabah kahvalti
Oglen meyve
Ikındı corba yada Yogurt
Aksam da kiymali ya da et sulu sebze vs
Kucuk bi kase yiyor.
Aklima gelenler bunlar yazarken beni etiketleyin lütfen, her yazilani okuyamiyorum :KK43: seneye kızım kreşe baslarsa bence kahve icip takilabilirim oğlanın uyku saatlerinde :KK70:

Bizim kız nerde kanepe arkası nerde sert zemin var orda . Ben tutup halının ortasına getiriyorum önüne birşey koyuyorum tekrar gidiyor. Oyuncak dolabı da salona geldi içindekilerle değilde dolaba tutunmakla ilgileniyor. Önünde halı yok dengesi bozulup düşecek diye endişe ediyorum sürekli. Bugün balık yediler bence çocukları biraz aç bırakınca ve yemek öncesi birşey vermeyince yiyorlar. 👍

Bizim kız nerde kanepe arkası nerde sert zemin var orda . Ben tutup halının ortasına getiriyorum önüne birşey koyuyorum tekrar gidiyor. Oyuncak dolabı da salona geldi içindekilerle değilde dolaba tutunmakla ilgileniyor. Önünde halı yok dengesi bozulup düşecek diye endişe ediyorum sürekli. Bugün balık yediler bence çocukları biraz aç bırakınca ve yemek öncesi birşey vermeyince yiyorlar. 👍
Kaan da oyuncaklarla fazla ilgilenmiyo her seyden 2 dk sonra sıkılıyo nerede sacma sapan sey var onlarla oynuyo sarj kablolari favorisi. Gecen gun onunde bir suru oyuncak vardi o gitti benim pelus coraplarimla oynadi 😆😆

Kaan da oyuncaklarla fazla ilgilenmiyo her seyden 2 dk sonra sıkılıyo nerede sacma sapan sey var onlarla oynuyo sarj kablolari favorisi. Gecen gun onunde bir suru oyuncak vardi o gitti benim pelus coraplarimla oynadi 😆😆
Aynen ya bizimki de çabuk sıkıldı. Kanepenin arkasında bez bir etiket var gidip gidip sürekli onu çekiyor. Perdeye tutunuyor orası biraz sıkıntılı tabi gidip hemen almazsam yere yapışıyor 😩 baksana nerde ahşap orda bizimki halı olunca korkmuyorum ama ahşap zeminde ayakları kayıp düşebilir. Tutunma bitti yer değiştiriyor artık. Şikayet etmiyorum aksine mutluyum ama azıcık kıçı yer görseydi benimki de görecekti 🤣 Denizde ayrı isyanlarda sanki o bizim büyüğümüz şamar oğlanına çevirdi bağırıp çağırıyor biz konuşunca sus diyor dinlemek istemiyormuş 😝 valla bu bilmişlerle bizim çok işimiz var.

Eklentiler

• A9A53310-390A-48B6-BF3E-74A2E8315711.jpeg
    A9A53310-390A-48B6-BF3E-74A2E8315711.jpeg
    122,1 KB · Görüntüleme: 45
  • 1EF0D931-178B-435D-B5CD-723CF1D70DD0.jpeg
    1EF0D931-178B-435D-B5CD-723CF1D70DD0.jpeg
    109,4 KB · Görüntüleme: 40
Aynen ya bizimki de çabuk sıkıldı. Kanepenin arkasında bez bir etiket var gidip gidip sürekli onu çekiyor. Perdeye tutunuyor orası biraz sıkıntılı tabi gidip hemen almazsam yere yapışıyor 😩 baksana nerde ahşap orda bizimki halı olunca korkmuyorum ama ahşap zeminde ayakları kayıp düşebilir. Tutunma bitti yer değiştiriyor artık. Şikayet etmiyorum aksine mutluyum ama azıcık kıçı yer görseydi benimki de görecekti 🤣 Denizde ayrı isyanlarda sanki o bizim büyüğümüz şamar oğlanına çevirdi bağırıp çağırıyor biz konuşunca sus diyor dinlemek istemiyormuş 😝 valla bu bilmişlerle bizim çok işimiz var.
MasaAllah yakinda yurur senin kiz :)

Bugün güya aşı vardı hemşire açmadı bizde gittik. Aşı cuma açılacakmış o gün tekrar gideceğiz. Yolda giderken dengesiz bir sürücü ara yoldan çıkıp hem bize hemde karşıdan gelen araca çarpıyordu. Pişkin pişkin devam etti. Allahtan önümüzde kasis vardı yavaşladık. Ama diğer araçla kafa kafaya geldiler. Sabah sabah bu neydi dedik.

Kızımın gözünün beyaz yerinde kırmızı bi nokta var kan oturmuş gibi acile götürümelimiyim çok endişelendim neden olmuştur düşmedide farkında değilim

Acaba kendi parmağını mi soktu ki gözüne
Bilmiyorum ki çok kaşıyo bi ihtimal götürdüm acile ilgilenmedi pek alerjik bu anlattıklarınız dedi damla verdi 1 hafta kullanın rahatlama olmazsa götürün dedi onun için ayrı gidicem bakalım inşallah önemli bi alerji sorunu olmaz

Bilmiyorum ki çok kaşıyo bi ihtimal götürdüm acile ilgilenmedi pek alerjik bu anlattıklarınız dedi damla verdi 1 hafta kullanın rahatlama olmazsa götürün dedi onun için ayrı gidicem bakalım inşallah önemli bi alerji sorunu olmaz
Çok geçmiş olsun inşallah önemli birsey değildir. Önemli olsaydı acildekiler böyle rahat olmazlardi herhalde

Çok geçmiş olsun inşallah önemli birsey değildir. Önemli olsaydı acildekiler böyle rahat olmazlardi herhalde
Çok teşekkür ederim, astım gibi bi şey çıkmaz demek istedim önemli derken en azından alerji için gitmem gerektiğini öğrendim

Hayırlı olsuunn bir gecede çıkıyor öylemi misal bi gün önce baktın bişiy yok muydu?
Ezgi de 8 aylık oldu bişiy görünmüyor hala..

belkide 2_3 gun once cikti ama ben farketmedim canim ,8 aylik normal benim kuzenin 21. aylikken cikardi duşun 😅,dis olayi cok degisken bisey

Bahar kıskanç değil. Benim kiz da siddet eğilimli değil, pek merhametli. Mesela oyuncakla bana pat pat vuruyor şakasına, akabinde kardesine yaparken o kadar minnak yapiyor ki cani acimasin diye :) anlasiyorlar, yemek yaparken kahvalti hazirlarken camasir asarken yurutece koyuyorum o sirada oynuyorlar, isimin olmadigi her dakika 3 müz takiliyoruz 9 aydır kendimi unutmuş bi haldeyim. Şükürler olsun ki eşim aksamlari cok yardimci. Vallahi evlat aşkı olmasa insan asla cocuk yapmaz. Resmen sadece onlar icin yaşıyorsun. Bi öpüyorsun hersey unutuluyor oh mis :)

Evet oydu. Nasil acaba o ve gulcin başı cekenlerdi. 💜

Mutlu yillari olsun ogluşunun.
Iyiki doğmuş Deniz bey 💙

Aslinda kardesi olsun fikri olmasa bence cogu kisi 1 cocukta kalir. Sadece manen madden de degil neyse derin mevzular bunlar :KK70: kesinlikle tek cocuklular keyfini cikartsin katılıyorum. Meger ne kadar rahatmisimdi. 2.cocuk olmadan da tek cocukluyken zaten anlamiyorsun ki. Kıskançlık cok şükür yok. Illali Bahar in elindekileri almak istiyor canavar gibi girtlaktan ses cikarip saldirircasina. Kizim da sadece no bebek hayir Deniz anne yaaa vs seyler diyor.

Deniz in alt 2 disi 8.ayda cikmisti. Usttekilerden haber yok ama salyalar cogaldi yakında patlar diye dusunuyorum.

Aynen aynen. Bahar krese başlayacaktı onun icin de cok harika olacakti ama pamdemi ve istanbul da oldugumuz icin bu riski alamadik. Bu sene boyle gececek seneye nasipse gidecek. Pek bi sosyal izlenimime gore. Avm de abla abi gorusuruz byby lar bi gorsen :)))
cocuklarada yazik oldu ,cok sikiliyolar evde,surekli cikarmaya calisiyorum bende ama 2 cocukla cikmak muthis eziyet,minik bahar alistimi kardesine ,varmi kiskanclik sizdede

belkide 2_3 gun once cikti ama ben farketmedim canim ,8 aylik normal benim kuzenin 21. aylikken cikardi duşun 😅,dis olayi cok degisken bisey
İlk dişini 21 aylıkken mi çıkardıı..oyy düşünemiyorum böyle tee oraya kadar beklediğimizi.:))

Benim kızım 20 sinde 9 aylık olacak.
Dişi hala yok
Emeklemiyor
Sıralamıyor

var mı benim gibi olan ?

X